Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-23, 23:55   #61
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Witam.
Moja córka również zaczyna przedszkolną przygodę już za niecałe 1,5 tygodnia. Ma 2,5 roku.
Ogólnie jestem spokojna, martwię się jedynie tym, że będzie ciągle chora. Wiem, że to normalne. Na pewno da sobie radę wśród dzieci.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 11:15   #62
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

I ja się witam.

U nas też przedszkole za tydzień.
Mój trzy lata skończył w czerwcu. Obawiam się jak to będzie, boję się chorób chyba najbardziej. Oby było dobrze
U nas ta grupa przedszkola do której idzie młody jest wiekowo 3-6 l.
Trzy latków będzie czworo. To mała szkoła na wsi i dlatego tak połączyli dzieci, bo ich mało jest.
Kurcze, stresuje się/
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 11:39   #63
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Witam, moje dziecko już przedszkolne od roku, też się stresowałam. I chyba nie bylo czym też miała niespełna 3 lata. Poszła chętnie, panie fajne. Dziecko w przedszkolu się nieźle rozwija ( moje manualnie mocno-wcześniej niechętna).
Też bałam się chorób-owszem, byly, ale bez tragedii. Wcześniej nie chorowała wcale, więc dla mnie duża nowość. No ale i dzieci sporo, część niekoniecznie zdrowa przyprowadzana też. Ale to już temat rzeka ...
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 13:57   #64
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Question Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez AsiA_555 Pokaż wiadomość
Mój synek poszedł od stycznia tego roku do przedszkola, miał 2 lata i niecałe dwa miesiące. Też się stresowałam, jak go zaprowadziliśmy pierwszy raz, to nie mogłam łez powstrzymać. Miałam ochotę się wrócić i zabrać go z powrotem . I to wszystko było zbędne, młody się od razu zaaklimatyzował, uwielbia przedszkole, swoją Panią tzw "ciocię Olę".
Tak, że zestresowane mamy: uszy do góry, Wasze dzieci sobie świetnie poradzą
A może mi któraś coś doradzi, bo mam teraz dylemat .
Mój synek, taj jak pisałam chodzi już od początku roku do przedszkola, ale prywatnego. Dostał się jednak od września do państwowego. Wcześniej byłam przekonana, że go przepiszę, a teraz zaczynam się zastanawiać, czy fundować mu zmianę, czy nie. Wiadomo, że wchodzi w grę jeszcze kwestia finansowa. W tej chwili kosztuje mnie miesięcznie ok 520 zł, za państwowe będę płacić maksymalnie ok 180 (wyżywienie o dopłata do godzin ponad normę)
Co byście zrobiły na moim miejscu ?
Mam jeszcze córkę w listopadzie skończy 2 latka i też bym ją chciała od nowego roku zapisać do przedszkola, wiadomo, że musi iść ze względu na wiek do prywatnego. Jak Maks zostanie w prywatnym to od stycznia będzie trzeba płacić z aich oboje ponad 1000 zł, trochę dużo jak dla mnie ....
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 15:33   #65
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

miałam podobny dylemat- stanęło na przeniesieniu do państowego. Powodów kilka:
1. kasa ( nawet gdy nie chodziła, trzeba całość placić)
2. większośc grupy i tak teraz idzie do przedszkoli państwowych,więc grupa z poprzedniego roku nierealna
3. teraz będzie chodziła do przedszkola na naszym osiedlu, więc w perspektywie z tymi dziećmi pójdzie już potem do szkoły

jasne, że żal poprzedniego miejsca, ale mówię sobie, ze ono też od września się zmieni. Więc zmieniam i ja.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 23:12   #66
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

ostatni tydzień przed nami.....
stresuję się...
muszę się jakoś ogarnąć, żeby mały nie wyczuł....

