Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-16, 12:58   #31
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dzieki za pomocZnam to forum bardzo dobrze,czesto tam bywam i rowniez zadalam to pytanie tam ale wciaz bez odpowiedzi.Myslalam,ze osoby ktore mieszkaja w Dubaju i sa w zwiazkach z arabami beda mogly mi jakos pomoc.Nie ma to jak pomoc z pierwszej rekiJak wiadomo kazdy kraj muzulmanski kieruje sie ogolnie tymi samymi zasadami ale jednak sa pewne odstepstwa i pewne kwestie sa troche inaczej regulowane chocby nawet ta umowa przedmalzenska
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 06:34   #32
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witaj Aisha25 !
Wszystko zalezy za kogo Ty chcesz wyjsc za maz?
Jezeli za Egipcjanina to obowiazuje Cie prawo Egipskie.
Natomiast jezeli Twoim wybrankiem jest Emiratczyk, to owszem taka umowa przedmalzenska rowniz istnieje, warunkiem wyjscia za maz w Emiratach Arabskich jest przejscie na religie muzulmanska, tak wiec obowiazuje Cie prawo Szariatu.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 07:00   #33
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Witaj Aisha25 !
Wszystko zalezy za kogo Ty chcesz wyjsc za maz?
Jezeli za Egipcjanina to obowiazuje Cie prawo Egipskie.
Natomiast jezeli Twoim wybrankiem jest Emiratczyk, to owszem taka umowa przedmalzenska rowniz istnieje, warunkiem wyjscia za maz w Emiratach Arabskich jest przejscie na religie muzulmanska, tak wiec obowiazuje Cie prawo Szariatu.
Czesc dziewczyny

Eva ID odnosnie slubu w Emiratach to kobieta nie jest zobowiazana przejsc na islam. Islam dopuszcza slub muzulmanina z niemuzulmanka, ale nigdy w druga strone, czyli muzulmanka nie moze wyjsc za maz za niemuzulmanina. Oczywiscie nie zmienia to faktu ze w wielu przypadkach kobiety dla swietego spokoju, czyli zeby sie rodzina meza troche od niej odczepila zmieniaja wiare, ale to juz ich wybor i naciski rodziny, nie wymagania Szariatu.

