kobieta musi sie malowac??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 16:20   #1
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308

kobieta musi sie malowac???


wizazanki mam takie pytanie...czy kobieta musi sie malowac??? moze i jest ono proste ale ma wiele zlozonych aspektow...otoz znam wiele ladnych kobiet ktore bez makijazu sa rownie piekne jak i z nim...czasem nawet makijaz jest "obrzydza" jednak dlaczego jest tak ze kobieta zadbana musi byc umalowana????? znam tez dziewczyny przecietnej urody umaluja sie i wtedy zwracaja jakas uwage no i przedeweszystkim widac ze dbaja o siebie....jak to jest?????? dlaczego stawiajac ladna kobiete nieumalowana a przecietna z umalowana -to ta druga bardziej zwraca uwage na siebie???? a ta nieumalowana a piekna dostrzega sie pozniej? a moze to wina makijaz???moze to on sprawia ze kobieta czuje sie pewniej??? to chyba przez kobiety bo choc piekne a nieumalowane same sie czuja "gorzej" choc dla mezczyzn tak nie jest!!! jestem tego przykladem bo mam cudownego mezczyzne ktorego bardzo kocham i ktoremu podobam sie bez makijazu i bardzo mnie to cieszy jednak czasem czuje sie tak jakbym sie zaniedbywala...i boje sie ze moze przestane mu sie podobac.....

Edytowane przez jolkas1paula
Czas edycji: 2011-01-26 o 16:22
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:33   #2
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: kobieta musi sie malowac???

To indywidualna sprawa. Od kobiety zależy, czy się maluje. Mężczyźni aż tak nie zwracają uwagi na makijaż. Moim zdaniem gdy kobieta nie potrzebuje makijażu, to się niech nie maluje, ale jeśli ktoś ma drobne niedoskonałości, to nie zaszkodzi kupić dobry korektor. Jeśli chcesz ukryć rumieńce-kupujesz podkład. To zależy od ciebie, czy chcesz coś ukryć, czy dobrze się czujesz w swoim ciele.
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:40   #3
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Ja mam podobne zdanie jak moja przedmówczyni. Jeśli kobieta chce się malować i przede wszystkim potrafi to zrobić w taki sposób, że wygląda piękniej niż zwykle to gdzie jest problem? Może te "umalowane" kobiety o przeciętnej urodzie zwracają na siebie większą uwagę ponieważ wyglądają ładniej aniżeli piękna kobieta, która jest bez makijażu bo potrafią w subtelny (czasem mniej lub bardziej :P) sposób podkreślić swoje walory?

Ja uważam, że każda kobieta powinna dążyć do tego, żeby wyglądać jak najlepiej. Jeśli uważa, że bez makijażu jest atrakcyjna to świetnie . Większość jednak woli choćby podkreślić rzęsy i skorygować niedoskonałości na twarzy . To też świetnie .
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:45   #4
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: kobieta musi sie malowac???

O ile mnie pamięć nie myli to nie ma przymusu malowania się,
a na którą kobietę mężczyźni zwracają uwagę - cóż trudno powiedzieć bo każdemu podobają się inne. Więc nie ma tu jakiś pewników.
Nie bardzo rozumiem nad czym tu się zastanawiać.
Skoro Twój TŻ woli Cię bez makijażu i Tobie brak makijażu nie przeszkadza - to się nie maluj.

