Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-29, 21:29   #4501
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
W Katowicach w Klinice na Medyków mąż mógł być w trakcie CC, teraz jesli będzie CC też przy mnie będzie. Tam będę rodziła i tym razem.

Owocowykoktaj jaki szpital wybralas?

Kupiliśmy dzisiaj wózek i fotelik ufff

Wybór padł na Bebetto Tipo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie będę musiała iść do IIIst to rodzę w Piekarach. Narazie (już) nic na to nie wskazuje. Mam jakieś 750-1000m "z buta"

Jeśli by coś się posypało to stawiam na kliniczny w Kato. Bytomia nawet nie biorę pod uwagę.

Wizytę mam w 36tc, więc wtedy powinno się okazać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 04:43   #4502
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Jeśli nie będę musiała iść do IIIst to rodzę w Piekarach. Narazie (już) nic na to nie wskazuje. Mam jakieś 750-1000m "z buta"

Jeśli by coś się posypało to stawiam na kliniczny w Kato. Bytomia nawet nie biorę pod uwagę.

Wizytę mam w 36tc, więc wtedy powinno się okazać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizytę mam w środę i zapytam jaki poród przewiduje lekarz (jestem po cc).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 05:22   #4503
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
W Katowicach w Klinice na Medyków mąż mógł być w trakcie CC, teraz jesli będzie CC też przy mnie będzie. Tam będę rodziła i tym razem.

Owocowykoktaj jaki szpital wybralas?

Kupiliśmy dzisiaj wózek i fotelik ufff

Wybór padł na Bebetto Tipo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ty tez ze śląska? Ja się zastanawiam nad te nowa porodówka w CZD na ligocie. A Ty ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 05:51   #4504
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
W Katowicach w Klinice na Medyków mąż mógł być w trakcie CC, teraz jesli będzie CC też przy mnie będzie. Tam będę rodziła i tym razem.

Owocowykoktaj jaki szpital wybralas?

Kupiliśmy dzisiaj wózek i fotelik ufff

Wybór padł na Bebetto Tipo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki fotelik?

Dzień dobry
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 06:44   #4505
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzien dobry tez macie problemy ze snem i budzicie się w nocy?
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 06:48   #4506
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry tez macie problemy ze snem i budzicie się w nocy?
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już nie pamiętam, kiedy przespałam noc bez pobudki, strasznie się kręcę.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:09   #4507
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja tak samo i wstaje ze 3 razy...
Zażywa ktoraś z Was Letrox albo Euthyrox? Ja biorę, juz w trakcie starań bralam bo mialam trochu za wysokie TSH i tak sie zastanawiam to do końca ciąży trzeba zażywać prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 07:12   #4508
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry tez macie problemy ze snem i budzicie się w nocy?
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi spadło 10jg w dobę ale ja bardzo dużo przytyłam.

Brzuszek spadał powoli. Po 6 tyg zaczęłam rozciągania a po około 3 miesiącach cwivzenia. Poza tym po 6 tyg niecałych robiłam spacery między 8-15km dziennie. Teraz też będę bardzo dużo spacerować pewnie od stycznia jak tylko Liliana pójdzie do przedszkola. Ja do wagi z przed ciąży nie wróciłam. Brakowało mi 4-5kg do zgubienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:15   #4509
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ja tak samo i wstaje ze 3 razy...
Zażywa ktoraś z Was Letrox albo Euthyrox? Ja biorę, juz w trakcie starań bralam bo mialam trochu za wysokie TSH i tak sie zastanawiam to do końca ciąży trzeba zażywać prawda?
Biorę letrox. Moja endo mówiła, że do wizyty poporodowej obowiązkowo, po porodzie robimy badania i potem zobaczymy. W moim przypadku najpewniej po porodzie się z nią i nim pożegnam.

Zapytaj lekarza, każdy przypadek jest inny, my medykami nie jesteśmy

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry tez macie problemy ze snem i budzicie się w nocy?
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?
Mnie budzi Młoda albo siusiu ;D
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:23   #4510
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ja tak samo i wstaje ze 3 razy...
Zażywa ktoraś z Was Letrox albo Euthyrox? Ja biorę, juz w trakcie starań bralam bo mialam trochu za wysokie TSH i tak sie zastanawiam to do końca ciąży trzeba zażywać prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę letrox, jeśli brałaś go przed ciążą, to bardzo prawdopodobne, że będziesz musiała na nim zostać. Jeśli problemy pojawiły się w ciąży, to jest duża szansa, że po się unormuje, ale trudno przewidzieć.