A tak poza tym to co slychac u Ciebie Eva. JA dzisiaj lece do Indii wieczorem wiec znowu mnie troche nie bedzie.
pozdrawiam
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 07:45   #34
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Owszem dopuszczalne sa zwiazki muzulmanina z niemuzulmanka natomiast odwrotne karane sa smiercia...
Moze za ostro napisalam, ale niestety islam jest w tej sprawie bezwgledny, zadna muzulmanka nie moze poslubic niemuzulmanina a przypadek przejscia z religii islamu na inna wiare w takim samym zakresie mezczyzny jak i kobiety karany jest smiercia... tak wiec.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 19:02   #35
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Oczywiscie,ze chce wyjsc za Emiratczyka,dlatego jestem tu na tym forumKiedys bylam zwiazana z Egipcjaninem dlatego stad to porownanie do EgiptuTak wiec czy napewno jestes pewna,ze taka umowa przedmalzenska istnieje i jak to nalezy zorganizowac aby takowa umowa miala jakiekolwiek znaczenie prawne?
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 19:10   #36
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva id,wydaje mi sie,ze nie ma to znaczenia czy w momencie slubu jestes muzulmanka czy nie.Pomimo iz nie jestes muzulmanka a takowy slub zawierasz z muzulmaninem i tak i tak musisz sie stosowac do nakazow i zakazow panujacych w jego krajuPytam o ta umowa przedmalzenska poniewaz im czlowiek bardziej zabezpieczony tym lepiej,oczywiscie nie gwarantuje to szczescia i tego,ze nie wezmie sobie np drugiej zonyale chyba lepiej dmuchac na zimne.Tak jak pisalam wiem jak te sprawy wygladaja w Egipcie ale nie mam zielonego pojecia jak jest to respektowane w Emiratach i czy kobiety stamtad rowniez podpisuja takie umowy jako zabezpieczenie na przyszlosc.....
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 07:03   #37
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Opowiem najlepiej na przykladzie:
Emiratczyk z Abu Dhabi z dobrej rodziny poslubil kilka lat temu Rosjanke jako pierwsza zone, zawarta byla umowa przedmalzenska, naturalnie w jezyku arabskim i tlumaczona jej mniej wiecej tak aby zrozumiala. Bardziej mniej niz wiecej naturalnie.
Co bylo w umowie tego nie wiem dokladnie ale to bez znaczenia.
Przez kilka lat bylo dobrze, urodzilo im sie dwoje dzieci.
Rok temu ten Emiratczyk zakochal sie w Marokance.
Poszedl do zony i powiedzial: mam inna ale Ty jestes pierwsza, mozesz sie nie zgodzic na moj nastepny slub, to pakuj sie ale dzieci oczywiscie zostawiasz lub zgadzasz sie byc pierwsza zona to obiecuje, ze nadal bede Cie szanowal.
Wlasciwie to jej zgoda nie byla mu w ogole potrzebna, w tym roku ozenil sie z Marokanka, wzial z nia slub oficjalnie z wszystkimi potrzebnymi dokumentami... o oficjalna zgode pierwszej zony nikt nawet nie zapytal.
Tak wiec ma druga zone, ktora jest wlasnie w ciazy i kocha ja bardzo.
Pierwsza zona nadal mieszka w jego domu z dziecmi i o nic nie pyta, drugiej kupil mieszkanie i pomieszkuje raz u jednej raz u drugiej... no tak to wyglada w rzeczywistosci... ja znam ten przypadek bo Marokanka jest moja dobra znajoma.
Aisha25, najlepiej zapytaj Twojego TZ co on proponuje, jak moze Cie zabezpieczyc.
I oczywiscie musisz miec swojego zaufanego prawnika, ktory RZETELNIE poinformuje Cie o kruczkach prawnych stosowanych przy umowach, takze tych przedmalzenskich, niestety nie tylko w tym kraju.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 11:00   #38
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc dziewczyny

co u was slychac. Juz powrocilam na szczescie do Dubaju. A na forum nastala cisza. Halo halo co slychac u was?

pozdrawiam
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 06:49   #39
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witaj Olika128 !
Jakos w Ramadanie cale zycie zamiera...
Opowiedz jak bylo ... w Indiach ?
Masz jakies fajne zdjecia z podrozy?
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 20:44   #40
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziewczyny,czy ktoras z Was mieszkajaca w Dubaiu orientuje sie co to za dzielnica,ktora nazywa sie Jumairah?
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 09:00   #41
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

To fakt w Ramadanie zycie troche zamiera, ale plus ze o 3 koncze prace .
Niedlugo Ramadan sie konczy i znowu wszysko nabierze rozpedu.
Nie mam zadnych zdjec z Indii bo bylam sluzbowo i pod koniec juz sie modlilam zeby tylko wrocic do Dubaju.
Moj komentarz na temat Indii to brud, smrod i ubostowo. W Bombaju widok slamsow jest obecny wszedzie, obok wielkich wiezowcow. A najgoszym przezyciem byl widok dwojki dzieci w wieku okolo 1.5 - 2 lat, brudnych, nagich, bez opieki, siedzacych na ulicy i jedzacych cos z brudnego plastikowego worka. Nikt sie nimi nie przejmowal, po prostu koszmar.
Krowy jest ciezko spotkac w Bombaju, natomiast wszedzi indziej leza na ulicach, zywia sie odpadkami i zyja sobie obok ludzi, bezpanskim psow i wysypisk smieci, jeden wielki koszmar. Ludzie gapili sie przez szybe samochodu na mnie, pukali w szybe, pokazywali palcami. Bosko a wszystko przez to ze mam jasne wlosy i bardzo jasna skore.
Tak wiec ja nie mam zadnych milych wspomnien i za kazdym razem jak musze tam jechac dostaje drgawek.


