Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-07, 18:44   #691
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Pominęłaś posta, który napisałam bezpośrednio do ciebie.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:13   #692
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie chodzi o logiczne udowodnienie, że Bóg istnieje. Tylko o kierowaniu się logiką w codziennym życiu. Załóżmy, że pewnego dnia szłam sobie ulicą i myślałam o burgerze. Nagle znalazłam pod stopami 2zł. Czy to znaczy, że myślenie o burgerach przynosi szczęście? No niekoniecznie, trzeba by to zbadać. Tobie zdarzyło się coś podobnego. Ale nie zbadałaś tego, nie wzięłaś pod uwagę zbiegu okoliczności. Bo tak bardzo spodobały ci się wnioski, które ci się nasunęły, że przeskoczyłaś wszelkie rozumowanie, byle do nich dojść.

I uważasz, że Bóg naprawdę istnieje, czy po prostu uznałaś, że wolisz wierzyć w to, co sprawia ci przyjemność?
To pytanie wydaje mi się dziwne, bo skoro piszę o Jego miłosierdziu to tak, myślę i wiem, że istnieje...
Ale wątek nie jest o tym, czy istnieje, czy nie. Można wierzyć, że Bóg istnieje, a Go nie poznać, bo największą prawdą o Nim jest miłosierdzie.
Jeśli chodzi o poprzednią część Twojego posta: Już pisałam, że nie jest to coś, co się wydarzyło tak po prostu, nawet nie o to, że poczułam się lepiej. Największym darem, jaki otrzymałam jest dla mnie sakrament spowiedzi. Nie jest tak ważne czy poczułam się
potem lepiej, ale to, że ja się zmieniam dla Boga i z Nim jestem szczęśliwa, jest to stałe i nie podlega zmianom, czyli jest niezależne od chwilowych emocji. Takie emocje mogłabym mylnie interpretować.
Jednak piszę o tym, co bezpośrednio związane z Panem Jezusem, czyli o przebaczeniu, którego doświadczyłam, o Jego miłości. Wydarzenia o których pisałam na początku tematu umacniają mnie, ale nie tylko one zbliżają mnie do Boga, to się dzieje też aktem woli, że trwam przy Nim i staram się nie odrzucać Jego pomocy.
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:21   #693
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
To pytanie wydaje mi się dziwne, bo skoro piszę o Jego miłosierdziu to tak, myślę i wiem, że istnieje...
Skąd wiesz?

Bo ja wiem, że jedynym bogiem jest Latający Potwór Spaghetti.

Musimy teraz zweryfikować, która z nas ma rację.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 13:04   #694
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
To pytanie wydaje mi się dziwne, bo skoro piszę o Jego miłosierdziu to tak, myślę i wiem, że istnieje...
Ale wątek nie jest o tym, czy istnieje, czy nie. Można wierzyć, że Bóg istnieje, a Go nie poznać, bo największą prawdą o Nim jest miłosierdzie.
Pytanie nie jest dziwne w kontekście tego, co twierdzi Puchaty: że osiągnęłaś oświecenie i zrozumiałaś, że możesz osiągnąć szczęście przez porzucenie rozumu.
Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Takie emocje mogłabym mylnie interpretować.
Jednak piszę o tym, co bezpośrednio związane z Panem Jezusem, czyli o przebaczeniu, którego doświadczyłam, o Jego miłości.
Skąd wiesz, że to, czego doświadczyłaś, to przebaczenie pochodzące od Boga? W jaki sposób wykluczyłaś inne możliwości?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 13:12   #695
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Nie jest tak ważne czy poczułam się
potem lepiej, ale to, że ja się zmieniam dla Boga i z Nim jestem szczęśliwa, jest to stałe i nie podlega zmianom, czyli jest niezależne od chwilowych emocji.
Niby dlaczego? Relacje pomiedzy czlowiekiem a Bogiem byly zawszenapiętnowane ludzkimi emocjami i zaleznie od tego czy czlowiek czul sie dobrze czy zle to ich dynamika zwykle byla bardzo zmienna.