Ja po porodzie idę do endo i wtedy zobaczymy.


Mnie budzi panicz lub biodra
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:25   #4511
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry tez macie problemy ze snem i budzicie się w nocy?
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jest kwestia indywidualna. Ja po 5 dniach po porodzie weszłam w swoje stare spodnie. Brzuch zaraz po porodzie był taki miękki ale szybko się wchłonął.
Kg leciały tez szybko. Po miesiącu nie było po nich śladu. A w 3-4 miesiącu byłam chudsza niż przed porododem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 07:28   #4512
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry tak wogole

Aż się wstawać chce jak się widzi za oknem cudowne słońce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:42   #4513
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
To jest kwestia indywidualna. Ja po 5 dniach po porodzie weszłam w swoje stare spodnie. Brzuch zaraz po porodzie był taki miękki ale szybko się wchłonął.
Kg leciały tez szybko. Po miesiącu nie było po nich śladu. A w 3-4 miesiącu byłam chudsza niż przed porododem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie podobnie. I teraz liczę na to samo tylko brzuch nie był miękki,a raczej jak lekkie wzdecie które schodzilo. I twarz, nagle taka szczupła się wydała,a myślałam że nie byłam opuchnięta. Myłam buzię po porodzie i miałam takie myśli - wow! Moje kości policzkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:44   #4514
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry
Ja dziś w wielkim oczekiwaniu na wizytę. Zakładam że to może być ostatnie albo przedostatnie USG (33+5tc).
Udanego dnia!
Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Polozna mi nie mowila "jak przec", ale to po prostu sie cisnie jakby sie robilo kupe (wiem ze to glupio brzmi, ale tak to wlasnie jest). Ale za kazdym razem mowila "teraz przec" albo "teraz przestac przec" i mowila tez "mocniej przec" (to akurat bylo trudne, bo moim zdaniem juz mocno cisnelam, a ona mowila, ze jeszcze mocniej, wiec musialam sie mega skoncentrowac. Pewnie bylam fioletowa na twarzy, ale wszystko jedno, i tak nikt nie widzial).
Mi świetnie poszło podczas ostatniej fazy porodu - niecałe pół godziny i Synek był na świecie. Miałam świetne położne które mnie wzorowo pokierowały a później pochwaliły za 'dobrą robotę' Oby tylko faza skurczy była tym razem krótsza i szybciej nastąpiło rozwarcie.
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
A będą Wasi partnerzy przy porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasna sprawa Nie wyobrażam sobie innej opcji. I też z doświadczenia bardzo polecam.
Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
O Jezu ja się modlę żeby u mnie tak nie było . Mój pierwszy poród trwał 3h, nie chce urodzić w godzinę, bo jeszcze do szpitala nie dojadę. Po porodzie w samochodzie miałabym traume do końca życia




Ja tez nie miałam pojęcia. Położna ci wszystko powie, nie stresuj się




A no to u mnie też tak było, wtedy smarowałam lanolina i używałam laktatora. To fakt, niestety kp na samym początku to nie zawsze bułka z masłem




