Ciążka w kawalerce.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-10, 11:28   #31
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88424095]moze nie 100% ale 98% ze ciaza, niemowlak w kawalerce + budowa domu razem wszystko wplynie negatywnie na ich zwiazek i moim zdaniem powinna zdawac sobie sprawe z takich zagrozen a nie liczyc ze jakos to bedzie ze inni tez tak zyja i jakos daja rade
bo w zyciu raczej powinno sie myslec o ulepszniu standardow a nie pogarszaniu cisnieciem sie w kawalerce albo mieszkaniem na pieterku[/QUOTE]Tak, dlatego w pierwszym poście napisałam, że ogólnie macie rację. [1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88424104]Bez urazy, ale mnie twój styl życia brzmi jak skrajny idiotyzm i nieodpowiedzialność. Nie wiem jak możesz w ogóle pisać coś takiego w kontekście doradzania komukolwiek ¯\_(ツ)_/¯[/QUOTE]Daruj sobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:28   #32
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88424067]Może po prostu o wszystkim Ci nie mówił. Jego tryb życia brzmi jak koszmar, zero odpoczynku. I nie ma opcji, że się nie odbije na zdrowiu.[/QUOTE]

Nie no, niech się mąż zaharuje na trzy zmiany i bez możliwości odpowiedniego odpoczynku. Ważne, że domek będzie
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:35   #33
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88424114]Nie no, niech się mąż zaharuje na trzy zmiany i bez możliwości odpowiedniego odpoczynku. Ważne, że domek będzie [/QUOTE]Ale w sumie skąd wiecie? Dziwi mnie takie naskoczenie, bo znam ludzi, którzy potrzebują być w ruchu, potrzebują dużo pracować, tym bardziej jeśli wiedzą, że upragniony cel jest niedaleko... Mi by się takie życie nie podobało, ale mąż j_fly chyba nie jest ubezwłasnowolniony i może coś powiedzieć jak mu to nie odpowiada?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:36   #34
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88424114]Nie no, niech się mąż zaharuje na trzy zmiany i bez możliwości odpowiedniego odpoczynku. Ważne, że domek będzie [/QUOTE]Napisałam, że mąż pracuje na 3 zmiany, bo ma co tydzień inną (rano, popołudnie i nockę), a po pracy lub przed prowadzi warsztat samochodowy, który oprócz możliwością dodatkowego zarobku, jest jego hobby. I nie martw się, śpi normalnie 6-7 h na dobę. Widocznie mamy w Polsce wielu idiotów i nieodpowiedzialnych ludzi, którzy są w małżeństwach, gdzie tymczasowo tylko jedno pracuje, drugie wychowuje małe dziecko i dodatkowo budują dla siebie dom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-01-10 o 12:00
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:38   #35
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez Wisienkawisienka93 Pokaż wiadomość
Działkę mamy przepisana, czekamy tylko na papiery, pieniądze, które mamy odłożone chcemy przeznaczyć na wkład własny. Jeżeli byśmy mieli więcej płacić za mieszkanie, dziecko i kredyt. No nie spimi na pieniądzach, ale chyba większość ludzi nie śpi.





Do tego mam obawy, że to wszystko będzie długo trwało.. A ja bliżej 30 niż dalej...
Bez przesady, nie rob z siebie staruszki. Ogarnijcie formalnosci, zacznijcie budowe, sprawdzcie jak wam to idzie. Skupcie sie na tym, zeby szlo sprawnie.

Mieszkanie z niemowlakiem w kawalerce to malo komfortowa sytuacja, ale serio chcialabys jeszcze do tego dolozyc ogarnianie budowy domu i wykonczenia? Przeciez to pochlaniacz czasu i energii. Bedziecie wykonczeni i podejrzewam sfrustrowani
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:46   #36
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88424067]Może po prostu o wszystkim Ci nie mówił. Jego tryb życia brzmi jak koszmar, zero odpoczynku. I nie ma opcji, że się nie odbije na zdrowiu.


