Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-27, 15:28   #1
Kokosanka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 29

Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!


Mam 28 lat i niedawno postanowiłam zamieszkać z moim chłopakiem, z którym jestem już dwa lata. Wcześniej mieszkałam ze starszą siostrą, która ma 40 lat. Po śmierci rodziców zostałyśmy same. Ona wcześniej przez długi czas chorowała na nowotwór, ale z tego wyszła. Niestety nie docenia tego, że nadal żyje i jedynie co potrafi to na wszystko narzekać. Ciągle tylko gada, że powinna umrzeć i dlaczego Bóg ją uratował. Dodam też, że próbujemy sprzedać nasz rodzinny dom na wsi, bo nie ma tam zbytnio perspektyw. Ja jestem osobą, której niewiele brakuje do szczęścia, za to moja siostra zdaje sobie sprawę, że nie dostanie znów dużo ze sprzedaży, bo to stary poniemiecki dom, ale wciąż oczekuje luksusów, ciągle narzeka, że nie chce iść z deszczu pod rynnę, tylko musi mieć wysoki standard za niewielkie pieniądze. Ogólnie jest osobą pedantyczną i materialistyczną. Jak sprzątałam w domu potrafiła sprawdzać czy dokładnie zrobiłam lub poprawiała po mnie mówiąc, że mam się nauczyć robić tak jak ona to robi. Non stop sprząta nawet jak jest czysto. Potrafi bez pytania poukładać mi ciuchy w szafce. Do tego ciągle chodzi jej o kasę. Chce mieć dużo pieniędzy. Męża i dzieci nie chce mieć, chyba, że mąż będzie jej pomagał sprzątać, robić na ogródku i kupował to co ona chce, ale nie oczekiwał nic w zamian. Moja siostra chodzi ubrana często w to samo, a jak jest okazja jakaś mówi, że nie ma w co się ubrać, choć kupiła sobie pełno ubrań, w których i tak nie chodzi, bo mówi, że szkoda i czepia się, gdy ja chodzę w czymś co sobie kupiłam.

Tegoroczne święta postanowiłam pierwszy raz spędzić z moim chłopakiem oraz jego chorym na cukrzycę dziadkiem. Na początku siostra nie miała nic przeciwko mówiła "zostań jak chcesz, ja sobie poradzę". A ostatnio zrobiła mi straszną awanturę. Nasze święta zazwyczaj wyglądały tak, że ona gotowała a mi kazała już jest i dołączała do mnie, gdy ja już kończyłam kolację, potem oglądała tv a ja siedziałam w pokoju sama, jak chciałam, byśmy spędziły trochę czasu razem, wywracała oczami. Napisałam jej ostatnio, że co to za święta, skoro i tak spędzamy je w osobnych pomieszczeniach a ona na to "ale zawsze coś". Jej koleżanki uważają, że to nie ładnie z mojej strony, że nie przyjechałam, za to mój chłopak i moja przyjaciółka uważają, że dobrze, iż zostałam, bo mam szansę spędzić te święta tak jak należy a przede wszystkim będę miała cały czas ciepło od chłopaka i jego dziadka a przede wszystkim czas spędzony razem. Bo moim zdaniem w święta chodzi o bliskość i czas spędzony razem, a nie w osobnych pomieszczeniach "aby ktoś był".

Sporo osób nie wie, że jestem u chłopaka, bo siostra okłamuje ludzi, sama zaczęła choć nie musiała, sama stworzyła sobie świat pełen kłamstw zamiast powiedzieć prawdę. Wolała kłamać, że pojechałam do przyjaciółki nad morze (mimo, iż teraz moja przyjaciółka mieszka zagranicą). Chłopak z przyjaciółką uważają, że chciała bym wróciła tylko dlatego, bo nie musiałaby się tłumaczyć ludziom, bo co ludzie powiedzą, bo jakby ich opinia była ważniejsza od wspólnie spędzonego czasu. Bo ona ciągle przejmuje się ludźmi i tym co powiedzą, i tylko wpada w złość i spać nie może po nocach, bo co ludzie powiedzą. Teraz przez jej kłamstwa ludzie myślą, że skoro nie wróciłam na święta i przyjaciółka mnie tak trzyma u siebie to muszę być "lesbijką". I wiecznie wypomina mi, że mam chłopaka, że taka ważniacka się stałam, bo go mam. Raz gada, że życzy nam szczęścia a zaraz potem, że ile to już "szczęśliwych" par się po latach rozstawało. Myślę, że jest zawistna, bo miała kiedyś romans z żonatym, ukrywała go przed mamą wciągając w to mnie. Nie wyszło im i teraz się pewnie wyżywa.