Nie rozumiem takich dylematów


Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
wizazanki mam takie pytanie...czy kobieta musi sie malowac??? moze i jest ono proste ale ma wiele zlozonych aspektow...otoz znam wiele ladnych kobiet ktore bez makijazu sa rownie piekne jak i z nim...czasem nawet makijaz jest "obrzydza" jednak dlaczego jest tak ze kobieta zadbana musi byc umalowana????? znam tez dziewczyny przecietnej urody umaluja sie i wtedy zwracaja jakas uwage no i przedeweszystkim widac ze dbaja o siebie....jak to jest?????? dlaczego stawiajac ladna kobiete nieumalowana a przecietna z umalowana -to ta druga bardziej zwraca uwage na siebie???? a ta nieumalowana a piekna dostrzega sie pozniej? a moze to wina makijaz???moze to on sprawia ze kobieta czuje sie pewniej??? to chyba przez kobiety bo choc piekne a nieumalowane same sie czuja "gorzej" choc dla mezczyzn tak nie jest!!! jestem tego przykladem bo mam cudownego mezczyzne ktorego bardzo kocham i ktoremu podobam sie bez makijazu i bardzo mnie to cieszy jednak czasem czuje sie tak jakbym sie zaniedbywala...i boje sie ze moze przestane mu sie podobac.....
Może mi powiedzieć na podstawie czego tak generalizujesz?
I dlaczego to, że Twój TŻ ma takie a nie inne zdanie, jego opinię przekuwasz na cały ród męski
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:48   #5
crazy_day
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Rożni męszczyźni lubią rózne kobiety...
Ale to kobieta sama decyduje, czy będzie sie malować, czy nie.

I jeszcze trzeba odróżnić makijaż od tzw "tapety" :P
crazy_day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:50   #6
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-26 o 16:52
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:57   #7
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: kobieta musi sie malowac???

po pierwsze skąd pewność, że te kobiety sa piękne bez makijażu. czasami wydaje się, że ktoś jest całkowicie 'naturalny', a tak naprawdę ma na twarzy np korektor pod oczami, a rumieniec na policzkach nie jest efektem świeżego powietrza.
pewna popularna aktorka znana ze świeżego naturalnego looku zapytana o to przez redaktorkę jakiegoś pisma stwierdziła, że raczy chyba żartować, bo ona tę 'naturalność' zmywa w łazience przez 40 minut.

ludzie dostrzegają makijaż jak ktoś używa podkładu o 2 tony ciemniejszego od skóry, zrobi pandę na oczach i przysypie wszystko bronzerem- w innym wypadku niekoniecznie.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 17:03   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Był już taki wątek, nawet kilka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ght=makija%BFu
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ght=makija%BFu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:09   #9
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
wizazanki mam takie pytanie...czy kobieta musi sie malowac??? moze i jest ono proste ale ma wiele zlozonych aspektow...otoz znam wiele ladnych kobiet ktore bez makijazu sa rownie piekne jak i z nim...czasem nawet makijaz jest "obrzydza" jednak dlaczego jest tak ze kobieta zadbana musi byc umalowana????? znam tez dziewczyny przecietnej urody umaluja sie i wtedy zwracaja jakas uwage no i przedeweszystkim widac ze dbaja o siebie....jak to jest?????? dlaczego stawiajac ladna kobiete nieumalowana a przecietna z umalowana -to ta druga bardziej zwraca uwage na siebie???? a ta nieumalowana a piekna dostrzega sie pozniej? a moze to wina makijaz???moze to on sprawia ze kobieta czuje sie pewniej??? to chyba przez kobiety bo choc piekne a nieumalowane same sie czuja "gorzej" choc dla mezczyzn tak nie jest!!! jestem tego przykladem bo mam cudownego mezczyzne ktorego bardzo kocham i ktoremu podobam sie bez makijazu i bardzo mnie to cieszy jednak czasem czuje sie tak jakbym sie zaniedbywala...i boje sie ze moze przestane mu sie podobac.....
Nie do końca się zgodzę Nawet niezwykłą urodę odpowiedni makijaż jeszcze bardziej uwydatni Bardzo ładna kobieta we właściwym makijażu będzie piękna A przeciętna może stać się bardzo ładna
Przecież nawet w Hollywood, gdzie jest tyle pięknych ludzi interwencja makijażysty jest niezbędna
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:15   #10
melod_y
Zakorzenienie
 
Avatar melod_y
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 815
Dot.: kobieta musi sie malowac???

też myślę że to zależy od nas samych.
Przecież dobra kosmetyczka/ wizażystka potrafi zdziałać cuda.
Przecież nawet delikatne podkreślenie urody może wyjść na plus i to niezależnie czy jest się piękną, czy przeciętną.