Dla mnie te marzenia o budowanie domu w momencie gdy nie ma gdzie się mieszkać to jakieś kuriozum.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Wyżej opisałam, jak wygląda nasze życie. Mój mąż jest wyspany i zadowolony, bo normalnie że sobą rozmawiamy. Gdyby był przemęczony, to zamknąłby warsztat, bo i tak dużo zarabia. Dlaczego niektórym jest tak trudno zrozumieć, że nie istnieje jeden prawidłowy tryb życia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88424147]Ale w sumie skąd wiecie? Dziwi mnie takie naskoczenie, bo znam ludzi, którzy potrzebują być w ruchu, potrzebują dużo pracować, tym bardziej jeśli wiedzą, że upragniony cel jest niedaleko... Mi by się takie życie nie podobało, ale mąż j_fly chyba nie jest ubezwłasnowolniony i może coś powiedzieć jak mu to nie odpowiada?[/QUOTE]Dzięki za ten post. Tak, my że sobą dużo rozmawiamy. Mąż wcześniej pracował w tej firmie, w której nadal pracuje i miał swoją (inną niż teraz), ale ją zamknął, bo zawsze marzył o własnym warsztacie samochodowym, więc go otworzył. Widzę, ile on mu sprawia radości, bo motoryzacja to jego największe hobby. Jego przykładowy dzień wygląda tak, że wstaje o 4:30, wraca z pracy po 14, je obiad, czasem ma drzemkę, ok. 16 idzie do warsztatu, który mamy obok domu, przychodzi do domu o 19, wtedy przejmuje dziecko na 2-3h, idzie spać ok. 22. Nie wiem, co w tym idiotycznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:47   #37
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ciążka w kawalerce..

A co stoi na przeszkodzie, żeby najpierw wybudować dom/zamienić mieszkanie na większe, a dopiero potem brać się za zakładanie rodziny, żeby i dziecku, i sobie zapewnić jakieś ludzkie, komfortowe warunki, bo nie rozumiem? Niektórzy chyba lubią sobie komplikować życie po prostu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 12:08   #38
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jest przepis na rozwód.

