Ćwiczenia przy problemach z plecami/kręgosłupem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-02, 21:37   #31
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: Ćwiczenia na kręgosłup

oczywiście że są! I to mnustwo. Pierwsza podstawowa rada dla Twojego chłopaka to - jeśli podnosi cokolwiek ciezkiego to niech przyjmnie do tego odpowiednią pozycję. NIE MA MOWY O KRZYWYM KREGOSLUPIE W ETAPIE PODNOSZENIA. Plecy powinny być proste, nogi ugięte, pupa maksymalnie do tył. Tak wiem trudno wyobrazić sobie tak z opisu taka pozycje, mi ja kiedys instruktor wytlumaczyl ma przykladzie Małysza. Nalezy sie ustawić tak jak Malysz w momencie zjazdu ze skoczni. Pozdrawiam, a w celu uzyskania informacji o cwiczeniach "na plecy" zapraszam na gg - 5466513
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 00:09   #32
AniczkaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3
Re: Ćwiczenia na kręgosłup

Znam dobre cwiczenie,ktore ostatnio bardzo pomaga mojemu mezowi.Mozna sprobowac czy Twojemu chlopakowi cos ono da. Trzeba stanac prosto, nogi skrzyzowane( prawa noga przed lewa)w odstepie ok.15 cm.Teraz robiac wdech trzeba zgiac sie tak, aby dotknac palcami podlogi i wytrzymac w tej pozycji 30 sekund.Potem powoli sie wyprostowac. Powtarzac to cwiczenie 3xdziennie przez 2 tyg a potem profilaktycznie 1x dziennie Powodzenia
AniczkaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 17:50   #33
diament
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1
GG do diament
Re: Ćwiczenia na kręgosłup

Witaj
Także mam ten problem. Polecam stronę www.free.med.pl/rehab
Tam znajdziesz sporo informacji na temat kręgosłupa i ćwiczenia wzmacniające mieśnie grzbietu.
Pozdrawiam
Szymon
diament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 07:00   #34
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Ćwiczenia na kręgosłup

Zerknij np tu -> http://free.med.pl/rehab/Twoj_kregos...-wzmacniaj.htm
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 21:55   #35
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

Od kilku dni boli mnie kręgosłup, a w szczegolności dolna partia.Nigdy wcześniej mi sie to nie zdarzało,nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem.
Znacie może jakieś ćwiczenia,dzieki którym bede mogla rozlużnić dolne partie mięśni?Jakieś ćwiczenia dzięki którym ból/napiecie ustąpi?
Bol nie jest szczegolnie silny ale uciążliwy.
Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady.
poozdrawiam ciepło
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 08:18   #36
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

witam serdecznie
powinnas z tym isc do lekarza naprawde nie powinno ci sie doradzac zadnych cwiczen jesli tam nie bylas i nie wiesz co to jest powodzenia od na pewno ci cos doradzi
radze isc do rahabilitanta on od takich rzeczy jest najlepszy
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 10:33   #37
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

Wcale nie uwazam by ze wszytskim trzeba bylo panikowac i chodzic do lekarza.. Sama powinnas ocenic jak bardzo Ci doskwiera. Rowniez miewalam takie bole,sa one zazwyczaj skutkiem zasiedzialego trybu zycia (kilku godzin dziennie przed komputerkiem :P ), albo radykalnego silnego wysilku fizycznego.. Mysle ze powinnas sprobowac isc na masaz, a pozniej na ABS (trening nastawiony na miesnie grzbietu i brzucha) dobrze robi..
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-29, 11:09   #38
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

Catt. Przepraszam, że wtrącę swoje. Co oznacza kręgosłup, a zwłaszcza zaniedbany, wiem zbyt dobrze Ja sama. Nie radzę w żadnym wypadku stosować terapii na własną rekę. Pierwszym posunięciem powinien być RTG kręgosłupa. Potem uzyskasz skierowanie albo do ortopedy, albo do neurochirurga. To ONI dys[ponując zdjęciem-skieruja Ciebie do Rehabilitanta, który zastosuje prawidłowe ćwiczenia. Nie wszystkie ćwiczenia można stosować. Wszystko zależy od tego - co się dzieje. Proszę, zaufaj mi. Z kręgosłupem żartów nie ma. A może zdjęcie nic nie wykaże. Jednak bądź przezorna. Boli Cię odcinek lęźwiowo-krzyżowy.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 11:44   #39
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