Dużo myślałam nad powrotem do domu na czas świąt, ale siostra o to nie zabiegała, nigdy nie była wylewna, nie umie nigdy powiedzieć, że tęskni lub że jej mnie brakuje. Wkurzyła się i nakrzyczała na mnie, że powinnam myśleć o niej sama a nie ona mi będzie mówić, że mam wrócić. A ja mimo to czekałam kiedy napisze "przyjedź, bo nie chcę być sama, bo mi brakuje Ciebie", ale zamiast to okazać, woli grać na mich uczuciach.

Moim zdaniem jest w niej trochę zawiści, bo ja się odważyłam, by ułożyć sobie życie. Chłopak uważa, że jest w niej coś toksycznego i że nie traktuje mnie jak kogoś na równi tylko mi matkuje jakbym była małym dzieckiem. Czuję się trochę zmęczona jej zachowaniem, niestety żadne rozmowy nie pomagają. Ona widzi tylko błędy innych a przede wszystkim moje a jak ja jej chcę coś powiedzieć, to wielki foch forever. Niestety jest to osoba, która nie umie się cieszyć czyimś szczęściem, wręcz przeciwnie, często mówi, że jak to jest, że inni mają lepiej od niej.

Powiedzcie, czy dobrze zrobiłam zostając u chłopaka i unikając dzięki temu fochów, napiętej atmosfery i świąt w osobnych pomieszczeniach na rzecz prawdziwych i spokojnych świąt. A może serio jestem egoistką? Chciałam być tylko szczęśliwa i choć raz w życiu mieć inaczej, lepiej.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Przyda się spojrzenie na sprawę jakimś obiektywnym okiem.
Kokosanka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 17:34   #2
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Tak, dobrze zrobiłaś. Twój chłopak ma rację, Twoja siostra jest toksyczna i to bardzo. Do tego jest niestabilna emocjonalnie. Przebywanie z takimi wampirami energetycznymi jest strasznie męczące więc dobrze, że spędziłaś te święta z chłopakiem. Gdyby była mniej egoistyczna, zaprosiłaby też Twojego chłopaka, a może i nawet jego dziadka, żebyście mogli spędzić święta razem. Wybiera samotne, przykre życie, jej problem. Mnie nie chciałoby się w ogóle spędzać czasu w święta czy nieświęta z osobą, która wiecznie ma fochy i pretensje, nieważne, że to siostra. Czy Ty w ogóle otrzymujesz od niej jakiekolwiek pozytywne bodźce? Jeśli nie, zerwałabym kontakt, nie rozumiem po co się męczyć z osobą, której się nawet nie lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 18:22   #3
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Cytat:
Dużo myślałam nad powrotem do domu na czas świąt, ale siostra o to nie zabiegała, nigdy nie była wylewna, nie umie nigdy powiedzieć, że tęskni lub że jej mnie brakuje. Wkurzyła się i nakrzyczała na mnie, że powinnam myśleć o niej sama a nie ona mi będzie mówić, że mam wrócić. A ja mimo to czekałam kiedy napisze "przyjedź, bo nie chcę być sama, bo mi brakuje Ciebie", ale zamiast to okazać, woli grać na mich uczuciach.
Duże miałaś odległości?

Jeśli nie to mogłaś święta spędzić u chłopaka a z nią się umawiać bez specjalnych zaproszeń że jeśli nie ma innych planów przyjedziecie na świąteczny obiad. Spędziłabyś z nią godzinę czy 2 i wróciła. Dziecinada z tego wyszła.

Ona nie powinna ci wypisywać żebyś przyjechała bo siedzi sama bo masz 28 lat i prawo spędzić święta po swojemu i gdzie chcesz. Ty z kolei wiedziałaś dobrze że jest sama przez te 3 dni i czekałaś na wielce zaproszenia znając jej charakter, i wiadomość od niej.

