unieważnienie małżeństwa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-16, 10:38   #31
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Emir, wiesz myślę że większość osób wie o co chodzi. Na samym początku napisałam, że sąd stwierdza że małżeństwo zostało zawarte nieważnie. Nie mam czasu na poprawianie takich stwierdzeń.
Jeśli sprawa dotyczyła np impotencji to ze ślubem będą na pewno problemy.
Bochema wiesz jak napisać wniosek, czytałaś co o procesie jest napisane w KPK? Znacie jakiegoś kanonistę?
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 08:01   #32
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Emir, wiesz myślę że większość osób wie o co chodzi. Na samym początku napisałam, że sąd stwierdza że małżeństwo zostało zawarte nieważnie. Nie mam czasu na poprawianie takich stwierdzeń.
Jeśli sprawa dotyczyła np impotencji to ze ślubem będą na pewno problemy.
Bochema wiesz jak napisać wniosek, czytałaś co o procesie jest napisane w KPK? Znacie jakiegoś kanonistę?

TŻ ma bardzo zaprzyjaźnionego księdza, ale obecnie jest na zwolnieniu. Ma z nim porozmawiać bo właśnie nic kompletnie nie wiemy na ten temat, tzn chodzi o składanie pozwu itp.

Kościół nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny, i unieważnienie małżeństwa, jest stwierdzenie że małżeństwo nigdy nie zostało zawarte.
I prawdą jest, że aby wziąć ponownie ślub musi być zgoda "siły wyższej" nie mam pojęcia jak taka osoba się nazywa, i prawdą jest, że nie zawsze taka zgoda zostaje wydana. Tylko nie mam pojęcia w jakich przypadkach.
Ale TŻ kiedyś również przeczytał w jakieś gazecie, że podobno dziś otrzymać stwierdzenie o nie istnieniu małżeństwa podobno wcale nie jest już takie trudne. Nie chce mi się w to wszystko wierzyć.
Cholernie tego się boję, bo będę musiała podać świadków będą wyciągane wszystkie brudy (podobno). Znając swoje zycie gdy coś sobie zaplanuje wszystko idzie mi na przekór. Nigdy tak jak bym chciała. Od tygodnia nie spałam normalnie. Przeżywam strasznie.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 08:41   #33
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Poczytaj http://www.kanonista.com/kancelaria.html
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 14:40   #34
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Czy jest tu ktoś na forum, kto starał się o orzeczenie niezawarcia małżeństwa czy jak to tam zwał. I wziął ponownie ślub?

Nie znam i nie mam żadnego kanonisty. A czy w ogóle potrzebny ?

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2009-08-17 o 14:42
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 18:51   #35
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

następny krok.
Musi być rozmowa z proboszczem swoje parafii. Tak sie domyślam bo:
byliśmy dziś załatwiać chrzest dla córki i przy okazji nabakneliśmy o unieważnieniu i ksiąc tak jakby się ucieszył. Tzn miał zadowoloną minę bo powiedział "świetnie, że o tym pomyśleliście" tym zajmuje się proboszcz więc trzeba z nim porozmawiać.
w najbliższą niedzielę czeka mnie rozmowa z proboszczem.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 13:54   #36
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