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Asia, ja bym chyba dała do państwowego
kwestia finansowa niestety często decyduje

a jeszcze zależy od dziecka, jak zniósł pójście do przedszkola, jak się w nim odnajduje, jeśli bez większych problemów, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać
natomiast jeśli to wszystko dużo go kosztowało, to może warto by go uchronić przed zmianą


witam wszystkie nowe Mamy

no kobietki, wielkie odliczanie.....
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 23:58   #67
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

jeszcze równiutki tydzień i Wasze pociechy będą debiutować w przedszkolach

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
ostatni tydzień przed nami.....
stresuję się...
muszę się jakoś ogarnąć, żeby mały nie wyczuł....

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Asia, ja bym chyba dała do państwowego
kwestia finansowa niestety często decyduje

a jeszcze zależy od dziecka, jak zniósł pójście do przedszkola, jak się w nim odnajduje, jeśli bez większych problemów, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać
natomiast jeśli to wszystko dużo go kosztowało, to może warto by go uchronić przed zmianą


witam wszystkie nowe Mamy

no kobietki, wielkie odliczanie.....
Cały dzień dziś siedzę i myślę, myślę i siedzę i tak w kółko, baaaa, cały weekend, a nie dzień ;-)
Chyba jednak zrobimy sobie zmianę i pójdziemy do państwowego, przecież to może być zmiana na jeszcze lepsze ;-)

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
miałam podobny dylemat- stanęło na przeniesieniu do państowego. Powodów kilka:
1. kasa ( nawet gdy nie chodziła, trzeba całość placić)
2. większośc grupy i tak teraz idzie do przedszkoli państwowych,więc grupa z poprzedniego roku nierealna
3. teraz będzie chodziła do przedszkola na naszym osiedlu, więc w perspektywie z tymi dziećmi pójdzie już potem do szkoły

jasne, że żal poprzedniego miejsca, ale mówię sobie, ze ono też od września się zmieni. Więc zmieniam i ja.
a prawda taka, że zmiany wcale nie muszą być na gorsze, a na lepsze, co nie ?
Więc i mój w przyszły poniedziałek będzie debiutował w nowym przedszkolu, chyba ... no prawie na 100 % będzie debiutował
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 10:49   #68
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

jak tam dziewczynki? czas leci, zostało parę dni...

u nas odwołali dni adaptacyjne...
nie będzie żadnych zajęć, tyle tylko, że możemy przyjść dziś i jutro i połazić po przedszkolu...
tylko ostatnio jak pojechaliśmy zobaczyć tylko ogłoszenie to mały najpierw mówił, że on to zostanie w samochodzie, a ja sama pójdę.... a potem jak już był w środku to pytał czy już idziemy do domku....

więc już wie co się święci i chyba nie jest zadowolony... boję się, że nawet dzisiaj jak pójdziemy to będzie przestraszony mimo, że będzie ze mną cały czas...
mam niecny plan, żeby wpuścili nas na plac zabaw przedszkolny... on kocha place zabaw, może tym się przekupi...

ale ja już wiem, że będzie problem i płacz, pewna jestem na 100%....

sama się denerwuję, najgorsze to czekanie, już bym chciała, żeby był ten poniedziałek, niech to już się zacznie...
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 12:14   #69
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
jak tam dziewczynki? czas leci, zostało parę dni...

u nas odwołali dni adaptacyjne...
nie będzie żadnych zajęć, tyle tylko, że możemy przyjść dziś i jutro i połazić po przedszkolu...
tylko ostatnio jak pojechaliśmy zobaczyć tylko ogłoszenie to mały najpierw mówił, że on to zostanie w samochodzie, a ja sama pójdę.... a potem jak już był w środku to pytał czy już idziemy do domku....

więc już wie co się święci i chyba nie jest zadowolony... boję się, że nawet dzisiaj jak pójdziemy to będzie przestraszony mimo, że będzie ze mną cały czas...
mam niecny plan, żeby wpuścili nas na plac zabaw przedszkolny... on kocha place zabaw, może tym się przekupi...

ale ja już wiem, że będzie problem i płacz, pewna jestem na 100%....