Cytat:
Takie emocje mogłabym mylnie interpretować.
Jednak piszę o tym, co bezpośrednio związane z Panem Jezusem, czyli o przebaczeniu, którego doświadczyłam, o Jego miłości.
Czy ty sobie troche sama nie przeczysz pisząc o mozliwosci błędnej interpretacji swoich emocji ALE PAN JEZUS TO NA PEWNO PRAWDA BO TAK JEST I JUŻ?
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 20:30   #696
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Pytanie nie jest dziwne w kontekście tego, co twierdzi Puchaty: że osiągnęłaś oświecenie i zrozumiałaś, że możesz osiągnąć szczęście przez porzucenie rozumu.

Skąd wiesz, że to, czego doświadczyłaś, to przebaczenie pochodzące od Boga? W jaki sposób wykluczyłaś inne możliwości?
Dlatego, że piszę o spowiedzi, w której Pan Jezus dał mi nowe życie. Nie chodzi o to, co poczułam. Tego nie trzeba odczuwać. Największe cuda to nie jest to co na wszystkich zrobi wielkie wrażenie,widoczne od razu. Największym cudem jest właśnie rozgrzeszenie przy kratkach konfesjonału. Niby nic takiego, w końcu nie ma nic spektakularnego, ktoś wyznaje grzechy. A dokonuje się największy cud i pojednanie z Bogiem, piękno i nadzieja w sercu.
Szczęście nie poprzez porzucenie rozumu. Wybieram szczęście wiedząc, że rozum jest ograniczony tak, jak często daremne są nasze wysiłki gdy polegamy tylko na sobie.