Budowa domu to jeden z najczęstszych powodów rozpadów związków.
Wczesne (w sensie okres pierwszych lat życia dziecka) macierzyństwo jest niewiele dalej.
Oba te wydarzenia to olbrzymi olbrzymi zapalnik konfliktów małżeńskich.
Pakowanie się w oba na raz, to naprawdę kiepski pomysł.
DOKŁADNIE. Nie ma co pchać się w to bo "ludzie jakoś dają radę" i jakaś j_fly nawet doradza bo niby nie mają lekko ale mąż akurat wyspany. Statystyki są nieubłagane i świadome pchanie się w to bo już 28 lat zamiast poczekać i ominąć te burze robiąc je za 3 lata jest nierozsądne.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 12:17   #39
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
DOKŁADNIE. Nie ma co pchać się w to bo "ludzie jakoś dają radę" i jakaś j_fly nawet doradza bo niby nie mają lekko ale mąż akurat wyspany. Statystyki są nieubłagane i świadome pchanie się w to bo już 28 lat zamiast poczekać i ominąć te burze robiąc je za 3 lata jest nierozsądne.
Przerażające, jak niektórych boli to, że inni mają inny tryb życia od nich i, o zgrozo, świadomie się na niego decydują i mogą być szczęśliwi. Straszne to zderzenie z rzeczywistością, że nie dla wszystkich sensem życia jest praca 8h w korpo, potem powrót do 100m apartamentu (oczywiście bez dzieci) ogarnięcie siłki i relaks przy Netflixie. Tak, generalizuję i uogólniam, bo wy też to robicie.
I nie, nie doradzam autorce pakowania się w to wszystko, tylko opisałam swoją sytuację. Dziewczyna zrobi, co uważa i niech podejmie decyzję po rozmowie z partnerem.
Z mojej strony EOT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 12:18   #40
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88424104]Bez urazy, ale mnie twój styl życia brzmi jak skrajny idiotyzm i nieodpowiedzialność. Nie wiem jak możesz w ogóle pisać coś takiego w kontekście doradzania komukolwiek ¯\_(ツ)_/¯[/QUOTE]Dlaczego skrajny idiotyzm i nieodpowiedzialność? Bez przesady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 12:24   #41
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Przerażające, jak niektórych boli to, że inni mają inny tryb życia od nich i, o zgrozo, świadomie się na niego decydują i mogą być szczęśliwi. Straszne to zderzenie z rzeczywistością, że nie dla wszystkich sensem życia jest praca 8h w korpo, potem powrót do 100m apartamentu (oczywiście bez dzieci) ogarnięcie siłki i relaks przy Netflixie. Tak, generalizujęi i uogólniam, bo wy też to robicie.
I nie, nie doradzam autorce pakowania się w to wszystko, tylko opisałam swoją sytuację. Dziewczyna zrobi, co uważa i niech podejmie decyzję po rozmowie z partnerem.
Z mojej strony EOT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy ja neguję że ci wyszło? Przecież widać żeś zadowolona xD Czy ktoś tu mówił że na 100% kiła i mogiła że tak się oburzasz i rozwalała wątek swoją historią dopisując coraz to nowe szczegóły? No nie, ale dojrzały człowiek mając dużo innych opcji nie pcha się w sytuację zwiększonego ryzyka a autorka ewidentnie założyła wątek żeby być poklepana po plecach bo boi się starczego wieku 28 lat i korci ją wsadzać rękę nad płomień.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 12:36   #42
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Czy ktoś tu mówił że na 100% kiła i mogiła że tak się oburzasz i rozwalała wątek swoją historią dopisując coraz to nowe szczegóły?
Ktoś coś takiego napisał, chciałabym zauważyć.
Natomiast sam temat od Autorki trochę zabawnie rozwiązuje sprawę. Ciążka ciąża. Ciężka. Może być ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 13:00   #43
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Przerażające, jak niektórych boli to, że inni mają inny tryb życia od nich i, o zgrozo, świadomie się na niego decydują i mogą być szczęśliwi. Straszne to zderzenie z rzeczywistością, że nie dla wszystkich sensem życia jest praca 8h w korpo, potem powrót do 100m apartamentu (oczywiście bez dzieci) ogarnięcie siłki i relaks przy Netflixie. Tak, generalizuję i uogólniam, bo wy też to robicie.
I nie, nie doradzam autorce pakowania się w to wszystko, tylko opisałam swoją sytuację. Dziewczyna zrobi, co uważa i niech podejmie decyzję po rozmowie z partnerem.
Z mojej strony EOT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale o co Ci chodzi? Przecież sama napisałeś, że nie macie lekko. To twoje słowa, nie nasze.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 13:06   #44
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Tfu tfu tfu dziecko może okazać się chore i będzie potrzebowało aby przeznaczać na nie o wiele więcej pieniędzy niż teraz sobie założyliście. (Swoją drogą kompletnie nie rozumiem jak ma być Was stać na płacenie za jedno mieszkanie, płacenie raty kredytu na chatę i utrzymywanie dodatkowego członka rodziny, skoro już teraz przeniesienie się do większego mieszkania oznaczałoby branie kasy z oszczędności, a nie bieżącej wypłaty). Skończyłabym sprawę domu, wprowadziłabym się tam, znowu uzbierała oszczędności i dopiero brała za dziecko. Kilka lat Was nie zbawi, a może uchronić przed wtopą życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 13:22   #45
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Przerażające, jak niektórych boli to, że inni mają inny tryb życia od nich i, o zgrozo, świadomie się na niego decydują i mogą być szczęśliwi. Straszne to zderzenie z rzeczywistością, że nie dla wszystkich sensem życia jest praca 8h w korpo, potem powrót do 100m apartamentu (oczywiście bez dzieci) ogarnięcie siłki i relaks przy Netflixie. Tak, generalizuję i uogólniam, bo wy też to robicie.
I nie, nie doradzam autorce pakowania się w to wszystko, tylko opisałam swoją sytuację. Dziewczyna zrobi, co uważa i niech podejmie decyzję po rozmowie z partnerem.
Z mojej strony EOT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj chyba jednak ty masz lekki bol d*py o to, ze ktos moze miec 100m2 tylko dla siebie i nie musi dzielic lazienki z tesciami, bo nie wiem jak inaczej wytlumaczyc fakt, ze pojawiasz sie w kazdym watku pieterkowym ze swoja historia o przejsciowym (czyzby? skoro dziecko ma juz 1,5 roku, to chyba nie do konca, chyba ze "przejsciowo" oznacza kilka lat zycia) mieszkaniu u tesciow i mezu-mechaniku pracujacym na x etatow i jakie to jest spoko, juz z dziesiec razy to czytalam w roznych watkach. Troche to brzmi jak zaklinanie rzeczywistosci. Niby EOT, a ciekawe ile razy jeszcze uraczysz wizaz swoja historia o gniezdzeniu sie u tesciow.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ktoś coś takiego napisał, chciałabym zauważyć.
Natomiast sam temat od Autorki trochę zabawnie rozwiązuje sprawę. Ciążka ciąża. Ciężka. Może być ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie ciążko
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 14:18   #46
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
że wstaje o 4:30, wraca z pracy po 14, je obiad, czasem ma drzemkę, ok. 16 idzie do warsztatu, który mamy obok domu, przychodzi do domu o 19, wtedy przejmuje dziecko na 2-3h, idzie spać ok. 22. Nie wiem, co w tym idiotycznego.
Ogólnie masz sporo racji, też nie hejtuję pięterek bo ludzie i rodziny są różne i ludzie dogadują się super, neutralnie i dopiero opcja 3 nie dogadują się i wspólne mieszkanie robi się udręką. Także można mieszkać z teściami i chwalić sobie.
Natomiast masz pracowitego męża, to się bardzo chwali, ale od 4.30 d0 19 jest prawie 15 godzin i po tych 15 godzinach (to tak jakby ktoś wstawał o 7 rano, wracał przed 22) on jeszcze bierze dziecko na 2-3 godziny (czyli od 22 do 01 zajmuje się dzieckiem), idzie spać. Pytanie czy partner autorki też jest takim typem osoby, pomijam że to jednak przepis na zaoranie się i dla garstki osób.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 14:28   #47
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez Wisienkawisienka93 Pokaż wiadomość
Działkę mamy przepisana, czekamy tylko na papiery, pieniądze, które mamy odłożone chcemy przeznaczyć na wkład własny. Jeżeli byśmy mieli więcej płacić za mieszkanie, dziecko i kredyt. No nie spimi na pieniądzach, ale chyba większość ludzi nie śpi.





