pytanie odnośnie składu maści - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-25, 12:10   #1
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266

pytanie odnośnie składu maści


ostatnio znalazłam w lodówce masc mojego taty, która lekarz przepisał mu na zmiany uczuleniowę rąk ... masc ta robiona była na zamówienie w aptece , zastanawiam sie czy nie możnaby było użyc jej na skóre twarzy, ponieważ ostatnio trapi mnie wysypka, nie wiem czy uczuleniowa czy na tle trądziku jednak nic nie działa a ona dalej jest pomyslalam ze podam tu skład tej masci moze mi cos podpowiecie ? pisze tak :Acidi salicylici 6,00 (domyslam sie ze to kwas salicylowy 6g lub mg ?)
vit.A 100,0(pewno 100g lub mg?)
Vaselini ad 100,0g lub mg?) nie wiem jakie jednostki ... masc jest w takim pudełeczku jak poł szklanki =) acha i masc wyprodukowano w styczniu tego roku? słyszałam ze takie robione masci maja krótka date ważnosci, dodam ze cały czas była w lodówce jesli to ma jakieś znaczenie .. prosze o rade
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 12:14   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: pytanie odnośnie składu maści

Do twarzy lepiej nie ryzykuj.Po pirewsze maść była robiona na konkretną chorobę i to co pomogło na skórę rąk ,niekoniecznie musi pomóc na skórę twarzy.A skóra twarzy jest bardziej wrażliwa i delikatna.Po drugie nie wiadomo jaki był termin ważności,mówisz,że krótki -od stycznia minęły ponad dwa miesiące.Żeby nie pogorszyć sobie stanu buzi,lepiej kup coś w aptece na twoją dolegliwość,i w miarę możliwości odwiedz lekarza
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 15:52   #3
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie odnośnie składu maści

Ta masc zaiwra kwas salicylowy, wit.A i wazeline...to masc leczniczo ochronna, tlusta na pewno skoro ma wazeline. Nie wiem jak zadzialala by ci na twarz (na pewno musialabys zastos. punktowo), mogla by moze pomoc z tradzikiem, boma kw.salicylowy, ale ja na twoim miejscu nie kladlabym tego na twarz. W koncu to twarz a nie noga czy plecy - cos co mozna zakryc
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:16   #4
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: pytanie odnośnie składu maści

wszystkie leki recepturowe (czyli przygotowywane przez farmaceute) powinny byc zuzyte w przeciagu tygodnia. produkty takie nie zawieraja bowiem konserwantow. jest to ich plus - bo wiele konserwantow uczula ale tez szybko sie psuje. ja bym jej nie stosowala nawet jesli nie jest zjełczała ani rozwarstwiona. pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:53   #5
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: pytanie odnośnie składu maści

heeh juz jestem zrozpaczona stanem mojej cery ze jestem w stanie złapac sie najostrzejszej brzytwy ale moze jedak nie bede próbowac z tym kremem? ehh a co myslicie o grudkach? nawilzac je czy wysuszac? bo juz sama nie wiem, niektóre dzis wycisnęlam (tak,tak to nietypowe grudki które posiadaja w sobie rope i jakas wode i które da sie wycisnac ale bolesne to ze hej =( ) i nie wiem co mam znimi zrobic ...
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.