Edytowane przez Lidoczka
Czas edycji: 2019-10-15 o 20:31 Powód: literówka
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 20:46   #697
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Powinnaś zostać politykiem. Akapity pustych, ładnych, ale nic nie znaczących słów i zero konkretów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 21:12   #698
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Dlatego, że piszę o spowiedzi, w której Pan Jezus dał mi nowe życie. Nie chodzi o to, co poczułam. Tego nie trzeba odczuwać. Największe cuda to nie jest to co na wszystkich zrobi wielkie wrażenie,widoczne od razu. Największym cudem jest właśnie rozgrzeszenie przy kratkach konfesjonału. Niby nic takiego, w końcu nie ma nic spektakularnego, ktoś wyznaje grzechy. A dokonuje się największy cud i pojednanie z Bogiem, piękno i nadzieja w sercu.
Szczęście nie poprzez porzucenie rozumu. Wybieram szczęście wiedząc, że rozum jest ograniczony tak, jak często daremne są nasze wysiłki gdy polegamy tylko na sobie.
Twój bóg odpuszcza ci grzechy, które sam ustalił, że są grzechami?
Autorko, naprawdę staram się ciebie zrozumieć, bo temat wiary, od kogoś kto serio wierzy jest interesujący. Nie chcę napadac i "hehe jesteś gupia a buk nie istnieje", dlatego proszę o wytłumaczenie jak krowie w rowie wielu rzeczy.
Ale akurat instytucji spowiedzi NIGDY nie zrozumiem. Bo umówmy się, żeby spowiedź była ważna musi być żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy. A po co w tym wszystkim ksiądz? Nie wydaje ci się to dziwne? Twój bóg jest wszędzie, sama tak twierdzisz. Równie dobrze mogłabyś wypowiadać się bezpośrednio swojemu bogu, który (jeśli są te 2 czynniki) odpuszcza grzechy. Po prostu nie rozumiem po co do tego wszystkiego ksiądz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:30   #699
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Dlatego, że piszę o spowiedzi, w której Pan Jezus dał mi nowe życie.
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie. Pytam, skąd wiesz, że Jezus dał ci w spowiedzi nowe życie, a nie że sama sobie je dałaś.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 14:29   #700
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie. Pytam, skąd wiesz, że Jezus dał ci w spowiedzi nowe życie, a nie że sama sobie je dałaś.
Myślałam, że to już wyjaśniłam: Spowiedź jest związana bezpośrednio z Bogiem. Tak, zmieniła moje życie, ale teraz chodzi mi o sam moment sakramentu. Może trochę chaotycznie piszę. Mam nadzieję, że dalsza część postu będzie bardziej zrozumiała.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Twój bóg odpuszcza ci grzechy, które sam ustalił, że są grzechami?
Autorko, naprawdę staram się ciebie zrozumieć, bo temat wiary, od kogoś kto serio wierzy jest interesujący. Nie chcę napadac i "hehe jesteś gupia a buk nie istnieje", dlatego proszę o wytłumaczenie jak krowie w rowie wielu rzeczy.
Ale akurat instytucji spowiedzi NIGDY nie zrozumiem. Bo umówmy się, żeby spowiedź była ważna musi być żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy. A po co w tym wszystkim ksiądz? Nie wydaje ci się to dziwne? Twój bóg jest wszędzie, sama tak twierdzisz. Równie dobrze mogłabyś wypowiadać się bezpośrednio swojemu bogu, który (jeśli są te 2 czynniki) odpuszcza grzechy. Po prostu nie rozumiem po co do tego wszystkiego ksiądz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu
Tapatalka
Wiesz, wiele osób odpowiada, "bo tak Pan Jezus ustanowił w Ewangelii" ale nawet mnie taka odpowiedź nie do końca zadowala.
Dla mnie też to było długo niezrozumiałe. Niektórzy patrząc na katolików mogą też myśleć, że potrzebujemy się wygadać, czy powierzyć drugiej osobie.
Ale to nie miałoby sensu, bo to przecież spotkanie z Bogiem. Kapłan tylko Go zastępuje. W spowiedzi nie chodzi tylko o wyzwolenie. Ludzie skrzywdzeni przez nas mogą nam przebaczyć i to jest piękne. Warto się o to starać. Z Bogiem jest jeszcze piękniej.
Bóg nie tylko przebacza, ale Swoim miłosierdziem gładzi grzech. Uzdrawia ze wszystkich duchowych zranień, jakie sobie wyrządziliśmy naszym złem, przywraca nam godność i szczęście.
To o czym piszesz ma ogromne znaczenie: Czy Bóg może przebaczyć, gdy po prostu z Nim rozmawiamy i Go o to prosimy. Pewnie, że może i tak robi. U mnie od takiej prośby się zaczęło. Prośba o przebaczenie to ta odrobina ufności, która daje Panu Jezusowi miejsce na cud. Tym cudem jest spowiedź.
Tak, Bóg chce przebaczyć, gdy Go prosimy. I chce dla nas spowiedzi, bo ten sakrament jest dla nas życiem. To się nie wyklucza, to jest konieczne, by grzech został odpuszczony. W spowiedzi Bóg najbardziej działa i udziela łaski uświęcającej, abyśmy byli z Nim w miłości. To co najważniejsze: Nie ma takiego grzechu, którego Pan Jezus by nie odpuścił w sakramencie spowiedzi. Ten cud zaczyna się jeszcze przed spowiedzią, gdy tylko żałujemy. Na tym jednak się nie kończy, bo Bóg chce nam dać największe szczęście: pełnie przebaczenia, które dokonuje się poprzez sakramentalne rozgrzeszenie.

Spowiedź jest konieczna do odpuszczenia grzechów, ale Bóg patrzy na nasze intencje, zna nas, wie wszystko i gdy żałujemy pragnie przebaczyć. Ja bardzo się bałam tego sakramentu i tylko prosiłam w modlitwie. Potem Pan Jezus doprowadził mnie do konfesjonału. Było bardzo trudno wyznać to szczerze, ale Jego miłosierdzie zgładzi każdy grzech... Nie ma większej miłości.

