Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-08, 15:15   #391
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Oglądałam filmiki tej dziewczyny. Nie ma co krytykować, bo sama nie odżywiam się super, jem słodycze, często moje posiłki są nieregularne. Myślę, że ta ich dieta jest na poziomie przeciętnej polskiej rodziny. Bo serio, jak myślicie ile osób je rano owsiankę z owocami, do pracy zabiera domowy hummus, pudełko warzyw i ciemny chleb, a na obiad ma coś pokroju łososia na parze? Z moich obserwacji wynika, że jednak ludzie często nie mają nawet czasu na to, żeby wszystko przygotować, gotować codziennie nowy, złożony obiad od podstaw. Częściej raczej wpadają jakieś szybkie dania, sporo półproduktów, niekoniecznie wszystko zdrowe i jak z instagrama. aplikacji Forum Wizaz
Myslę, że nie. Zauważ na plus - zero słodyczy, zero gazowanych napojów czy soków. Wątróbka na plus, zero smażonych w głębokim tłuszczu kotletów czy placków ziemniaczanych.
A domowy hummus jest też tani
i te ich pstrągi czy co to tam było pewnie zdrowsze niż łosoś.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 15:43   #392
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i co z tego, że to nie reguła.

Kopnienta opowiada o swoich znajomych, a naskoczyłyscie na nią, że to nieprawda wszystko, bo tyle się nie da.

Może się da. Kontrolujecie wszystkich Polaków pracujących za granicą i robicie im księgowość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ano. Pytanie było "czy znacie kogoś, kto tyle odłożył w wieku ~30 lat", kopnięta mówi, że zna i nagle bulwers, "bo ja/moi znajomi tyle nie zarabiamy" xD

No widać zna, ja też znam, nawet sporo osób, niezależnie od tego, czy stanowią oni większość w społeczeństwie. Pytanie w ogóle tak nie brzmiało.

Co do odżywiania się za granicą to przepracowałam na saksach kilka miesięcy i był cały przekrój społeczeństwa, niektórzy odgrzewali gotowce, ale zadziwiająca większość ludzi robiących w pracy fizycznej gotowała sobie na zmianę ze zdrowych produktów.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 15:54   #393
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Ano. Pytanie było "czy znacie kogoś, kto tyle odłożył w wieku ~30 lat", kopnięta mówi, że zna i nagle bulwers, "bo ja/moi znajomi tyle nie zarabiamy" xD

No widać zna, ja też znam, nawet sporo osób, niezależnie od tego, czy stanowią oni większość w społeczeństwie. Pytanie w ogóle tak nie brzmiało.

Co do odżywiania się za granicą to przepracowałam na saksach kilka miesięcy i był cały przekrój społeczeństwa, niektórzy odgrzewali gotowce, ale zadziwiająca większość ludzi robiących w pracy fizycznej gotowała sobie na zmianę ze zdrowych produktów.
jak się później okazało.. facet był ~40
i nie wiem gdzie widziałaś bulwers. to że dwóch facetów dorobiło się na pracy za granicą równowartości dwóch mieszkań, czy tam domu, nie oznacza, że jest regułą. przeciętny człowiek pracujący zarobkowo za granicą nie odłoży tyle.
ludzie ~30 kupują mieszkania za gotowkę bo wygywają w loteriach. to też oznacza, że grajmy w loteriach to sobie kupimy mieszkanie za gotówkę?

może problem generuje to że niektórzy rozmawiają o ogóle młodych ludzi, a inni o jednostkach.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 15:57   #394
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jak się później okazało.. facet był ~40
i nie wiem gdzie widziałaś bulwers. to że dwóch facetów dorobiło się na pracy za granicą równowartości dwóch mieszkań, czy tam domu, nie oznacza, że jest regułą. przeciętny człowiek pracujący zarobkowo za granicą nie odłoży tyle.
ludzie ~30 kupują mieszkania za gotowkę bo wygywają w loteriach. to też oznacza, że grajmy w loteriach to sobie kupimy mieszkanie za gotówkę?

