Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-21, 17:38   #1
cassesh
Przyczajenie
 
Avatar cassesh
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Śląsk; Jaworzno
Wiadomości: 6

Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.


Cześć dziewczyny!
Na początku chciałam wytłumaczyć, czemu zakładam nowy wątek zamiast przeszukać forum o podobnej treści. Jestem tu nowa i nie za bardzo orientuję się jak wszystko tu działa. Ale to chyba nie o to się rozchodzi.

Piszę tutaj ponieważ moja cera nie wygląda najlepiej i pozostawia dużo do życzenia, co jest dla mnie udręką i pewnie nie tylko dla mnie. Jest to mój problem bodajże od gimnazjum. Strasznie mnie oszpeca, przez co jestem bardziej wstydliwa, zakompleksiona. Jest coraz gorzej, pojawiają się nowe grudki lub cokolwiek to jest. Występują u mnie masowo na całej twarzy. Wiele maseczek jak i specyfików wypróbowałam ale nic nie zmniejszyło ich ilości.
Zwracam się do was nadzieją, że któraś z was boryka się/borykała z takowymi problemami cery. Dołączam zdjęcia bo sama nie jestem w stanie określić cóż to jest a dostać się do dermatologa zwłaszcza dobrego to po prostu cud. Jak na razie mam ustaloną wizytę w połowie listopada. Nie mam pojęcia czy jest to dobry lekarz czy nie. Jeżeli któraś wie jak sobie z tym radzić, jak leczyć to bardzo proszę o jakieś rady. Wszelkie wskazówki są dla mnie cenne. Chce się w końcu tego pozbyć i mieć ładną, zdrową cerę. Może byłyście z takim własnie problemem już u dermatologa bądź lekarza i wiecie jak to przełamać, co stosować i ile by pomogło. Proszę o pomoc.
Z góry bardzo dziękuję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Snapchat-20140924033233.jpg (59,7 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Snapchat-1644156552355038094.jpg (66,1 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Snapchat-7248651038676433189.jpg (62,2 KB, 68 załadowań)
__________________
"Dla tego, kto prawdziwie cierpi, najrozsądniejsze nawet słowa nie są żadną pociechą. Znacznie więcej może dla niego znaczyć po prostu życzliwa obecność."
cassesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 20:20   #2
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

miałam ta twarzy to samo, dermatolog określil to jako zaskórniki zamknięte, przepisał mi na to skinoren, po zużyciu 2 tubek problem całkowicie zniknął
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 21:58   #3
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Zaskórniki zamknięte. Mnie pomógł Brevoxyl i Effaclar Duo. Polecam to drugie, bo w każdej lepszej aptece można dostać próbki i przetestować (możesz popatrzeć też za innymi kremami z kwasem, np. z Avene lub Pharmaceris) . Dodatkowo - bardzo dokładne oczyszczanie twarzy.

Przede wszystkim poszukaj też wątków o zaskórnikach zamkniętych, znajdziesz w nich mnóstwo informacji
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 06:58   #4
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

ja właśnie powoli wychodzę z takiego stanu cery. Oczywiście Linia Effaclar w tym effaclar duo, kuracja kwasami i retinoidy (Epiduo) i potężna regeneracja, moje zaskórniki były głęboko w skórze i nie było ich tak widać jak u Ciebie, teraz w trakcie kuracji przemieściły się płycej i twarz wygląda identycznie. Z każdą eksfoliacją jest tego mniej, zaskórniki zminimalizowane o 70%
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 22:35   #5
roncziii
Przyczajenie
 
Avatar roncziii
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Znam ten ból bo sama mam duży problem z cerą
próbowałaś może maseczki z drożdży? jest bardzo skuteczna, ja dopiero czwarty dzień jej używam, więc nie widać ogromnych efektów ale cera jest bardziej gładka i nawilżona, dlatego polecam a jak już próbowałaś i nie pomogło no to dobrze byłoby gdyby dermatolog przepisał Ci żel epiduo, ja go używam od miesiąca codziennie na noc i i rano nie budzę się z wielkimi niespodziankami na szczęście.
Chyba nie wyciskasz tego? + jakich kosmetyków używasz?
roncziii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 00:53   #6
cassesh
Przyczajenie
 
Avatar cassesh
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Śląsk; Jaworzno
Wiadomości: 6
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez hotlikefire Pokaż wiadomość
miałam ta twarzy to samo, dermatolog określil to jako zaskórniki zamknięte, przepisał mi na to skinoren, po zużyciu 2 tubek problem całkowicie zniknął
Sporo czytałam o tym kremie, ale postanowiłam, że wstrzymam się z zakupem ponieważ uznałam, że na każdą cerę może zadziałać inaczej. Teraz jeszcze poczekam do wizyty u dermatologa i zobaczę co mi postanowi przepisać, ale dziękuję bardzo za odpowiedź i może zdołam wypróbować ten krem w przyszłości. Dzięki wielkie!

