Filologia węgierska/słowiańska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 21:14   #1
wioola_j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20

Filologia węgierska/słowiańska


Cześć. Nie znalazłam nigdzie wątku, więc zakładam sama.
Czy Któraś z Was orientuje się w temacie filologii węgierskiej bądź słowiańskich? Chciałabym się dowiedzieć czy są to 'przyszłościowe' kierunki, czy jest na nie zapotrzebowanie. Trudno się na nich utrzymać i czy jest dużo chętnych?
wioola_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 07:49   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Bardziej węgierska niż słowiańska. Na UW nie jest trudno się dostać; utrzymać raczej też nie. Sporo osób rezygnuje, ale to też dlatego, że niestety idą na nią często osoby, które nie dostały się na fińską (na UW to jedna katedra).
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 12:35   #3
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Ze słowiańskiej wybrałabym czeską, ale jak pójdziesz na węgierską to też nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem pracy.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 13:06   #4
wioola_j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Najbardziej jak na razie jestem zainteresowana UJ, ale jeszcze nie zdecydowałam o kierunku. Wiem tylko, że jakaś filologia.
wioola_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:03   #5
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Wiem, że ze słowiańskich najtrudniej dostać się na czeską, łatwo na słowacką, w zeszłym roku był chyba nawet drugi nabór na słowacką.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:11   #6
wioola_j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Wiesz może coś więcej na temat tych kierunków?
wioola_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 18:28   #7
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Gdzieś czytałam nawet, że jeśli chodzi o języki mało popularne, to osoby, które znają czeski zarabiają najwięcej (w przodzie przed np. językami skandynawskimi).
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 18:28   #8
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Wejdź na stronę Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ tam masz harmonogramy, plany zajęć itp. dużo całkiem fajnych informacji. Oprócz tego przejrzyj wątki na forum Off UJ , nie jest to zbyt oblegane forum, ale sporo było wątków o interesujących Cię filologiach, więc zawsze czegoś się dowiesz bezpośrednio u źródła
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:54   #9
litlle_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Hej
Ja jestem z węgierskiej, z UW. Myślę, że warto iść, bo wykładowcy są naprawdę fajni i co najważniejsze - nastawieni na studentów. Specjalizacja węgierska liczy 25 osób, tak samo jak fińska. Z tymi rezygnacjami, podobnie jak z progami punktowymi to też nie jest taka jasna sytuacja. Ktoś mi kiedyś mówił, że na którymś drugim roku zostało bodajże 8 osób U mnie zostały 23.
W tym roku progi punktowe były wyższe niż w tamtym, więc też nie jest powiedziane, że każdy musi się dostać. Na pewno do matury trzeba się przyłożyć, szczególnie z polskiego i języka obcego. Na hungarystyce, chociaż myślę, że to akurat na każdych studiach, nie tylko językowych - trzeba być systematycznym, uczyć się i chodzić na zajęcia. Jeśli masz jeszcze do tego zdolności w kierunku języków obcych to naprawdę polecam Ci węgierski
A jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz pw
PS. Możesz jeszcze wpaść na forum węgierskie, czy jakoś tak. Możliwe, że tam będzie więcej informacji na temat hungarystyki na UJ.
__________________
2017.03.6
Pokrzywa 0/30
Bez słodyczy, chipsów, itd 0/30 i 0/100
Bez fast foodów i alkoholu: 0/30 i 0/100
Zapuszczam włosy! ale tylko na wakacje
Początek jest najgorszy, za to koniec najlepszy!
litlle_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 21:09   #10
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Cytat:
Napisane przez litlle_star Pokaż wiadomość
Z tymi rezygnacjami, podobnie jak z progami punktowymi to też nie jest taka jasna sytuacja. Ktoś mi kiedyś mówił, że na którymś drugim roku zostało bodajże 8 osób U mnie zostały 23.
To ja słyszałam, że ponoć na magisterce na linii węgierskiej w którymś niedawnym roczniku zostały trzy osoby
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 19:36   #11
litlle_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
To ja słyszałam, że ponoć na magisterce na linii węgierskiej w którymś niedawnym roczniku zostały trzy osoby
Trochę mnie to przestraszyło, ale będę pocieszać się myślą, że inni po prostu zrezygnowali.. Może nawet nie dlatego, że było coraz trudniej, ale znaleźli inne powołanie
Z drugiej strony im mniej osób, tym zdecydowanie lepsze warunki na zajęciach z języka. Chociaż może 3 osoby to faktycznie cienki wynik.
Mileva_, studiujesz któryś z tych języków?
__________________
2017.03.6
Pokrzywa 0/30
Bez słodyczy, chipsów, itd 0/30 i 0/100
Bez fast foodów i alkoholu: 0/30 i 0/100
Zapuszczam włosy! ale tylko na wakacje
Początek jest najgorszy, za to koniec najlepszy!
litlle_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-09, 16:18   #12
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Cytat:
Napisane przez wioola_j Pokaż wiadomość
Cześć. Nie znalazłam nigdzie wątku, więc zakładam sama.
Czy Któraś z Was orientuje się w temacie filologii węgierskiej bądź słowiańskich? Chciałabym się dowiedzieć czy są to 'przyszłościowe' kierunki, czy jest na nie zapotrzebowanie. Trudno się na nich utrzymać i czy jest dużo chętnych?
Ja studiuję łączony kierunek - filologię słowiańską i polską z językiem czeskim, ale to ostatni rok tego kierunku na UAM Poznań. Zostanie już sama bohemistyka. Ze słowiańskich fajne są jeszcze języki bałkański, serbski, chorwacki, rumuński... Jeśli chodzi o pracę - cóż, ja pracowałam przez jakiś czas w zawoedzie "polonistycznym", jednak zrezygnowałam na rzecz pracy w innej branży, niezwiązanej w ogóle z kierunkiem moich studiów. Wiem jednak, że na południu Polski zapotrzebowanie na osoby ze znajomością czeskiego jest większe.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 17:13   #13
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Cytat:
Napisane przez wioola_j Pokaż wiadomość
Cześć. Nie znalazłam nigdzie wątku, więc zakładam sama.
Czy Któraś z Was orientuje się w temacie filologii węgierskiej bądź słowiańskich? Chciałabym się dowiedzieć czy są to 'przyszłościowe' kierunki, czy jest na nie zapotrzebowanie. Trudno się na nich utrzymać i czy jest dużo chętnych?
studiuję czeską na UWr, nie jest trudno się dostać, wylecieć też jest trudno.
jeśli dobrze nauczysz się języka i poza tym będziesz kumata to perspektywy pracy są bardzo dobre. problem jest jedynie w tym, że tego języka nie nauczysz się dobrze na uniwersytecie, trzeba wyjeżdżać.