sama się denerwuję, najgorsze to czekanie, już bym chciała, żeby był ten poniedziałek, niech to już się zacznie...
No plac zabaw może dzisiaj zadziałać, ale w pon raczej nie, bo na pewno pójdą najpierw do sali, nawet jak by była ładna pogoda. Ja to bym chyba go nie zabierała dzisiaj, żeby w pon nie był jeszcze dodatkowego płaczu, że on chce na plac ;-)
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 12:58   #70
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez AsiA_555 Pokaż wiadomość
No plac zabaw może dzisiaj zadziałać, ale w pon raczej nie, bo na pewno pójdą najpierw do sali, nawet jak by była ładna pogoda. Ja to bym chyba go nie zabierała dzisiaj, żeby w pon nie był jeszcze dodatkowego płaczu, że on chce na plac ;-)

też racja.... ale o raczej rozumie zwykle jak mu mówię, w sensie jak mu powiem, że pójdą na plac zabaw jak Pani pozwoli to raczej to przyjmie...

szukam czegoś takiego namacalnego, bo jak opowiadam, że dzieci, zabawki to taka to abstrakcja trochę.... zobaczymy w ogole gdzie nas wpuszczą, co będziemy mogli zobaczyć
szykujemy się i w drogę
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 16:11   #71
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
jak tam dziewczynki? czas leci, zostało parę dni...

u nas odwołali dni adaptacyjne...
nie będzie żadnych zajęć, tyle tylko, że możemy przyjść dziś i jutro i połazić po przedszkolu...
tylko ostatnio jak pojechaliśmy zobaczyć tylko ogłoszenie to mały najpierw mówił, że on to zostanie w samochodzie, a ja sama pójdę.... a potem jak już był w środku to pytał czy już idziemy do domku....

więc już wie co się święci i chyba nie jest zadowolony... boję się, że nawet dzisiaj jak pójdziemy to będzie przestraszony mimo, że będzie ze mną cały czas...
mam niecny plan, żeby wpuścili nas na plac zabaw przedszkolny... on kocha place zabaw, może tym się przekupi...

ale ja już wiem, że będzie problem i płacz, pewna jestem na 100%....

sama się denerwuję, najgorsze to czekanie, już bym chciała, żeby był ten poniedziałek, niech to już się zacznie...
Ja tak "oswoiłam" przedszkole właśnie przez plac zabaw. Codziennie tam bywamy, młody się bawi, zna każdą przysłowiową dziure. Ale i tak nie wiem jak będzie w pon. :P

Nie ma się co aż tak denerwować, pomśleć co będzie jak dziecko będzie pisało mature

U nas też nie było dni adaptacyjnych.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 18:07   #72
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Ja tak "oswoiłam" przedszkole właśnie przez plac zabaw. Codziennie tam bywamy, młody się bawi, zna każdą przysłowiową dziure. Ale i tak nie wiem jak będzie w pon. :P

Nie ma się co aż tak denerwować, pomśleć co będzie jak dziecko będzie pisało mature

U nas też nie było dni adaptacyjnych.
tamten jest zamknięty i inne dzieci nie mogą wchodzić....

byliśmy i trochę jestem pewniejsza, bo widzę, że jemu się spodobało
tzn. na początku się wkurzyłam, bo wczoraj dzwoniłam i Pani pow, że dni nie ma, ale można przyjść "pozwiedzać". Dziś wchodzę, a Pani jakaś stoi, więc mówię co i jak, poszła się zapytać do sekretariatu. Po czym pokazała mi szatnię i mówi, że sala w pniedziałek, bo dziś to sprzątnie, przygotowanie i nie mają czasu... zagotowalo się we mnie trochę, bo wczoraj móili co innego...
ale zapytałam jej gdzie ta sala, żeby chociaż pokazała, które drzwi, żebym mogła mu powiedzieć, pokazać jakoś namacalnie gdzie pójdzie. No i się zgodziła nawet mi tą salę pokazała, swoją drogą fajna jest, kolorowa, dużo zabawek i akurat się złożyło, że przyszła pani, która będzie jego wychowawczynią zagadała do niego, wzięła do tej sali, pokazała zabawki, także bardzo zadowolona jestem z tego "przypadku". Teraz jak go spytam to mówi, że tam jest pani ZOsia, że jest dużo zabawek, samochodów.... mówię mu, że dzieci dziś nie było, bo są wakacje, ale w poniedziałek wszyscy przyjdą i on też i przytakuje niby.... cieszę się, bo to nie jest już czarna dziura tylko wie co tam jest, o to mi chodziło
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 19:53   #73
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Moje dziecko mimo iż posłuszne i chętnie współpracuje, gdy dzieci miały "czas wolny" znalazłą dwójkę kompanów do brojenia. Wychowawczyni przekazała, że aż oczy jej błyszczały