Edytowane przez Lidoczka
Czas edycji: 2019-10-19 o 16:52
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 09:05   #701
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Myślałam, że to już wyjaśniłam: Spowiedź jest związana bezpośrednio z Bogiem. Tak, zmieniła moje życie, ale teraz chodzi mi o sam moment sakramentu. Może trochę chaotycznie piszę. Mam nadzieję, że dalsza część postu będzie bardziej zrozumiała.
Nie, nadal tego nie wyjaśniłaś. Cały czas mówisz: "jest tak i tak", nie wyjaśniłaś jednak jeszcze, skąd wiesz, że tak jest. Skąd wiesz, że ci się tylko tak nie wydaje.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 10:28   #702
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Spowiedź jest konieczna do odpuszczenia grzechów, ale Bóg patrzy na nasze intencje, zna nas, wie wszystko i gdy żałujemy pragnie przebaczyć. Ja bardzo się bałam tego sakramentu i tylko prosiłam w modlitwie. Potem Pan Jezus doprowadził mnie do konfesjonału. Było bardzo trudno wyznać to szczerze, ale Jego miłosierdzie zgładzi każdy grzech... Nie ma większej miłości.
Spowiadać masz się przed Bogiem. To Bóg Ci grzechy odpuszcza a nie człowiek w konfesjonale. Generalnie to buźnierstwo samo w sobie. Żaden człowiek nie ma mocy odpuszczania grzechów i nikt takiej mocy od Boga nie dostał.

Obowiązkową spowiedź uszną wprowadzono dopiero w 1215 roku. Na IV Soborze Laterańskim.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 13:26   #703
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Spowiadać masz się przed Bogiem. To Bóg Ci grzechy odpuszcza a nie człowiek w konfesjonale. Generalnie to buźnierstwo samo w sobie. Żaden człowiek nie ma mocy odpuszczania grzechów i nikt takiej mocy od Boga nie dostał.

Obowiązkową spowiedź uszną wprowadzono dopiero w 1215 roku. Na IV Soborze Laterańskim.



No tak, tylko skąd wiadomo, czy Bóg już mi odpuścił czy jeszcze nie? Nie mówiąc już nawet o księdzu, który miałby być w tej kwestii zorientowany...
Św Paweł w liście do Efezjan pisze: "Natomiast wszystkie te rzeczy piętnowane stają się jawne dzięki światłu, bo wszystko, co staje się jawne, jest światłem. Dlatego się mówi: Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus". Może więc chodzi o to, aby przed samym sobą stanąć w prawdzie? Zauważać wszystkie swoje intencje, pobudki, zamiary. Być szczerym i nie grać przed sobą żadnych gier. Wyciągać na światło, czyli widzieć. Nie ma więc aktu przebaczania, jest akt uświadamiania sobie.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 13:48   #704
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
No tak, tylko skąd wiadomo, czy Bóg już mi odpuścił czy jeszcze nie? Nie mówiąc już nawet o księdzu, który miałby być w tej kwestii zorientowany...
Św Paweł w liście do Efezjan pisze: "Natomiast wszystkie te rzeczy piętnowane stają się jawne dzięki światłu, bo wszystko, co staje się jawne, jest światłem. Dlatego się mówi: Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus". Może więc chodzi o to, aby przed samym sobą stanąć w prawdzie? Zauważać wszystkie swoje intencje, pobudki, zamiary. Być szczerym i nie grać przed sobą żadnych gier. Wyciągać na światło, czyli widzieć. Nie ma więc aktu przebaczania, jest akt uświadamiania sobie.
Rachunek sumienia jawi mi się jako akt uswiadomienia, sama spowiedz to przeproszenie kosciola w ktorym spowiadajacy zyje. Dlatego pokute bedaca immanentna cecha samej spowiedzi musi odbyc na zasadach ustanowionych przez ksiedza dzialajacego jako przedstawiciela kosciola.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 14:34   #705
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie, nadal tego nie wyjaśniłaś. Cały czas mówisz: "jest tak i tak", nie wyjaśniłaś jednak jeszcze, skąd wiesz, że tak jest. Skąd wiesz, że ci się tylko tak nie wydaje.
A Ty nie rozumiesz i będziesz wiecznie o to pytać jak dziecko, że pewne rzeczy się tak po prostu czuje i każdy człowiek inaczej odczuwa te same rzeczy ? I te nie da sie wytlumaczyc .
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 14:53   #706
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A Ty nie rozumiesz i będziesz wiecznie o to pytać jak dziecko, że pewne rzeczy się tak po prostu czuje i każdy człowiek inaczej odczuwa te same rzeczy ? I te nie da sie wytlumaczyc .
A co z weryfikacją? wierzę bo sprawdziłam (zanim zaczniesz oponować to kazus ze św. Mikołajem na Gwiazdkę/Mikołajki- rozumiem ze dalej wierzysz bo swiadomosc od przedszkolaka Ci sie nie zmienila )
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 14:57   #707
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
A co z weryfikacją? wierzę bo sprawdziłam (zanim zaczniesz oponować to kazus ze św. Mikołajem na Gwiazdkę/Mikołajki- rozumiem ze dalej wierzysz bo swiadomosc od przedszkolaka Ci sie nie zmienila )
Nigdy nie wierzyłam akurat w to , bo nawet w wieku 7 lat uświadamialam mlodsza kuzynke ,ze to babcia przebrana, a nie Mikołaj, bo ona beczala i się bała. A ja widziałam,że babci buty zniknęły, a ten niby Mikołaj je miał
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 14:58   #708
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A Ty nie rozumiesz i będziesz wiecznie o to pytać jak dziecko, że pewne rzeczy się tak po prostu czuje i każdy człowiek inaczej odczuwa te same rzeczy ? I te nie da sie wytlumaczyc .
Czy jeśli czuję, że jestem najmądrzejszą osobą na świecie, to znaczy, że to jest prawda? No bo tak czuję? Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy coś jest prawdą, czy tylko nam się tak wydaje, to trzeba użyć innych narzędzi niż odczuwanie.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 15:04   #709
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czy jeśli czuję, że jestem najmądrzejszą osobą na świecie, to znaczy, że to jest prawda? No bo tak czuję? Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy coś jest prawdą, czy tylko nam się tak wydaje, to trzeba użyć innych narzędzi niż odczuwanie.
Bo akurat istnienia Boga nikt Ci nie udowodni, a Ty o to samo pytasz. Dziewczyna tłumaczy jak umie, co czuje, a Ty wiecznie o te dowody .