Ale jest jedna zasada, Umiar i przeglądniecie się 10 razy w lustrze czy faktycznie taki makijaż jest odpowiedni, do nas i do sytuacji... bo w lecie nie wyobrażam sobie w samo południe przy 30stopniowym upale, dziewczyny z podwójną tapetą, cieniami, różem i dodatkowo sztucznymi rzęsami pomalowanymi kilkoma warstwami tuszu
melod_y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:22   #11
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
po pierwsze skąd pewność, że te kobiety sa piękne bez makijażu. czasami wydaje się, że ktoś jest całkowicie 'naturalny', a tak naprawdę ma na twarzy np korektor pod oczami, a rumieniec na policzkach nie jest efektem świeżego powietrza.
pewna popularna aktorka znana ze świeżego naturalnego looku zapytana o to przez redaktorkę jakiegoś pisma stwierdziła, że raczy chyba żartować, bo ona tę 'naturalność' zmywa w łazience przez 40 minut.

ludzie dostrzegają makijaż jak ktoś używa podkładu o 2 tony ciemniejszego od skóry, zrobi pandę na oczach i przysypie wszystko bronzerem- w innym wypadku niekoniecznie.

Dokładnie, idealnie.
Po prostu odpowiedni makijaż ma uwypuklać ładne cechy i korygować te słabsze, a nie ludzie mają widzieć, że masz makijaż
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 18:22   #12
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:01   #13
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: kobieta musi sie malowac???

najbardziej mnie rozbawiło ja na pewnym forum dot savoir vivre ktoś poruszył temat makijażu jako właśnie dobry przykład zasad dobrego wychowania odbywały się burzliwe dyskusje nad tym czy kobiecie wypada być bez makijażu a jeśli tak to w jakich sytuacjach
powiem szczerze ze ubawiło mnie wiele odpowiedzi, wydawałoby się dorosłych i rozsądnych ludzi
podobno makijaż wpisany już jest nawet w dress code pewnych firm

inna sprawa że ja nie wyjde z domu bez makijażu, natomiast ograniczam się na codzien do podkładu (mam kiepską cerę ) tuszu do rzęs i zrobienia cienkiej kreski nad rzęsami, czasami cień do powiek i / lub róż
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 08:43   #14
wildrepublic
Raczkowanie
 
Avatar wildrepublic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: kobieta musi sie malowac???

" mam cudownego mezczyzne ktorego bardzo kocham i ktoremu podobam sie bez makijazu i bardzo mnie to cieszy jednak czasem czuje sie tak jakbym sie zaniedbywala...i boje sie ze moze przestane mu sie podobac...

Niska samoocena? Brak pewności w związku? Czy też zbytnia uległość wobec partnera , który myśląc że makijaż to ten magnes , który przyciągnie wzrok innych (czyt. mężczyzn), woli zapewnić, że podobasz mu się bez makijażu.
Brak makijażu traktujesz jako zaniedbanie urody? To po prostu zacznij się malować!
Z treści twojego pytania można odczytać, że tak naprawdę zgadzasz się z tym, że makijaż dodaje blasku każdej kobiecie, a twoje wątpliwości wynikać mogą raczej z chęci "sprostania wymaganiom" partnera.
Autentyczność w związku polega na szczerym wyrażaniu siebie, spontaniczności zachowań, swobody ekspresji i wypowiedzi, otwartym wyrażaniu swoich potrzeb, pragnień, uczuć, dzieleniu się przeżyciami, okazywaniu emocji, także tych trudnych, ujawnianiu słabości, potrzeby wsparcia.
Zastanów się nad tym, wszak miłość ma być "na całe życie" (przynajmniej z założenia).
wildrepublic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 08:57   #15
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: kobieta musi sie malowac???

kobieta nie musi od razu robić sobie smokey eyes by być zauważona, czasami wystarczy tylko tusz do rzęs
teżjestem tego przykładem, że podobam się TŻtowi bez makijażu, ale ja jednak wychodząc na miasto czuję się lepiej z makijażem, któy dodaje mi kobiecości
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 09:21   #16
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Nie przypominam sobie, żeby istniał konstytucyjny obowiązek malowania się. To kwestia indywidualna. Poza tym brak makijażu nie świadczy o zaniedbaniu. Jeśli dziewczyna ma naprawdę piękną cerę i wyrazistą oprawę oczu, dba o nią, to nie musi nakładać pudru ani oslabiać pięknych rzęs maskarami. Uważam, że ważniejsze jest dbanie o siebie, odpowiednie odżywianie,nawiliżanie skóry, w przypadku problemów z cerą wizyty o dermatologa, bo makijaż może jedynie zatuszować problem ale go nie rozwiązuje. Kobieta powinna w miarę możliwości starać się wyglądać jak najlepiej zarówno bez makijażu (bo w końcu jak mówią, piekno kobiety poznasz o poranku) jak i w makijażu, z tym że niestety jeśli ktoś maluje się cały czas, to skóra szybciej się starzeje wskutek nakładania zbyt dużej ilości kosmetyków, niedokładnego demakijażu, etc.