Dziś była drugi dzień. Buzia jej się nie zamyka Ciągle nawija jak katarynka. A do przedszkola chyba będzie chodziła chętnie, rano wstała i opowiada: Mamo! Coś mi się śniło! Że byłam w przedszkolu i były dzieci! Poszła z uśmiechem, pożegnała się ze mną i kazała jechać do pracy Ponoć po godzinie udzieliła się jej ogólna atmosfera płaczu i też popłakała.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:08   #74
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Moje dziecko mimo iż posłuszne i chętnie współpracuje, gdy dzieci miały "czas wolny" znalazłą dwójkę kompanów do brojenia. Wychowawczyni przekazała, że aż oczy jej błyszczały

Dziś była drugi dzień. Buzia jej się nie zamyka Ciągle nawija jak katarynka. A do przedszkola chyba będzie chodziła chętnie, rano wstała i opowiada: Mamo! Coś mi się śniło! Że byłam w przedszkolu i były dzieci! Poszła z uśmiechem, pożegnała się ze mną i kazała jechać do pracy Ponoć po godzinie udzieliła się jej ogólna atmosfera płaczu i też popłakała.

a to dni adaptacyjne tak? czy już "normalne" przedszkole....

no mi właśnie dziś Pani mówiła, że w poniedziałek nie pójdzie tak gładko, bo nawet jak dzieci nie płaczą to udziela im się od tych płaczących....
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:30   #75
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Tak, to były dni adaptacyjne.
Też jestem pełna obaw jak sobie poradzi przez cały dzień, ale skoro dała radę 3 godziny to poradzi sobie 7-8 godzin.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:38   #76
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

I ja się zgłaszam jako mama debiutującej 3 latki, która to właśnie ma zapalenie uszu i bierze antyiotyk:/.We wrześniu rodzi się nam synek, więc mam różnorakie obawy, ale pewnie na wyrost
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:47   #77
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
I ja się zgłaszam jako mama debiutującej 3 latki, która to właśnie ma zapalenie uszu i bierze antyiotyk:/.We wrześniu rodzi się nam synek, więc mam różnorakie obawy, ale pewnie na wyrost

ciężarna pozdrawia ciężarną ale Ty juz na wylocie, ja dopiero w listopadzie to może Syn już oswoi się z przedszkolem do tego czasu....
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:01   #78
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

hejjj
jestem własnei po zebraniu w przedszkolu i ogólni ejestem zadowolona, mój smyk bedzie w grupie smerfów ma bardzo sympatyczną pania, mamy z nią stały kontakt,no i generalni enastawiam sie pozytywnie
jedyny minus to zgłaszałysmy z sasiadką aby mały był w grupie z jej synem i miało to nie stanowić problemu i okazało sie ze pupa nie są.............. nie wiadomo dlaczego jej syn i jeszcze jeden maluch trafili do grupy 6 latków-dziwne
nie mam jak pogadac z sasiadka czy cos sie wyjaśniło i dlaczego tak, ale strasznie mni eto ciekawi