W trakcie rahabilitacji po wypadku w ubiegłum roku dowiedziałam się, że bardzo wiele osób ma poważne wady kręgosłupa i zupełenie o tym nie wie. Konsekwencje zaniedbania tego problemu mogą skończyć się unieruchomieniem (cżęśćiowym lub całkowitym), dyskopatią, zaburzeniami neurologicznymi. U nałogowych komputerowców dochodzi często do zniesienia lordozy szyjnej, co powoduje zwiększone napięcie mięśniowe, sztywość karku i drętwienie kończyn. Woziłam się z tym prawie rok i wiem, że raz uszkodzony kręgosłup będzie o sobie dawała znać do końca życia.
Idź do lekarza ortopedy. Nie lekceważ tego.
Zrób zdjęcie kręgosłupa.
I nie zapisuj się na razie na żadne ćwieczenia, bo jeśli masz np. częściowo wysunięty dysk (np. c4, c5 - najczęściej ludzie tak mają), to dopiero sobie zaszkodzisz.
Lekarz może ci zapisać Mydocalm na rozluźnienie mięśni, ale to zależy tylko od niego.
Pozdrawiam,
Helen, Która Całowała się z Samochodem.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 13:20   #40
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

No tak. Ja niestety - ograniczam sie tylko do informacji
"w pigułce". Obszernie opisywać schorzeń kręgosłupa, nie zamierzam, jest to bowiem specjalizacja szczegółowa, wymagajaca ogromnej wiedzy, doświadczenie, a wirtualnie nie zamierzam sie podkładac. Pozdrawiam. Rentgen zaleciłam. vulgata
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 07:38   #41
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

Ja mam podobny problem: nie mogę się np. schylać tak po prostu-od razu tylko na raty jak starsza pani nie mogę też rano wstać od razu tylko też powoli bardzo mnie to denerwuje bo ten stan trwa juz bardzo długo. Miałam zamiar zapisac sie na aerobik, ale teraz chyba zdecyduję się na lekarza. pa
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-30, 13:01   #42
Kaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

Na razie może Ci pomóc tzw. kołyska. Kładziesz się na plecach, zwijasz w kłębek i kołyszesz w tył i w przód. Ja już doszłam do 60 wahnięć na "jedno posiedzenie". Pomaga, ale po kilku sesjach bolą kręgi. Wtedy trzeba przerwać na kilka dni. Poza tym dobrze robi pływanie. Oczywiście, bez lekarza się nie obejdzie, lepiej sprawdzić jaki jest powód.
Kaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-02, 18:15   #43
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

Musze wam powiedziec, ze ten temat jest naprawde przykry. A zwlaszcza to, ze tyczy sie mlodych osob, poprzez brak sportu.. Mam na mysli ciagle bole kregoslupa, cellulitis drugiego i trzeciego stopnia u 16 latek.. I inne tego typu dolegliwosci.. To co w takim razie bedzie jak nasze pokolenie skonczy 60lat?! PS. Caly czas sadze ze glownym powodem nie jest schorzenie kregoslupa tylko brak ruchu.. A zreszta zapraszam do tego lekarza, bo az jestem ciekawa jego diagnozy
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-02, 18:43   #44
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup

ZimnaBlondyneczko / czemu akurat zimna?/Odpowiedź jest na tyle bezpieczna, że mogę się na spokusić. Bardzo dobrze zauważyłaś problem w obniżaniu się wieku, którego dotykają wszelakie przypadłości, zarezerwowane dotychczas, na 'wiek dojrzały". Młodzi ludzie-nie zdając sobie z tego sprawy- sami sobie szkodzą m.inn. poprzez; wszelkie siłownie, forsujace aerobiki, długą bezkrytyczną rozrywką przed komputerem / oddzielam pracę/, i wiele, wiele innych. nie sprzyja też praca; wydłużony w czasie siedzący trub pracy, przed komputerem, przed kasą fiskalną, obsługa sklepów - na stojaco cały dzień. Oto odpowiedź na Twoje słuszne przerażenie. Przed Nami całe pokolenie osób ze schorzeniem kręgosłupa / czasem jeszcze milczy/, wady ortopedyczne-nabyte, żylaki,zapalenia żył, guzki odbytnicy, pogarszanie wzroku, i dalej wyliczać nie będę. Ze wszystkiego można korzystać. Jedynie z umiarem. Nie ucieknie się jedynie od pracy. Niestety - w wielu przypadkach. Sport i owszem. Od małego. Ale nie wspólczesny. Trochę inny. A w domach "mamy" powinny swoim dzieciom wsadzać pod pachę linijkę podczas siedzenia. I nie tylko. Taki zwyczaj był kiedyś w szkołach. Pozdrawiam serdecznie - temat mocno złożony.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-02, 19:14   #45
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup-DZIĘKUJĘ POMOGŁO