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Zaskórniki zamknięte. Mnie pomógł Brevoxyl i Effaclar Duo. Polecam to drugie, bo w każdej lepszej aptece można dostać próbki i przetestować (możesz popatrzeć też za innymi kremami z kwasem, np. z Avene lub Pharmaceris) . Dodatkowo - bardzo dokładne oczyszczanie twarzy.

Przede wszystkim poszukaj też wątków o zaskórnikach zamkniętych, znajdziesz w nich mnóstwo informacji
Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Co do specyfików to wstrzymam się jeszcze aż do wizyty, natomiast jeżeli pomoc ze strony lekarki nie pomoże, postanowię spróbować! Jakieś konkretne polecane kosmetyki do oczyszczania twarzy? Na co dzień maluję się kremem rozświetlającym, kremem BB oraz pudrem. Po myciu zazwyczaj po prostu biorę na wacik trochę zwykłego kremu do twarzy i usuwam resztki makijażu, a później przejeżdżam tonikiem.
__________________
"Dla tego, kto prawdziwie cierpi, najrozsądniejsze nawet słowa nie są żadną pociechą. Znacznie więcej może dla niego znaczyć po prostu życzliwa obecność."
cassesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 10:25   #7
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez cassesh Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Co do specyfików to wstrzymam się jeszcze aż do wizyty, natomiast jeżeli pomoc ze strony lekarki nie pomoże, postanowię spróbować! Jakieś konkretne polecane kosmetyki do oczyszczania twarzy? Na co dzień maluję się kremem rozświetlającym, kremem BB oraz pudrem. Po myciu zazwyczaj po prostu biorę na wacik trochę zwykłego kremu do twarzy i usuwam resztki makijażu, a później przejeżdżam tonikiem.
Bardzo dobrze, że decydujesz się poczekać ze zmianami pielęgnacji do wizyty u dermatologa. Lekarz przepisze leki i ustali kurację odpowiednią do Twojego typu cery i problemu, wyleczy stan zapalny.

Dziewczyny dobrze pisały, przy problemie jaki posiadasz dokładne oczyszczanie twarzy to podstawa. Oczyszczanie kremem i tonikiem nie wystarczy.

Jak pielęgnujesz swoją cerę?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 10:41   #8
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Kup sobie jakiś apteczny płyn micelarny na bazie wody termalnej do demakijażu
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 18:06   #9
cassesh
Przyczajenie
 
Avatar cassesh
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Śląsk; Jaworzno
Wiadomości: 6
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
ja właśnie powoli wychodzę z takiego stanu cery. Oczywiście Linia Effaclar w tym effaclar duo, kuracja kwasami i retinoidy (Epiduo) i potężna regeneracja, moje zaskórniki były głęboko w skórze i nie było ich tak widać jak u Ciebie, teraz w trakcie kuracji przemieściły się płycej i twarz wygląda identycznie. Z każdą eksfoliacją jest tego mniej, zaskórniki zminimalizowane o 70%

Właśnie sporo czytałam na temat kwasów, ale sama nie chciałam sobie dobierać kosmetyków. Mam nadzieję, że i u mnie po wizycie u dermatologa będzie o wiele lepiej. Oby tak dalej, życzę powodzenia!

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez roncziii Pokaż wiadomość
Znam ten ból bo sama mam duży problem z cerą
próbowałaś może maseczki z drożdży? jest bardzo skuteczna, ja dopiero czwarty dzień jej używam, więc nie widać ogromnych efektów ale cera jest bardziej gładka i nawilżona, dlatego polecam a jak już próbowałaś i nie pomogło no to dobrze byłoby gdyby dermatolog przepisał Ci żel epiduo, ja go używam od miesiąca codziennie na noc i i rano nie budzę się z wielkimi niespodziankami na szczęście.
Chyba nie wyciskasz tego? + jakich kosmetyków używasz?
Próbowałam maseczkę z drożdży, ale moja skóra nie zareagowała zbyt dobrze, bo zauważyłam, że pryszcze mi po niej zaczęły wychodzić czego nie mogłam znieść, więc zrezygnowałam. Daj znać jak już będę jakieś rezultaty! Właśnie moim problemem jest też to, że wyciskałam i to nie raz, zwłaszcza że byłam na manualnym zabiegu co w ogóle mi nie pomogło,a było chyba tylko gorzej. Staram się tego nie robić, ale czasem po prostu jak widzę, że ta biała maź się wydostaję to mnie kusi i denerwuje. Jeżeli chodzi o makijaż to rozświetlacz, krem BB, i puder, a makijaż zazwyczaj zmywałam wodą, potem resztki zwykłym kremem do twarzy z nivea a później przecierałam twarz tonikiem z garniera. Wcześniej używałam kremu do demakijażu pod prysznicem kupionego w SPA, ale jak już mi się skończył to nic nie kupiłam. Dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze, że decydujesz się poczekać ze zmianami pielęgnacji do wizyty u dermatologa. Lekarz przepisze leki i ustali kurację odpowiednią do Twojego typu cery i problemu, wyleczy stan zapalny.