Czuje,że Jezus jej dał nowe życie i tyle. Nie udowodni Ci niczym i gdybyś była najmądrzejsza to byś zrozumiała
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 15:15   #710
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo akurat istnienia Boga nikt Ci nie udowodni, a Ty o to samo pytasz. Dziewczyna tłumaczy jak umie, co czuje, a Ty wiecznie o te dowody .

Czuje,że Jezus jej dał nowe życie i tyle. Nie udowodni Ci niczym i gdybyś była najmądrzejsza to byś zrozumiała
Ja nie proszę nikogo o udowodnienie mi, że Bóg istnieje. Proszę o uzasadnienie swoich przekonań. Jeśli ktoś przychodzi i mówi: "według mnie jest tak i tak", to co w tym dziwnego, że pytam "a skąd wiesz, że tak jest?". Już ustaliłyśmy, że "bo tak czuję" nie jest żadną odpowiedzią, bo sprowadza się do "tak uważam, bo tak uważam".
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 15:31   #711
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
No tak, tylko skąd wiadomo, czy Bóg już mi odpuścił czy jeszcze nie? Nie mówiąc już nawet o księdzu, który miałby być w tej kwestii zorientowany...
Św Paweł w liście do Efezjan pisze: "Natomiast wszystkie te rzeczy piętnowane stają się jawne dzięki światłu, bo wszystko, co staje się jawne, jest światłem. Dlatego się mówi: Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus". Może więc chodzi o to, aby przed samym sobą stanąć w prawdzie? Zauważać wszystkie swoje intencje, pobudki, zamiary. Być szczerym i nie grać przed sobą żadnych gier. Wyciągać na światło, czyli widzieć. Nie ma więc aktu przebaczania, jest akt uświadamiania sobie.

Z oficjalnych pism kościoła:

Sam Bóg musi podporządkowywać się wyrokom swoich księży i wybaczać lub nie wybaczać , zgodnie z ich - księży , odrzuceniem , lub daniem przebaczenia . Wyrok księży ma pierwszeństwo i Bóg się mu podporządkowuje .