może problem generuje to że niektórzy rozmawiają o ogóle młodych ludzi, a inni o jednostkach.
A kopnięta pisała gdzieś, że to reguła, że tak na nią naskoczyłyście? Pytanie było, czy zna takie osoby, znała to się wypowiedziała, ale zaraz krzyk na 3 strony, że to nie reguła. No shit, można się domyślić na przykład po średniej zarobków.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 17:29   #395
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Myslę, że nie. Zauważ na plus - zero słodyczy, zero gazowanych napojów czy soków. Wątróbka na plus, zero smażonych w głębokim tłuszczu kotletów czy placków ziemniaczanych.
A domowy hummus jest też tani
i te ich pstrągi czy co to tam było pewnie zdrowsze niż łosoś.
O to też racja, jak musiałam oszczędzać to rzadziej sobie pozwalałam na słodycze, lody, napoje gazowane i fast foody.
Myślę, że kiepskie jedzenie wynika bardziej z lenistwa niż oszczędności, już widzę jak ten wasz chłop z budowy na zupkach chińskich wraca do domu i sobie gotuje porządny obiad ze wszystkim
Mój mąż beze mnie je na obiad puszkę rybną albo kanapkę z serem. Napewno nie że skąpstwa. Mój wujek pracuje w Anglii i oni że sobą do pomocy brali dziewczynę, ona o którejś schodziła i im gotowała porządny obiad. Wątpię, że przy zbiorowym żywieniu był to koszt nie do przeskoczenia, nawet desery były. Kwestia organizacji.
Natomiast moja kuzynka siedzi w Londynie i wygląda na niedożywioną, z jej słów wynika, że wszystko jej za drogie. Ale ostro baluje, pije i nie żałuję kasy na wszelkie wyjścia ze znajomymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 19:05   #396
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jak się później okazało.. facet był ~40
i nie wiem gdzie widziałaś bulwers. to że dwóch facetów dorobiło się na pracy za granicą równowartości dwóch mieszkań, czy tam domu, nie oznacza, że jest regułą. przeciętny człowiek pracujący zarobkowo za granicą nie odłoży tyle.
ludzie ~30 kupują mieszkania za gotowkę bo wygywają w loteriach. to też oznacza, że grajmy w loteriach to sobie kupimy mieszkanie za gotówkę?

może problem generuje to że niektórzy rozmawiają o ogóle młodych ludzi, a inni o jednostkach.
Nigdzie nie napisałam, że ma 40 lat. Powiedziałam, że się łapie w widełki 30-40 lat. Tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 19:09   #397
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dobrze, może macie takich znajomych. Ale standardem taka kasa w takim wieku nie jest i kredyt dla większości ludzi to normalna sprawa. Tylko na wizażu czytam że olaboga jak tak można kredyty, skoro lepiej wszystko za gotówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 19:10   #398
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87154990]Nigdzie nie napisałam, że ma 40 lat. Powiedziałam, że się łapie w widełki 30-40 lat. Tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

ja też nie napisałam, że napisałaś że ma 40.

niemniej jednak napisałaś że jest przed 40. owszem, 30latek też jest przed 40, ale jak zamierzasz się bawić w takie manipulacje, to się później nie dziw, że Cię każdy za słówka łapie

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87151975]Czy to ważne? Jest przed 40 więc się łapie w podane widełki ok +/-35.
(...) [/QUOTE]

dyskusja przestaje mieć sens, jeśli się co chwilę zmienia zdanie i wprowadza ludzi w błąd
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 19:55   #399
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja też nie napisałam, że napisałaś że ma 40.

niemniej jednak napisałaś że jest przed 40. owszem, 30latek też jest przed 40, ale jak zamierzasz się bawić w takie manipulacje, to się później nie dziw, że Cię każdy za słówka łapie



dyskusja przestaje mieć sens, jeśli się co chwilę zmienia zdanie i wprowadza ludzi w błąd
Tylko to teraz Ty się czepiasz bez sensu tego wieku. No ludu co za różnica czy facet dorobił się w wieku 35 czy 38 ?