Do tego mam obawy, że to wszystko będzie długo trwało.. A ja bliżej 30 niż dalej...
Zdajesz sobie sprawę, że jak weźmiecie kredyt na dom, to będzie go spłacać od razu, bo bank nie będzie czekał aż dom będzie stał? Macie tyle kasy, żeby płacić ratę, płacić za mieszkanie, i jeszcze do tego mieć pieniądze na wychowanie dziecka?
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 14:42   #48
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88423606]tak jak ktos powyzej napisal
jak cie nie stac wynajac czegos wiekszego to cie nie stac na dziecko
dziecko w kawalerce predzej zakonczy sie rozwodem niz postawieniem domu .
odradzam[/QUOTE]Zależy od Związku. Moja kuzynka wychowywała w kawalerce (25 m) dwójkę dzieci, i jakoś nie pozabijali się z mężem. Mało tego, są bardzo zgodną parą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Ogólnie masz sporo racji, też nie hejtuję pięterek bo ludzie i rodziny są różne i ludzie dogadują się super, neutralnie i dopiero opcja 3 nie dogadują się i wspólne mieszkanie robi się udręką. Także można mieszkać z teściami i chwalić sobie.
Natomiast masz pracowitego męża, to się bardzo chwali, ale od 4.30 d0 19 jest prawie 15 godzin i po tych 15 godzinach (to tak jakby ktoś wstawał o 7 rano, wracał przed 22) on jeszcze bierze dziecko na 2-3 godziny (czyli od 22 do 01 zajmuje się dzieckiem), idzie spać. Pytanie czy partner autorki też jest takim typem osoby, pomijam że to jednak przepis na zaoranie się i dla garstki osób.
Czekaj, ze jak, od 22 do 1 ???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 14:43   #49
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Zależy od Związku. Moja kuzynka wychowywała w kawalerce (25 m) dwójkę dzieci, i jakoś nie pozabijali się z mężem. Mało tego, są bardzo zgodną parą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dwojka dzieci w małej kawalerce, zero prywatnosci, faktycznie super.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 15:00   #50
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Zależy od Związku. Moja kuzynka wychowywała w kawalerce (25 m) dwójkę dzieci, i jakoś nie pozabijali się z mężem. Mało tego, są bardzo zgodną parą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Czekaj, ze jak, od 22 do 1 ???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, dzieckiem zajmuje się od 19 do 22. O 22 idzie spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 15:03   #51
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Ciążka w kawalerce..