aisha 25 jumeirah to willowa strefa dubaju bardzo blisko morza, poniewaz jest dosc duza, jesli interesuje cie jakis konkretny teren, to podaj dokladnie ktora to area 1 2 3 czy tez moze jakis projekt ktory w nazwie ma jumeirah
pozdrawiam
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 04:53   #42
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
To fakt w Ramadanie zycie troche zamiera, ale plus ze o 3 koncze prace .
Niedlugo Ramadan sie konczy i znowu wszysko nabierze rozpedu.
Nie mam zadnych zdjec z Indii bo bylam sluzbowo i pod koniec juz sie modlilam zeby tylko wrocic do Dubaju.
Moj komentarz na temat Indii to brud, smrod i ubostowo. W Bombaju widok slamsow jest obecny wszedzie, obok wielkich wiezowcow. A najgoszym przezyciem byl widok dwojki dzieci w wieku okolo 1.5 - 2 lat, brudnych, nagich, bez opieki, siedzacych na ulicy i jedzacych cos z brudnego plastikowego worka. Nikt sie nimi nie przejmowal, po prostu koszmar.
Krowy jest ciezko spotkac w Bombaju, natomiast wszedzi indziej leza na ulicach, zywia sie odpadkami i zyja sobie obok ludzi, bezpanskim psow i wysypisk smieci, jeden wielki koszmar. Ludzie gapili sie przez szybe samochodu na mnie, pukali w szybe, pokazywali palcami. Bosko a wszystko przez to ze mam jasne wlosy i bardzo jasna skore.
Tak wiec ja nie mam zadnych milych wspomnien i za kazdym razem jak musze tam jechac dostaje drgawek.
heh, popieram. tez nie lubie Indii - brud, smrod i ubostwo. daleko od europejskich sklepow indyjskich i szybkich kursow medytacji. i ludzie namolni.
ja za to wrocilam z Nepalu - tam jest zdecydowanie lepiej biednie, ale nie ma az takich roznic, jak w Indiach. nie tak tlocznie. piekne gory. tanio.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 05:26   #43
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam Wizazanki !

Polecam artykul, ktory przyblizy troszke mniej znane emiraty.

http://przewodnik.onet.pl/1226,1660,...4,artykul.html
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 08:50   #44
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Jaki ciekawy wątek!!!Mój chłopak wspominał ostatnio że chciałby pojechać do Dubaju do pracy.Teraz juz wiem, że razem byśmy nie pojechali :PNApiszcie jak sie wam żyje tam, jaką macie prace, co trzeba zrobić(co trzeba mieć)żeby móc pracować w tym kraju.JAka waluta obowiązuje, czy zycie jest drogie no i przede wszystkim jak się dogadujecie???Wszystko chcę wiedziec
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 15:05   #45
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Dorotk@ Pokaż wiadomość
Jaki ciekawy wątek!!!Mój chłopak wspominał ostatnio że chciałby pojechać do Dubaju do pracy.Teraz juz wiem, że razem byśmy nie pojechali :PNApiszcie jak sie wam żyje tam, jaką macie prace, co trzeba zrobić(co trzeba mieć)żeby móc pracować w tym kraju.JAka waluta obowiązuje, czy zycie jest drogie no i przede wszystkim jak się dogadujecie???Wszystko chcę wiedziec
1. Jezeli Twoj chlopak chce tu przyjechac to masz dwa wyjscia: zalegalizowac zwiazek lub tez przyjechac tu do pracy.

2. Jak sie zyje... jak wszedzie, tu jest normalne zycie z pewnymi ograniczeniami ale mnie sie tu podoba.

3. Ja pracuje jako Projektant Wnetrz.

4. Aby tu przyjechac i pracowac trzeba miec jakis zawod, no to jak wszedzie naturalnie.

5. Waluta Dhs - Dirham, 100 Dirham to ok. 70,00 zotych

6. Ceny sa porownywalne z Europa, wiekszosc produktow jest z importu, tu nie ma zadnych podatkow i nie ma Urzedow Skarbowych.