troche mnie to przygnębiło bo wiem ze mały z sasiadem strasznie sie lubia i mały na pewno lepiej przeszedłby z tym przedszkolem do porzadku, a tak to jeszcze sie okaze z ebedzie płakac bo nei ma kolegi....
ech troche zła o to jestem
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:23   #79
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
hejjj
jestem własnei po zebraniu w przedszkolu i ogólni ejestem zadowolona, mój smyk bedzie w grupie smerfów ma bardzo sympatyczną pania, mamy z nią stały kontakt,no i generalni enastawiam sie pozytywnie
jedyny minus to zgłaszałysmy z sasiadką aby mały był w grupie z jej synem i miało to nie stanowić problemu i okazało sie ze pupa nie są.............. nie wiadomo dlaczego jej syn i jeszcze jeden maluch trafili do grupy 6 latków-dziwne
nie mam jak pogadac z sasiadka czy cos sie wyjaśniło i dlaczego tak, ale strasznie mni eto ciekawi

troche mnie to przygnębiło bo wiem ze mały z sasiadem strasznie sie lubia i mały na pewno lepiej przeszedłby z tym przedszkolem do porzadku, a tak to jeszcze sie okaze z ebedzie płakac bo nei ma kolegi....
ech troche zła o to jestem

ale 3latek z 6latkami?? toż to wilka przepaść..... u mnie to chyba same 3latki w tej grupie będą
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 21:33   #80
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
ale 3latek z 6latkami?? toż to wilka przepaść..... u mnie to chyba same 3latki w tej grupie będą
no włąsnei w szoku jestem, mam nadzijeje ze uda mi sie jutro porozmawiac z sasiadką i zobacze o co chodzi
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:48   #81
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

nieporozumienie zapewne. Trzylatek nie możne być z 6-latkami ani 5-latkami.Przecież oni mają roczne przygotowanie przedszkolne wtedy. Chyba,ze jako 4-latka chcą go do szkoły posłać
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 23:15   #82
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
nieporozumienie zapewne. Trzylatek nie możne być z 6-latkami ani 5-latkami.Przecież oni mają roczne przygotowanie przedszkolne wtedy. Chyba,ze jako 4-latka chcą go do szkoły posłać
ludzie mają różne zawirowania i pomysły, nie zdziwiłabym się tym zbytnio
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 07:54   #83
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
tamten jest zamknięty i inne dzieci nie mogą wchodzić....

byliśmy i trochę jestem pewniejsza, bo widzę, że jemu się spodobało
tzn. na początku się wkurzyłam, bo wczoraj dzwoniłam i Pani pow, że dni nie ma, ale można przyjść "pozwiedzać". Dziś wchodzę, a Pani jakaś stoi, więc mówię co i jak, poszła się zapytać do sekretariatu. Po czym pokazała mi szatnię i mówi, że sala w pniedziałek, bo dziś to sprzątnie, przygotowanie i nie mają czasu... zagotowalo się we mnie trochę, bo wczoraj móili co innego...
ale zapytałam jej gdzie ta sala, żeby chociaż pokazała, które drzwi, żebym mogła mu powiedzieć, pokazać jakoś namacalnie gdzie pójdzie. No i się zgodziła nawet mi tą salę pokazała, swoją drogą fajna jest, kolorowa, dużo zabawek i akurat się złożyło, że przyszła pani, która będzie jego wychowawczynią zagadała do niego, wzięła do tej sali, pokazała zabawki, także bardzo zadowolona jestem z tego "przypadku". Teraz jak go spytam to mówi, że tam jest pani ZOsia, że jest dużo zabawek, samochodów.... mówię mu, że dzieci dziś nie było, bo są wakacje, ale w poniedziałek wszyscy przyjdą i on też i przytakuje niby.... cieszę się, bo to nie jest już czarna dziura tylko wie co tam jest, o to mi chodziło
Rozumiem u nas otwarte, ale wiem, że w większości są pozamykane.


Zapytam jak po wizycie? Bo widzę, że miałaś wczoraj, bo masz w podpisie



Ja mam znowu dylemat z godziną na którą będę go zaprowadzała. Lubi sobie pospać syn, kurcze może na 8.30...

