BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-12, 19:12   #1
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127

BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?


Witajcie, jestem posiadaczką cery trądzikowej i bardzo tłustej. Świecę się już 20 minut po makijażu, a po niecałej godzinie świecę się jak latania morska, nie znam nikogo, kto się tak masakrycznie świeci jak ja, a wiadomo, to oszpeca Chodzi o strefę T.
Nakładanie kolejnej warstwy pudru robi tylko maskę pozatym nie chcę robić pożywki dla bakterii na twarzy...
Najchętniej w ogole nie malowałabym się, ale mam blizny po tradziku(robią mi się po każdym pryszczu nawet, jeśli go nie wycisnę...) i nie mam opcji, zeby wyjść bez makijażu. Jedyne, co pomaga mi w miare normalnie funkcjonować i wyglądać, to 3 min solarium tygodniowo, wysusza mi to buzię, mniej się błyszczę, a trądzik się zmniejsza. Bardzo dbam o cerę, tyle, ile mogę.
Nadmienię, że mam Zespół Policystycznych Jajników, bo to też jest ważne. Czy jest jakiś sposób na ograniczenie tego tłuszczu na twarzy? Może jakaś dieta? W te upały na mojej twarzy możnaby jajko sadzone usmażyć... Czy ograniczenie tłustych potraw może jakoś pomóc? Proszę o rady, może któraś z Was z tym wygrała?
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 20:11   #2
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Ja wygrałam póki co dzięki Izotekowi (jestem w trakcie kuracji, mam nadzieję, że po kuracji to mega świecenie sprzed nie wróci...), niczym innym mi się nie udało niestety
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-08-12 o 20:12
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 21:18   #3
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Ciekawe, czy na trądzik pomaga długotrwale, bo mam hormonalny i już nie wiem... czy na taki trądzik Izotek też się nadaje?
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 10:21   #4
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Ciekawe, czy na trądzik pomaga długotrwale, bo mam hormonalny i już nie wiem... czy na taki trądzik Izotek też się nadaje?
Jeśli jest hormonalny to niestety raczej nie Powinnaś próbować jakoś ustabilizować hormony, chyba tylko to może pomóc...
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:12   #5
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Problem jest taki, że niestety nie mogę przyjmować hormonów Czy jestem do końca życia skazana na trądzik i łój?
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:03   #6
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

A jesteś pewna, że to na bank w 100% trądzik hormonalny? Jeśli chodzi o Izotek to oto jak działa (sama nie umiem tak dobrze wytłumaczyć, więc wklejam z neta):
Jak działa izotretynoina?

zmniejsza wydzielanie łoju, co przekłada się także na zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych;

normalizuje procesy rogowacenia, „otwierając” istniejące zaskórniki i umożliwiając ich opróżnienie oraz hamując tworzenie się nowych;

ogranicza rozwój bakterii Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za podrażnienie skóry i miejscowy proces zapalny (bezpośrednią przyczyną podrażnienia i zapalenia skóry są kwasy tłuszczowe, uwalniane podczas rozkładu łoju przez te bakterie).