Mnie tez nie przeszkadzaja stare tematy. Tym bardziej, że jak "stare" dziewczyny po raz tysięczny wałkują nudny dla mnie temat cukrzycy ciążowej to też nic nie mówię i jestem cierpliwa.
Jako to 3godziny? Od pierwszych skurczy do urodzenia?
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry tez macie problemy ze snem i budzicie się w nocy?
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się budzę kilka razy w ciągu nocy, w tym raz dwa na siku.
Tak, brzuch po porodzie miękki, jakiś czas utrzymuje się powiększony (jak w drugim trymestrze) i w miarę jak macica się obkurcza, on maleje.
Mi od razu spadło po porodzie jakieś 9kg i już miałam mniej niż przed. Potem jeszcze przy KP schudłam także bilans wagowy u mnie na minus (co generalnie mnie wcale nie zmartwiło)
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ja tak samo i wstaje ze 3 razy...
Zażywa ktoraś z Was Letrox albo Euthyrox? Ja biorę, juz w trakcie starań bralam bo mialam trochu za wysokie TSH i tak sie zastanawiam to do końca ciąży trzeba zażywać prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę Euthyrox odkąd dowiedziałam że że mam niedoczynność podczas badań w pierwszej ciąży. Po prostu dawka teraz większa niż pomiędzy ciążami. Generalnie chyba duże prawdopodobieństwo że Ci jakaś dawka zostanie po porodzie bo to chyba od tak się nie naprawia A ile bierzesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:53   #4515
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja dziś w wielkim oczekiwaniu na wizytę. Zakładam że to może być ostatnie albo przedostatnie USG (33+5tc).
Udanego dnia!Mi świetnie poszło podczas ostatniej fazy porodu - niecałe pół godziny i Synek był na świecie. Miałam świetne położne które mnie wzorowo pokierowały a później pochwaliły za 'dobrą robotę' Oby tylko faza skurczy była tym razem krótsza i szybciej nastąpiło rozwarcie.Jasna sprawa Nie wyobrażam sobie innej opcji. I też z doświadczenia bardzo polecam.Jako to 3godziny? Od pierwszych skurczy do urodzenia?Ja też się budzę kilka razy w ciągu nocy, w tym raz dwa na siku.
Tak, brzuch po porodzie miękki, jakiś czas utrzymuje się powiększony (jak w drugim trymestrze) i w miarę jak macica się obkurcza, on maleje.
Mi od razu spadło po porodzie jakieś 9kg i już miałam mniej niż przed. Potem jeszcze przy KP schudłam także bilans wagowy u mnie na minus (co generalnie mnie wcale nie zmartwiło) Ja biorę Euthyrox odkąd dowiedziałam że że mam niedoczynność podczas badań w pierwszej ciąży. Po prostu dawka teraz większa niż pomiędzy ciążami. Generalnie chyba duże prawdopodobieństwo że Ci jakaś dawka zostanie po porodzie bo to chyba od tak się nie naprawia A ile bierzesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Ja mam Letrox(Ale to chyba to samo co Eurthyrox tylko bez laktozy) i dawka połowa tabletki z 125 mg. Badam co jakiś czas Tsh ft3 i ft4, jak zaszlam w ciaze mialam Tsh kolo 1 i potem wzroslo na 1.9 wowczas lekarz zwiększył dawke i teraz tak się trzyma w okolicach 1 caly czas.
Tak myślę, po porodzie dziecku pewnie tez warto zbadać hormony tarczycy prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:00   #4516
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?
Pamietaj, ze kazdy organizm jest inny, wiec nie wolno Ci sie porownywac do innych dziewczyn.

Po pierwszym porodzie macica obkurcza sie mega szybko (u mnie 1-2 dni), podobno po kazdym kolejnym porodzie nastepuje to wolniej (bede mogla sie wypowiedziec w listopadzie czy to prawda ). W stare spodnie zmiescilam sie 4 dni po porodzie, aczkolwiek to byly obcisle jeansy, wiec wlozylam je tylko na powrot ze szpitala do domu, a domu przez kolejne 3 tygodnie chodzilam w luznych spodniach.
Przez cala ciaze przytylam 11,5kg i 4 dni po porodzie mialam jeszcze 9kg na plusie (niech nikt nie pyta jak to mozliwe, sama bylam w szoku, bo przeciez macica, krew, wody plodowe i dziecko wazyly duzo wiecej niz 2,5kg, wiec musialam jakiejs wody nabrac, albo to to mleko w cyckach, nie mam pojecia).
Dwa miesiace po porodzie mialam okolo 3kg na plusie, a jak zaczynalam terapie hormonalna starajac sie o nastepne dziecko (5 miesiecy po porodzie) wazylam juz tyle samo co przed pierwszym porodem i startowalam z tej samej wagi. W celu spadku wagi nie zrobilam NIC, poniewaz nie mialam na to czasu ani sily, tym bardziej, ze dalam sobie rok i dopiero jesli po roku moj organizm sam by nie wrocil do wagi sprzed ciazy to bym moze podjela jakies kroki.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
. Myłam buzię po porodzie i miałam takie myśli - wow! Moje kości policzkowe
To ja mam teraz takie wrazenie. Moja twarz jest tak szczupla jak jeszcze nigdy . Pewnie ze starosci

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Ja dziś w wielkim oczekiwaniu na wizytę. Zakładam że to może być ostatnie albo przedostatnie USG (33+5tc).
Udanego dnia!Mi świetnie poszło podczas ostatniej fazy porodu - niecałe pół godziny i Synek był na świecie. Miałam świetne położne które mnie wzorowo pokierowały a później pochwaliły za 'dobrą robotę' Oby tylko faza skurczy była tym razem krótsza i szybciej nastąpiło rozwarcie.Jasna sprawa Nie wyobrażam sobie innej opcji. I też z doświadczenia bardzo polecam.Jako to 3godziny? Od pierwszych skurczy do urodzenia?
Kciuki za dzisiejsza wizyte