- Dostojęstwo i Obowiązki księży , Tom 12 . Str 27

i jeszcze:

Papież nie jest tylko reprezentantem Jezusa Chrystusa , jest samym Jezusem Chrystusem skrytym za zasłoną ciała .

- Katolicki przegląd , Lipiec 1895



No, jak to nie jest bluźnierstwem to ja już nie wiem, co nim jest.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-10-20 o 15:33
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 16:19   #712
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A Ty nie rozumiesz i będziesz wiecznie o to pytać jak dziecko, że pewne rzeczy się tak po prostu czuje i każdy człowiek inaczej odczuwa te same rzeczy ? I te nie da sie wytlumaczyc .
Skąd wiesz, że to, co odczuwasz odzwierciedla rzeczywistość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo akurat istnienia Boga nikt Ci nie udowodni, a Ty o to samo pytasz. Dziewczyna tłumaczy jak umie, co czuje, a Ty wiecznie o te dowody .

Czuje,że Jezus jej dał nowe życie i tyle. Nie udowodni Ci niczym i gdybyś była najmądrzejsza to byś zrozumiała
Ale gdyby czuła, że jest Napoleonem i Jezus jej dał to nowe życie, aby podbiła cały świat w imię jej francuskiej ojczyzny, to zdiagnozowano by u niej co najmniej schizofrenię.

Skąd ten podwójny standard?

Gdybym ja powiedziała, że mi różowy metafizyczny jednorożec dał nowe życie i ja to czuję, to nikt nie potraktował by mnie serio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Z oficjalnych pism kościoła:

Sam Bóg musi podporządkowywać się wyrokom swoich księży i wybaczać lub nie wybaczać , zgodnie z ich - księży , odrzuceniem , lub daniem przebaczenia . Wyrok księży ma pierwszeństwo i Bóg się mu podporządkowuje .

- Dostojęstwo i Obowiązki księży , Tom 12 . Str 27

i jeszcze:

Papież nie jest tylko reprezentantem Jezusa Chrystusa , jest samym Jezusem Chrystusem skrytym za zasłoną ciała .

- Katolicki przegląd , Lipiec 1895



No, jak to nie jest bluźnierstwem to ja już nie wiem, co nim jest.
A z Harry'ego Pottera Grindelwald miał udział w rozpętaniu drugiej wojny światowej.

Rozumiem, że mi wierzysz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 17:52   #713
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No, jak to nie jest bluźnierstwem to ja już nie wiem, co nim jest.
Też uważam, że to bluźnierstwo.

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czy jeśli czuję, że jestem najmądrzejszą osobą na świecie, to znaczy, że to jest prawda? No bo tak czuję? Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy coś jest prawdą, czy tylko nam się tak wydaje, to trzeba użyć innych narzędzi niż odczuwanie.
Czyli sądzisz, że jeżeli bocian zabije i zje żabę, to należy go aresztować i poddać procesowi, który go skaże na 20 lat więzienia?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-10-20 o 17:45
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 18:03   #714
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Czyli sądzisz, że jeżeli bocian zabije i zje żabę, to należy go aresztować i poddać procesowi, który go skaże na 20 lat więzienia?
Eee... możesz rozwinąć? Nie rozumiem, jak wyciągnęłaś taki wniosek z mojej wypowiedzi.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 18:06   #715
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

A z Harry'ego Pottera Grindelwald miał udział w rozpętaniu drugiej wojny światowej.

Rozumiem, że mi wierzysz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, że nie. Podobnie, jak nie wierzę, że papież jest wcieleniem Jezusa Chrystusa i że Pan Bóg ma obowiązek przebaczyć/ nie przebaczyć komuś grzechu na życzenie księdza.

