Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-10, 12:09   #1
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467

Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka


Cześć Dziewczyny, to znowu ja! Już chyba od tygodnia pilnie studiuję KWC pod kątem wyboru jakiegoś produktu oczyszczającego do mojej cery skłonnej do narowów. Narowy są następujące: szereg różnych produktów przyprawia mnie albo o podrażnienia, albo o wysyp mniejszych lub większych niespodzianek. Cerę mam mieszaną, w tej chwili jeszcze lekko odwodnioną, naczynkową (coraz bardziej niestety) i wygląda na to, że również wrażliwą. Poszukuję czegoś, co porządnie oczyści skórę (w tym pory), odświeży, złuszczy martwe komórki. Z początku napaliłam się na gommage YSL, nadludzkim wysiłkiem udało mi się zdobyć próbki i mam wrażenie, że cera mi się po nim zaczerwienia i w ogóle nie za bardzo jej się ten produkt podoba. Wygląda po prostu na lekko podrażnioną. W świetle powyższego najbardziej chyba posłużyłby mi jakiś peeling enzymatyczny, ale czy istnieje taki, ktory naprawdę, zauważalnie oczyszcza cerę? Albo może jakaś maseczka oczyszczająca? No i bezwzględnie musi być delikatny. Probówałam już też maseczki oczyszczającej Guerlaina, ale nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia (użyłam jej tylko raz, mialam niezbyt hojną próbkę).
Może znacie coś takiego, drogie dziewczyny?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 11:35   #2
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Ja znam. Sama niedawno szukałam, więc jestem na czasie
Z pośród wielu wybrałam dwie rzeczy: maseczkę oczyszczającą Chanel Precision (w sklepie ok 150zł) i Guinot Gommage biologique - peeling enzymatyczny (w salonie kosmetycznym: 80zł). Z tych dwóch wybrałam Guinota i jestem bardzo z niego zadowolona!

Jest to emulsja , którą nakładasz na twarz i dekolt, można też na powieki i usta! Delikatnie masujesz, a jak zmieni się w 'olejek', zmywasz. Zmywa się bardzo dobrze zwykłą wodą, nie jest tłuste. Mocno wygładza, oczyszcza i łagodzi ew. podrażnienia. Nadaje się do bardzo wrażliwej cery. Jestem, krótko mówiąc, zachwycona i gdybym nie bała się przedobrzenia, to używałabym codziennie

Acha, też miałam próbkę YSL, tego za 180zł i mnie nie zachwycił. Nie widziałam rezultatu po dwóch użyciach, więc nawet się ucieszyłam, bo tyle kasy piechotą nie chce chodzić....
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 11:58   #3
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Czy ten Guinot, to ten na zdjęciu? A mogłabyś podać skład? Co w nim złuszcza martwe komórki? Drążę tak temat, bo mam alergię na salicylany i miedź, które bywają w preparatach złuszczających

Ja też YSL nie wspominam mile - paskudnie mnie podrażniał i w końcu stał się przechodnim kosmetykiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg guinot_exfoliators02.jpg (7,1 KB, 2 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 12:03   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Dzięki za informację. Teraz tylko muszę znaleźć jakiś gabinet, gdzie mają Guinota. Wczoraj też zaopatrzyłam się "na przetrwanie" w peeling enzymatyczny Oceanica z serii do cery wrażliwej.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 12:22   #5
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Już znalazłam miejsce, gdzie można kupić Guinot w samym centrum Warszawy. Internet to potęga.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 12:53   #6
Kasika
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 921
GG do Kasika
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Witam!
A może polecicie coś równie skutecznego ale z trochę niższej półki! Niestety nie stać mnie na takie drogie kosmetyki a też mam właśnie takie problemy z buźką!
Będę bardzo wdzięczna za porady bo od dłuższego czasu poszukuję dobrego peelingu enzymatycznego!!
Z góry pięknie dziękuję
__________________
Kasika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 13:49   #7
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Zobowiązuję się przetestować na sobie zakupiony peeling Oceanica i to już dziś. Oceny na KWC są wprawdzie tylko dwie, ale za to bardzo dobre, więc postanowiłam się skusić. Przetestuję i dam Ci znać Kasiu - chyba, że już go znasz i możesz coś o nim powiedzieć od siebie
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-11, 14:14   #8
Kasika
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 921
GG do Kasika
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

No niestety nie ponieważ jeśli chodzi o tego rodzaju peelingi to nie mam zbyt dużego doświadczenia! Ale jestem bardzo ciekawa oceny tego peelingu z oceanica więc jak tylko wypróbujesz to koniecznie daj znać!
Pozdrawiam cieplutko
__________________
Kasika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 22:07   #9
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Tak, to właśnie ten peeling (biologiczny).

Podaję skład:
Ethylhexyl Palmitate, Octyldodeceth-25, Water(Aqua), Sorbitol, Methyl Gluceth-20, Glycerin, Lactic Acid, Butylospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Mica, Methylparaben, Titanium Dioxide (Cl 77891), Butylparaben, Ethylparaben, Camellia Oleifera Leaf Extract (Camelia Oleifera), Malic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben.

Ufff...
Heh, jestem ciekawa Twojego wyniku analizy składu....
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 22:10   #10
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Przejrzyj odpowiedzi na moje pytanie dot. peelingów:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=211&w=17314261
Jest tam też link, do następnego wątku poszukującego...

Bardzo chwalony jest Bandi drożdżowy, ale ja go nie mogłam dostać, a nie chciało mi się zamawiać w internecie...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 09:44   #11
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Maseczka oczyszczająca/peeling enzymatyczny do wrażliwego/naczynkowego/mieszanego ryjka

Byłam wczoraj w salonie kosmetycznym, pracującym na kosmetykach Guinot, ucięłam sobie wielce interesującą pogawędkę z kosmetyczką, co zaowocowało zapisem na zabieg w przyszłym tygodniu. Doszłam do wniosku, że przy moich ostatnich przedziwnych problemach z cerą trzeba się jednak poradzić specjalisty. Zabieg do tanich nie należy, ale gdybym nadal próbowała znaleźć coś dla siebie na własną rękę i tak wydałabym więcej na kosmetyki, które w większości i tak potem stałyby nieużywane w szafce, albo powędrowały do koleżanek. Mam dość wywalania kasy na próżno. Taki sobie zrobię prezent na urodziny. Nie udało mi się niestety dostać próbki peelingu.

Peelingu Oceanica użyłam wczoraj i mogę na razie powiedzieć jedno: nie podrażnił mojej skóry. Jednak jakiegoś spektakularnego efektu również nie zauważyłam, cera była gładka i ładnie rozjaśniona, ale nic poza tym. Zresztą chyba tylko tyle można powiedzieć po pierwszym użyciu.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.