położenie midnicowe cc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-08, 13:32   #1
zaneta00001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17

położenie midnicowe cc


czesc
jestem w 36 tygodniu ciąży moja coreczka od zawsze byla w polozeniu miednicowym (posladkowym) i ciagle to sie nie zmienilo termin porodu mam na 11.lutego 2009r ale lekarz powiedzial ze mam przyjsc do miego 22.stycznia 2009r na usg zeby sprawdzic czy cos sie zmienilo, jezeli mala sie nie przekreci do tego czasu powiedzial ze mnie polozy do szpitala na ciecie cesarskie .
ok tylko nie rozumiem czemu tak wczesnie ?? a nie naprzyklad w terminie?? czy beda chcieli mi ja przekrecic (nie zgodze sie) czy tez slyszalam ze niby ciecie cesarskie robi sie wczesniej przed terminem ?? czy to prawda jak to wszystko wyglada ??? prosze o odpowiedz
zaneta00001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 16:03   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: położenie midnicowe cc

Podstawowoe pytanie dlaczego nie zapytalas swojego lekarza ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 07:17   #3
zaneta00001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: położenie midnicowe cc

chyba dlatego tylko ze mnie to zaskoczylo i nie po,yslalam o co bym go chciala zapytac dopiero w domu zaczely mi sie mysli klebic i moze dlatego ze jemu sie spieszylo i mnie zbyl ze musi wyjsc juz napewno bardziej sie przygotuje na te wizyte co mnie czeka za 2 tygodnie
zaneta00001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 11:10   #4
lutka21
Raczkowanie
 
Avatar lutka21
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 107
Dot.: położenie midnicowe cc

lekarze wyznaczaja cc wczesniej (zwykle jest robione od 36 tc) zeby uniknac komplikacji mozesz nie doczekac do wyznaczonego terminu porodu (11luty) , a jesli zaczelabys rodzic przed planem a jest to mozliwe ze wzgledu na skracajaca sie szyjke, wprawdopodobne jest ze dziecko wsunelo by sie w kanal rodny co uniemozliwiloby juz wykonanie cc i musialabys rodzic sn dziecko ulozone posladkowo co groziloby ogromnym nacieciem pochwy, problemow z wyciagnieciem dziecka, rozerwaniem cie lub trzeba bylo by uzywac próznociagu zeby wyjac dziecko.
ZAUFAJ LEKARZOWI i zycze wszystkiego dobrego
lutka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 11:22   #5
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: położenie midnicowe cc

Spokojnie, do porodu jest jeszcze trochę czasu, może mała się przekręci i cc nie będzie konieczna. Jesteś już w 36 tygodniu, więc dzidziuś jest już dojrzały. Cc jest zazwyczaj wyznaczane przed terminem porodu, żeby mogło odbyć się planowo, zanim zacznie się akcja porodowa, zapobiega to ewentualnym komplikacjom. Nie martw się na zapas
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:05   #6
zaneta00001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: położenie midnicowe cc

dzięki bardzo za wszystko najważniejsze żeby mała była zdrowa pozdrawiam
zaneta00001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 22:35   #7
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: położenie midnicowe cc

Hej kobietki odswiezam temat, moze znajdzie sie ktos kto odpowie mi na moje pytanie moj syn jest ulozony miednicowo, jutro zaczynam 35 tydzien ciazy. W nastepnym tygodniu czeka mnie usg i podkecie przez lekarza prowadzacego ostatecznej decyzji co do cesarskiego ciecia. Moj lekarz chce by ewentualna cesarka zostala przeprowadzona w 38 tygodniu ciazy a w szpitalu w ktory sobie wybralam cc przeprowadza sie cc w 39 tygodniu ciazy. No i zaczynam sie zastanawiac czy nie szukac innego szpitala w ktorym zrobili by mi cc w tym 38 tygodniu. Wydaje mi sie to o wiele mniej ryzykowne poniewaz boje sie czekac do 39 tygodnia. Wiele kobiet w 39 tyg rodzi i boje sie ze zaczne rodzic zanim zrobia mi cc i dziecko wejdzie w kanal rodny i nie bedzie odwrotu. Dla spokoju wilalabym miec cc w 38 tygodniu niz czekac w stresie czy na pewno zdarze przed skurczami i porodem. Czy wiecie moze gdzie w Warszawie przeprowadzaja cc w 38 tygodniu ciazy? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-26 23:35:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.