W Latajacego Potwora Spaghetti nie wierzę, ale szanuję czyjąś wiarę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 18:15   #716
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Eee... możesz rozwinąć? Nie rozumiem, jak wyciągnęłaś taki wniosek z mojej wypowiedzi.
Podważasz jedną metodę poznawczą (badawczą?) jaką jest intuicją, poddając ją innej metodzie poznawczej - logice. Popełniasz błąd etnocentryzmu, czyli patrzenie na coś wyłącznie z własnego punktu widzenia/własnej metody/własnej kultury. Na przykład patrzenia na inną kulturę z punktu widzenia swojej kultury. Tak jak błąd antropocentryzmu polega na patrzeniu na świat zwierząt z punktu widzenia człowieka (aresztowanie bociana).

Poza tym jeżeli ktoś zauważa, że intuicja to metoda mająca mankamenty to przecież można powiedzieć, że to, co logiczne też nie zawsze jest prawdziwe
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-10-20 o 18:20
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 18:28   #717
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Podważasz jedną metodę poznawczą (badawczą?) jaką jest intuicją, poddając ją innej metodzie poznawczej - logice. Popełniasz błąd etnocentryzmu, czyli patrzenie na coś wyłącznie z własnego punktu widzenia/własnej metody/własnej kultury. Na przykład patrzenia na inną kulturę z punktu widzenia swojej kultury. Tak jak błąd antropocentryzmu polega na patrzeniu na świat zwierząt z punktu widzenia człowieka (aresztowanie bociana).
Nadal nie widzę, co masz na myśli. KAŻDA kultura opiera się na logice. Intuicja jest używana dopiero wtedy, gdy brakuje nam wiedzy na jakiś temat, a decyzję mimo to trzeba podjąć.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Poza tym jeżeli ktoś zauważa, że intuicja to metoda mająca mankamenty to przecież można powiedzieć, że to, co logiczne też nie zawsze jest prawdziwe
Podaj jakiś przykład czegoś, co jest logiczne, ale nie jest prawdziwe, i skąd wiesz, że nie jest prawdziwe.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 18:34   #718
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nadal nie widzę, co masz na myśli. KAŻDA kultura opiera się na logice. Intuicja jest używana dopiero wtedy, gdy brakuje nam wiedzy na jakiś temat, a decyzję mimo to trzeba podjąć.
Podaj jakiś przykład czegoś, co jest logiczne, ale nie jest prawdziwe, i skąd wiesz, że nie jest prawdziwe.
Nie każda, chociażby kultura pierwotna jest prelogiczna. Ale pewnie masz na myśli kultury współczesne, to wiele z nich nie opiera się na logice, np. w kulturach afrykańskich czy rdzennie amerykańskich jest wiara w duchy przodków. A w Azji czy na Syberii obecny jest szamanizm.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 18:37   #719
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Nigdy nie wierzyłam akurat w to , bo nawet w wieku 7 lat uświadamialam mlodsza kuzynke ,ze to babcia przebrana, a nie Mikołaj, bo ona beczala i się bała. A ja widziałam,że babci buty zniknęły, a ten niby Mikołaj je miał
Czyli co jednak się ze mną zgadzasz, skoro po weryfikacji widzialas dysproporcje miedzy wiara a rzeczywistoscia...
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 19:06   #720
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie każda, chociażby kultura pierwotna jest prelogiczna. Ale pewnie masz na myśli kultury współczesne, to wiele z nich nie opiera się na logice, np. w kulturach afrykańskich czy rdzennie amerykańskich jest wiara w duchy przodków. A w Azji czy na Syberii obecny jest szamanizm.
Nie istnieje coś takiego jak kultura prelogiczna. Nawet zwierzęta, które nie posiadają żadnej kultury, kierują się logiką. Te, które tego nie robiły, nie przetrwały. Co do szamanizmu czy wiary w duchy, te praktyki pojawiają się dopiero w momencie, gdy zdobycie wiedzy za pomocą samej logiki jest niemożliwe, a wiedzy mimo to potrzebujemy. Wtedy uciekamy się do innych, gorszych metod. Jeśli możesz za pomocą logiki znaleźć klucze do auta, to używasz logiki. Jeśli nie możesz, to zaczynasz się modlić do św. Antoniego, albo medytujesz, albo zgadujesz. Tak to działa.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.