No i nie pozabijali się, osiągnięcie xd Ja nie wiem po co te licytacje kto miał gorzej i ciaśniej a był szczęśliwy, a kto szedł 10km piechotą w śniegu do szkoły i fajnie wspomina dzieciństwo. No da się nie zamarznąć ale to nie jest powód by poklepać po plecach "tak rozważajcie domek na odludziu nie mając prawka bo się da się żyć, a moja x którą widzę raz na y jest zadowolona"
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 15:08   #52
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Nie pchaj się w to, mieszkaliśmy w kawalerce gdy urodziłam. Szybko przestaliśmy myśleć o budowie czy dużym mieszkaniu. Na szybko przenieśliśmy się do mieszkania z dwoma pokojami. Dopiero teraz po kilku latach gdy dziecko podrosło wracamy do dawnych planów. Jeśli już to na waszym miejscu myślałabym o ciąży gdy dom będzie stał i zostanie np wykończenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 15:19   #53
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ciążka w kawalerce..

autorko tez poczekaj ze 2 lata az cos wybudujecie, zajda w ciąże, niech nie. urodzi w nowym domu. gdzie ci nie spieszy?
30 lat to nie jest jakaś magiczna granica po której nie rodzisz.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 15:59   #54
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Ogólnie masz sporo racji, też nie hejtuję pięterek bo ludzie i rodziny są różne i ludzie dogadują się super, neutralnie i dopiero opcja 3 nie dogadują się i wspólne mieszkanie robi się udręką. Także można mieszkać z teściami i chwalić sobie.
Natomiast masz pracowitego męża, to się bardzo chwali, ale od 4.30 d0 19 jest prawie 15 godzin i po tych 15 godzinach (to tak jakby ktoś wstawał o 7 rano, wracał przed 22) on jeszcze bierze dziecko na 2-3 godziny (czyli od 22 do 01 zajmuje się dzieckiem), idzie spać. Pytanie czy partner autorki też jest takim typem osoby, pomijam że to jednak przepis na zaoranie się i dla garstki osób.

Oczywiście, że da się tak żyć i to całkiem nieźle, są tacy ludzie na świecie.


Ale to jest bardzo ciężkie i trzeba być bardzo świadomym tego, co się robi.


Inna sprawa, że ja na przykład dokładałam sobie pracę czy nowy kierunek studiów. Gdyby mi nie szło, to mogłam złożyć wypowiedzenie albo rzucić studia.


A w sytuacji dziecka to się go przecież nie odda do adopcji, bo tata/mama nie wyrabia. Więc trzeba to bardzo poważnie przemyśleć, czy się człowiek do takiego stylu życia nadaje.


No i na to jest też limit czasowy. Nie da się tak całe życie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:07   #55
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Co ty masz takie ciśnienie na ta ciąże już teraz natychmiast .Masz dopiero 28 lat a nie 38.
Oczywiście ze można mieć dziecko w kawalerce ,można mieć nawet dwoje i troje ,dawniej wiele osób tak żyło i przeżyło .Tylko co to za życie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:14   #56
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Dlaczego skrajny idiotyzm i nieodpowiedzialność? Bez przesady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo na dzieci powinno się decydować, kiedy masz warunki (choćby osobny pokój dla dziecka) i masz pieniądze/czas/siły. Nie wszyscy muszą się rozmnażać, a nawet nie wszyscy powinni. Tak samo głupotą jest pakowanie się w budowę domu, kosztem bieżącej jakości życia i mając finanse na styk, bo coś wydarzy losowego i zostaniesz z rozgrzebanym domem i kredytem.

W życiu różnie bywa. Jak się jest na łasce teściów czy innej rodziny, a jedna osoba zasuwa po +10h na dobę to nie jest to ani zdrowe, ani rozsądne. Ja wierzę, że j_fly nie zagania męża do pracy batem, ale nie wierzę, że to się nie odbije na jego zdrowiu, ani nie rozumiem takiej szaleńczej pogoni za domkiem z ogródkiem i życiem ponad stan.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:17   #57
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Zależy od Związku. Moja kuzynka wychowywała w kawalerce (25 m) dwójkę dzieci, i jakoś nie pozabijali się z mężem. Mało tego, są bardzo zgodną parą.

