solarium (opalanie), a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-08, 13:32   #1
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42

solarium (opalanie), a ciąża


Jestem w 9 tygodniu ciąży i zastanawiam się czy opalanie w solarium jest rygorystycznie zabronione w tym stanie??
Przed ciążą chodziłam do solarium raz w tygodniu na 10 min, żeby utrzymać raczej naturalną opalenizne.
Teraz nie chodzi o mocne i częste opalanie, ale raczej o ładny kolor skóry. Moja karnacja jest bardzo jasna i przyznam szczerze ze w opalonym ciele czuje się lepiej.
A może są inne metody uzyskania ładnego koloru skóry.
Każda podpowiedz będzie mile widziana.
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:47   #2
Julka-ztx
Raczkowanie
 
Avatar Julka-ztx
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 213
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

Opalanie na słońcu w trakcie ciąży jest niebezpieczne, natomiast w solarium jest zabronione- zwłaszcza dla osób o jasnej karnacji ( nad czym sama ubolewam bo chcąc nie chcąc posiadam takową).
Jedyne co Ci mogę polecić to kremy, żele brązujące, tudzież samoopalacze, acz też nie wiem dokładnie jak to jest ze stosowaniem kosmetyków w ciąży.
Julka-ztx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 20:36   #3
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

z tego co mi wiadomo korzystanie z solarium w czasie ciazy jest zabronione, choc znam dziewczyny ktore byly kilka razy i urodzily zdrowe dzieci, ja jednak bym nie ryzykowala. mozesz uzywac balsamow brązujacych, efekt uzyskasz wolniej ale bezpieczniej. polecam balsam J&J holiday skin, daje naprawde ladna opalenizna. to jest polaczenie balsamu pielegnujacego z samooplaczem.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 22:00   #4
Ima_
Raczkowanie
 
Avatar Ima_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 67
GG do Ima_
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

moja kumpela bedac w ciazy chodzila na solarium,pytala swojej lekarki czy moze i ta nie wyrazila sprzeciwu,tylko kazala klasc cos na brzuch...
Ima_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 23:00   #5
male
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Inowrocław- Clevedon
Wiadomości: 575
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

o kurcze, szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie opalać się na solarium będąc w ciąży. Przecież tyle się mówi o szkodliwości solarium a tu jeszcze przecież jest dzidziuś w brzuszku. Ale własciwe to jest każdego sprawa i jak ktoś sie uprze to i tak będzie się opalać. To tyle na ten temat bo sama w ciąży nie jestem i nie znam się na tym, ale myśle że to jednak nie jest dobry pomysł. papapa
__________________
bo ciastećka ciągną ciemne ciuszki w ciucie na ciurlanie
jestem Asia, mam synka Filipa- 05.05.2009
male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 23:54   #6
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

W czasie ciąży nie można się opalać ani na słońcu ani w solarium!!!
A ta lekarka, któa doradziła, aby kładła tylko coś na brzuch to ma chyba niepokolei w głowie.
Po pierwsze w trakcie opalania następuje intensywne ogrzanie brzucha i macicy, w związku z tym może dochodzić później do skórczów macicy i spowodować przedwczesny poród. Następna sprawa to piersi, które w tym okresie są bardzo uwrażliwione i przechodzą w pewnym sensie metamorfozę. Wszyscy lekarze zalecają zakrywanie piersi (nie będąc w ciąży) podczas opalania, ponieważ jest to bardzo wrażliwa sfera naszego ciała, a co dopiero będąc w ciąży.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 08:07   #7
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

Dziekuję wszystkim Wizażanka za odpowiedz.
Zdaje sobie sprawe z tego że opalanie w solarium jest szkodliwe i czytałam również o tym, że ciąża nie lubi promieni słonecznych.
Tak więc zanim zaczne koloryzować swoją skóre skonsultuje się z lekarzem i jeśli to nie będzie zabronione napewno wykorzystam krem lub balsmay samoopalające.
Najważniejsze jest zdrowie mojego maleństwa.
W koncu 9-ć miesięcy to nie wieczność.
Pozdrawiam
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 10:02   #8
saskia
Przyczajenie
 
Avatar saskia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

Wszystkie ostrzezenia podane we wczesniejszych postach sa bardzo istotne, do nich dodalabym moim zdaniem rownie wazna uwage, mianowicie podczas ciazy, pod wplywem hormonow, skora ciezarnej, jak nigdy wczesniej jest niezwykle uwrazliwiona na promienie sloneczne, tym bardziej na solarium. Konsekwencje opalania dla skory w tym okresie moga byc oplakane - nawet bez specjalnego wystawiania sie na promieniowanie czesto dochodzi do znacznych przebarwien, do powstania plam na skorze, ktore solarium moze poglebic i pozostawic na stale.
Jednak czynnik przegrzania organizmu pod wplywem solarium stawialabym na pierwszym miejscu.
Osobiscie odradzalabym wizyte w takim miejscu.
saskia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 10:15   #9
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

No coś ty nie idź pod żadnym pozorem po co masz maleństwu szkodzić i sama nabawić się przebarwień. Ja bym na twoim miejscu nie stosowała nawet żadnych samoopalaczy itp. wydaje mi się że to może do dzidziusia się przedostać troszkę więc bym nie ryzykowała. Chowaj jak się tylko da brzuszek przed promieniami UV. A jak nie chcesz być blada to pij soczki marchwiowe i używaj pudrów brązujących. Najważniejszy w końcu jest dzidziuś
Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 15:24   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

Cytat:
Napisane przez hoany1
Dziekuję wszystkim Wizażanka za odpowiedz.
Zdaje sobie sprawe z tego że opalanie w solarium jest szkodliwe i czytałam również o tym, że ciąża nie lubi promieni słonecznych.
Tak więc zanim zaczne koloryzować swoją skóre skonsultuje się z lekarzem i jeśli to nie będzie zabronione napewno wykorzystam krem lub balsmay samoopalające.
Najważniejsze jest zdrowie mojego maleństwa.
W koncu 9-ć miesięcy to nie wieczność.
Pozdrawiam
Nie lepiej kupić sobie balsam brązujący albo samoopalacz?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 14:04   #11
Basik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 45
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

ja przyznaję,że będąc w 12 tyg ciąży byłam 2 razy po 10 min na solarium, bo to było przed sylwestrem i zależało mi na ładnym wyglądzie. Przykryłam sobie brzuch i piersi.Do dnia dzisiejszego żałuję, bo nic mi nie dały te dwa seanse (ciężko się opalam)i urodziłam córeczkę w 31 tyg. ciąży (czyli dwa miesiące przed czasem)Na szczęście moja córeczka przeżyła i jest zdrowa, ale nie było łatwo.Nie wiem czy to solarium przyczyniło się do wcześniejszego porodu, ale drugi raz bym tego nie zrobiła.Piszę to ku przestrodze.
Basik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 14:49   #12
Lady_sza
Raczkowanie
 
Avatar Lady_sza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 175
Dot.: solarium (opalanie), a ciąża

ja tez slyszlaam, ze solarium jest niebezpieczne w czasie ciazy, przez promienie UV. Chyba na te kilka miesiecy mozesz sobie odmowic solarium Pozdraiwam i wzytskiego dobrego
Lady_sza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.