Czarne łokcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-27, 13:27   #1
zolza20
Raczkowanie
 
Avatar zolza20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 354
GG do zolza20

Czarne łokcie.


Witacjcie

Moja mama po 50 juz ma od ok 10 lat szorstkie łokcie,ciemne z ktorych łuszczy sie skora.Byla u internisty dal jakies masci ale powiedzial ze nie wie od czego to jest i nie na jest pewnien czy te masci pomoga.Za masci zaplacilismy ok 50zł.Moze wy juz sie z czyms takim spotkaliscie.Dodam ze to nie wysypka zadna.Czekam na porady
__________________
..14.X.2006r. Od tego dnia pracuję w instytucji małżeństwa
zolza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 17:36   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Czarne łokcie.

jakie maści?

problem z łokciami/kolanami pojawia się przy niedoczynności tarczycy- na pewno nie ma problemu na tym tle?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 20:34   #3
zolza20
Raczkowanie
 
Avatar zolza20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 354
GG do zolza20
Dot.: Czarne łokcie.

Nie mam pojecia,fakt jest otyła(element niedoczynnosci) ale nigdy nie robiła badan w tym kierunku.Jesli mozna to jakie badania powinna wykonacz by wykluczyc niedoczynnosc tarczycy.
__________________
..14.X.2006r. Od tego dnia pracuję w instytucji małżeństwa
zolza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 10:16   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Czarne łokcie.

Cytat:
Napisane przez zolza20
Witacjcie

Moja mama po 50 juz ma od ok 10 lat szorstkie łokcie,ciemne z ktorych łuszczy sie skora.Byla u internisty dal jakies masci ale powiedzial ze nie wie od czego to jest i nie na jest pewnien czy te masci pomoga.Za masci zaplacilismy ok 50zł.Moze wy juz sie z czyms takim spotkaliscie.Dodam ze to nie wysypka zadna.Czekam na porady

Moja mama ma podobnie tylko u niej kolor czarny i łuczczenie się pojawia się tylko na jednym łokciu,a to dlatego,że się nieustannie na nim w pracy opiera.Po wielu latach takiej pracy to miejsce jest wysuszone, łuszczące się i właśnie takie przybrudzone. Moja mama nie ma również problemów z tarczycą

Czy twoja mama próbowała te łokcie poprostu złuszczać?? Zapytam za Justą jakie maści??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 10:59   #5
zolza20
Raczkowanie
 
Avatar zolza20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 354
GG do zolza20
Dot.: Czarne łokcie.

Hm...nio ona ma na obu łokciach a za bardzo sie na nich nie opiera.Złuszczala je juz kiedys i nawet zcinała żyletka...boze czego juz nie robila.A co do masci to ona dostala od internisty przepis na masc i ma ja zrobic w aptece.Takze nie wiem.
__________________
..14.X.2006r. Od tego dnia pracuję w instytucji małżeństwa
zolza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 14:49   #6
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Czarne łokcie.

Cytat:
Napisane przez zolza20
Nie mam pojecia,fakt jest otyła(element niedoczynnosci) ale nigdy nie robiła badan w tym kierunku.Jesli mozna to jakie badania powinna wykonacz by wykluczyc niedoczynnosc tarczycy.
Też się skłaniam ku temu, że może to być problem z tarczycą. Moja lekarka powiedziała mi kiedyś że takie ciemne łokcie bardzo często wskazują na niedoczynność tarczycy. Otyłość też może o tym świadczyć.
Piersze badanie które może zrobić to poziom hormonów tarczycy we krwi: TSH, FT3 i FT4.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 15:48   #7
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Czarne łokcie.

Jeżeli złuszczanie skóry łokci nie pomogło to jest duże prawdopodobieństwo, że to niedoczynność tarczycy.
Tangerynko mam pytanie odnośnie tych badań - czy skierowanie na takie badanie może dac lekarz 1szego kontaktu i czy sa one bezpłatne? Bo w wolnej chwili też bym sie na nie wybrała. Również mam problem z łokciami - skóra na nich jest ciemniejsza, szorstka. Moja mama miała duże kłopoty z tarczycą i jeden lekarz również zwrócił mi uwagę na to. Niestety nie sprecyzował wtedy konkretnych badań ponieważ nie był to endokrynolog.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 16:08   #8
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Czarne łokcie.

Na 100% procent to nie wiem, bo ja robiłam te badania w prywatnej przychodni gdzie mam abonament, ale wydaje mi się że ze skierowaniem to powinny być bezpłatne. Skierowanie też chyba powinien wystawić lekarz ogólny (mnie skierowała lekarka ogolna) bo to nie są jakieś specjalistyczne badania, a do endokrynologa to już chyba z wynikiem powinno się pójść jeśli te hormony nie są w normie. Ja takich łokci to nie miałam, ale właśnie lekarka ogólna mi je oglądała, bo miałam inne objawy mogące sugerować niedoczynność. U mnie okazało się że tarczyca jest w porządku.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:19   #9
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Czarne łokcie.

Dziękuje W wolnej chwili wybiorę się do mojej pani doktor i wypytam się jej dokładnie o wszystko.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:38   #10
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: Czarne łokcie.

Objaw hipercholesterolemii - głowy nie daję, ale sprawdź, nie zaszkodzi
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.