7. Urzedowym jezykiem jest arabski ale kazdy tu zna angielski, mozna sie nim porozumiewac w prawie kazdym sklepie. Biorac pod uwage, ze rdzennej ludnosci tutaj jest zaledwie ok. 20 % czyli 80% stanowia obcokrajowcy ze wszystkich krajow swiata (oprocz Izraela), to jezyk angielski jest na porzedku dziennym.

8. Pozdrawiam Dorotk@
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 04:42   #46
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Dorotk@ Pokaż wiadomość
Jaki ciekawy wątek!!!Mój chłopak wspominał ostatnio że chciałby pojechać do Dubaju do pracy.Teraz juz wiem, że razem byśmy nie pojechali :PNApiszcie jak sie wam żyje tam, jaką macie prace, co trzeba zrobić(co trzeba mieć)żeby móc pracować w tym kraju.JAka waluta obowiązuje, czy zycie jest drogie no i przede wszystkim jak się dogadujecie???Wszystko chcę wiedziec
a w jakiej branzy twoj chlopak dziala? z pewnoscia jest tu praca dla budowlancow... ja wlasnie pracuje na budowie mostu w Abu Dhabi.
ceny produktow sa mniej wiecej takie jak w Polsce, tylko uslugi sa drozsze.
mieszkam tu z chlopakiem bez slubu i w sumie nic sie nie dzieje, ale mielismy akcje z wizyta policji w mieszkaniu, wiec byl stres, bo jakby wyszlo, to pewnie mielibysmy problemy. jedyne co mi przeszkadza w tej sytuacji, to wizyty u ginekologa, bo jak sie idzie do pani dobrej muzulmanki, to rzuca potepiajace spojrzenia.
mi sie osobiscie tutaj nie podoba, ale duzo ludzi lubi to miejsce. jest tu sztucznie, pusto i mozna tylko pracowac i kupowac. ale to dobre miejsce na lagodne zaznajomienie sie z islamem, bo wystepuje tu w wersji bardzo "user friendly". poza to tak naprawde to kraj miedzynarodowy, nie muzulmanski.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 08:52   #47
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Mój chłopak jest z wykształcenia....w sumie sama niewiem jak to nazwać.Ukończył wydział nauk technicznych z zastosowaniem komputerów w technice.Aktualnie jesyesmy w Irlandii.Tutaj pracuje jako operator benchu(niewiem co to jest).Pracuje w hucie szkła u niejakiego Sean'a Quinna, który ma własnie konkurencje w Emiratach.Podejrzewam że dla mężczyzny nie ma problemu z pracą tam, ale co ze mną, czy ja bym coś znalazła?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:19   #48
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Z uwagi na ogromne plany rozbudowy Emiratow, a wlasciwie to jest jeden WIELKI PLAC BUDOWY, to zapotrzbowanie na ludzi z wyksztalceniem technicznym jest olbrzymie i prace mozna tutaj znalezc bez problemu.
Nie piszesz Dorotk@ jakie jest Twoje wyksztalcenie i gdzie Ty pracujesz, jezeli jeszcze nie masz zawodu to jedyna mozliwoscia przyjechania tutaj z Twoim TZ jest zalegalizowanie Waszego zwiazku.

Jak pisala wczesniej Stria, zycie w konkubinacie w tym kraju jest bardzo niebezpiczne i grozi powaznymi problemami, mimo tego wiele osob utrzymuje takie zwiazki ale wtedy oboje pracuja bo kazdy z nich ma swoja Vize, gdy jest sie zona to mozna nie pracowac i byc na Vizie meza.

