Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-23, 21:26   #61
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Cytat:
Napisane przez Martek88
moze to nagniotek? najlepiej spytac sie dermatologa

No właśnie chcę z tym gdzieś iść tylko nie wiem gdzie- czy dermatolog czy może ortopeda? I może ktos to miał, wie co to i jak to się leczy. Przydałoby mi się takie info
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:56   #62
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Jeśli Cię to boli to jest to ostroga i ztym trzeba iśc do ortopedy, ale takiego najlepiej od stóp. Jak lezałam w szpitalu ortopedycznym to byli tam ludzie po operacjach tego. Potworny ból podobno jest. Na szczęście ja miałam co innego robione
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 22:19   #63
bro
Raczkowanie
 
Avatar bro
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 497
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

nagniotek to właśnie to samo co odcisk
__________________
devon rex - moja nowa miłość
bro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 07:47   #64
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

No właśnie ja strasznie się boję tego długiego leczenia, ale to szpeci stopę strasznie. Tak mi się wydaje, że to robiło mi się od noszenia glanów Ale w sumie mnie to nie boli, tylko wszystkie buty ścieram od wewnątrz w tym miejscu.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 20:02   #65
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

No to masz po prostu zwykły wałeczek stwardniałeś skóry własnie od ciagłego obcierania. Jak dawno temu nosiłam glany to też mi się takie coś zrobiło. Ale z glanów na szczęście już wyrosłam i nie mam już tego czegoś. Po prostu po jakims czasie zniknęło od szorowanie stópek pumeksem. Tobie też powinno pomóc.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 20:08   #66
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

No właśnie mi nie znika ;( A glanów nie noszę już ze 2 lata... Poza tym to nie jest na pięcie tylko tak u góry, więc raczej nie wiem jak to trzeć pumeksem :P Mój dziadziu miał tzw. ostrogi (moja mama mówi, że to właśnie mam) i miał robione w "to" zastrzyki i nie mógł chodzić... Bleeeh
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 20:43   #67
Aneczkka
Przyczajenie
 
Avatar Aneczkka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Wiadomości: 3
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Moze to byc otroga ,ale najlepiej isc do lekarza
__________________
Kosmetyczka
Aneczkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-25, 00:19   #68
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Jeśli jesteś zaniepokojona to idź po prostu do lekarza. Może najpierw lepiej do rodzinnego, a potem ewentualnie do ortopedy. Ale do takiego od stóp. Nie wiem skąd jestes, ale jakbyś była z lubuskiego albo okolic to mogłabym Ci polecić szpital i przychodnię w których się leczyłam. Tam się zajmują takimi sprawami.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 06:53   #69
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Wiesz... bardziej się denerwuję tym, że mi zrobią w to jakiś zastrzyk, będzie bolało i jeszcze będę unieruchomiona, a przecież wakacje!!! :P To mnie skutecznie odstrasza od jakichkolwiek lekarzy (ale się przełamię :P). Niestety- jestem z podkarpacia, ale u mnie w mieście pewnie też znajdzie się coś takiego.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:00   #70
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

To taka stwardniała skóra, mam coś podobnego, też od glanów. Pomagają regularne peelingi i kremy rozmiękczające, ale niestety, to nie znika całkowicie.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:32   #71
nellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
GG do nellka
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Ewka nic sie nie boj wybierz sie na pedicure ale taki robiony frezarką.Dwa edicury i to "cos"zniknie.Obiecuje.J ak cos zapraszam do mnie na pedicure ;-)
nellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 00:11   #72
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Nelka a skąd jestes?? hehe
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 12:03   #73
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Cytat:
Napisane przez nellka
Ewka nic sie nie boj wybierz sie na pedicure ale taki robiony frezarką.Dwa edicury i to "cos"zniknie.Obiecuje.J ak cos zapraszam do mnie na pedicure ;-)
Nellka, my się tak w kryptoreklamę nie bawimy, bo w końcu admin zwróci Ci uwagę To samo dotyczy wątku o twardych spodach stóp
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 20:11   #74
asia0107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: nóżki

Ja też mam problem z butami, często mnie obcierają. Słyszałam, że dobre na stopy są te żelowe wkładki scholla (kosztują ok.20zł). Ja kupiłam sobie ostatnio super japonki na obcasie i mnie obcierają (tu przy dużym palcu a tym obok), nie wiecie jak na to zaradzić? Te paski są skórzane i sztywne i pewnie dlatego obcierają. Tymbardziej,że są na obcasie i noga idąc leci do dołu i bardziej obciera. pomóżcie! pozdrawiam, asia
asia0107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 23:53   #75
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Exclamation Ratujcie!...moje stopy...