Czy to takie ważne, obcy nam facet a tu takie szczegóły, rzeczywiście zalatuje zazdrością, też to wyczulam jak Limonka , bo tak drążyć jeden przykład to nie wiem po co

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
O to też racja, jak musiałam oszczędzać to rzadziej sobie pozwalałam na słodycze, lody, napoje gazowane i fast foody.
Myślę, że kiepskie jedzenie wynika bardziej z lenistwa niż oszczędności, już widzę jak ten wasz chłop z budowy na zupkach chińskich wraca do domu i sobie gotuje porządny obiad ze wszystkim
Mój mąż beze mnie je na obiad puszkę rybną albo kanapkę z serem. Napewno nie że skąpstwa. Mój wujek pracuje w Anglii i oni że sobą do pomocy brali dziewczynę, ona o którejś schodziła i im gotowała porządny obiad. Wątpię, że przy zbiorowym żywieniu był to koszt nie do przeskoczenia, nawet desery były. Kwestia organizacji.
Natomiast moja kuzynka siedzi w Londynie i wygląda na niedożywioną, z jej słów wynika, że wszystko jej za drogie. Ale ostro baluje, pije i nie żałuję kasy na wszelkie wyjścia ze znajomymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj mąż jak był w Szwajcarii to sobie sam gotował jak w domu. A te inne chłopy to się dziwili,że tak ziemniaki się gotuje, że tak makaron robi. Wiec jak w domu się gotuje i je zdrowo to nawyk zostaje. I drogo wcale to nie wychodzi.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Robotnik z uprawnieniami z Polski czy Norwegii ?
Robotnicy pracujący w Norwegii w systemie 3+1 nie mają tutejszych kursów zawodowych i jadą na najniższej stawce.
Także ten Twój znajomy ściemnia i to nieźle ( chyba, że to nie są mieszkania w mieście, a jakieś dziurze i kosztowały po 50 tys zł max ). 300 tys zł w 3 lata odłożyć w Norwegii nie dałby rady.

kopnienta pisała o Norwegii, a tutaj robotnik nie zarabia więcej od służb medycznych, zwłaszcza taki na kontrakcie 3 tygodnie praca, tydzień wolne i wyjazd do Polski ( przeloty też kosztują ).
Ale nie możesz znać każdego człowieka. Naprawdę trudno Wam w coś uwierzyć to od razu zarzucacie, że dziewczyna kłamie?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87153783]Niech Ci będzie, że znasz mojego znajomego lepiej ode mnie mojego TŻ-a też znasz lepiej ode mnie Słuchaj jeżeli ktoś w Polsce jest w stanie zarobić 8-10k zł w sezonie to za granicą spokojnie może odłożyć więcej.
No, ale Ty wiesz lepiej ile zarabiają moi znajomi Wiesz zapewne też o tym ile nadgodzin robią i jak płatne są nadgodziny, albo combo nadgodziny w weekend, że nie wspomnę o godzinach nocnych jak się czasem zdarzą

Pisałam o Norwegii, Danii i Belgii, bo zwykle do tych krajów jeżdżą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Pewnie zna, jak wielu innych. Typowe dla wizażu, wszyscy wiedzą lepiej
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ok, a wiec mamy 4 ludzi.
ilu znasz takich którzy języka nie znają i milionów nie zarabiają? 4 czy raczej wielokrotnie więcej?
Co Ty się tak uczepilas tego? Jest sobie Polak przed 40 , zarobił za granicą na dom i co Ci tu nie pasuje ?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i co z tego, że to nie reguła.

Kopnienta opowiada o swoich znajomych, a naskoczyłyscie na nią, że to nieprawda wszystko, bo tyle się nie da.

Może się da. Kontrolujecie wszystkich Polaków pracujących za granicą i robicie im księgowość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie. Jeden to nie wszyscy i na pewno kłamie.

No chyba nie robią tej księgowości , bo cos w liczeniu to slabizna wychodzi
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 21:11   #400
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87155009]Dobrze, może macie takich znajomych. Ale standardem taka kasa w takim wieku nie jest i kredyt dla większości ludzi to normalna sprawa. Tylko na wizażu czytam że olaboga jak tak można kredyty, skoro lepiej wszystko za gotówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Szczerze mówiąc to ja nie widziałam tutaj takiej opinii, że lepiej wszystko za gotówkę. Sama jestem anty ale już pisałam w jakich przypadkach. Jeśli chodzi o mieszkania to dla mnie kredyt, który się opłaca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 21:20   #401
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
(...)