Stria, ten most to coraz bardziej widac, gratuluje... dla nie wtajemniczonych... to bedzie NAPRAWDE DUZY MOST... i cale Abu Dhabi po 2012 roku bedzie trudno rozpoznac, ja osobiscie to juz sie na ten Luwr doczekac nie moge.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 05:08   #49
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Z uwagi na ogromne plany rozbudowy Emiratow,
Jak pisala wczesniej Stria, zycie w konkubinacie w tym kraju jest bardzo niebezpiczne i grozi powaznymi problemami, mimo tego wiele osob utrzymuje takie zwiazki ale wtedy oboje pracuja bo kazdy z nich ma swoja Vize, gdy jest sie zona to mozna nie pracowac i byc na Vizie meza.

Stria, ten most to coraz bardziej widac, gratuluje... dla nie wtajemniczonych... to bedzie NAPRAWDE DUZY MOST... i cale Abu Dhabi po 2012 roku bedzie trudno rozpoznac, ja osobiscie to juz sie na ten Luwr doczekac nie moge.
ehehehehehe, jestes pierwsza osoba, ktora nie stwierdzila "dlaczego ten most tak sie wlecze, przeciez to TYLKO most??" mial byc skonczony latem zeszlego roku, a dopiero polowa skonczona taksowkarze za to wogole nie maja pojecia o czym mowie, jak chce dojechac do pracy.

co moze sie stac, jak zlapia kogos zyjacago bez slubu (w dodatku europejczyka)? kara pieniezna (hmm, szkoda kasy), areszt (ponoc nie sa takie zle), deport i ban na powrot? na szczescie to nie saudi, zeby kamienowali.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 05:21   #50
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

To nie jest taki "zwykly" most...

Co moze sie sie stac jak zlapia na CUDZOLOSTWIE ?

Hmmm.... lepiej sie nie przekonywac, ale to zalezy od wielu innych okolicznosci, jak czy oboje sa wolni, czy tez mamy tu zdrade itp. najczesciej, gdy zlapia muzulmanina z muzulmanka to juz na posterunku policyjnym moga oni zalegalizowac zwiazek, natomiast w przypadku europejczykow... BAN... wiec lepiej ten zwiazek przynajmniej cywilnie zalegalizowac na czas pobytu tutaj.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 07:12   #51
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc dziewczyny

z tym zalegalizowaniem to sie zgadzam, zawsze latwiej. Na szczescie dla par nie bedacych w zwiazku malzenskim w Dubaju panuje niepisana zasada, dopoki nie przeszkadzasz sasiadom imprezami, dzikimi awanturami to nikt sie nie czepia, a najlepiej jeszcze mowic zawsze, a moja zona.... a moj maz. W sharjah tego typu mieszkania absolutnie nie polecam, mozna sobie narobic duzych klopotow.

Stria ,a ja nie wiem jaki to most bo tak czesto w Abu Dhabi nie bywam, wiec moze bys nam komputerowy projekt wrzucila to sobie poogladam ten cud budownictwa
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 08:37   #52
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Taaaaaak, co emirat to troche inne prawa...

Prawda, ze w Dubaju jest zdecydowanie "najluzniej", natomiast w Sharjah to nawet lepiej nie probowac zyc "na kocia lape" bo to duze ryzyko.

To podobnie jak z alkoholem, w Dubaju bez problemu, w Abu Dhabi wyrabia sie specjalna licencje na zakup alkoholu a przez Sharjah to z alkoholem w samochodzie lepiej nie przejezdzec, samo posiadanie alkoholu jest karalne i zadnych zezwolen nie wydaja.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to w takim przyblizeniu troche jak Stany Zjednoczone, generalnie maja jednego prezydenta czyli Szejka i ogolnie nakreslona polityke wewnetrzna i zagraniczna ale co stan - emirat to obyczaj.

Abu Dhabi to stolica calego panstwa Emiratow i w istocie emirat o nazwie Abu Dhabi, jego powierzchnia to jesli sie nie myle 80% calego panstwa, natomiast Dubaj to miasto - emirat - powierzchni ma niewiele i rozbudowuje sie do nieprzyzwoitosci w gore i w morze, czyli slynny juz najwyzszy budynek swiata Burj Dubai i sztuczne wyspy o wymyslnych ksztaltach palm i mapy swiata.

