Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-06-25, 05:57   #1
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Question

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - wątpliwości


Witam.

Zdecydowałam się na antykoncepcję hormonalną. Początkowo lekarz na próbę przepisał mi 2 opakowania tabletek Microgynon 21. Przyjęłam je w pierwszy dzień miesiączki, przez tydzień po niej utrzymywało się lekkie plamienie, później było już wszystko dobrze. Niestety po nich okropnie pogorszyła się cera - pryszcze wyskakiwały na twarzy i dekolcie w sporej ilości. Lekarz zmienił tabletki na Naraya Plus. Nowe opakowanie miałam rozpocząć po 7 dniowej przerwie z Microgynon. Tak też zrobiłam. Przy 17 tabletce pojawiło się krwawienie/plamienie - raz brunatne raz krwiste i póki co utrzymuje się. Tym objawom towarzyszą bóle podbrzusza. Do końca opakowania zostały mi 3 tabletki (z hormonem) i 4 placebo - podczas których ma wystąpić krwawienie. Czy może to oznaczać, że nowe tabletki są za słabe? Z tego co się orientuję Microgynon zawiera większą dawkę hormonów niż Naraya Plus. Czy skuteczność antykoncepcji jest zachowana? Dodam, że żadna tabletka nie została pominięta, przyjmowane są codziennie o 8:30, nie chorowałam w tym czasie ani nie przyjmowałam innych leków.
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 07:43   #2
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - wątpliwości

Szanowna Pani,
Tabletk antykoncepcyjne dobiera się po określeniu profilu hormonalnego pacjentki, jeśli pierwsze tabletki powodowały u Pani objawy niepożądane należało je zmienić, drugie powodują plamienia i bóle podbrzusza konieczna wizyta u ginekologa + USG dopochwowe. Skuteczność tebletek w obu przypadkach jest wysoka, a objawy mogą wynikać z doboru hormonów w tabletce. Czy przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek miała Pani wykonane badanie cytologiczne ,usg, i badania krwi oceniające funkcje wątroby i układ krzepnięcia.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 07:24   #3
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - wątpliwości

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przed doborem tabletek miałam jedynie wykonaną cytologię oraz dokładny wywiad dot. chorób w rodzinie (szczególnie dot. wątroby, układu krwionośnego), długości miesiączek, regularności cyklu. Nie wykonano żadnych badań krwi.

Wizytę mam za 2 tygodnie, na pewno poproszę o wymienione przez Pana Doktora badania oraz dokładniejszy dobór tabletek.

Pozdrawiam.
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.