Co Ty się tak uczepilas tego? Jest sobie Polak przed 40 , zarobił za granicą na dom i co Ci tu nie pasuje ?
(...)
jezu... tak zazdroszczę jakiemuś bezimiennemu facetowi domu.

nie chodzi o to, że 40 letni facet zarobił sobie na dom. chodzi o to, że dyskusja nie była o 40 letnich facetach, a o młodych ludziach którym właśnie mieszkanie jest potrzebne.
w 20 lat to można i w Polsce zarobić na mieszkanie. a dyskusja była właśnie o tym, czy znamy kogoś młodego kogo w młodym wieku stać na mieszkanie za gotówkę. a więc mnie interesuje w jakim wieku jest facet i ile na ten dom zbierał skoro to ma być przykład na obalenie tezy. chyba po to przykład był podany, żeby nad nim dyskutować.

może warto wrócić do początku dyskusji

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2019-09-08 o 21:22
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 21:52   #402
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W UK jedzenie w pubach i produkty spozywcze w marketach sa tanie, wiec faktycznie mozna normalnie sie zywic bez wydawania w tym celu milionow monet.
Heh, pomieszkuję często a niedługo na stałe będę mieszkać w UK, znam więc siłą rzeczy realia życia w tym kraju. Produkty w marketach wcale tak tanie nie są (oczywiście, zależy, gdzie się kupuje). Poza tym to naprawdę zależy od priorytetów. Jesli ktoś bardzo chce jak najwięcej oszczędzić to kupuje w M&S (każdego prawo). Ja lubię dobrze zjeść (nie dużo ale dobrze), więc Ł600 nie za bardzo mi starczy na jedzenie, ubrania, środki czystości i kosmetyki.

Przypuszczam jednak, że przy największych ograniczeniach niemożliwe jest, by odłożyć (w przeliczeniu) 300 tysięcy złotych w trzy lata. No chyba, że ktoś lubi się gnieździć we wspólnym pokoju i naprawdę odmawiać sobie wszystkiego.

Poza tym, tak szczerze to niewielu znam ludzi, którzy wyjechali do UK po to, by po kilku latach wrócić do Polski. Bo i nie ma do czego wracać, tu się robi coraz dziwniej z miesiąca na miesiąc. Pewnie tacy ludzie, którzy chcą wrócić także są, jednak jeśli mają dobrą pracę to z reguły zapuszczają w UK korzenie i wcale do powrotu im się nie spieszy.

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jezu... tak zazdroszczę jakiemuś bezimiennemu facetowi domu.

nie chodzi o to, że 40 letni facet zarobił sobie na dom. chodzi o to, że dyskusja nie była o 40 letnich facetach, a o młodych ludziach którym właśnie mieszkanie jest potrzebne.
w 20 lat to można i w Polsce zarobić na mieszkanie. a dyskusja była właśnie o tym, czy znamy kogoś młodego kogo w młodym wieku stać na mieszkanie za gotówkę. a więc mnie interesuje w jakim wieku jest facet i ile na ten dom zbierał skoro to ma być przykład na obalenie tezy. chyba po to przykład był podany, żeby nad nim dyskutować.

może warto wrócić do początku dyskusji
Nie, nie znam nikogo w młodym wieku, który kupił dom za gotówkę, którą sam zarobił w kilka lat. No chyba, że dostał spadek, wygrał w lotto lub napadł na bank. Ale cuda się zdarzaja, więc nie wykluczam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 21:58   #403
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
(...)
Poza tym, tak szczerze to niewielu znam ludzi, którzy wyjechali do UK po to, by po kilku latach wrócić do Polski. Bo i nie ma do czego wracać, tu się robi coraz dziwniej z miesiąca na miesiąc. Pewnie tacy ludzie, którzy chcą wrócić także są, jednak jeśli mają dobrą pracę to z reguły zapuszczają w UK korzenie i wcale do powrotu im się nie spieszy.(...)
poznałam takich którzy po 20 latach emigracji nadal twierdzą, że chcą wrócić. ale fakt faktem, człowiek się przyzwyczaja do trochę lepszego życia i wrócić chce, ale nie ma do czego
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:01   #404
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jezu... tak zazdroszczę jakiemuś bezimiennemu facetowi domu.

