chirurgiczne usuwanie zęba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-05, 16:44   #1
weird_angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 85
GG do weird_angel
Exclamation

chirurgiczne usuwanie zęba


nie wiedzialam jakie mam forum wybrac z takim tematem...
chcialabym by ktos mnie oswiecil na czym owe chirurgiczne wyrywanie zeba polega, czym sie rozni od tradycyjnego, czy chodzi o nacinanie dziasel? moze narkoza? czy tylko znieczulenie miejscowe?
jezeli dentysta mi tego nie tlumaczyl to musi byc to oczywiste... dla mnie nie jest, blagam o wyjasnienie... bo nie wiem jak bardzo mam sie bac
weird_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:01   #2
zayontz
Raczkowanie
 
Avatar zayontz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 420
GG do zayontz
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez weird_angel
nie wiedzialam jakie mam forum wybrac z takim tematem...
chcialabym by ktos mnie oswiecil na czym owe chirurgiczne wyrywanie zeba polega, czym sie rozni od tradycyjnego, czy chodzi o nacinanie dziasel? moze narkoza? czy tylko znieczulenie miejscowe?
jezeli dentysta mi tego nie tlumaczyl to musi byc to oczywiste... dla mnie nie jest, blagam o wyjasnienie... bo nie wiem jak bardzo mam sie bac
Hej spokojnie, nie boj sie.
Generalnie jestem czesciowo w temacie bo wlasnie zabralem sie za chodzenie do dentysty (A generalnie jestem strasznie spietrany jesli chodzi o dentyste...Shemreolin moze potwierdzic )
Tak zwane ekstrakcje hirurgiczne sa robione ze znieczuleniem wiec tutaj nie masz co sie martwic. Jedynym utrudnieniem moze byc gojenie sie dziasla bo to moze potrwac nawet do 4 miesiecy, ale jest to tylko zwykle utrudnienie.
Jestem w trakcie leczenia kanałowo jednego zeba (co moze potrwac nawet do 6 miesiecy) i mam to robione bez znieczulenia. Wiec jesli ja moge to przetrwac, to mysle ze ty nie masz czego sie martwic.
Łącze sie z toba w cierpieniu bo bede mial hirurgiczne usuwanie 2 zebow mądrosci....wyyypas
Bądź twarda, trzymam kciuki.
__________________
The rain it raineth on the just,
And also on the unjust fella.
But chiefly on the just, because
The unjust hath the just's umbrella.
zayontz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:12   #3
weird_angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 85
GG do weird_angel
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

samego dentysty sie nie boje... ostatnio mialam wlasnie taka kilku miesieczna impreze u dentysty z powodu zakazenia, ale chodze sobie rano i odsypiam na fotelu... boje sie tylko ze bede plula krwia albo ze nie bede mogla czegos jesc... tak sie zastanawialam czy mam sie jakos specjalnie przygotowac na to... ale generalnie czuje sie uspokojona : ) dzieki za odpowiedz
weird_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:15   #4
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Witam .

Był już podobny wątek i nawet jest tam moja wypowiedź. Zerknijcie tutaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...+usuwanie+zeba

Mam nadzieję, że troszeczkę sie uspokoicie.

Pozdrawiam ciepło .
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:46   #5
weird_angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 85
GG do weird_angel
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

dziekuje ci bardzo za linka: )
weird_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 04:32   #6
wojtekch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

CZesc nie bardzo wiem do kogo napisac i kogo sie zapytac o moj "maly" problem.Moze dobrze trafilem? To moze od poczatku,kilka miesiecy temu ,dokladnie 8 , zaczela mnie bolec dwojka gorna lewa,poszedlem do dentysty po zrobieniu zdjecia i przepisaniu antybiotyku wyslal mnie do domu.Po kilku dniach minelo.Po kolejnych kilku miesiacach ta sama dwojka znow zaczela bolec i wyzyta u dentysty wykazala ,ze wyrosl mi dodatkowy kiel.Podkreslam ze mleczaki juz mialem ,drugie zeby tez wszystie juz mam.Kiel nie rosnie w dol ale poziomo przesuwajac sie w lewo ,podrazniajac przy tym kolejne zeby.Nie da sie go usunac w gabinecie dentystycznym bo jest tuz pod zatokami i nie jest widoczny na zewnatrz.Boli jak jasna ... Boje sie zapalenia kosci czy czegos podobnego POMOCY PORADY PROSZE?
wojtekch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 15:21   #7
kanira
Przyczajenie
 