Link do poczytania: http://pl.wikipedia.org/wiki/Palm_Islands

Zalaczam tez kilka zdjec.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Towers.jpg (35,4 KB, 214 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Burj Dubai 01.jpg (59,7 KB, 216 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Palm location 01.JPG (53,0 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Palm ☠☠☠el Ali 01.JPG (95,0 KB, 187 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Palm Island 02.JPG (81,4 KB, 195 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg The World Islands 01.JPG (50,6 KB, 182 załadowań)
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 05:35   #53
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
Stria ,a ja nie wiem jaki to most bo tak czesto w Abu Dhabi nie bywam, wiec moze bys nam komputerowy projekt wrzucila to sobie poogladam ten cud budownictwa
coz, moge rzec, ze wlasnie uregulowalam swoja niewlasciwa sytuacje prawna i moralna w tym kraju. czyli rozstalam sie z facetem i mieszkam sama :/

co do mostu to bardzo prosze:
www.gabrielamazur.pl/most/most.htm

mam nadzieje, ze sie laduje strona. bylam w Emirates Palace i widzialam wystawe nowych projektow dla Abu Dhabi. heh, slawni architekci maja tu duzo piachu do zastawienia swoimi dzielami. jak widac postep tego mostu nikogo nie zniechecil tak bardzo i pani Zaha Hadid zaprojektowala nowa wymyslna konstrukcje - galerie czy cos. i pan Gehry wymyslil cos co wyglada jak smietnik i tez ma byc galeria czy muzeum.

poza tym polecam film "the kingdom" - krecony byl w Abu Dhabi i Mussafah, ktore udaja Riyad.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 05:46   #54
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez stria Pokaż wiadomość
coz, moge rzec, ze wlasnie uregulowalam swoja niewlasciwa sytuacje prawna i moralna w tym kraju. czyli rozstalam sie z facetem i mieszkam sama :/
Tak mi przykro Stria... ... oj wiem jak to boli... wiem jak to cholernie boli z wlasnego doswiadczenia... ale jak zawsze dasz sobie rade... po prostu silne kobiety tak juz maja...

Most jest bardzo ladny... jest to The Sheikh Zayed Bridge przy wjezdzie do miasta, moze nie jest taki duzy ale projekt mi sie podoba.
Most prowadzi na wyspe (Abu Dhabi jest miastem na wyspie) i zaraz po zjezdzie z niego trwa budowa meczetu Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Mosque, to bedzie drugi co do wielkosci meczet na swiecie, zaraz po Masjid al-Haram w Mekce.
Warto go zobaczyc: http://www.halcrow.com/html/media/mov/grand_mosque.htm

Ja zalaczam mapke usytuowania mostu i widok mostu jak sie bedzie prezentowal po zakonczeniu oraz widok meczetu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg The Sheikh Zayed Bridge 09.JPG (46,5 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg The Sheikh Zayed Bridge 13.JPG (56,0 KB, 206 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg The Sheikh Zayed Bridge 11.JPG (41,1 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sheikh Zayed Mosque 01.jpg (77,5 KB, 139 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sheikh Zayed Mosque pilar 02.jpg (51,3 KB, 131 załadowań)
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 06:15   #55
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Stria


projekt super, bardzo mi sie podoba dzieki.