nie chodzi o to, że 40 letni facet zarobił sobie na dom. chodzi o to, że dyskusja nie była o 40 letnich facetach, a o młodych ludziach którym właśnie mieszkanie jest potrzebne.
w 20 lat to można i w Polsce zarobić na mieszkanie. a dyskusja była właśnie o tym, czy znamy kogoś młodego kogo w młodym wieku stać na mieszkanie za gotówkę. a więc mnie interesuje w jakim wieku jest facet i ile na ten dom zbierał skoro to ma być przykład na obalenie tezy. chyba po to przykład był podany, żeby nad nim dyskutować.

może warto wrócić do początku dyskusji
W sensie jakiej tezy? Że nie ma takich ludzi? Wczoraj się urodziłaś?

Niech będzie najpopularniejszy zawód dzisiejszych czasów, programista, średnio 14k miesięcznie w stolicy według Google,
9k przed 30stką, niech odkłada połowę z tego i po 5 czy 6 latach ma na mieszkanie. Podobnie ludzie zarabiający za granicą w odpowiednich zawodach, w Polsce finansiści, prawnicy i tak dalej. No naprawdę taki cud natury, że trzeba dywagować przez 5 stron czy to jest w ogóle możliwe. Aż dziwnie się czyta takie posty.

Z osobistych doświadczeń:
Kolega się dorabiał na tirach za granicą bodajże, postawił dom tuż przed lub tuż po skończeniu 30stki jak wrócił do Polski.
Znajomi, on przedstawiciel handlowy, 7-8k w Warszawie, żona pracuje w korpo za 5k, kupili mieszkanie przed 30stką.
Kilkoro programistów za kilkanaście/20-kilka tysięcy miesięcznie.
Znajomy pracujący w Holandii za 2k euro miesięcznie, jego narzeczona podobnie, też po kilku latach wrócili się urządzić.

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2019-09-08 o 22:11
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:15   #405
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dziwi mnie, że większość wind dla niepełnosprawnych jakie znam jest wiecznie nieczynna Jeszcze te w centrach handlowych działają, ale takie należące do miasta gdzieś przy wiaduktach czy przejściach podziemnych wiecznie są popsute i miasto ma to chyba w nosie.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:17   #406
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jezu... tak zazdroszczę jakiemuś bezimiennemu facetowi domu.

nie chodzi o to, że 40 letni facet zarobił sobie na dom. chodzi o to, że dyskusja nie była o 40 letnich facetach, a o młodych ludziach którym właśnie mieszkanie jest potrzebne.
w 20 lat to można i w Polsce zarobić na mieszkanie. a dyskusja była właśnie o tym, czy znamy kogoś młodego kogo w młodym wieku stać na mieszkanie za gotówkę. a więc mnie interesuje w jakim wieku jest facet i ile na ten dom zbierał skoro to ma być przykład na obalenie tezy. chyba po to przykład był podany, żeby nad nim dyskutować.

może warto wrócić do początku dyskusji
Teraz to Ty przkrecasz. A 40 latek to co staruch nad grobem? Wiesz ilu ludzi w wieku 40 chciałoby nie mieć kredytu i czysta kartę i spokój do emerytury

A najczęściej to kredyty bierze się z 10 lat wcześniej, to jak ten z opowieści miał nawet te 39 i pół ti i tak super.

Bo nikt na starcie w wieku 20 lat bez bogatych rodziców nie ma od tak gotówki. Ale nawet jak nie ma zobowiązań i sobie te 10 lat do 30 to robi, to zarobi na ten dom spokojnie i bez kredytu
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:21   #407
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Teraz to Ty przkrecasz. A 40 latek to co staruch nad grobem? Wiesz ilu ludzi w wieku 40 chciałoby nie mieć kredytu i czysta kartę i spokój do emerytury

A najczęściej to kredyty bierze się z 10 lat wcześniej, to jak ten z opowieści miał nawet te 39 i pół ti i tak super.