Avatar kanira
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Mam kilka pytań:
Czy do chirurga-dentysty trzeba mieć skierowanie na usuwanie zęba?
Jeśli tak to czy to skierowanie musi być koniecznie od dentysty?
I w przybliżeniu ile kosztuje taki zabieg???
__________________
"Nie będę niewolnicą żadnej miłości,
Nikomu nie oddam celu swego życia..."
kanira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-29, 16:09   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Najpierw się idzie do stomatologa na wizytę (najlepiej do chirurga stomatologa). On kieruje na prześwietlenie zęba/szczęki (chyba, że ząb jest naprawdę tuż pod skórą, prawie, że "wykluty"). Potem skierowanie na zabieg. Nie ma się czego bać. Miałam usuwane trzy ósemki niewyrośnięte i dwie dziewiątki (taka "fajna" anomalia). Szwy najczęściej same wychodzą, wszystko się ładnie i szybko goi. Tylko raz mnie dosyć długo po zabiegu bolało (parę dni), dlatego, że zostawili mi za długie szwy i mi drażniły dziąsła (i ogólnie chyba nieco źle mnie zszyli). Zabieg jest szybki, nic się nie czuje.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:12   #9
kasiulecka89
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiulecka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 948
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

odkopuję stary wątek...
mój brat ma do usunięcia chirurgicznie zęba, dentysta się nie chce tego podjąć. chłopak jest niepełnoletni, mamy skierowanie.. czy jest możliwość żeby to poszło z kasy chorych czy mnie pociągnie po portfelu? wiem, że taki zabieg jest drogi, a nie mam warunków, żeby szybko go usunąć za takie ceny..
__________________
dobra pamięć nie gwarantuje dobrych wspomnień.
kasiulecka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:27   #10
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Hej ja mam 16 lat i tez mam chirurgicznie do usuniecia ząb ;< i też bym prosila o jakies info. dodam ze jest są tą juz resztki stałego zęba i inaczej tego usunac sie nie da:/
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:36   #11
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Ale o jakie info prosisz? Pójdziesz dostaniesz znieczulenie, a chirurg szczękowy wyciągnie resztki zęba.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 21:04   #12
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Ale o jakie info prosisz? Pójdziesz dostaniesz znieczulenie, a chirurg szczękowy wyciągnie resztki zęba.

No czy zapłacę za tego chirurga, czy bede siedizla na normalnym fotelu i po prostu on mi da narkozę i zacznie mi ciąć po dziąśle? Czy bedzie to bolało, czy bede potem opuchnięta... ogólnie
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:45   #13
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Chirurgicznie usuwa sie chyba najczęściej pozostałości korzeni. Czasami nacina się dziąsło ale wszystko jest pod znieczuleniem więc nic nie boli aczkolwiek zabieg przyjemny nie jest, w zalezności od potrzeb chirurg moze zalozyc szwy. Siedzi sie w normalnym fotelu dentystycznym, nie ma zadnej specjalnej sali operacyjnej Ten zabieg jest refundowany przez NFZ ale trzeba sie troche naczekać - przykladowo w Gliwicach w prywatnej przychodni, ktora ma podpisany kontrakt z NFZ czekałam około miesiąca, za to nie płaci sie ani grosza. Na własna kieszeń to będzie jakieś 150-300 zł za zęba w zależności od kliniki.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:20   #14
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
No czy zapłacę za tego chirurga, czy bede siedizla na normalnym fotelu i po prostu on mi da narkozę i zacznie mi ciąć po dziąśle? Czy bedzie to bolało, czy bede potem opuchnięta... ogólnie
To czy zapłacisz, czy nie, uwarunkowane jest tym czy pójdziesz prywatnie, czy na fundusz.
Fotel w miarę normalny, jedyne, co cię może zaskoczyć to pani stojąca za twoją głową i ściskająca cię za skronie i czoło
Narkozy oczywiście nie dostaniesz. Dostaniesz znieczulenie miejscowe, czyli zastrzyk w dziąsło.
Możesz być lekko opuchnięta kilka dni. Po ekstrakcji zęba pamiętaj aby nie płukać jamy ustnej i nie pić gorących napojów przez 2-3 dni.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:45   #15
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
To czy zapłacisz, czy nie, uwarunkowane jest tym czy pójdziesz prywatnie, czy na fundusz.
Fotel w miarę normalny, jedyne, co cię może zaskoczyć to pani stojąca za twoją głową i ściskająca cię za skronie i czoło
Narkozy oczywiście nie dostaniesz. Dostaniesz znieczulenie miejscowe, czyli zastrzyk w dziąsło.
Możesz być lekko opuchnięta kilka dni. Po ekstrakcji zęba pamiętaj aby nie płukać jamy ustnej i nie pić gorących napojów przez 2-3 dni.
przy chirurgicznym, to raczej nie. Pacjent się wtedy zwykle nie wierci, jak przy normalnej ekstrakcji i nie ma wtedy potrzeby trzymania głowy.
Tak gwoli uspokojenia.
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 21:20   #16
asiczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

