Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawiamy! II - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-18, 08:46   #3301
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jak chciałaś ściagać suknię z 2 końca świata to i rok będzie mało.
Ja szukałam tylko w sukniach szytych w Polsce, żadne drogie mnie nie interesowały, na nie czeka się długo.
Przyszłam 6 miesięcy to mi powiedzieli, że za wcześnie, bo szyją bliżej terminu, by tyle poprawek nie robić. Suknia jest szyta na Pannę Młodą, a nie na rozmiary wieszaka.
Ja mam szytą suknię w Polsce, a salon w którym zamawiałam poinformował pod koniec grudnia na fb że już nie przyjmuje zamówień na terminy do końca sierpnia. Także to nie jest reguły
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 17:06   #3302
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Ja polecam suknie z Atelier Tesorosi. Można zamówić online. Szyją w Petersburgu, ale czas dostawy, to chyba 35 dni. Super kontakt - można pisać, dzwonić. Ceny online niższe niż u nich w salonie. Modele inne niż w typowych salonach, gdzie mierzyłam kiecki wszystkie na jedno kopyto.

Co do podziękowań, to u nas jest to paczka z ciastem i/lub wódka. My raczej zostaniemy przy cieście. Żadnych innych podziękować chyba nie będziemy robić, już bez przesady
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez LiviaVe
Czas edycji: 2021-01-18 o 17:07
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 19:10   #3303
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Podziękowania - jakiś upominek przy talerzyku (różnie, od Merci przyklejonego do kartonika, przez ciastko w celofanie, po słoiczek miodu czy garść krówek ładnie zapakowanych) + jedzenie i ciasto na wyjście. Wódka rozdawana na konkursach raczej tylko i tak też będzie u nas. Jakiś upominek - choć uważam to za bezsensowne (mnóstwo ludzi zapomina to w ogóle zabrać), ale już mocno będące na każdym weselu - będzie u nas też, skłaniam się ku krówkom.

Co do sukni - będę mogła polecać jak będzie gotowa, ale ostatecznie wybrałam opcję szycia w pracowni krawieckiej specjalizującej się w temacie sukien ślubnych, a nie suknię z salonu. Raz, że nie mam cierpliwości do chodzenia po salonach (już dwugodzinna konsultacja była ciężka, ale przynajmniej mogłam z projektantką dobrać wszystko jak mi się widzi, gdzie przy salonowych inspiracjach w jednych podobał mi się tylko dół sukni, w innych tylko góra, ale jakby miała kolor zmieniony, itp.), dwa że uważam, że w salonie przepłaca się sporo - to co mi się podoba jest w cenach powyżej 4000 zł, a nie jest to nic skomplikowanego (ani tyle wartego). Nie dałabym takiej kwoty za sukienkę na jeden dzień.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-18 19:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.