Wzmożone wypadanie po olejowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-24, 16:37   #1
nyktinastia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Unhappy

Wzmożone wypadanie po olejowaniu


Witajcie
Mój problem polega na tym, że podczas olejowania (nakładanie oleju na noc, zmywanie go następnego dnia i nakładanie odżywki) wypada mi znacznie, znacznie więcej włosów niż podczas codziennej pielęgnacji (mycie włosów szamponem i nałożenie odżywki). Po każdym olejowaniu mam straszne wyrzuty sumienia, że więcej przyniosłam włosom szkody niż pożytku, bo co z tego, że te, które zostały są miękkie i lśniące, skoro wypadło mi 200 innych, wielokrotnie więcej niż po samej odżywce?

Opiszę, co po kolei robię:
- przed olejowaniem myję włosy szamponem BDFM, następnie w misce mieszam łyżkę oleju z ciepłą wodą i polewam włosy przy pomocy kubeczka. Oleje, których próbowałam: olej kokosowy KTC, olej kokosowy Vaika, Sesa, oliwa z oliwek. Potem osuszam włosy, wcieram jeszcze Sesę w skalp i zostawiam tak do rana. Następnego dnia zmywam olej szamponem BDFM i nakładam odżywkę Garnier Awokado i masło karité. Po jakimś czasie spłukuję wodą.
- olejuję raz w tygodniu, włosy myję co dwa dni. Standardowo mycie włosów wygląda u mnie tak: myję włosy szamponem BDFM, nakładam na parę chwil odżywkę Garnier Awokado i masło karité i spłukuję.

Czytałam, że:
Cytat:
Dlaczego włosy wypadają przy olejowaniu?
Cebulki włosa są odżywione, więc zaczynają budować nowy włos, który musi mieć miejsce, dlatego "wypycha" stary i osłabiony. Często też przy nakładaniu oleju wypadają włosy, które by i tak wypadły też z uwagi na to, ze są osłabione (dziennie może ich wypaść od 100 do 150). Wzmożone wypadanie może być też skutkiem nietolerowania oleju.
Jednak boję się, że coś robię bardzo nie tak podczas olejowania - źle zmywam olej, za bardzo trę skórę głowy podczas mycia lub coś jeszcze innego?
Jaki ruch wykonywać podczas mycia włosów, żeby nie narażać włosów na nadmierne wypadanie? A może te włosy, które wypadają podczas mycia i tak by wypadły, bo są osłabione?

Dodam, że piję drożdże, łykam CP i tran, wcieram Jantar. Ładne te włosy, które zostają, tylko jest ich coraz mniej.

Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.
nyktinastia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 17:31   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wzmożone wypadanie po olejowaniu

Istnieją już takie wątki, poczytaj
Tak, to normalne, że po olejowaniu wydaje ci się, że włosów wypada więcej.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.