A więc jak widzisz nie ureguluje Ci hormonów, mnie nawet na Izo troszkę pogarsza się cera w okolicach miesiączki. Ja mam problem z prolaktyną, którego też nie mam jak leczyć- jest to czynnościowe a nie mogę brać leku na obniżenie. W każdym razie Izotek powinien pomóc na świecenie itd., tyle że w trakcie kuracji. U wielu osób problem wraca w mniejszym lub większym stopniu po kuracji, mówię tu o świeceniu i przetłuszczaniu skóry głowy. Bo w zasadzie nie na to się bierze Izotek tylko na trądzik, którego nie udało się wyleczyć niczym innym, jeśli są to faktycznie zmiany hormonalne to Izotek nie pomoże albo pomoże tylko na to co wyskakiwało Ci przez przyczynę na którą działa, np. przez nieprawidłową pracę gruczołów łojowych. Ale trądzik hormonalny wróci zapewne nawet jakby się zmniejszył w trakcie kuracji. Izotek ma też poważne skutki uboczne, więc skoro nie możesz brać hormonów to nie wiem czy byś go mogła brać...W każdym razie gra nie warta świeczki jeśli to faktycznie w większości trądzik hormonalny
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-08-13 o 14:05
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 18:40   #7
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
. W każdym razie Izotek powinien pomóc na świecenie itd., tyle że w trakcie kuracji. U wielu osób problem wraca w mniejszym lub większym stopniu po kuracji, mówię tu o świeceniu i przetłuszczaniu skóry głowy. Bo w zasadzie nie na to się bierze Izotek tylko na trądzik, którego nie udało się wyleczyć niczym innym, jeśli są to faktycznie zmiany hormonalne to Izotek nie pomoże albo pomoże tylko na to co wyskakiwało Ci przez przyczynę na którą działa, np. przez nieprawidłową pracę gruczołów łojowych.
Niekoniecznie, niektórzy biorą izotretynoinę właśnie z powodu łojotoku, bo przecież działa ona na gruczoły łojowe. I wiadomo, po zakończeniu kuracji skóra wraca do normalności, ale właśnie - normalności, a nie dramatycznego przetłuszczania. Wiem, że są dziewczyny z problemami hormonalnymi, które łączą swoją kurację właśnie z izotretynoiną. Myślę, że warto się udać do jakiegoś rozsądnego lekarza i zobaczyć, co powie .
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-15, 22:20   #8
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Cytat:
Napisane przez slow_motion Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, niektórzy biorą izotretynoinę właśnie z powodu łojotoku, bo przecież działa ona na gruczoły łojowe. I wiadomo, po zakończeniu kuracji skóra wraca do normalności, ale właśnie - normalności, a nie dramatycznego przetłuszczania. Wiem, że są dziewczyny z problemami hormonalnymi, które łączą swoją kurację właśnie z izotretynoiną. Myślę, że warto się udać do jakiegoś rozsądnego lekarza i zobaczyć, co powie .
No jeśli nie mają trądziku to raczej nie biorą Izoteku...Można mieć tłustą skórę i nie mieć żadnego trądziku tylko drobne niedoskonałości od czasu do czasu...Po leczeniu też różnie bywa...
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 13:59   #9
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
No jeśli nie mają trądziku to raczej nie biorą Izoteku...Można mieć tłustą skórę i nie mieć żadnego trądziku tylko drobne niedoskonałości od czasu do czasu...Po leczeniu też różnie bywa...
Moja poprzednia lekarka przepisywała swojemu mężowi izotek na łojotok. Trądziku nie miał.

Na przetłuszczanie pomaga podobno zioło wierzbownicy. Czy faktycznie działa, nie wiem, nie próbowałam. Tylko że z tego co wiem może wpływać na cykl, więc przy PCO na pewno wymaga konsultacji z lekarzem
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.

Edytowane przez slow_motion
Czas edycji: 2015-08-16 o 14:06
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 16:02   #10
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: BARDZO tłusta cera - problemy hormonalne - co robić?

Cytat:
Napisane przez slow_motion Pokaż wiadomość
Moja poprzednia lekarka przepisywała swojemu mężowi izotek na łojotok. Trądziku nie miał.

Na przetłuszczanie pomaga podobno zioło wierzbownicy. Czy faktycznie działa, nie wiem, nie próbowałam. Tylko że z tego co wiem może wpływać na cykl, więc przy PCO na pewno wymaga konsultacji z lekarzem
Hmmm to gratuluję jeśli brał Izotek na łojotok, bo to mega silny lek...Powinien być przepisywany przy ciężkich postaciach tradziku lub przy uporczywym trądziku, na który nic nie działa.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-16 17:02:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.