Jedna z życzliwych wizażanek przysłała mi przed świętami zdjęcia z ćwiczeniami,których zadaniem było zlikwidowanie mojego bólu.
Cwicze codziennie od tamtego czasu i ciesze sie bardzo,że mogę to napisać-ból minął
bardzo dziekje za pomoc
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-02, 19:43   #46
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Bardzo proszę o pomoc-kręgosłup-DZIĘKUJĘ POMOGŁO

Bardzo cieszę się z tego faktu. Mam nadzieję, że tej "życzliwości" nie przekazał żaden lekarz. A zresztą byłoby to-na własne ryzyko. Niestety, w takim razie nie jestem użyczliwa. Mnóstwo materiałów w tym temacie posiadam. Jednak nikomu nie wyślę. Z racji mojej odpowiedzialności. Przykro mi, że tak jestem interpretowana. Zatem...lepiej się nie wychylać. Pozdrawiam serdecznie. I do długiego zobaczenia z racji zaległego wyjazdu.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 22:38   #47
frog7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Question Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Mam prawie 19 lat i krzywy kręgosłup we wszystkich chyba mozliwych miejscach. Brzuch wypinam do przodu, ramiona lecą do przodu i szyja wraz z głową. Wyglądam okropnie! ile kroc przchodze kolo wystaw sklepowych dostrzegam to potworne odbicie. Ponadto mam 20 kg nadwagi, pragnę coś z tym zrobić, ale sama nie dam rady, potrzebuje pomocy, niestety na nikogo nie moge liczyc, jestem samotnikiem bo wstydze sie wychodzic z domu, unikam spotkan towarzyskich, dlatego nie mam przyjacol a bardzo ich potrzebuje. W rodzinie tez nie mam oparcia...chyba proszę o wsparcie...
frog7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 08:27   #48
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

basen jest najprzyjemniejszym i najskuteczniejszym sposobem, z tego co wiem. Moja kolezanka tez miala taki sam problem, Frog7, i lekarz zalecil jej własnie basen. Mozesz wykupic karnet w godzinach odpowiadajacych Tobie, tak abyś mogła poruszac się w wodzie bez skrępowania. Basen świetnie wpływa na wszystko.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 10:40   #49
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

popieram pomysl Inch

odwiedzasz lekarza? powinien zaopatrzyc Cie w ulotke z odpowiednimi cwiczeniami do Twojej wady kregoslupa. Gdzies mialam taka w domu, ale szczerze watpie, ze ja odnajde. cwiczenia, ktore pamietam to miedzy innymi: rowerek, nozyce pionowe, glebokie wdechy i wydechy, kazde z tych cwicen wykonujemy lezac na pleckach, rece natomiast sa splecione na karku. jestem pewna, ze znalazlabys je na niejednej z internetowych stron.

Frog7 poradzisz sobie.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 12:31   #50
frog7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Dziękuję Wam bardzo z te rady, napewno skorzystam, pozdrawiam.
frog7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 12:32   #51
Nutka88
Raczkowanie
 