Siostra jest dość toksyczna a Ty trochę niepotrzebnie na odjazdy pozwalasz i skupiasz się na bzdurach typu co powiedziała albo co myśli albo czego ci zazdrości. Jej oczekiwania to już jej sprawa. Albo co z tego że ci każe sprzątać po swojemu. Zmusić cię nie może a skoro sprząta całymi dniami to już jej wybór. Nie powinna natomiast grzebać ci w szafkach gdy jeszcze tam mieszkałaś.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-12-27 o 18:23
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 20:29   #4
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Twoja siostra brzmi jak osoba zaburzona. Ja bym w ogóle się wyprowadziła i ograniczyła kontakt do minimum bez żadnego poczucia winy i przejmowania się tym co ona sobie myśli i gada do innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Nie musicie utrzymywać kontaktu tylko ze względu na pokrewieństwo, jeśli nie czujesz się komfortowo w tej relacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 20:48   #5
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś i że Twój chłopak i przyjaciółka mają rację. To jest twoja siostra i to dość naturalne, że chciałabyś żeby między Wami było dobrze, ale niestety nie masz wpływu na jej zachowanie. A zachowuje się tragicznie. Jest toksyczna i wprawia Cię w poczucie winy. Masz prawo być szczęśliwa i układać sobie życie i nie daj jej sobie wmówić, że ma być inaczej. Jej nieszczęście to w dużym stopniu jej zasługa. Gdyby była inna moglibyście wszyscy we 4 spędzić święta. Ja bym na Twoim miejscu bez żadnych wyrzutów sumienia ograniczyła kontakt do minimum.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 22:28   #6
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Twoja siostra to taka wiecznie nieszczęśliwa osoba, która dodatkowo nie pozwala innym ludziom na szczęście. Jakbym miała do wyboru być dalej nieszczęśliwa z kimś, kto jest taki na własne życzenie, albo żyć szczęśliwie bez tej osoby, to pewnie wybrałabym to drugie.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 22:37   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

To siostra chce zostac w domu, ktory nalezy tez do Ciebie? Planuje Cie splacic? Czy tez chcecie sprzedac i ona tez planuje sie wyprowadzic? Bo to nie jest jasno wyjasnione w watku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-28, 02:13   #8
Kokosanka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 29
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To siostra chce zostac w domu, ktory nalezy tez do Ciebie? Planuje Cie splacic? Czy tez chcecie sprzedac i ona tez planuje sie wyprowadzic? Bo to nie jest jasno wyjasnione w watku.

Planujemy sprzedać całość, żeby i ona się wyprowadziła. Dom należy również do mnie, bo razem go odziedziczyłyśmy, mamy też wspólne konto w banku, niestety raz jak wybrałam z niego pieniądze zrobiła mi awanturę czemu jej nie powiedziałam i robiła mi przesłuchanie po co mi te pieniądze, gdy powiedziałam, że na tabletki i witaminy zdziwiona pytała ile one kosztują, choć wie, że nie raz zostawiałam w aptece grube pieniądze. Więc jeśli uda się sprzedać dom, pewnie będzie odstawiać cyrki przy podzieleniu pieniędzy.

---------- Dopisano o 02:13 ---------- Poprzedni post napisano o 02:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Duże miałaś odległości?

Jeśli nie to mogłaś święta spędzić u chłopaka a z nią się umawiać bez specjalnych zaproszeń że jeśli nie ma innych planów przyjedziecie na świąteczny obiad. Spędziłabyś z nią godzinę czy 2 i wróciła. Dziecinada z tego wyszła.

Ona nie powinna ci wypisywać żebyś przyjechała bo siedzi sama bo masz 28 lat i prawo spędzić święta po swojemu i gdzie chcesz. Ty z kolei wiedziałaś dobrze że jest sama przez te 3 dni i czekałaś na wielce zaproszenia znając jej charakter, i wiadomość od niej.