Kochane Wizażanki!
Problem mam od początku wakacji, albo i dłużej, lecz dopiero teraz wpadłam na pomysł poproszenia was o radę (gdzie ja miałam głowę ).
Chodzi o moje stopy.... mam 2 problemy które nie dają mi spokoju, zupełnie nie mogę sobie poradzić.

1. Piety - od jakiegoś czasu mam duży problem z rogowaceniem, staram się często śćierać tartką, ale nie daję rady!!! Mam wrażenie, że pod skórą zrobiła mi się podeszwa.Zainwestowałam nawet w kremik scholla,ale bez skutków.....

2. Jakich butów nie założe (oprócz adidasów) zraz robią mi się pęchęrzyki z płynem i strrrrrrrrrasznie boli . Dotyczy to głównie bucików jak sandałki czy klapeczki, czyli tych bez skarpetek. Proszę pomóżcie!!!
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 00:43   #76
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Mam taki sam problem- i niestety pomagało li tylko bardzo intensywne pielęgnowanie- czyli praktycznie codzienne peelingi, tarki, kapiółki i nawilżanie i natłuszczanie -nie przesadze jeśli powiem, ze przynajmbiej godzina dziennie - ech....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 09:24   #77
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

jest jakas masc i krem..nazywa sie jakoś tak Dernilan czy jakoś podobnie, zaleciła mi go własnie na pięty moja manikiurzystka, jest wersja na noc i na dzień, zapytaj sie w aptece to na pewno skojarzą, podobno bardzo dobre
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 10:15   #78
red_poppy
Raczkowanie
 
Avatar red_poppy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 87
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Cytat:
Napisane przez elganja
Kochane Wizażanki!

2. Jakich butów nie założe (oprócz adidasów) zraz robią mi się pęchęrzyki z płynem i strrrrrrrrrasznie boli . Dotyczy to głównie bucików jak sandałki czy klapeczki, czyli tych bez skarpetek. Proszę pomóżcie!!!
Ja mam tak samo, a najczesciej buty obcieraja mnie do krwii. I teraz nie widze innego sposobu, jak po prostu poobklejac sie plasterkami zanim zdaza mnie obetrzecniestety...plas terki stale mam ze soba.. A pozniej im wiecej chodzisz w butach - przestaja obcierac
__________________
... Bo ja się uczę największej sztuki życia,
uśmiechać się zawsze i wszędzie
i bez rozpaczy znosić bóle
i nie żałować tego co przeszło,
i nie bać się tego co będzie ...

red_poppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 11:46   #79
swierzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Najlepiej udaj sie do kosmetyczki, niech fachowe oko obejrzy twoje stopki. Napewno cos zaleci, poradzi.
swierzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 17:47   #80
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Thumbs down Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Kosmetyczkę już zapoznałam z tym problemem, ale ona też za bardzo nie potrafi mi pomóc . Piłowanie które mi robi(tak to chyba można nazwac)wystarcza niestety na krótko...
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 12:10   #81
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Cytat:
Napisane przez elganja
1. Piety - od jakiegoś czasu mam duży problem z rogowaceniem, staram się często śćierać tartką, ale nie daję rady!!! Mam wrażenie, że pod skórą zrobiła mi się podeszwa.Zainwestowałam nawet w kremik scholla,ale bez skutków.....

2. Jakich butów nie założe (oprócz adidasów) zraz robią mi się pęchęrzyki z płynem i strrrrrrrrrasznie boli . Dotyczy to głównie bucików jak sandałki czy klapeczki, czyli tych bez skarpetek. Proszę pomóżcie!!!
Ad. 1. Ja stosuję tarki węglikowe, które ktoś mi kiedyś polecił na forum i bardzo je sobie chwalę (plus krem do stóp tej samej firmy). Jest tylko problem ich słabej dostępności - tylko na targach medycyny naturalnej lub wysyłkowo od firmy. tu masz namiary:
http://gulivere-polska.pl/ (strona nie jest zrobiona, a szkoda.)
jak do nich napiszesz, to na pewno prześlą Ci ulotkę z opisem produktów. inna ciekawa rzecz to ich opakowania do kremów - słoiczki są całkowicie przykryte, a krem wydobywa się, przyciskając tą pokrywkę do dołu (taki dozownik) - b. higieniczne. samych kremów nie używałam (tylko samoopalacz, który nadawał odcień identyczny z naturalnym ale chyba już go nie ma w ofercie). a wracając do tych tarek, bo mam wrażenie, że odkąd je stosuję, skóra nie rogowacieje tak szybko, dłużej jest gładka (problem mam tylko w przypadku klapków - w ciągu paru dni mam po ich noszeniu skórę krokodyla, widocznie moje pięty nie lubią być obijane ).