Bo nikt na starcie w wieku 20 lat bez bogatych rodziców nie ma od tak gotówki. Ale nawet jak nie ma zobowiązań i sobie te 10 lat do 30 to robi, to zarobi na ten dom spokojnie i bez kredytu
W jakiej robocie w Polsce 20-latek zarobi tyle, że będzie miał na dom? Pytam serio, bo muszę dziecko pokierować odpowiednio.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:24   #408
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87155505]Dziwi mnie, że większość wind dla niepełnosprawnych jakie znam jest wiecznie nieczynna Jeszcze te w centrach handlowych działają, ale takie należące do miasta gdzieś przy wiaduktach czy przejściach podziemnych wiecznie są popsute i miasto ma to chyba w nosie.[/QUOTE]

w głównym budynku AGH jest tylko jedno wejście którym można bezproblemowo wjechać wózkiem. nie dość że trzeba obejść cały budynek, to jeszcze przejechać przez dziedziniec z bardzo nierównej kostki brukowej. a taka postępowa uczelnia
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:25   #409
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87155510]W jakiej robocie w Polsce 20-latek zarobi tyle, że będzie miał na dom? Pytam serio, bo muszę dziecko pokierować odpowiednio.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
A ktoś tu pisał o 20 łatku? Bo ja takiemu już dodałam dyche na odkladanie.

No ja swojemu dziecku mam zamiar kiedyś pomoc by miała mieszkanie, więc ja sama chce dla niej odkładać jak damy radę.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 22:27   #410
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87155510]W jakiej robocie w Polsce 20-latek zarobi tyle, że będzie miał na dom? Pytam serio, bo muszę dziecko pokierować odpowiednio.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

W takiej, w której będzie najlepszy w swoim fachu.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:30   #411
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A ktoś tu pisał o 20 łatku? Bo ja takiemu już dodałam dyche na odkladanie.

No ja swojemu dziecku mam zamiar kiedyś pomoc by miała mieszkanie, więc ja sama chce dla niej odkładać jak damy radę.
No piszesz, że jak zacznie zbierać w wieku 20 lat, to za 10 uzbiera. No więc się pytam, w jakim zawodzie są takie perspektywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
W takiej, w której będzie najlepszy w swoim fachu.
Aha, ehem. A potem się budzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:31   #412
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87155510]W jakiej robocie w Polsce 20-latek zarobi tyle, że będzie miał na dom? Pytam serio, bo muszę dziecko pokierować odpowiednio.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No już nie przesadzaj. Mam znajomego programistę. Ma 29 lat, kupił w tym roku spore mieszkanie za gotówkę od dewelopera. Podejrzewam, że zostało mu jeszcze sporo pieniędzy, bo zastanawiał się też nad droższymi niż to, co kupił, a kredyt nigdy nie wchodził w rachubę.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
W takiej, w której będzie najlepszy w swoim fachu.
To akurat tak nie działa.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:32   #413
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No już nie przesadzaj. Mam znajomego programistę. Ma 29 lat, kupił w tym roku spore mieszkanie za gotówkę od dewelopera. Podejrzewam, że zostało mu jeszcze sporo pieniędzy, bo zastanawiał się też nad droższymi niż to, co kupił, a kredyt nigdy nie wchodził w rachubę.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------