Tylko dzieci szkoda.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:44   #58
KaSza999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 141
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez Wisienkawisienka93 Pokaż wiadomość
Hej Kobiety.



Szukam jakiejś porady.. Może któraś miała podobną sytuację?



Szukam zalet i wad...



Otóż z moim Mężem planujemy dziecko, ja mam 28 lat, mąż 30. Więc chyba najwyższa pora. Oboje tego pragniemy..





Jednakże problem w tym, że w tym roku planujemy rozpocząć budowę domu, czekamy na przepisanie działki od Taty, do tego kredyt itd... Także sprawa jest rozkopana, w trakcie itd...



No i problem jest taki, że obecnie mieszkamy w kawalerce. Mamy 1 sypialnie-salon więc ciężko będzie urodzić tutaj dziecko itd. Nie wydaje mi się, żebyśmy tak szybko skończyli budowę.. To wszystko trwa...

Mój Mąż nie widzi w tym problemu, mówi, że przecież będziemy budować dom jednocześnie itd. Z mieszkaniem tutaj przez jakiś czas nie będzie problemem dla nas. Najważniejsze jest nasze szczęście.





Jednak ja nie potrafię sobie tego wyobrazić, dziecko będzie płakać, mąż rano do pracy.. Jak to wszystko by miało wyglądać. Do trgo kawalerka nie jest najwyższych standardów...

Oczywiście, aby pominąć odpowiedzi typu szukajcie coś innego. Nie stać nas. Płacimy mało. Nie możemy pozwolić, aby nasze oszczędności przeznaczyć na wynajem większego mieszkania, skoro zaraz weźmiemy kredyt..

Marzymy o dziecku, ale może lepiej poczekać? Sama nie wiem co jest najlepsza decyzją.





Koleżanki czy byłyście w podobnej sytuacji?

Może podpowiecie jaką decyzję podjełyscie?
Gorąco i serdecznie odradzam ciążę, noworodka w kawalerce i jednoczesną budowę domu. Bez przesady, że od razu się rozwiedziecie, ale to po prostu będzie jedna wielka męczarnia. Budowa to ciągłe jeżdżenie, załatwianie, decydowanie, rozmyślanie, analizowanie, kupowanie, spory, stresy, nerwy. Z drugiej strony małe dziecko, które albo musisz wszędzie ze sobą włóczyć, albo komuś podrzucać. Wiem o czym mówię, bo byłam w ciąży mieszkając z mężem w moim panieńskim pokoju w mieszkaniu mamy i jednocześnie wykańczałam dom w stanie deweloperskim. Kosztowało nas to mnóstwo wysiłku, kombinowania i stresu. Wiele razy nie uczestniczyłam w ważnych sprawach, bo siedziałam z dzieckiem, wiele razy wracałam pędem z budowy czy sklepu, bo mała wyła z babcią. Kilka rzeczy w domu zrobiliśmy na odwal, żeby mieć to już z głowy i teraz żałujemy. Nie wspomnę o kosztach, które rosną wraz z pojawieniem się dziecka. Niestety to nie tylko pieluszki i zasypka do pupci.

Jeżeli możecie to ruszcie z domem i wstrzymajcie się z ciążą, bo mieszanie dwóch tych spraw wykańcza psychicznie i fizycznie. My co prawda daliśmy radę, ale jeśli nie musisz, to po co samemu tak cholernie komplikować sobie życie?

PS. Ja urodziłam dziecko w wieku 32 lat, mój mąż miał 34 i wcale nie mieliśmy poczucia, że "to już najwyższy czas".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KaSza999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 17:06   #59
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ciążka w kawalerce..

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88424994]Bo na dzieci powinno się decydować, kiedy masz warunki (choćby osobny pokój dla dziecka) i masz pieniądze/czas/siły. Nie wszyscy muszą się rozmnażać, a nawet nie wszyscy powinni. Tak samo głupotą jest pakowanie się w budowę domu, kosztem bieżącej jakości życia i mając finanse na styk, bo coś wydarzy losowego i zostaniesz z rozgrzebanym domem i kredytem.