jestem po rozmowie z księdzem. miała być rozmowa z proboszczem, ale proboszcz poinformował innego księdza, że ktoś przyjdzie w tej sprawie i...
Dziś nie dziwię się, że mało jest informacji na ten temat. Musiałam przejść rozmowę która stwierdzi czy moja sprawa nadaje się do rozpatrzenia. a raczej czy jest sens starania sie o " unieważnienie małżeństwa". Ni poszłam na rozmowę sama, a z partnerem. Zanim ksiądz zaczął zadawać pytania zapytał czy może partner być przy tej rozmowie, zgodziłam się. Uprzedził, żeby się nie obrażać, nie gniewać ale on musi mi zadać te pytania.
Moja rada:
Jeśli idziesz na taką rozmowę z partnerem a partner jest narwany i z byle powodu potrafi robić aferę nie gódź się na to aby był przy takiej rozmowie. Osobiście nie krępowało mnie odpowiadanie na pytanie, jednak świadomość, że musiał słuchać tego mój partner czułam się nie swojo. Tematy zwiazane z sexem dawnego związku przeważnie są tematem tabu w nowym i nie rozmawia się na ten temat.
Przykładowe pytania na które ja musiałam odpowiadać.
Czy uprawiała pani sex przed ślubem?
Jak często pani uprawiała sex?
Czy stosowała pani antykoncepcje?
Te pytania najbardziej itkwiły mi głowie.
Były też pytania dotyczące mojej owulacji, jak również cofanie się w czasie okilkadziesiąt lat wstecz. Do lat niemowlęcych. Tak było w moim przypadku.
Kościół bedzie szukał powodu bezpłodności. Dlaczego partner nie może miec dzieci.
Moj przypadek ksiądz określił jako bezpłodność nieświadomie utajoną, ale utajoną. I, że jest sens starania się o " unieważnienie małżeństwa".

Po rozmowie myślałam, że partner będzie milczał po tym czego sie nasłuchał. Ale był wyrozumiały i pomoże mi w załatwianiu wszystkiego.
Mam nadzieję, że wstępnie komuś pomogłam.
Ksiądz skierował nas do Sądu na Nowogrodzkiej, zapomniałam jak on sie nazywa, Ale ksiądz jest święcie przekonany, że zanim tam trafimy musimy jednak porozmawiac z proboszczem. Dlatego ksiądz poprosił aby najpierw tam zadzwonić i dokładnie sie dowiedzieć. Mój TeŻecik podjoł sie że zadzwoni tam, żebym ja sie nie denerwowała.
A potem juz tylko spotkanie z eksiem, uświadomić go czego dotyczyła rozmowa żeby nie było zaskoczenia. obiecałam mu, ze będe go informować na bieżąco. Ponownie chcę go uprzedzić.

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2009-08-31 o 13:56
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:24   #37
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
następny krok.
Musi być rozmowa z proboszczem swoje parafii. ......................... ........
w najbliższą niedzielę czeka mnie rozmowa z proboszczem.

ja znam przypadek (byłam świdkiem rozmowy z proboszczem) znajomy mówił, że chce unieważnić slub bo są takie i takie podstawy (dziewczyna przed poznaniem znajomego zrobiła skrobankę, źle wykonany zabieg i stała sie bezpłodna co zataiła - a po kilku latach małżeństwa stwierdziła, że sie nudzi i inaczej sobie to wyobrażała) .... na to proboszcz:
- a ile dziewczyn robi skrobanki i co w tym strasznego

dalej (ciąg dalszy wypowiedzi proboszcza)

jako rozwodnik musisz umartwiać sie nad sobą, modlić i nie korzystać z uroków życia


.... i co Wy na to

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-08-31 o 14:25
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 14:43   #38
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
ja znam przypadek (byłam świdkiem rozmowy z proboszczem) znajomy mówił, że chce unieważnić slub bo są takie i takie podstawy (dziewczyna przed poznaniem znajomego zrobiła skrobankę, źle wykonany zabieg i stała sie bezpłodna co zataiła - a po kilku latach małżeństwa stwierdziła, że sie nudzi i inaczej sobie to wyobrażała) .... na to proboszcz:
- a ile dziewczyn robi skrobanki i co w tym strasznego

dalej (ciąg dalszy wypowiedzi proboszcza)

jako rozwodnik musisz umartwiać sie nad sobą, modlić i nie korzystać z uroków życia


.... i co Wy na to

nie bardzo rozumiem tej wypowiedzi. nie wiem o co chodzi.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:53   #39
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem tej wypowiedzi. nie wiem o co chodzi.
raczej nie jest skomplikowana moja wypowiedź

przykład na to, że nie zawsze trafisz na normalnego księdza/proboszcza

dla którego skrobanka jest OK ale rozowdnik nie ma prawa do uniewaznienia tylko ma umartwiać się na sobą

znajomy poszedł do innego księdza, który był normalnym; doradził - znajomy jest już po unieważnieniu ale wybrał ze swoją już żoną tylko cywilny