Avatar Nutka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 152
GG do Nutka88 Send a message via Skype™ to Nutka88
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Ja tesh mam problemy z kręgosłupem. Ale niestety sądzę, że ani ja, ani żadna inna wizażanka nie będą Ci mogły w stanie pomóc. Tego się po prostu nie da zrobić on-line, jeżeli chodzi o sprawy ortopedyczne! Najlepiej udaj się do lekarza i on powinien Ci pomóc. Chociaż... szczerze mówiąc... trochę późno się za to zabierasz. Masz jush 19 lat! Ja mam 17 a ze swoim kręgosłupem walczę od dzieciństwa Jednak na moje dolegliwości pomaga mi masaż, basen, odpowiedznie ćwiczenia. No ale właśnie, ćwiczenia musi Ci dobrać lekarz! Pozdrawiam! Trzymaj sie
__________________
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
Paul Claudel
Nutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 12:35   #52
frog7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Myślę, że masz sporo racji. Dziekuję za rady.
frog7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 12:42   #53
Nutka88
Raczkowanie
 
Avatar Nutka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 152
GG do Nutka88 Send a message via Skype™ to Nutka88
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Nie ma za co Po prostu wiem, co przeżywasz, chociaż po wielu latach stosowania się do zaleceń i zakazów lekarzy jakoś wychodzę "na prostą"
__________________
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
Paul Claudel
Nutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 12:48   #54
frog7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Myślę, że wszystko będzie lepsze od nic nierobienia W każdym razie krzywy kręgosłup to okropna przypadłość
frog7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 23:03   #55
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Przede wszystkim, dziewczyny, powinnyście iść z krzywym kręgosłupem do lekarza. Lepiej we własnym zakresie nie eksperymentować bardzo z ćwiczeniami.
Poza tym - joga na poziomie zerowym dobrze na niego wpływa Likwiduje okrągłe plecy, ściąga barki w dół i ogólnie poprawia postawę.
Polecam jednak na samym początku porady lekarza.
Pozdrawiam i powodzenia
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:48   #56
Kisia77
Przyczajenie
 
Avatar Kisia77
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Gorąco polecam JOGĘ!!!!! Większość naszego dnia spędzamy w pozycjach bardzo obciażjących kregosłup. Joga według mnie to nic innego jak gimastyka korekcyjna na kręgosłup. Ja ćwiczę jogę siedem miecięcy i widzę już efekty swojej pracy. To wcale nie są medytacje z dzwoneczkami jak się wiekszości ludzią wydaje , tylko własnie ćwiczenia rościągające kręgosłup i ścięgna nóg.
Kisia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 11:30   #57
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Ja mam 16 lat. W tamtym roku miałam takie badania...bilans czy co...I mam lekko przekrzywiony * nie wiem jak to nazwać* kregoslup i mialam cwiczyc z rehabilitantem...Na szczescie moja ciotka ktora jest moja sasiadka jest rehabilitantka i ze mna cwiczyla jakies pol roku bo potem mi sie nie chcialo i w ogole tak jakos...teraz cwicze sama...MOTYLKA, albo z takim dlugim patykiem ( z miotly wyciagnelam :P) i sie ciesze, ze ZMADRZALAM i cwicze )
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 11:31   #58
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

Ale uwazam, ze ty masz chyba cos powazniejszego...Sorki za te slowa...
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 18:40   #59
kasiazi
Raczkowanie
 
Avatar kasiazi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 52
Exclamation Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

po pierwsze każdy kręgosłup jest inny po drugie wad postawy związanych z kręgosłupem jest jeszcze więcej
moje rady:
1. wizyta u lekarza
2.ćwiczenia o ile nie odczuwasz bólu pleców czy mrowienia/drętwienia w rękach/nogach
3.basen - popieram ale jeśli mówisz że brzuszek ci wystaje do przodu to absolutnie odradzam żabke najlepszy kraul albo na plecach są też ćw. korekcyjne w wodzie ale to długi temat
4.ćwiczenia: wzmacniaj mięśnie posturalne: brzuch (najlepsze półbrzuszki) i grzbiet
5.mimo wszystko radzę specjalistę
kasiazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 18:46   #60
kasiazi
Raczkowanie
 
Avatar kasiazi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 52
Dot.: Hejka, proszę poradzcie jakies cwiczonka na krzywy kręgosłup.

ps 20 kg nadwagi to zdecydowanie za dużo jeśli nie chcesz mieć zmian zwyrodnieniowych w stawach kolanowych, biodrach czy kręgosłupie w wieku 25 lat to zainwestuj w sport nie odchudzaj się na siłę ale się ruszaj znajdż taki sport który polubisz
kasiazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.