jeśli chcesz iść na UJ i jesteś z południa Polski to w ogóle jest super sytuacja jeśli chodzi o pracę.

Cytat:
Napisane przez litlle_star Pokaż wiadomość
Trochę mnie to przestraszyło, ale będę pocieszać się myślą, że inni po prostu zrezygnowali.. Może nawet nie dlatego, że było coraz trudniej, ale znaleźli inne powołanie
Z drugiej strony im mniej osób, tym zdecydowanie lepsze warunki na zajęciach z języka. Chociaż może 3 osoby to faktycznie cienki wynik.
Mileva_, studiujesz któryś z tych języków?
dużo lepiej uczyć się języka na wyjazdach/stypendiach, bo nawet najmniejsza grupa jest o kant tyłka potłuc niestety. oczywiście, wszystko zależy od wykładowcy, ale ja w swojej karierze trafiłam na jedną osobę, od której się dużo nauczyłam. reszta moich wykładowców to niestety pożal się borze
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 19:19   #14
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Ze słowiańskich fajne są jeszcze języki bałkański, serbski, chorwacki, rumuński...

Ejże? Rumuński wśród słowiańskich? To jest język romański, z tej samej "ekipy", co francuski i włoski.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 09:20   #15
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Dziewczyny!

Przepraszam, że odkopuję stary wątek, ale pilnie poszukuję osoby z biegłą znajomością języka węgierskiego (i co najmniej dobrą angielskiego), która dołączy do naszego biura w Krakowie jako (młodszy) specjalista ds. pozyskiwania kandydatów na rynku węgierskim. Dołączysz do bardzo fajnego, międzynarodowego zespołu, będziesz pracować w dziale rekrutacji jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieży sportowej na świecie, a na co dzień będziesz mieć kontakt z rodowitymi Węgrami!

Projekt rusza w grudniu. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w rekrutacji. Wszystkiego nauczymy ;-)

Napisz, a wyjaśnię kim jesteśmy, jak pracujemy i co będzie należeć do Twoich obowiązków! E-mail: alicja.nocon@alexmann.com Wszelkie polecenia również chętnie przyjmuję!
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-24, 16:38   #16
anobjectiveeye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

serdecznie odradzam filologię węgierską na UW. tragedia, słaba organizacja, duża ilość zajęć, słabo prowadzone lekcje języka, szkoda czasu na 5 i pół roku studiów. nie idźcie na te studia!
anobjectiveeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 15:42   #17
robertdzialka4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia węgierska/słowiańska

Można prosić o rozwinięcie, bo właśnie zastanawiam się nad tymi studiami na UW?
robertdzialka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-26 16:42:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.