Filmu Kingdom jeszcze nie widzialam, strasznie go zjechali w recenzjach , wiec mi odeszla ochota, ale moze lepiej sprawdzic na wlasne oczy
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 08:07   #56
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc Dziewczyny
Juz za tydzien o tej porze bede w Abu Dhabi. Ostatnie przygotowania przed podroza, ale ciagle mam mnostwo watpliwosci i pytan. Moze mi pomozecie.
Otoz, bede pracowac w Abu Dhabi, ale czasem , tzn raz do roku planujemy z mezem przyjazd do Polski (mamy dom , ktory probujemy wykonczyc)i co wtedy? Chodzi mi o jakies ubezpieczenie na terenie Polski. Jak Wy do tego podchodzicie i jakie macie rozwiazanie.
Dajcie mi jeszcze jakies praktyczne wskazowki, o czym warto pamietac jadac tam a zostawiajac Polske na dluzej.
Bede wdzieczna za wszystkie rady.
Pozdrawiam jesiennie
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 08:35   #57
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Jadac do Emiratow...

1. Nie zabieraj ze soba nastepujacych przykladowych produktow, bo moga byc problemy na granicy:
a) wieprzowiny (to nieczyste mieso dla muzulmanow, bedziesz go mogla kupic tu na miejscu w Spinney`sie)
b) maku - chyba, ze w puszce przetworzony (jest tu traktowany jako narkotyk)
c) filmow i ksiazek o tematyce erotycznej, nawet takich niewinnych ale z okladka, ktora moglaby wzbudzic kontrowersje

2. Zabierz ze soba letnie i jesienno-wiosenne rzeczy - zima tutaj jest ciepla i predzej ubierzesz lekki plaszczyk niz plaszcz.

3. Przeczytaj kilka reportazy o tym kraju, wiele sie dowiesz, a jak masz konkretne pytanie, to pytaj.

Jezeli chodzi o ubezpieczenie... kazdy to zalatwia we wlasnym zakresie... wiele osob tutaj majac prace, placi w Polsce podatki i ubezpieczenie a Ty jak bedziesz chciala, mozesz zapytac o to w ZUS.

Gdzie bedziesz pracowala?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Abu Dhabi View 01.JPG (52,4 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Abu Dhabi Emirat Palace 06.jpg (103,2 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Abu Dhabi Emirat Palace 08.jpg (81,1 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Abu Dhabi Emirat Palace 01.jpg (106,2 KB, 128 załadowań)
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:16   #58
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Podaje nowy adres strony Ambasady Polskiej w Abu Dhabi, (Abu Zabi - spolszczona nazwa)

http://www.abuzabi.polemb.net/
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 04:16   #59
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Martka78 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny
Juz za tydzien o tej porze bede w Abu Dhabi. Ostatnie przygotowania przed podroza, ale ciagle mam mnostwo watpliwosci i pytan. Moze mi pomozecie.
Dajcie mi jeszcze jakies praktyczne wskazowki, o czym warto pamietac jadac tam a zostawiajac Polske na dluzej.
jak ja jechalam do Emiratow, to myslalam, ze to to samo co Arabia Saudyjska. nie wiedzialam, co mnie tu czeka (pustynia? wielblady? namioty?), wiec wzielam duzo rzeczy. plyn do mycia naczyn Gigus jeszcze stoi na zlewie. a tak naprawde tu jest wszystko, dokladnie jak w Polsce, wiec nie oplaca sie wiezc ze soba duzo rzeczy. kosmetyki, ubrania i inne takie rzeczy mozna tu kupic, wiec bez sensu je wiezc z Polski. z Polski lubie sobie przywiezc polskie zarcie, jak juz tam jade

Edytowane przez stria
Czas edycji: 2007-10-29 o 09:04
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 07:32   #60
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

To prawda, wiekszosc rzeczy mozna spokojnie kupic na miejscu, nie ma sensu targac ze soba.
A co do mieska, to osobiscie nie jadam wieprzowiny z malym wyjatkiem, a mianowice uwielbiam jajecznice z wedzonym boczkiem a w Polsce czasami schabowego tez przekasze. Tak tak wiem niezdrowe ale jakie dobre


Stria wlasnie sobie poogladalam Twoje zdjecia z Nepalu, przepiekne widoki

A co sie dzieje z Bodzka zapadla sie jak kamien w wode, Eva masz jakies wiadomosci od niej.
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.