Siostra jest dość toksyczna a Ty trochę niepotrzebnie na odjazdy pozwalasz i skupiasz się na bzdurach typu co powiedziała albo co myśli albo czego ci zazdrości. Jej oczekiwania to już jej sprawa. Albo co z tego że ci każe sprzątać po swojemu. Zmusić cię nie może a skoro sprząta całymi dniami to już jej wybór. Nie powinna natomiast grzebać ci w szafkach gdy jeszcze tam mieszkałaś.

To 400 km drogi z dolnośląskiego do kujawsko pomorskiego. Moja siostra nawet nigdy nie poznała mojego chłopaka. Chciałam z nim raz przyjechać do niej, już miał kupiony bilet a ona "nie podoba mi się to", "nie podoba mi się, że on przyjeżdża", "nie ma do czego przyjeżdżać", "będziesz się z nim tak po wsi prowadzać?", "co ludzie powiedzą", "powiedz mu, że przyjedziesz sama". Także cóż..
Kokosanka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 09:52   #9
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Macie wspólne konto bankowe? Dlaczego? Ty dostajesz na nie swoją wypłatę?
Niestety dałaś sobie wejść na głowę. Wygląda na to, że przyjmujesz wszelką krytykę i głupie reakcje ze strony siostry bez mrugnięcia okiem, a święta były pierwszą okazją kiedy się jej postawiłaś dlatego tak to teraz przeżywasz. Nie podoba Ci się jej zachowanie, sama widzisz, że kobieta jest niezrównoważona, a mimo to dajesz się tak traktować. Od takich toksycznych ludzi należy się odcinać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 12:00   #10
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Ja bym odcinała się powoli od siostry (jeśli to jej nie da do myślenia i się nie zmieni, to już nic nie da).


Ale święta jednak zorganizowałabym tak, żebyśmy wszyscy byli razem, siostra, chłopak i dziadek. Jest was na tyle mało, że nie musisz wybierać. To jednak są święta i oczywiście wyprosiłabym ją, gdyby zrobiła cyrk, ale uważam, że szansa się należy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-29, 00:11   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Czemu macie wspólne konto? O.o

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-29, 12:59   #12
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

To konto to odziedziczone, w sensie, są na nim odziedziczone pieniądze? Bo ja wiele rozumiem, ale wspólne konto z taką siostrą to już moje wyobrażenia przekracza

Zorientuj się, czy ona na pewno chce się wyprowadzić. Bo, sądząc po tym, co o niej piszesz, to nie byłabym taka pewna.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-29, 21:13   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

A ta siostra ma gdzie sie wyprowadzic? I przede wszystkim za co w sensie ma jakis staly dochod?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-29, 22:12   #14
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Dobrze zrobiłaś.

Twoja siostra jest dorosła, ale bardzo toksyczna. Za każdym razem kiedy poddajesz się jej manipulacjom, umacniasz w niej taki schemat zachowania i przekonanie, że właśnie taki sposób komunikacji z Tobą jest najlepszy.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 00:37   #15
Kokosanka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 29
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A ta siostra ma gdzie sie wyprowadzic? I przede wszystkim za co w sensie ma jakis staly dochod?
Chce sprzedać nasz dom, by za pieniądze ze sprzedaży kupić coś w mieście. Niestety nie rozumie, że za nasz dom milionów nie dostanie i że nie będzie miała swoich wymarzonych wysokich standardów, bo w sumie na tym jej najbardziej zależy.

A jeśli chodzi o dochód to wcześniej miała rentę chorobową a teraz jest utrzymanką urzędu pracy i dostaje kuroniówkę i nie ma zamiaru nawet rozglądać się za pracą, jak mówiłam jej, że może sobie dopasować elastyczny grafik to ona "no co Ty nie powiesz", rozkazuje mi jak mam żyć, robi wielkie halo, że wybrałam kasę ze wspólnego konta, które mi się należy a jakoś nie zachowuje się jak dorosła osoba.
Kokosanka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 01:17   #16
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Kokosanka28 Pokaż wiadomość
Chce sprzedać nasz dom, by za pieniądze ze sprzedaży kupić coś w mieście. Niestety nie rozumie, że za nasz dom milionów nie dostanie i że nie będzie miała swoich wymarzonych wysokich standardów, bo w sumie na tym jej najbardziej zależy.