Ad. 2. Mam taki balsam przeciwko otarciom stóp Avonu i działa - tzn. naprawdę zapobiega otarciom. jest gęsty i tłusty, a więc buty nie odparzają stóp i nie ocierają, tylko ślizgają się po tym kremie. może smaruj stopy czymś tłustym? buty noszę tylko skórzane, skóra zawsze po pewnym czasie dopasuje się do stopy, tworzywo sztuczne raczej nie.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 12:20   #82
Hokus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Spróbuj może wcierać w stopy maść z wit. A albo olejek np. z orzecha wloskiego z dodatkiem wit A (taka z kapsulek w postaci palmitynianu retinolu) w ilości ok. 10.000 IU na 10 ml olejku. Wit. A stosuj na skórę na noc. Efekty - powinny być po kilku tyg. regularnego stosowania, o ile to nie jest jakaś choroba skórna.
Hokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 14:58   #83
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

DERNILAN maść...polecam, przetestowana, nawet na pękających piętach i rogowaciejących łokciach mojego taty. Działa super, jest tania ok 7 zł w aptece. Jest kapitalana. Regularnie stosowana zwalcza tzw pioedzwe, która ja tez miałam
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/




Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 15:49   #84
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

moja Mama tez ma problem z pekajacymi pietami i ostatnio juz w akcie rozpaczy kupila krem do pięt Vichy.Jest niestety mały- 30ml i dosyc drogi ,bo ok.28zl ale naprawde skuteczny .Stosowala juz wczesniej chyba wszystkie kremy do pękających piet jakie istnieją,łącznie z maścią z wit.A,maścią tranową i Dernilanem,ale nie pomagalo.Chociaz moze Tobie Dernilan AKURAT pomoże..
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 21:25   #85
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Na moje zrogowaciałe pięty pomógł krem Lirene do stóp przesuszonych taki w zielonym opakowaniu Niezbyt ładnie pachnie, bo zawiera mocznik, ale za takie efekty jestem skłonna przymknąć na to oko

Ostatnio jak byłam na pedicurze to pani kosmetyczka zapytała się mnie po co właściwie z takimi gładkimi stopami do niej przychodzę. No i od tamtej pory już nie przychodzę

Zużywam już chyba piąte opakowanie tego kremu, a stan moich stóp wcześniej był naprawdę opłakany.

__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 21:52   #86
P0LLA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 52
Dot.: Ratujcie!...moje stopy...

Ja na moje stopy, jak przeżywają moment zała(mywa)nia (mnie) mam taka metodę. Po starciu stóp tarka, smaruję bardzo gruba warstwę kremu (dernilan i nowy vichy wygrywają) i teraz uwaga, brzmi śmiesznie, ale działa najlepiej: wkładam stopy owijam stopy folia (przeźroczystą) i na to zakładam skarpetki. Po takiej maseczce na noc, stopy są mięciutkie jak u niemowlaka
P0LLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 14:15   #87
justifiori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
wielkie odciski

mam wielkie odciski twarde i grube na stopach.po śordku z przodu.jednym słowem miedzy palcami u nog a środstopiem.jak sie ich pozbyc?
justifiori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:18   #88
Oliwka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: wielkie odciski

Kup w aptece specjalny preparat do smarowania albo plasterki na odciski. Tez maialam ten problem.Uzywalam preparatu do smarowania, byl ok,ale niestety uzywanie go wymagalo systematycznosci(2 razy dziennie). Zycze wytrwalosci
Oliwka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 20:22   #89
*Agata*
Raczkowanie
 
Avatar *Agata*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 64
GG do *Agata*
Dot.: wielkie odciski

Ja też miałam... Po japonkach... Ale jakoś się zagoiły... Kąpiele nóg i te rzeczy
*Agata* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 20:29   #90
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: wielkie odciski

Polecam maść na odciski (tak się dokładnie nazywa), do kupienia w aptece. Używa się właśnie dwa razy dziennie. Mnie bardzo pomogła.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.