mam straszny problem. przez kilka lat psuł mi sie ząb, mój dentysta stweirdził, że dopóki nie boli to nie będzie go ruszał. problem w tym, ze od tamtej pory minęło kilka lat a mój ząb praktycznie już nie istnieje. połamał się pokruszył, ogólnie została tylko czarno brązowawa otoczka. jak myślicie, jak skońzy się przygoda z tą pechową szóstką? :< help?
asiczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 18:35   #17
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez asiczek12 Pokaż wiadomość
mam straszny problem. przez kilka lat psuł mi sie ząb, mój dentysta stweirdził, że dopóki nie boli to nie będzie go ruszał. problem w tym, ze od tamtej pory minęło kilka lat a mój ząb praktycznie już nie istnieje. połamał się pokruszył, ogólnie została tylko czarno brązowawa otoczka. jak myślicie, jak skońzy się przygoda z tą pechową szóstką? :< help?
hej mam tak samo. dentysta mi powiedział dokładnie w 2007r. że jest do usunięcia i do tej pory nie zrobiłam nic,aż w końcu dziś poszłam na konsultację i dał mi skierowanie do chirurga. Także jutro już się umawiam na wizyte i no cóż.. trzeba przeżyć.
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 18:43   #18
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Cytat:
Napisane przez asiczek12 Pokaż wiadomość
jak myślicie, jak skońzy się przygoda z tą pechową szóstką? :< help?
Musisz to wyrwać jak najszybciej bo te resztki zęba to źródło stałego zakażenia w twoim organizmie. Często od takich niezaleczonych zębów biora sie infekcje uszu, problemy ze wzrokiem, zatokami, układem krwionośnym itd.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 19:03   #19
Raija80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 338
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Nic się nie bójcie wyrywania. Miałam wyrywaną ósemkę z przecinaniem dziąsła. Jak jest do wyrwania to im wcześniej niż później gdzieś na urlopie, gdzie trzeba iść do pierwszego lepszego stomatologa, bo nie ma wyboru. Po wyrwaniu dostałam na receptę ketonal i antybiotyk. Jak zeszło znieczulenie to nic mnie nie bolało. Minus taki, że przez dwa dni jest ograniczenie co do jedzenia np. nie za gorące, nie za ostre (dostałam ulotkę gdzie wszystko było opisane). No i przez kilka dni można być opuchniętym ( mówię oczywiście cały czas o wyrwaniu z przecinaniem dziąsła) i na koniec pojawił się mały siniak w miejscu opuchnięcia. Po tygodniu miałam zdjęte szwy. Nic się nie bójcie. Znajdźcie tylko dobrego lekarza. Jeszcze jedno wyrywałam na NFZ - także nie miałam żadnych cudownych specyfików podczas wyrywania. Nikt mnie też nie trzymał za głowę, na szczęście Podejrzewam, że jak jest zwykłe wyrywanie to 1 - 2 dni po sprawie. Na pocieszenie jeszcze napiszę, ze te znieczulenia działają jakoś uspokajająco, że człowiek spokojnie bez stresu siedzi i czeka aż ten ząb usuną, mimo że parę minut wcześniej miał ochotę uciec gdzie pieprz rośnie
Raija80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 17:18   #20
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba



Cytat:
Napisane przez Raija80 Pokaż wiadomość
No i przez kilka dni można być opuchniętym ( mówię oczywiście cały czas o wyrwaniu z przecinaniem dziąsła) i na koniec pojawił się mały siniak w miejscu opuchnięcia.
Kurde a ja wizyte akurat mam po feriach we wtorek
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 14:08   #21
Amira_
Wtajemniczenie
 
Avatar Amira_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 397
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Za kilka dni będę miała zabieg usunięcia zębów mądrości i jednej siódemki w szpitalu w Anglii (moja dentystka po obejrzeniu zdjęcia stwierdziła że nie da rady inaczej niż u chirurga szczękowego). Zabieg najprawdopodobniej będzie w narkozie.

Są tu jakieś dziewczyny z podobnymi doświadczeniami?