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
nieporozumienie zapewne. Trzylatek nie możne być z 6-latkami ani 5-latkami.Przecież oni mają roczne przygotowanie przedszkolne wtedy. Chyba,ze jako 4-latka chcą go do szkoły posłać
U nas jest grupa 3- 6. Oddział przedszkolny przy szkole podstawowej.
jest 4 trzylatków, 7 czterolatków i reszta starszaków.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."

Edytowane przez Marina1
Czas edycji: 2014-08-29 o 07:55
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 08:23   #84
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
ciężarna pozdrawia ciężarną ale Ty juz na wylocie, ja dopiero w listopadzie to może Syn już oswoi się z przedszkolem do tego czasu....

To córa idzie do przedszkola,a synek dopiero się urodzi
Mam nadzieję,że córcia nie będzie za bardzo chorować i zarażać brata
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 08:56   #85
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Rozumiem u nas otwarte, ale wiem, że w większości są pozamykane.


Zapytam jak po wizycie? Bo widzę, że miałaś wczoraj, bo masz w podpisie



Ja mam znowu dylemat z godziną na którą będę go zaprowadzała. Lubi sobie pospać syn, kurcze może na 8.30...

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------



U nas jest grupa 3- 6. Oddział przedszkolny przy szkole podstawowej.
jest 4 trzylatków, 7 czterolatków i reszta starszaków.
a dzięki po wizycie dobrze, akurat wczoraj nie miałam usg, ale serducha posłuchałam i co najważniejsze, pozamykana jestem na 4 spusty, nic się nie dzieje, czyli wszystko w porządku trochę zaczyna się anemia pojawiać, ale jak na ten etap to wyniki i tak mam ponoć boskie

u nas dzieciaczki można przyprowadzić do 8:15.... z tym spaniem to też różnie, zależy o której pójdzie spać, wczoraj np szalał na placu zabaw do po 20, w łóżku wylądował po 21, więc teraz jeszcze śpi ale na ogół kładę go wcześniej, o 20 to już śpi, to może jakoś się uda wstać. Mam luz, bo teraz nie muszę się zrywać do pracy i nie mam stresu, że nie zdążymy, że trzeba się spieszyć, także chociaż tyle




a o której będziecie odbierać dzieciaki z przedszkola?
u nas obiad jest o 12, więc pierwszego dnia planuję pójsć po niego zaraz po, bo Pani powiedziała, że leżakowania to nie będzie na pewno pierwszego dnia więc myślę,że przed 13 już tam będę....

ale potem, jak już się trochę oswoi to myślę, że dłużej... zadeklarowane ma i tak 8h, bo jak składałam wniosek to pracowałam


Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość

To córa idzie do przedszkola,a synek dopiero się urodzi
Mam nadzieję,że córcia nie będzie za bardzo chorować i zarażać brata
a u mnie odwrotnie
też się boję tych choróbsk..... mam nadzieję, że chociaż pierś ją trochę uchroni, o ile mi wyjdzie KP, ale przy Jaśku poszło, to może i tym razem się uda...
a jak samopoczucie przedporodowe?
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 11:11   #86
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
a dzięki po wizycie dobrze, akurat wczoraj nie miałam usg, ale serducha posłuchałam i co najważniejsze, pozamykana jestem na 4 spusty, nic się nie dzieje, czyli wszystko w porządku trochę zaczyna się anemia pojawiać, ale jak na ten etap to wyniki i tak mam ponoć boskie

u nas dzieciaczki można przyprowadzić do 8:15.... z tym spaniem to też różnie, zależy o której pójdzie spać, wczoraj np szalał na placu zabaw do po 20, w łóżku wylądował po 21, więc teraz jeszcze śpi ale na ogół kładę go wcześniej, o 20 to już śpi, to może jakoś się uda wstać. Mam luz, bo teraz nie muszę się zrywać do pracy i nie mam stresu, że nie zdążymy, że trzeba się spieszyć, także chociaż tyle




a o której będziecie odbierać dzieciaki z przedszkola?
u nas obiad jest o 12, więc pierwszego dnia planuję pójsć po niego zaraz po, bo Pani powiedziała, że leżakowania to nie będzie na pewno pierwszego dnia więc myślę,że przed 13 już tam będę....