Osobiście więcej czasu poświęcam dbaniu o włosy, skórę, oczy itp, niż makijażowi, nie maluję się na codzien do pracy, bo uważam, że nie muszę . Czasami tylko, jak znajdę czas rano, to lekko podkreślam oczy, używam błyszczyka i podkładu. Staranniej maluję się na wyjścia, bankiety, spotkania biznesowe, randki i oczywiście na specjalne okazje typu wesela, itp.

Są kobiety, które wyglądają pięknie bez makijażu i takie, które nabierają blasku w odpowiednio dobranym i umiejętnie nałożonym makijażu, który może zamienić szarą myszkę w królową piękności. Jednak nieodpowiedni, przerysowany i przesadzony makijaż może kobietę oszpecić i postarzać, to tak jak z fryzurą.

Edytowane przez tacyta
Czas edycji: 2011-01-27 o 09:22
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 09:27   #17
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Ciekawe ilu facetów zaryzykowałoby przyznanie się, że wolą swoje kobiety w makijażu.
Ja nie rozumiem tego podporządkowywania się, trzeba robić co się chce. Facet raz jest, a raz go nie ma...
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 09:38   #18
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
wizazanki mam takie pytanie...czy kobieta musi sie malowac??? moze i jest ono proste ale ma wiele zlozonych aspektow...otoz znam wiele ladnych kobiet ktore bez makijazu sa rownie piekne jak i z nim...czasem nawet makijaz jest "obrzydza" jednak dlaczego jest tak ze kobieta zadbana musi byc umalowana????? znam tez dziewczyny przecietnej urody umaluja sie i wtedy zwracaja jakas uwage no i przedeweszystkim widac ze dbaja o siebie....jak to jest?????? dlaczego stawiajac ladna kobiete nieumalowana a przecietna z umalowana -to ta druga bardziej zwraca uwage na siebie???? a ta nieumalowana a piekna dostrzega sie pozniej? a moze to wina makijaz???moze to on sprawia ze kobieta czuje sie pewniej??? to chyba przez kobiety bo choc piekne a nieumalowane same sie czuja "gorzej" choc dla mezczyzn tak nie jest!!! jestem tego przykladem bo mam cudownego mezczyzne ktorego bardzo kocham i ktoremu podobam sie bez makijazu i bardzo mnie to cieszy jednak czasem czuje sie tak jakbym sie zaniedbywala...i boje sie ze moze przestane mu sie podobac.....
Skoro uważasz, że dla mężczyzn tak nie jest, to w czym problem?
A jeśli w głębi duszy nie wierzysz w to, że dla mężczyzn tak nie jest, to zacznij się malować i też nie będzie problemu
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:01   #19
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Makijaż jest po to by podkreslić łamane przez wydobyć urodę, nic więc dziwnego, że kobiety z umiejętnie nałożonym makijażem zwracają uwagę

Nakazu malowania się na szczęście nie ma, ale jak widzę tłumy bezbarwnych kobiet, u których odrobina różu na policzkach czy tuszu na rzesach zmieniłaby tak wiele, to trochę mi przykro, że nie wykorzystują możliwości

Sama maluję się dlatego, że i lubię (a nawet uwielbiam , zarówno siebie jak i innych) i muszę Bez makijażu wyglądam jak dziecko, co niekoniecznie mi odpowiada
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 10:23   #20
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: kobieta musi sie malowac???