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-08-31 o 14:55
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 18:11   #40
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

nadal nie wiem o co chodzi, bo moja rozmowa z księdzem była zupełnie najnormalniejsza w świecie. Ksiądz wykonywał swoją powinność. I jego pytań nie uważam za nienormalne.
A przedstawionych powyżej przeze mnie pytań można było sie spodziewać. I wcale nie czuję się ani poniżona, ani urażona ani moja psychika nie ucierpiała.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 21:49   #41
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Tiaaa.... "katoliczki"...
Najpierw och i ach, biała suknia i ta cudowna "przysięga przed Bogiem" w kościele, bo tylko taka jest "ważna" i "prawdziwa" (chociaż grzeszyło się przed ślubem na prawo i lewo i spowiadało z tego bez żalu i skruchy) a potem odkręcanie wszystkiego, wywlekanie brudów i tak naprawdę stwierdzenie, ze któraś ze stron była w gruncie rzeczy "niepoczytalna" biorąc ślub.
Żałosne...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2009-08-31 o 21:51
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 07:14   #42
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tiaaa.... "katoliczki"...
Najpierw och i ach, biała suknia i ta cudowna "przysięga przed Bogiem" w kościele, bo tylko taka jest "ważna" i "prawdziwa" (chociaż grzeszyło się przed ślubem na prawo i lewo i spowiadało z tego bez żalu i skruchy) a potem odkręcanie wszystkiego, wywlekanie brudów i tak naprawdę stwierdzenie, ze któraś ze stron była w gruncie rzeczy "niepoczytalna" biorąc ślub.
Żałosne...
moja droga ja grzesze non stop w związku nieformalnym i dobrze mi w nim co najwyżej planuję cywilny i basta (TŻ też)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 11:58   #43
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Elfir chyba nie przeczytałaś do końca wypowiedzi bochemy. W jej przypadku jedno z nich było bezpłodne i było to utajone. A założeniem małżeństwa nie ważne jakiego jest powiększenie rodziny. I jeżeli jest to ukryte i nie można mieć dzieci to można czuć się oszukanym. małżeństwo zawarte z oszustwem.
Więc myślę że takie wypowiedzi jak twoje mogą ranić osoby zainteresowane. Daruj sobie.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:04   #44
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Elfir chyba nie przeczytałaś do końca wypowiedzi bochemy. W jej przypadku jedno z nich było bezpłodne i było to utajone. A założeniem małżeństwa nie ważne jakiego jest powiększenie rodziny. I jeżeli jest to ukryte i nie można mieć dzieci to można czuć się oszukanym. małżeństwo zawarte z oszustwem.
Więc myślę że takie wypowiedzi jak twoje mogą ranić osoby zainteresowane. Daruj sobie.
o bezpłodność ja pisałam na przykładzie znajomego
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:20   #45
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Elfir chyba nie przeczytałaś do końca wypowiedzi bochemy. W jej przypadku jedno z nich było bezpłodne i było to utajone. A założeniem małżeństwa nie ważne jakiego jest powiększenie rodziny. I jeżeli jest to ukryte i nie można mieć dzieci to można czuć się oszukanym. małżeństwo zawarte z oszustwem.
Więc myślę że takie wypowiedzi jak twoje mogą ranić osoby zainteresowane. Daruj sobie.
I dlatego, żeby nie konfliktować sprawy nie skomentowałam wypowiedzi Elfir
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:53   #46
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Tiaaa... bo jak sie kobieta dowie o bezpłodności to natychmiast jej miłość mija? Kurcze, a ja myślałam ze się kocha na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie.

Najpierw rozpadł się jej związek a potem szukała o co oskarżyć partnera, by móc go sobie unieważnić.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:36   #47
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tiaaa... bo jak sie kobieta dowie o bezpłodności to natychmiast jej miłość mija? Kurcze, a ja myślałam ze się kocha na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie.