W życiu różnie bywa. Jak się jest na łasce teściów czy innej rodziny, a jedna osoba zasuwa po +10h na dobę to nie jest to ani zdrowe, ani rozsądne. Ja wierzę, że j_fly nie zagania męża do pracy batem, ale nie wierzę, że to się nie odbije na jego zdrowiu, ani nie rozumiem takiej szaleńczej pogoni za domkiem z ogródkiem i życiem ponad stan.[/QUOTE]Miał być EOT, ale coś mi się robi, jak czytam takie farmazony. Nigdzie nie napisałam, że kasę mamy na styk i żyjemy ponad stan, mało tego zaznaczyłam, że mąż dużo zarabia, nawet odliczając wpływy z warsztatu. Nie wpakowaliśmy się w budowę domu kosztem jakości życia. Wychowałam się w bloku, a podczas studiów mieszkałam w dwóch blokach i trzech kamienicach, więc zdążyłam zauważyć, że to nie dla mnie. Nie jesteśmy na łasce teściów, bo od niecałego roku, to ja i mąż jesteśmy właścicielami domu (wiem, nie napisałam tego, z przyzwyczajenia piszę, że mieszkamy u teściów, powinnam napisać, że mieszkamy z teściami). Nie uprawiamy szaleńczej pogoni za domkiem, dlatego budujemy się powoli, mając bardzo mały kredyt, większość płacimy że swoich oszczędności.
Widzę, że bardzo boli cię, że inni wybierają model życia tak różny od twojego. Na szczęście to nie ty decydujesz, jak żyją inni. Aha, a pisanie obcej osobie, o której g**** wiesz, że jej wybory życiowe są idiotyczne i nieodpowiedzialne, jest po prostu chamskie i słabe. Nie musisz odpisywać, bo ja nie zamierzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 17:13   #60
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ciążka w kawalerce..

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Miał być EOT, ale coś mi się robi, jak czytam takie farmazony. Nigdzie nie napisałam, że kasę mamy na styk i żyjemy ponad stan, mało tego zaznaczyłam, że mąż dużo zarabia, nawet odliczając wpływy z warsztatu. Nie wpakowaliśmy się w budowę domu kosztem jakości życia. Wychowałam się w bloku, a podczas studiów mieszkałam w dwóch blokach i trzech kamienicach, więc zdążyłam zauważyć, że to nie dla mnie. Nie jesteśmy na łasce teściów, bo od niecałego roku, to ja i mąż jesteśmy właścicielami domu (wiem, nie napisałam tego, z przyzwyczajenia piszę, że mieszkamy u teściów, powinnam napisać, że mieszkamy z teściami). Nie uprawiamy szaleńczej pogoni za domkiem, dlatego budujemy się powoli, mając bardzo mały kredyt, większość płacimy że swoich oszczędności.
Widzę, że bardzo boli cię, że inni wybierają model życia tak różny od twojego. Na szczęście to nie ty decydujesz, jak żyją inni. Aha, a pisanie obcej osobie, o której g**** wiesz, że jej wybory życiowe są idiotyczne i nieodpowiedzialne, jest po prostu chamskie i słabe. Nie musisz odpisywać, bo ja nie zamierzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po co budujecie dom skoro już jeden macie?

Teściowie przepisali dom na was w zamian za co? Za to, że ty będziesz ich podcierała na starość? To ja bym podziękowała.

Ile macie zamiar się jeszcze budować powoli i bez kredytu? Na miejscu twojego dziecka, kiedy już zacznie być świadome czyli za jakieś ok.2-3 lata miałabym pretensje, jeśli rodzice nie zapewniliby mi osobnego pokoju od swojego. Dziecko to mały człowiek, nie przedłużenie matki. Powinno mieć swoją przestrzeń i prywatność.

Jak dla mnie jesteście po prostu chytrzy i żyjecie ponad stan. Gdyby tak nie było to nie kisilibyście się trójkę w pokoju, nie potrzebowalibyście żadnych kredytów, a twój facet miałby jakiś balans pomiędzy pracą, a życiem. Nikt normalny nie robi po ponad 10h na dobę dzień w dzień.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2021-01-10 o 17:19
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 13:09:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.