a mnie denerwuje stwierdzenie, że kobieta, która się nie maluje już o siebie nie dba tak jak ta, która to robi przecież jedno nie wyklucza drugiego WCALE
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:53   #21
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
a mnie denerwuje stwierdzenie, że kobieta, która się nie maluje już o siebie nie dba tak jak ta, która to robi przecież jedno nie wyklucza drugiego WCALE
No właśnie. Też mnie to denerwuje. Dbanie o siebie nie sprowadza się przecież do zrobienia makijażu. Przecież dziewczyna o lśniących, zadbanych włosach, gładkiej promiennej cerze i wyćwiczonej sylwetce jest zadbana niezależnie od tego, czy się maluje czy nie. Makijaż czy jego brak nie jest dla mnie wyznacznikiem zadbania.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 11:31   #22
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Kobieta nie musi sie malowac, a moze jesli chce - nie rozumiem problemu

Ja sie np. na co dzien nie maluje i dobrze mi tak.
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:32   #23
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Nie przypominam sobie, żeby istniał konstytucyjny obowiązek malowania się. To kwestia indywidualna. Poza tym brak makijażu nie świadczy o zaniedbaniu. Jeśli dziewczyna ma naprawdę piękną cerę i wyrazistą oprawę oczu, dba o nią, to nie musi nakładać pudru ani oslabiać pięknych rzęs maskarami.
wg mnie osłabienie rzęs przez mascary, to mit. nie malowałam oczu do 25 roku życia praktycznie wcale. teraz od wielu lat codziennie używam wodoodpornego tuszu, a rzęsy wyglądają jak zawsze.

a co do konstytucyjnego obowiązku, to są niestety miejsca pracy, w których makijaż jest wymagany i przełożeni potrafią wprost stawiać takie żądania.

a jeszcze odnośnie wypowiedzi autorki: jest taki typ mężczyzny, który nie lubi jak jego partnerka się maluje, ładnie ubiera czy spotyka zbyt często z koleżankami. znam takie kobiety, które skończyły jak 'turecka' żona i siedzą w czterech ścianach, ze znajomymi spotkać sie nie mogą, bo wiadomo pana i władcę, to drażni, ostatni łach kupony 5 lat temu i ogólnie całe życie kręci się wobec potrzeb partnera i ewentualnie dzieci.
oczywiście nie twierdzę, że twój chłopak jest taki, ale tak tez bywa
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:34   #24
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
wg mnie osłabienie rzęs przez mascary, to mit. nie malowałam oczu do 25 roku życia praktycznie wcale. teraz od wielu lat codziennie używam wodoodpornego tuszu, a rzęsy wyglądają jak zawsze.
Pewnie że to mit
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:29   #25
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Oczywiście, że nikt nie musi się malować, tak samo jak nie każdy musi mieć ładną figurę, czy fryzurę pasująca do twarzy...ale wg mnie każda kobieta, dbająca o to by wyglądać jak najlepiej, maluje się.

Nie mówie pełny makijaz, ale delikatnie podkreslenie urody..Nie znam osoby która zupełnie bez makijazu wyglądała by lepiej niż w.

Nikt nie jest idealny. Wystarczy czasem uzyć lekkiego podkładu, tuszu do rzęs, lub brązera na policzki, a już wygląda się sto razy lepiej.

Ktoś ma piękną cerę i długie czarne rzesy? Super, ale jak użyje kredki, czy brązera/różu do modelowania twarzy to podejrzewam, że już w ogóle bosko będzie wyglądać..

Makijaż jest by podkreślać zalety, ukrywać wady, a nie robić sobie maskę-nową twarz i to, że ktoś ma ładne rzęsy, czy cere wg mnie nie ma nic do rzeczy..


I bez obrazy, ale jak komus się nie chce pomalowac rano rzęs nawet to jest zwykłe lenistwo...

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
Ciekawe ilu facetów zaryzykowałoby przyznanie się, że wolą swoje kobiety w makijażu.
Ja nie rozumiem tego podporządkowywania się, trzeba robić co się chce. Facet raz jest, a raz go nie ma...
Mój to mówi.
Mówi, że oczywiście najpiekniejsza jestem wieczorem po kąpieli i w koszulce nocnej, ale cieszy się, że na codzień, "do ludzi" się maluję(delikatnie), bo to dla faceta znak, że kobieta o siebie dba, że lubi dobrze wyglądać..