Najpierw rozpadł się jej związek a potem szukała o co oskarżyć partnera, by móc go sobie unieważnić.
chyba ktos tu coś źle zrozumiał

wiedziała, przed slubem, że nie może mieć dzieci, po 9 latach małżeństwa powiedziała, że chce rozowdu
więc dostała

znajomy sam wystapił o unieważnienie i dostał

a jego wx robi to co lubi bary kolesie, bary i kolesie (wyprowadziła sie z domu od rodziców - tam mieszkała razem jeszcze z mężem) bo rodzice dokuczali

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-09-01 o 21:37
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:57   #48
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Czyli od początku ślub był bez sensu, ale nie - to parcie na ślub w kościele, chociaż można było cywilny... Bo w kościele jest tak ładnie.... To co ze w d*** mam przysięgę, ślubowanie bogu też w końcu nic nie znaczy. W końcu zawsze można się rozwieść czy stwierdzić nieważność. Wyrzucić swoje słowa do kosza na śmieci. Jaką one wtedy mają wartość? Co warta jest wówczas wasza przysięga?

Ja nie napastuje konkretnej osoby, ale ogólnie zjawiska stwierdzenia nieważności ślubu kościelnego, katolickiego, które brały małolaty, nie znające życia i siebie nawzajem. I po kilku latach marzy im się rozstanie bo nie mogą się dogadać. Prawdziwy katolik zacząłby naprawiać małżeństwo (poradnie, rozmowy z księdzem), a nie hop-siup - rozwód.
Ale obecnie śluby w kościele wcale nie biorą katolicy tylko pseudokatolicy, dla których wiara to choinka na Wigilie, ślub w kościele i uczestnictwo w Pasterce
Czy jest warto tak bardzo szargać ślubną przysięgę, robić sobie z ust szmatę?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2009-09-02 o 11:07
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 12:04   #49
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Czyli od początku ślub był bez sensu, ale nie - to parcie na ślub w kościele, chociaż można było cywilny... Bo w kościele jest tak ładnie.... To co ze w d*** mam przysięgę, ślubowanie bogu też w końcu nic nie znaczy. W końcu zawsze można się rozwieść czy stwierdzić nieważność. Wyrzucić swoje słowa do kosza na śmieci. Jaką one wtedy mają wartość? Co warta jest wówczas wasza przysięga?

Ja nie napastuje konkretnej osoby, ale ogólnie zjawiska stwierdzenia nieważności ślubu kościelnego, katolickiego, które brały małolaty, nie znające życia i siebie nawzajem. I po kilku latach marzy im się rozstanie bo nie mogą się dogadać. Prawdziwy katolik zacząłby naprawiać małżeństwo (poradnie, rozmowy z księdzem), a nie hop-siup - rozwód.
Ale obecnie śluby w kościele wcale nie biorą katolicy tylko pseudokatolicy, dla których wiara to choinka na Wigilie, ślub w kościele i uczestnictwo w Pasterce
Czy jest warto tak bardzo szargać ślubną przysięgę, robić sobie z ust szmatę?
rozwiedli się w wieku 32 lat policz 9 lat małżeństwa, na znajomego wiadomość, że druga połowa chce rozowdu spadła jak grom z jasnego nieba; dopiero zaczął drążyc i wyszło szydło z worka
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 22:52   #50
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: unieważnienie małżeństwa

No i co z tego? Jedna ze stron nie traktowała poważnie przysięgi.
Jak napisałam, nie odnoszę się do konkretnej sytuacji tylko do niedojrzałości religijnej osób biorących śluby kościelne. Do tych co traktują ślub w kościele nie jako zobowiązanie życia, ale jako okazję do wystąpienia w białej sukience.
Sama mam w rodzinie przykład takich szczeniaków.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 07:15   #51
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
No i co z tego? Jedna ze stron nie traktowała poważnie przysięgi.
Jak napisałam, nie odnoszę się do konkretnej sytuacji tylko do niedojrzałości religijnej osób biorących śluby kościelne. Do tych co traktują ślub w kościele nie jako zobowiązanie życia, ale jako okazję do wystąpienia w białej sukience.
Sama mam w rodzinie przykład takich szczeniaków.
to ja tez mam kuzynkę

uciekła z wielkiej miłości, wzieła kościelny a po roku wróciła (na szczęście bez dziecka) a potem rodzice słono zapłacili i córeczce uniewaznili

aby za parę lat znowu był slub - tym razem szczęśliwie się to zakończyło
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:43   #52
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: unieważnienie małżeństwa