Dla mnie ostatnia faza porodu (czyli parte) nie byla wcale tak straszna jak to mi kolezanki opisywaly. Ta faza przed nia gdy nastepuje rozwarcie byla o jakies niebo gorsza.
Tak, 3 godz. od pierwszego skurczu. Pewnie dlatego rozerwalo mnie na maxa i bolalo tak ze tego opisac nie umiem. Dlatego teraz bym nie chciala tak szybkiego porodu. Wolniejsze porody maja jednak swoje zalety.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:15   #4517
malutka89
Zakorzenienie
 
Avatar malutka89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 670
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry tez macie problemy ze snem i budzicie się w nocy?
Pytanie do Dziewczyn, które juz rodziły. Jak to jest z brzuszkiem po porodzie? Staje się taki miękki inz czasem się obkurcza?
Ile kg spadlo Wam bezpośrednio po porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się tylko budzę na siusiu i czasem wcześniej np o 5 bo jestem głodna a tak to śpię dobrze, na upałach miałam problemy ze snem
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ja tak samo i wstaje ze 3 razy...
Zażywa ktoraś z Was Letrox albo Euthyrox? Ja biorę, juz w trakcie starań bralam bo mialam trochu za wysokie TSH i tak sie zastanawiam to do końca ciąży trzeba zażywać prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam niedoczynność już od 10 lat więc mysle ze po porodzie wiele sie nie zmieni w tym temacie. Biorę rano eutyrox i to już mam taki odruch bezwarunkowy

Byłam rano w tym szpitalu na badaniu wód plodowych i wyszło mi 21 ale dr mowi ze do 25 w normie jest ale będziemy to obserwować.
Koło mnie siedziała dziewczyna po łyżeeczkowaniu i zginała się z bólu, ciągle teraz o niej myślę, to musi być straszne przeżycie ja miałam jedną ciążę biochemiczną, ale na szczęście organizm sam sie oczyścił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malutka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:15   #4518
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Dzień dobry tak wogole

Aż się wstawać chce jak się widzi za oknem cudowne słońce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę! U mnie szaro od rana.
Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja dziś w wielkim oczekiwaniu na wizytę. Zakładam że to może być ostatnie albo przedostatnie USG (33+5tc).
Udanego dnia!Mi świetnie poszło podczas ostatniej fazy porodu - niecałe pół godziny i Synek był na świecie. Miałam świetne położne które mnie wzorowo pokierowały a później pochwaliły za 'dobrą robotę' Oby tylko faza skurczy była tym razem krótsza i szybciej nastąpiło rozwarcie.Jasna sprawa Nie wyobrażam sobie innej opcji. I też z doświadczenia bardzo polecam.Jako to 3godziny? Od pierwszych skurczy do urodzenia?Ja też się budzę kilka razy w ciągu nocy, w tym raz dwa na siku.
Tak, brzuch po porodzie miękki, jakiś czas utrzymuje się powiększony (jak w drugim trymestrze) i w miarę jak macica się obkurcza, on maleje.
Mi od razu spadło po porodzie jakieś 9kg i już miałam mniej niż przed. Potem jeszcze przy KP schudłam także bilans wagowy u mnie na minus (co generalnie mnie wcale nie zmartwiło) Ja biorę Euthyrox odkąd dowiedziałam że że mam niedoczynność podczas badań w pierwszej ciąży. Po prostu dawka teraz większa niż pomiędzy ciążami. Generalnie chyba duże prawdopodobieństwo że Ci jakaś dawka zostanie po porodzie bo to chyba od tak się nie naprawia A ile bierzesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Powodzenia!
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ja mam Letrox(Ale to chyba to samo co Eurthyrox tylko bez laktozy) i dawka połowa tabletki z 125 mg. Badam co jakiś czas Tsh ft3 i ft4, jak zaszlam w ciaze mialam Tsh kolo 1 i potem wzroslo na 1.9 wowczas lekarz zwiększył dawke i teraz tak się trzyma w okolicach 1 caly czas.
Tak myślę, po porodzie dziecku pewnie tez warto zbadać hormony tarczycy prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, przy problemach z tarczycą u matki, dziecko powinno mieć sprawdzone hormony po urodzeniu.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:37   #4519
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

U Was dzisiaj tez tak brzydko? U mnie w tej sekundzie nie pada, ale jest totalnie mokro, wiec pewnie przez cala noc padalo. Do tego wieje, jest zimno, ciemno i paskudnie
Jesien przyszla
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 08:42   #4520
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
U Was dzisiaj tez tak brzydko? U mnie w tej sekundzie nie pada, ale jest totalnie mokro, wiec pewnie przez cala noc padalo. Do tego wieje, jest zimno, ciemno i paskudnie
Jesien przyszla
U mnie pada od rana. Zimno nie jest, ale niestety pada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:46   #4521
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