To akurat tak nie działa.
Ja mam wielu znajomych programistów i trochę inaczej ich życie wygląda z tym, że oni zwykle około 30-tki się statkowali, mieli już dziewczyny, żony, coś wynajmowali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:39   #414
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To akurat tak nie działa.
Działa, bo nie mam na myśli przysłowiowego mistrza w swoim fachu, ale autentycznego. I z dużą pokorą.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:44   #415
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Działa, bo nie mam na myśli przysłowiowego mistrza w swoim fachu, ale autentycznego. I z dużą pokorą.
Pierwsze słyszę, żeby za pokorę płacili 10k+.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:49   #416
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No już nie przesadzaj. Mam znajomego programistę. Ma 29 lat, kupił w tym roku spore mieszkanie za gotówkę od dewelopera. Podejrzewam, że zostało mu jeszcze sporo pieniędzy, bo zastanawiał się też nad droższymi niż to, co kupił, a kredyt nigdy nie wchodził w rachubę.(...).
programowanie przestaje już być kopalnią złota. już nie ma takiego zapotrzebowania. "nowym" programistom jest coraz ciężej negocjować aż takie stawki
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-08, 22:51   #417
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w głównym budynku AGH jest tylko jedno wejście którym można bezproblemowo wjechać wózkiem. nie dość że trzeba obejść cały budynek, to jeszcze przejechać przez dziedziniec z bardzo nierównej kostki brukowej. a taka postępowa uczelnia
Mi się wydaje, że to jest takie działanie PR-owe, żeby uczelnia mogła się pochwalić, że dba o niepełnosprawnych. Tak samo te windy. Nie działają, no ale są.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-09, 01:10   #418
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Heh, pomieszkuję często a niedługo na stałe będę mieszkać w UK, znam więc siłą rzeczy realia życia w tym kraju. Produkty w marketach wcale tak tanie nie są (oczywiście, zależy, gdzie się kupuje). Poza tym to naprawdę zależy od priorytetów. Jesli ktoś bardzo chce jak najwięcej oszczędzić to kupuje w M&S (każdego prawo). Ja lubię dobrze zjeść (nie dużo ale dobrze), więc Ł600 nie za bardzo mi starczy na jedzenie, ubrania, środki czystości i kosmetyki.

Przypuszczam jednak, że przy największych ograniczeniach niemożliwe jest, by odłożyć (w przeliczeniu) 300 tysięcy złotych w trzy lata. No chyba, że ktoś lubi się gnieździć we wspólnym pokoju i naprawdę odmawiać sobie wszystkiego.

Poza tym, tak szczerze to niewielu znam ludzi, którzy wyjechali do UK po to, by po kilku latach wrócić do Polski. Bo i nie ma do czego wracać, tu się robi coraz dziwniej z miesiąca na miesiąc. Pewnie tacy ludzie, którzy chcą wrócić także są, jednak jeśli mają dobrą pracę to z reguły zapuszczają w UK korzenie i wcale do powrotu im się nie spieszy.

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------



Nie, nie znam nikogo w młodym wieku, który kupił dom za gotówkę, którą sam zarobił w kilka lat. No chyba, że dostał spadek, wygrał w lotto lub napadł na bank. Ale cuda się zdarzaja, więc nie wykluczam.
M&S i Waitrose to sklepy uznawane za najdroższe w Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o produkty spożywcze. Zakupy z reguły robią w nich zamożni, starsi ludzie. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić, to idzie to Aldi, Asdy, Lidla i Morrisona. Paczki wędliny w żadnym sklepie nie widziałam za £15, ani nawet za polowe tej kwoty. To jakaś suma z kosmosu. 300000 zł to tylko £60000. Ceny domów i mieszkań w Londynie zaczynaja się od miliona £. Jeśli nikt nie byłby tu w stanie odłożyć takiej kwoty w 3 lata, to naprawdę byłoby słabo.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-09, 06:11   #419
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
programowanie przestaje już być kopalnią złota. już nie ma takiego zapotrzebowania. "nowym" programistom jest coraz ciężej negocjować aż takie stawki
Być może. On zaczął kilka lat temu i w chwilę miał stawki, o jakich ja mogę pomarzyć przez najbliższe 10 lat.
Nie wykluczam, że teraz już nie jest tak kolorowo, bo to było oczywiste, że rynek w końcu się w tym zakresie nasyci, biorąc pod uwagę, ile osób postanowiło się w tym kierunku przekwalifikować.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-09, 06:18   #420
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Być może. On zaczął kilka lat temu i w chwilę miał stawki, o jakich ja mogę pomarzyć przez najbliższe 10 lat.

Nie wykluczam, że teraz już nie jest tak kolorowo, bo to było oczywiste, że rynek w końcu się w tym zakresie nasyci, biorąc pod uwagę, ile osób postanowiło się w tym kierunku przekwalifikować.
Znajomi programiści z kolei mówili mi, że w związku z rozwojem technologii i produktów, które ktoś musi zaprogramować, to jednak to zapotrzebowanie rośnie. Tylko może to już względem doświadczonych programistów, juniorom faktycznie jest ponoć teraz trudniej

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.