A kolega raz stwierdził, że faceci lubią swoje dziewczyny bez makijazu w "warunkach domowych", bo mają poczucie, że dzięki temu ich naturalne piękno zostawiają tylko dla nich i ogólnie, że to zonaka miłości keidy dziewczyna czuje się tak swobodnie, że może się im bez skręcpowania pokazać w makijażu
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!

Edytowane przez wsiowy_gupek
Czas edycji: 2011-01-27 o 14:21
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:31   #26
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez wsiowy_gupek Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nikt nie musi się malować, tak samo jak nie każdy musi mieć ładną figurę, czy fryzurę pasująca do twarzy...ale wg mnie każda kobieta, dbająca o to by wyglądać jak najlepiej, maluje się.

Nie mówie pełny makijaz, ale delikatnie podkreslenie urody..Nie znam osoby która zupełnie bez makijazu wyglądała by lepiej niż w.

Nikt nie jest idealny. Wystarczy czasem uzyć lekkiego podkładu, tuszu do rzęs, lub brązera na policzki, a już wygląda się sto razy lepiej.

Ktoś ma piękną cerę i długie czarne rzesy? Super, ale jak użyje kredki, czy brązera/różu do modelowania twarzy to podejrzewam, że już w ogóle bosko będzie wyglądać..

Makijaż jest by podkreślać zalety, ukrywać wady, a nie robić sobie maskę-nową twarz i to, że ktoś ma ładne rzęsy, czy cere wg mnie nie ma nic do rzeczy..


I bez obrazy, ale jak komus się nie chce pomalowac rano rzęs nawet to jest zwykłe lenistwo...
Zgadzam się całkowicie. Nie spotkałam kobiety, która z wytuszowanymi rzęsami wyglądałaby gorzej niż bez tuszu Poza tym.... ile kobiet ma to szczęście, że natura obdarzyła je piękną, nieskazitelną, promienną cerą, bez przebarwień, zaczerwienień i rozszerzonych porów? Czasem nie wystarczy tylko o siebie dbać, odżywiać się i nawilżać.
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:43   #27
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: kobieta musi sie malowac???

jeśli kobieta jest szczęśliwa bez makijażu.....emanuje z niej szczęście...to facet to podłapie (gdzieś słyszałam, że szczęśliwe i uśmiechnięte kobiety przyciągają mężczyzn)..jeśli jest bez makijażu i źle jej z tym....to klapa....oczywiście to indywidualna sprawa ważne, żeby samej czuć się dobrze z makijażem lub bez....jeśli można to czemu nie podkreślać atutów...ale z kolei nie przesadzać w nadmiarze
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:49   #28
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
wg mnie osłabienie rzęs przez mascary, to mit. nie malowałam oczu do 25 roku życia praktycznie wcale. teraz od wielu lat codziennie używam wodoodpornego tuszu, a rzęsy wyglądają jak zawsze.

a co do konstytucyjnego obowiązku, to są niestety miejsca pracy, w których makijaż jest wymagany i przełożeni potrafią wprost stawiać takie żądania.

a jeszcze odnośnie wypowiedzi autorki: jest taki typ mężczyzny, który nie lubi jak jego partnerka się maluje, ładnie ubiera czy spotyka zbyt często z koleżankami. znam takie kobiety, które skończyły jak 'turecka' żona i siedzą w czterech ścianach, ze znajomymi spotkać sie nie mogą, bo wiadomo pana i władcę, to drażni, ostatni łach kupony 5 lat temu i ogólnie całe życie kręci się wobec potrzeb partnera i ewentualnie dzieci.
oczywiście nie twierdzę, że twój chłopak jest taki, ale tak tez bywa
Nie jest to mit, nawet kosmetyczki to potwierdzają. Oczywiście to nie znaczy, że każda maskara osłabia rzęsy każdej dziewczynie i od razu ,ale zawsze jest jakieś ryzyko. Często jest to proces stopniowy, ale znam kilka osób, którym od tego pogorszyła się niestety kondyncja rzęs. Zwłaszcza jak ktoś ma wrażliwe oczy i skłonne do podrażnień. Często rzęsy bywają osłabione i przerzedzone poprzez niedokładny albo zbyt energiczny demakijaż itp. Oczywiście teraz przemysł kosmetyczny poszedł do przodu i powstają coraz doskonalsze maskary, także takie, które mają właściwości odżywcze i pielęgnacyjne, ale te są droższe. Przy ciągłym malowaniu oczu trzeba zadbać bardziej o odżywienie rzęs, stosować odżywki wzmacniające. Celem mojego postu bynajmniej nie jest odradzanie stosowania maskary, bo sama jej używam choć nie codziennie ,ale zawsze wybieram maskary odżywiające i dbam także o odżywienie rzęs, bo mam na ich punkcie lekkiego fioła i zależy mi na ich dobrej kondycji