ale potem, jak już się trochę oswoi to myślę, że dłużej... zadeklarowane ma i tak 8h, bo jak składałam wniosek to pracowałam




a u mnie odwrotnie
też się boję tych choróbsk..... mam nadzieję, że chociaż pierś ją trochę uchroni, o ile mi wyjdzie KP, ale przy Jaśku poszło, to może i tym razem się uda...
a jak samopoczucie przedporodowe?
Ech, raz lepiej raz gorzej.Raz bym chciała, żeby już było po, a za chwilę, jeszcze nie chcę rodzićW ogóle to chyba bardziej lajtowo podchodziłam do porodu przy pierwszym dziekcu, bo nie wiedziałam co mnie czekaAle teraz może za to łatwiej mi się będzie zorganizować, bo wiem co i jak
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 11:47   #87
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Ja to panikuje tak samo albo bardziej niz przed pierwszym... no ale co zrobic, nie ma wyjscia. Ale jeszcze 3 msc
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:28   #88
Rosarioo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cześć dziewczyny, moja córa też jutro idzie do przedszkola, jestem tym faktem bardzo zestresowana, ponieważ ona jest bardzo nieśmiała, nie odezwie się do obcych, z dziećmi nie bardzo chce się bawić... Martwię się jak ona sobie da rade. I zastanawiam czy odebrać ją szybciej, np po obiedzie, czy dopiero po leżakowaniu o 14?

Czy podpisujecie wszystkie rzeczy dziecka które zanosicie do przedszkola?

I tak jak część z Was jestem w ciąży

Pozdrawiam
Rosarioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:57   #89
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Moja starsza to już przedszkolna wyjadaczka ale młodsza 20miesięczna idzie do tego samego, do grupy żłobkowej, i się stresuję jednak. Właśnie kopńczę pakować na jutro gwiazdy 2 wyprawki
młodsza pieluchowa (w tej grupie może), sama je (pomijam stan ubrania potem ), ale mało gadająca, tylko kilka słów podstawowych. Tyle, że po prostu weźmie za rękę i pokaże dobitnie, czego chce.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 09:05   #90
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Witaj i gratulacje! Kiedy termin?

My poki co mamy przyniesc jutro tylko kapcie i rzeczy na zmiane w razie zalania w podpisanej siateczce.
Cala reszta to dopiero po spotkaniu org ktore ma byc jakos na tygodniu.

Ja dzis mialam juz koszmar... poszllam go odebrac o 21:30, byl na hustawce z jakas szemrana pania, zaniedbany, brudny i wystraszony i powiedzial mi, slysze to w glowie do teraz: Mamo potwornie sie balem...

Obudzilam sie przerazona i dziekowalam Bogu ze to tylko sen...

Ja jutro planuje po obiedzie go odebrac kolo 13. Babeczka powiedziala ze pierwszego dnia raczej lezakowania nie bedzie.

Eh... stresssss....

A jak Wasze nastroje w ten ostatni dzien wakacji?

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47935649]Moja starsza to już przedszkolna wyjadaczka ale młodsza 20miesięczna idzie do tego samego, do grupy żłobkowej, i się stresuję jednak. Właśnie kopńczę pakować na jutro gwiazdy 2 wyprawki
młodsza pieluchowa (w tej grupie może), sama je (pomijam stan ubrania potem ), ale mało gadająca, tylko kilka słów podstawowych. Tyle, że po prostu weźmie za rękę i pokaże dobitnie, czego chce.[/QUOTE]
Jutro szykuje sie dzien proby maluchow i nasz...
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-08 15:28:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.