A jeśli chodzi o dochód to wcześniej miała rentę chorobową a teraz jest utrzymanką urzędu pracy i dostaje kuroniówkę i nie ma zamiaru nawet rozglądać się za pracą, jak mówiłam jej, że może sobie dopasować elastyczny grafik to ona "no co Ty nie powiesz", rozkazuje mi jak mam żyć, robi wielkie halo, że wybrałam kasę ze wspólnego konta, które mi się należy a jakoś nie zachowuje się jak dorosła osoba.

Ona raczej szczęśliwa nigdy nie będzie. Chyba, że zauważy swój problem i postanowi nad nim pracować i zmienić swoje życie. Ale tego musi chcieć ona sama, Ty jej nie zmienisz bez jej wysiłku.

Za to Ty możesz być szczęśliwa. Siostra jest dorosła, odpowiedzialna sama za siebie. Nie musisz rezygnować dla niej z normalnego, szczęśliwego życia. Co innego, gdyby była chora, upośledzona, czy cokolwiek, co stało się nie z jej winy. Ale ona jest jaka jest na własne życzenie. Z konsekwencjami musi się zmierzyć ona, a nie Ty.

Nie uważam, że postąpiłaś źle w sprawie świąt. To ona nie uznaje kompromisów i nie ma ochoty na wspólne spędzanie świąt i spotkanie z Twoim chłopakiem. Jej problem. W życiu trzeba też dostosować się do reszty, a nie tylko samemu ustalać zasady i wymagać od innych, żeby się do nich bezwzględnie stosowali, bo jak nie, to foch.

Tak na przyszłość, nie dawaj jej się rządzić i manipulować. Do tej pory jej zagrywki działały, więc napewno będzie je dalej stosować, bo niby czemu nie? Ty się dostosowujesz, a ona dostaje co chce, dla niej to najlepsze wyjście. Będzie to pewnie wymagało od Ciebie dużo siły i samozaparcia, ale przestań reagować na takie zagrywki. Jeśli ona nie bierze Twojego zdania pod uwagę, to Ty jej przecież też nie musisz.

I jak najszybciej rozwiąż problem ze wspólnym kontem. Nie powinna mieć dostępu do Twoich pieniędzy, a Ty możesz się z nimi obchodzić tak, jak masz ochotę, bez zbędnego tłumaczenia.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 09:03   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Siostra autorki ma udokumentowana chorobe, w przeciwnym razie nie dostalaby renty chorobowej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 09:31   #18
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Siostra autorki ma udokumentowana chorobe, w przeciwnym razie nie dostalaby renty chorobowej.
No i co w związku z tym? Przecież jest samodzielna skoro żyje na co dzień sama.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 10:13   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87457735]No i co w związku z tym? Przecież jest samodzielna skoro żyje na co dzień sama.[/QUOTE]

Nie jest samodzielna finansowo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-30, 10:32   #20
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie jest samodzielna finansowo.
Ale co do tego ma jej siostra? Uważasz, że powinna ją utrzymywać czy co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 10:34   #21
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Siostra ma pewien problem ze sobą, ale i autorka. Tyle jadu i żalu jaki wylała na własną siostrę niepokoi.

A zwłaszcza wypominanie siostrze romansu. A co Cię to autorko obchodzi? I nas? Bardzo nieładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 10:49   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87457956]Ale co do tego ma jej siostra? Uważasz, że powinna ją utrzymywać czy co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja tak nie uwazam, ale wyglada na to, ze ta jej siostra owszem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 11:17   #23
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Czy dobrze zrobiłam w sprawie z siostrą? Jak mam z nią postępować? Pomocy!

Na sprzedaży domu możesz krzyżyk postawić - jeśli siostra nie ma źródła dochodu poza zasiłkiem, to nie stać jej będzie na wynajem, ani tym bardziej kupienie mieszkania. Nawet z opłaceniem czynszu do spółdzielni miałaby problem.
A za stary dom na wsi nie dostaniecie tyle by sobie kupić 2 mieszkania - zakładając, że w ogóle uda się wam go sprzedać, bo na wsiach jest z tym ciężko. Nikt nie chce kupować domów na zadupiu, w stanie do remontu, jeśli za połowę kwoty może kupić sobie mieszkanie w mieście, gdzie jest praca i lepsze warunki do życia.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 11:17:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.