Muszę powiedzieć że bardzo się boje, wręcz panicznie
Najbardziej zastanawia mnie to czy będę pamiętać moment otwierania ust, czy będę coś czuć w trakcie zabiegu (jak u dentysty na zwykłym zastrzyku) ? Nie boje się bólu po zabiegu czy rekonwalescencji. Boje się że spanikuje jak zobaczę faceta w masce z skalpelem w ręku pochylającego się nade mną


Będę ogromnie wdzięczna za każdą informacje
Amira_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 11:40   #22
Raija80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 338
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Amira_ - tak jak pisałam wcześniej. Ja nic nie czułam podczas wyrywania. Również wyrywałam na chirurgii szczękowej i wydaje mi się, że najlepiej jest robić właśnie tam. Nie wiem czy do wyrywania stosują jakieś mocniejsze środki, ale podejrzewam, że tak. Poza tym tak jak wcześniej pisałam one jakoś uspokajają. Z tym że ty piszesz o narkozie - tutaj nie wiem jak to jest. Zawsze kojarzyłam narkozę z usypianiem podczas zabiegu. A te zabiegi na robione przy udziału świadomości ze znieczuleniem miejscowym. Przyznam szczerze, że ja też obawiałam się reakcji na lekarza, który chce dopaść mojego biednego zęba. Jednak przez to znieczulenie jakoś się wyluzowałam. Znieczulenie jest tak mocne, że nawet czasami się zastanawiałam czy nie przycięli mi czegoś innego przypadkiem lub nie wyrwali innego zęba, bo nic nie czułam .
Raija80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 12:28   #23
Annelie
Przyczajenie
 
Avatar Annelie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Narkozę stosuje się, jeśli podczas jednostkowego zabiegu dochodzi do usunięcia kilku zębów/ich pozostałości lub w przypadku zaostrzonej dentofobii, aczkolwiek podnosi to znacznie koszta ekstrakcji (150-250 złotych). W przypadku braku wskazań do jej użycia możecie liczyć jedynie na odpowiednią dawkę tradycyjnego znieczulenia, która - wierzcie mi - wystarcza w zupełności. Jedyne, co możecie poczuć, to nacisk na kość i ząb.
Sama miałam usuwaną górną ósemkę, zatrzymaną zresztą (tak, tak, właśnie dzisiaj ) i nie sądzę, by zabieg ten można było nazwać chociażby nieprzyjemnym. Ząb był usuwany przez mojego stałego stomatologa i - wbrew temu, co można wyczytać na forach internetowych - nie został rozdrobniony; właściwie sam zabieg trwał krócej niż proces znieczulania.
Cytat:
Boje się że spanikuje jak zobaczę faceta w masce z skalpelem w ręku pochylającego się nade mną
Możesz poprosić o opaskę na oczy lub wziąć swoją i założyć już w gabinecie.
Annelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 15:29   #24
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

ej ludziska , mam zdjęcie zębów z 2007 r. i zapisałam sie na wizyte na 22 lutego, czy musze miec aktualniejsze zdjecie? dodam że raczej zadne zęby obok mi juz nie wyrosły. ii jeszcze pytanko, czy moge wziac przed tym zabiegiem tabletki na zęba? bo mama mi mówi że nie
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 16:02   #25
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Doris, dziewiątki ??! Łał, to już wiem dlaczego tak na forum mądrze piszesz

Ja nadal nie mam 8 i nikt się nimi nigdy nie interesował, i coś mi się zdaje że też mnie to czeka
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 23:06   #26
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

ejzii - powinnaś mieć aktualne zdjęcie.
mel89 - ale robiłaś sobie prześwietlenie żeby zobaczyć, czy w ogóle masz korzenie ósemek?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 10:17   #27
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

nie, a mogę nie mieć?? w sumie.. zgadzałoby się !
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:06   #28
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

mel - możesz, bo niektórzy ludzie po prostu ósemek nie posiadają, ale zrób sobie zdjęcie rtg, to będziesz wiedzieć
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:52   #29
amuska
Raczkowanie
 
Avatar amuska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 105
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

nie taki diabeł straszny, jak go malują ja też miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę, rosnącą poziomo miałam robiony pantomograf, potem dostałam skierowanie do Warszawy do Szpitala Dzieciątka Jezus i miałam ekstrakcję na nfz. Cały zabieg trwał niecałe pół godziny, rzeczywiście bezbolesny, chociaż mało komfortowy najgorszy ból przyszedł na drugi dzień, ale to wszystko jest do zniesienia. Ale lepiej wziąć sobie kilka dni wolnego z pracy/szkoły/uczelni, bo opuchlizna trzyma kilka dni... i nie wygląda się wtedy najbardziej uroczo
__________________
party girls don't get hurt...
amuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:25   #30
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: chirurgiczne usuwanie zęba

Moja znajoma miała ekstrakcję ósemek. tez się strasznie bała ale w sumie nie było najgorzej. Tylko pierwsze 2 dni po zabiegu brała tabletki przeciwbólowe, no i ta opuchlizna przez parę dni. Ale teraz ma przynajmniej spokój, bo jej nie będą rosły, a przeciez samo rośnięcie ósemek boli
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-23 10:39:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.