Jestem chodzacym wirusem, jestem niebezpieczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-05, 17:36   #1
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742

Jestem chodzacym wirusem, jestem niebezpieczna?


Odkad panuje koronawirus czuje sie chodzącym nieszczęściem(dla innych). Od wielu lat lecze sie na nerwice natrectw. Moje obsesje polegaja na lęku że moge zrobic komus krzywde. Ciezko jest mi funcjonowac bo ciagle mam wrazenie ze mam oplute ręce, nieustannie je odkazam, ale strach przed tym ze mam wirusa i ktos przeze mnie ucierpi nie ustepuje. Najchetniej zaszyłabym sienw domu, tutaj czuje sie najbezpieczniej.

Dodatkowo cytologia wykazala jakis stan zapalny, mam grupe 2. Mialam wziac tabletki i zrobic ponowna cytologie po tym jak skonczy sie koronawirus. Tabletki dopochwowe wzięłam niestety o 1.5 tabketki mnjej ponieważ podczas aplikowania jedna mi sie złamała a druga rozpuściła (był duzy problem z aplikacja, zmoczylam tabeltke i sie rozwaliła). Od tego czasu mam obsesje ze na pewno mam wirusa HPV. Nie umiem korzystac z toalety w pracy, boje sie ze jak wycieram sie papierem toaletowym to przenoszę HPV na rece. Potem dotykam np spluczki czy klamki i ktos ode mnie sie zarazi. Nie wiem juz co mam zrobic. HPV u mnie nie stwierdzono ale mialam 3 pratnerow seksualnych i świruje ze na pewno ktorys byl nosicielem.


Chodze do psychologa, psychiatry ale nic nie pomaga.
Czy macie jakieś RACJONALNE argumenty i porady aby ulzyc mi w funkcjonowaniu? Prosze o wyrozumialosc, choroba utudnia mi życie
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 19:04   #2
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 609
Dot.: Jestem chodzacym wirusem, jestem niebezpieczna?

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Odkad panuje koronawirus czuje sie chodzącym nieszczęściem(dla innych). Od wielu lat lecze sie na nerwice natrectw. Moje obsesje polegaja na lęku że moge zrobic komus krzywde. Ciezko jest mi funcjonowac bo ciagle mam wrazenie ze mam oplute ręce, nieustannie je odkazam, ale strach przed tym ze mam wirusa i ktos przeze mnie ucierpi nie ustepuje. Najchetniej zaszyłabym sienw domu, tutaj czuje sie najbezpieczniej.

Dodatkowo cytologia wykazala jakis stan zapalny, mam grupe 2. Mialam wziac tabletki i zrobic ponowna cytologie po tym jak skonczy sie koronawirus. Tabletki dopochwowe wzięłam niestety o 1.5 tabketki mnjej ponieważ podczas aplikowania jedna mi sie złamała a druga rozpuściła (był duzy problem z aplikacja, zmoczylam tabeltke i sie rozwaliła). Od tego czasu mam obsesje ze na pewno mam wirusa HPV. Nie umiem korzystac z toalety w pracy, boje sie ze jak wycieram sie papierem toaletowym to przenoszę HPV na rece. Potem dotykam np spluczki czy klamki i ktos ode mnie sie zarazi. Nie wiem juz co mam zrobic. HPV u mnie nie stwierdzono ale mialam 3 pratnerow seksualnych i świruje ze na pewno ktorys byl nosicielem.


Chodze do psychologa, psychiatry ale nic nie pomaga.
Czy macie jakieś RACJONALNE argumenty i porady aby ulzyc mi w funkcjonowaniu? Prosze o wyrozumialosc, choroba utudnia mi życie
Próbowałas terapii kognitywno-behawioralnej? Wyszukaj sobie różne techniki radzenia sobie z kompulsjami, ale najwazniejsze to znaleźć ukryta przyczynę - jaką potrzebę zaspokaja kompulsja? Wtedy można znaleźć zdrowe sposoby zaspokojenia tej potrzeby.
Spóbuj odwracania uwagi. Jak poczujesz obsesyjne mysli/potrzebe kompulsji, skup się na trzech rzeczach, które widzisz. Nastepnie znajdz trzy zechy każdej z tych rzeczy (jest zielone, wysokie, zimne).
Spróbuj z kimś takiego ćwiczenia: zamknij oczy. Druga osoba niech klaszcze. Następnie powiedz, ile razy słyszałaś klaśnięcie, a ile razy tylko je sobie wyobraziłaś. Zobaczysz, że zawsze jesteś w stanie odróżnić prawdziwe klaśnięcie od wyobraźni. To pomaga zaufać swoim zmysłom i rozumowi, zamiast ulegac wyobraźni.
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 20:03   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jestem chodzacym wirusem, jestem niebezpieczna?

Kobito, II grupa to lekki stan zapalny. Histopatologię robi się chyba dopiero przy IV. A żebyś zakaziła współpracownika w toalecie, to musiałby ci tam co najmniej minetę zrobić. No chyba że wymieniasz się z kimś używanymi majtkami.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 20:15   #4
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Jestem chodzacym wirusem, jestem niebezpieczna?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Kobito, II grupa to lekki stan zapalny. Histopatologię robi się chyba dopiero przy IV. A żebyś zakaziła współpracownika w toalecie, to musiałby ci tam co najmniej minetę zrobić. No chyba że wymieniasz się z kimś używanymi majtkami.
Nie, nie wymieniamy sie głupio mi pisać o tym ale czasami po prostu czuje ze wycierając się papierem mam mokra reke i zaraz skojarzenie ze ta reka dotknela klapy, klamki itp. Wczoraj tak sie prestraszylam ze polalam odkazaczem klamke od drzwi od wc.
Z tym zarazeniem to raz lekarze mowia ze to mit ze mozna się zarazic w toalecie, a inni gin. twierdza ze to możliwe

Edytowane przez senkasandry
Czas edycji: 2020-05-05 o 20:17
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-07, 14:36   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jestem chodzacym wirusem, jestem niebezpieczna?

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Z tym zarazeniem to raz lekarze mowia ze to mit ze mozna się zarazic w toalecie, a inni gin. twierdza ze to możliwe
No bo teoretycznie to jest możliwe, ale praktycznie to się nie zdarza. Taki trochę kejs jak z serialu doktor House. Tak też były medycznie możliwe przypadki, ale jednak bardzo mało prawdopodobne.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 01:14   #6
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jestem chodzacym wirusem, jestem niebezpieczna?

Logiczne argumenty nic nie dadzą w tej chorobie. Niestety ale to tak wygląda że szukasz i szperasz za argumentami. A niepewność pozostaje na zawsze. Ten wątek to część twojego rozwijania swojej choroby - wiem z doświadczenia. Dopóki nie zaakceptujesz niepewności to będziesz się nakręcać w nieskończoność, bo zawsze jest jakiś promil niepewności, że wszyscy się mylą, ba, są pojedyncze przypadki, że dzieje się tak czy tak. Leczenie przyczyny a nie pogłębianie więc nawet nie będę się wypowiadać w temacie twoich obsesji bo to cię tylko nakręci. Najlepsze co możesz zrobić to przestać szukać argumentów i skupić się na terapii, może zmiany w terapii lekowej którą zapewne już masz? OCD to straszna przylepa a szczególnie teraz kiedy jest generalnie duży lęk u wszystkich z powodu koro, to się odbija na psychice i nasila ci twoje OCD.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-08 01:14:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.