W moim miejscu pracy dużej korporacji obowiązuje dress code ale na szczęście nie ma make-up code, bo to by chyba mogło podchodzić pod dyskryminację ze względu na płeć, chyba że obowiązek malowania się zostałby rozciągnięty także na facetów....

A co do Twojej analizy faceta, to nadinterpretujesz. Facet, któremu podoba się partnerka bez makijażu, nie zawsze musi być jakims despotą zamykającym kobietę w złotej klatce. Mojemu facetowi podobam się zarówno bez makijażu jak i w makijażu. I zawsze miałam takie same powodzenie u facetów niezależnie czy w makijażu czy bez

Ogólnie to mnie nie ziębi ni grzeje, czy ktoś się maluje czy nie, ale wkurza mnie, że ktoś może uznać kobietę bez makijażu za niezadbaną, zwłaszcza, jeśli ta kobieta wygląda dobrze.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:50   #29
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Nie każda musi się malować, dlaczego te kobiety które mają małe niedoskonałości mają się źle czuć przy innych? Teraz już wszystkie kobiety się malują jednak znam pare kobiet które są takie ładne, mają ładną cerę a codziennie dają sobie na twarz tony pudrów.. Byłam w szoku jak je widzialam nie pomalowane jakie ładne są i nie wiem po co im tyle pudru na twarzy. Ale takich osób jest BARDZO mało. Większość dziewczyn ktore znam bez makijażu wygladają gorzej lub tak zwyczajnie całkiem że nikt w tłumie nie zwrócił by uwagi na nie.

A to jest normalne że facet lubi jak jego kobieta o siebie dba, my tez lubimy jak oni o siebie dbają tylko bron Boże się malują Ja tam toleruję u faceta jak ma pomadkę ochronną do ust i jak ma ewentualnie korektor na niespodzianki
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:56   #30
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: kobieta musi sie malowac???

Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Nie jest to mit, nawet kosmetyczki to potwierdzają. Oczywiście to nie znaczy, że każda maskara osłabia rzęsy każdej dziewczynie i od razu ,ale zawsze jest jakieś ryzyko. Często jest to proces stopniowy, ale znam kilka osób, którym od tego pogorszyła się niestety kondyncja rzęs. Zwłaszcza jak ktoś ma wrażliwe oczy i skłonne do podrażnień. Często rzęsy bywają osłabione i przerzedzone poprzez niedokładny albo zbyt energiczny demakijaż itp. Oczywiście teraz przemysł kosmetyczny poszedł do przodu i powstają coraz doskonalsze maskary, także takie, które mają właściwości odżywcze i pielęgnacyjne, ale te są droższe. Przy ciągłym malowaniu oczu trzeba zadbać bardziej o odżywienie rzęs, stosować odżywki wzmacniające. Celem mojego postu bynajmniej nie jest odradzanie stosowania maskary, bo sama jej używam choć nie codziennie ,ale zawsze wybieram maskary odżywiające i dbam także o odżywienie rzęs, bo mam na ich punkcie lekkiego fioła i zależy mi na ich dobrej kondycji
Kosmetyczki nie są dla mnie autorytetem

Maluję rzęsy ponad 10 lat i nie zauważyłam, żeby działo się z nimi coś niedobrego - cały czas są długie, gęste, czarne A nie stosuję żadnych odżywek

Zbyt agresywny demakijaż, mocne tarcie to inna kwestia. Tusz sam w sobie nie osłabia rzęs, bo niby jak? Nie wpływa chyba na cebulki i nie skraca cyklu życia włosków
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-22 22:00:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.