U mnie w nocy padało, od rana pogodnie. I dobrze bo małżonek dalej działa w ogrodzie , a jak zacznie lać to nie skonczy tego nigdy


W Lidlu promka na pampersy. Wzięłam paczkę 1. Ciary mam na myśl, że znowu trzeba będzie się zaopatrywać w pampersy 🤪 i to w ilościach hurtowych

Idę na śniadanie , a potem na kawę do koleżanki. Za płot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:51   #4522
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
U Was dzisiaj tez tak brzydko? U mnie w tej sekundzie nie pada, ale jest totalnie mokro, wiec pewnie przez cala noc padalo. Do tego wieje, jest zimno, ciemno i paskudnie
Jesien przyszla
U mnie pada od rana. Zimno nie jest, ale niestety pada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:52   #4523
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

To ja sie zastanawiam jak ogarne dwojke dzieci z pampersami
"Ty teraz poczekaj, bo siostra/brat tez ma mokra pieluche i mamusia musi zmienic" masakra
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:53   #4524
malutka89
Zakorzenienie
 
Avatar malutka89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 670
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

U mnie też zimno, pada i wieje. W ogóle senna jakaś pogoda, piłam kawę, ale za wiele nie pomogła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malutka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:56   #4525
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
To ja sie zastanawiam jak ogarne dwojke dzieci z pampersami
"Ty teraz poczekaj, bo siostra/brat tez ma mokra pieluche i mamusia musi zmienic" masakra
W sumie może będzie Ci łatwiej. Nie zwieja. Ja już widzę jak moja siedzi w łazience i woła - mamo kupa!!! A w tym czasie młody obsrany po pachy (sorry za dosadność ) i kogo najpierw obsłużyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:02   #4526
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Wiem, ze mamy termin na listopad i ze juz chyba ze sto razy to pisalam, ale nie lubie listopada

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
W sumie może będzie Ci łatwiej. Nie zwieja. Ja już widzę jak moja siedzi w łazience i woła - mamo kupa!!! A w tym czasie młody obsrany po pachy (sorry za dosadność ) i kogo najpierw obsłużyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale to oznacza, ze za 2 lata czeka na mnie dwojka wolajaca "mamo kupa!" i kogo tu obsluzyc najpierw?

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

A w ogole... nie wiem co sie stalo, ale moja corka ostatnio za kazdym razem jak jej zmieniam pieluche pcha rece na tylek umazany kupa. Juz mi brakuje rak, zeby jej trzymac rownoczesnie rece i nogi, a druga reka wycierac tylek z kupy
Tlumacze jej, ze sie nie wsadza reki w kupe, ale to jak grochem o sciane
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:08   #4527
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Sensoplastyka poziom hard

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:08   #4528
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Wiem, ze mamy termin na listopad i ze juz chyba ze sto razy to pisalam, ale nie lubie listopada

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------







Ale to oznacza, ze za 2 lata czeka na mnie dwojka wolajaca "mamo kupa!" i kogo tu obsluzyc najpierw?

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

A w ogole... nie wiem co sie stalo, ale moja corka ostatnio za kazdym razem jak jej zmieniam pieluche pcha rece na tylek umazany kupa. Juz mi brakuje rak, zeby jej trzymac rownoczesnie rece i nogi, a druga reka wycierac tylek z kupy
Tlumacze jej, ze sie nie wsadza reki w kupe, ale to jak grochem o sciane

Spoko moja dłubie w nosie i zjada kozy. Nie umiem jej wytłumaczyć ze kóz sie nie je. Mówią ze są pycha 🤦☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:19   #4529
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ej to może taki etap bo moja też tak miała z miesiac-dwa. Albo dłubała i wycierała byle gdzie 🤪 jakoś nauczyliśmy powtarzaniem,że trzeba wytrzeć w chusteczkę albo nam powiedzieć i my wytrzemy. To jadąc pociągiem biegła do tz z paluchem krzycząc -tato gil! Biedni bezdzietni pasażerowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:22   #4530
Kittylove89
Raczkowanie
 
Avatar Kittylove89
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Hej kochane u mnie też leje i leje. Sama kiepsko się czuje chyba przez tą pogodę niby ciśnienie mam książkowe a puls 140 wzięłam acard leżę i odpoczywam za chwilę skontroluje co z tym moim pulsem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kittylove89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.