No właśnie o to mi chodzi - jaką wartość (jako uroczystość religijna) ma ten drugi ślub? To już jest cyrk na kółkach a nie ślub. Bo unieważnienie nie było z konkretnych przyczyn tylko za konkretną kasę - tak jakby boga można było przekupić?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 16:12   #53
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Witam,

będę sie starać o unieważnienie małżeństwa, we wtorek mam pierwszą rozmowę z adwokatem od prawa kościelnego, czy przed tym powinnam się spotkać ze swoim księdzem proboszczem?
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 07:32   #54
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Witam,

będę sie starać o unieważnienie małżeństwa, we wtorek mam pierwszą rozmowę z adwokatem od prawa kościelnego, czy przed tym powinnam się spotkać ze swoim księdzem proboszczem?

nie mam pojęcia. Mnie i Tż ksiądz ( nie proboszcz) skierował do sadu na ul. Nowogrodzką w warszawie. Ale jest święcie przekonany, że najpierw musi być rozmowa z proboszczem, dlatego najpierw kazał nam tam zadzwonić i się dowiedzieć, ale jakoś żadne z nas nie może się zebrać aby zadzwonić.

A moje pytanie. Ile adwokat kościelny sobie życzy? bo Ja chyba się zdecyduję na takowego.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 09:10   #55
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia. Mnie i Tż ksiądz ( nie proboszcz) skierował do sadu na ul. Nowogrodzką w warszawie. Ale jest święcie przekonany, że najpierw musi być rozmowa z proboszczem, dlatego najpierw kazał nam tam zadzwonić i się dowiedzieć, ale jakoś żadne z nas nie może się zebrać aby zadzwonić.

A moje pytanie. Ile adwokat kościelny sobie życzy? bo Ja chyba się zdecyduję na takowego.
Nie wiem ile. We wtorek się dowiem.
Adwokat zna wszystko od strony prawnej, ale mam namiar też na księży z kurii.
Chyba jednak wypadało by się zgłosić do proboszcza. Może on też ma jakieś kontakty i byłby pomocny.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 10:00   #56
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Ja powyżej przedstawiłam jak to wygląda na początku. Najpierw poszłam do naszej parafii. miała być rozmowa z proboszczem, ale jak zwykle nasz proboszcz jest zabiegany, wiec rozmawiałam z księdzem, który miał stwierdzić czy mój przypadek ma sens i jest szansa ,że otrzymam tzw. Stwierdzenie, że małżeństwo nigdy nie zostało zawarte. A potem dopiero Ksiądz nas kierował gdzie mamy się zgłosić więc pewnie żebyś sobie oszczędziła wydatku, może na początek iść do proboszcza ? Dodam, że ksiądz był przychylny mojej decyzji, ale nie znaczy, że w sądzie będą przychylni. Będą dociekać wszystkiego. Najważniejsze to : dowody, dowody, i jeszcze raz dowody.

Księża też są przygotowani na tego typu sprawy.

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2009-09-05 o 10:02
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 20:56   #57
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: unieważnienie małżeństwa

"katoliczki"
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 21:42   #58
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
"katoliczki"
przepraszam o co ci chodzi
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 21:52   #59
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Elfir mam wrażenie, że nie przeczytałaś cytatu, który masz w swoim podpisie
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 21:58   #60
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Będą dociekać wszystkiego. Najważniejsze to : dowody, dowody, i jeszcze raz dowody.
jeżeli chodzi o dowody to ja praktycznie nic nie mam
jedynie świadkowie, moja mama nie raz była świadkiem pewnych sytuacji...
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-23 11:21:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.