Bardzo wypadaj±ce w³osy u m³odego mê¿czyzny - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2019-11-05, 21:12   #1
flyingmonster321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomo¶ci: 1
Unhappy

Bardzo wypadaj±ce w³osy u m³odego mê¿czyzny


Dzieñ dobry,
Mam 22 lata, jestem m³odym, pracuj±cym ch³opakiem i do oko³o 17 roku ¿ycia bardzo dobrze ¿y³o mi siê z moimi w³osami dopóki ni st±d ni zow±d zaczê³y mi siê problemy z wypadaniem.
W wieku 17/18 lat zaczê³y siê ma³e zakola, które maskowa³em uk³adaj±c w³osy na lakier lub inne tego typu specyfiki.
Pó¼niej by³o coraz gorzej, zaczê³y mi wypadaæ w³osy.
Jestem zszokowany, ¿e maj±c 22 lata nie mam prawie w³osów na g³owie.
S± bardzo rzadkie, w dobrym ¶wietle widaæ jak siê przerzedzaj±, widaæ ich brak.
Zabiera mi to bardzo du¿o pewno¶ci siebie, a w tak m³odym wieku by mi siê to bardzo przyda³o.
Bardzo proszê o opiniê i rady czy jest jeszcze mo¿liwo¶æ przywrócenia jakkolwiek gêsto¶ci w³osów.
Mój ojciec jest ³ysy na czubku g³owy i wiem, ¿e to mo¿e byæ genetyczne. Ale nie jestem pewny czy to mo¿liwe ¿eby ³ysieæ tak masywnie w wieku 22 lat.
flyingmonster321 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-06, 14:59   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 811
Dot.: Bardzo wypadaj±ce w³osy u m³odego mê¿czyzny

W jakim wieku zaczêli ³ysieæ twój ojciec, dziadek, najbli¿si wujkowie? Je¶li te¿ wcze¶nie to niestety takie geny i niewiele da siê z tym zrobiæ, bo zniszczone cebulki magicznie siê nie odbuduj± i nie pojawi± znowu. Niemniej zawsze warto siê przebadaæ. Nadmierne wypadanie w³osów (byæ mo¿e na³o¿one na genetyczne wczesne ³ysienie, które potêguje twój problem) mo¿e byæ spowodowane na przyk³ad niedoborami ¿elaza czy innymi niedoborami pokarmowymi, problemami z tarczyc±, chorobami skóry g³owy, chorobami autoimmunologicznymi. Do wykluczenia tych najczêstszych wystarczy podstawowa morfologia z rozmazem, TSH, OB i CRP, poziom androgenów.


Je¶li to ³ysienie genetyczne to lepiej bêdziesz wygl±da³ je¶li zetniesz w³osy na ³yso/bardzo krótko ni¿ próbuj±c je jako¶ zaczesaæ. Nie ka¿dy bêdzie mia³ gêst± grzywê, bo np ma cienkie w³osy albo w³a¶nie ³ysieje, ale nie jest to powód do zamartwiania siê i kompleksów. Niektórzy s± ³ysi z wyboru, bo im tak wygodnie albo po prostu tak lubi± Po prostu taka uroda.

Jest jeszcze opcja przeszczepu w³osów, ale jest to droga zabawa, a efekty dla mnie s± raczej mizerne (patrz±c na efekty w programach telewizyjnych raczej jest to dzia³anie na psychikê, bo jak kto¶ przyzwyczai³ siê do zupe³nego braku w³osów w danym miejscu to nagle cokolwiek podbija mu samopoczucie. IMHO nie jest to powalaj±cy efekt gêstych w³osów, ale raczej cokolwiek ¿eby nie by³o ³yso) i te¿ nie s± trwa³e.
Cytokina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-06, 15:16   #3
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomo¶ci: 503
Dot.: Bardzo wypadaj±ce w³osy u m³odego mê¿czyzny

Przyda³oby siê poszukaæ dobrego dermatologa. Obstawia³abym androgeny (mêskie hormony, testosteron), to mo¿e byæ warunkowane genetycznie. Dermatolog mo¿e przypisaæ preparaty, które miejscowo bêd± dzia³aæ antyandrogenowo. Jednak najbardziej skuteczne rzeczy to tylko na recptê, bez recepty mo¿na dostaæ co najwy¿ej minoksydyl.

Z mojego rocznika (92) paru kolegów jest praktycznie zupe³nie ³ysych. To nie jest nic niespotykanego, takie geny. Im mniej w³osów tym lepiej IMHO to wygl±da, im równie¿ ³atwiej by³o siê pogodziæ.

Edytowane przez de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Czas edycji: 2019-11-06 o 15:19
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-08, 14:11   #4
Grabi97
Raczkowanie
 
Avatar Grabi97
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomo¶ci: 313
Dot.: Bardzo wypadaj±ce w³osy u m³odego mê¿czyzny

Mi to tez wyglada na ³ysienie androgenowe, niech brat umowi sie do endokrynologa i potem do trychologa.
Grabi97 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:11:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.