Dziewczyny dobrze pisały, przy problemie jaki posiadasz dokładne oczyszczanie twarzy to podstawa. Oczyszczanie kremem i tonikiem nie wystarczy.

Jak pielęgnujesz swoją cerę?
Oprócz tego co wypisałam, to czasem robię maseczki/peelingi w saszetkach kupione np. w Rossmanie. Teraz używam maseczki z glinki zielonej. Poza tym wcześniej stosowałam kozie mleko i więcej nic.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Kup sobie jakiś apteczny płyn micelarny na bazie wody termalnej do demakijażu

Dziękuję, na pewno się rozejrzę za takim! A jakieś polecane firmy lub jeszcze jakieś kosmetyki do oczyszczania twarzy?
__________________
"Dla tego, kto prawdziwie cierpi, najrozsądniejsze nawet słowa nie są żadną pociechą. Znacznie więcej może dla niego znaczyć po prostu życzliwa obecność."
cassesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 19:12   #10
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez cassesh Pokaż wiadomość
Próbowałam maseczkę z drożdży, ale moja skóra nie zareagowała zbyt dobrze, bo zauważyłam, że pryszcze mi po niej zaczęły wychodzić czego nie mogłam znieść, więc zrezygnowałam. Daj znać jak już będę jakieś rezultaty! Właśnie moim problemem jest też to, że wyciskałam i to nie raz, zwłaszcza że byłam na manualnym zabiegu co w ogóle mi nie pomogło,a było chyba tylko gorzej. Staram się tego nie robić, ale czasem po prostu jak widzę, że ta biała maź się wydostaję to mnie kusi i denerwuje. Jeżeli chodzi o makijaż to rozświetlacz, krem BB, i puder, a makijaż zazwyczaj zmywałam wodą, potem resztki zwykłym kremem do twarzy z nivea a później przecierałam twarz tonikiem z garniera. Wcześniej używałam kremu do demakijażu pod prysznicem kupionego w SPA, ale jak już mi się skończył to nic nie kupiłam. Dziękuję za odpowiedź

Oprócz tego co wypisałam, to czasem robię maseczki/peelingi w saszetkach kupione np. w Rossmanie. Teraz używam maseczki z glinki zielonej. Poza tym wcześniej stosowałam kozie mleko i więcej nic.
Manualne oczyszczanie twarzy przy stanach zapalnych jakie są widoczne na zdjęciach odpada zupełnie. Nie powinnaś też sama majstrować przy twarzy, ale o tym pewnie wiesz... To naprawdę niczemu nie pomaga. Wiem, że to irytuje i aż się prosi żeby samemu cisnąć, ale nie wolno.

Koniecznie zrezygnuj z demakijażu kremem Nivea!! Bardzo możliwe, że to dzięki temu "oczyszczaniu" masz zmiany grudkowo-krostkowe. W ten sposób tylko zatykasz sobie pory i nie usuwasz zanieczyszczeń.

Zacznij od zakupu płynu micelarnego do demakijażu twarzy - może to być Bioderma Sensibio, z tańszych a równie dobrych jest Garnier, dziewczyny chwalą też płyn do demakijażu z Biedronki - lubię go, ale odkąd przetestowałam Garniera nie zamierzam z niego rezygnować.

Jeśli chodzi o żel myjący, wszystko zależy od tego jaki masz rodzaj cery. U mnie kiedy miałam wysyp zmian grudkowo-krostkowych podobnych do Twoich, sprawdził się żel myjący La Roche Posay z linii Effaclar. Często jest w dwupakach z kremem Effaclar Duo+. Ten duet w ciągu 2-3 miesięcy kompletnie odmienił stan mojej cery i zmiany na szczęście nie wróciły.

Podsumowując, na Twoim miejscu zaczęłabym najpierw na dobry demakijaż i oczyszczanie twarzy.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 15:17   #11
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Ja do mycia twarzy używam mydła aleppo (albo się je kocha, albo nienawidzi - ja kocham). Peelingów mechanicznych już od dawna nie używam, według mnie problem z zaskornikami zamkniętymi jest spowodowany właśnie złym oczyszczaniem, peelingami mechanicznymi oraz złym makijażem.

Jak mam ochotę na głębsze oczyszczenie, to masuję twarz mydłem aleppo z wacikiem lub ściereczką z mikrofibry. Dodatkowo polecam czyste glinki - nie mieszanki z drogerii, a glinkę w proszku (zielona, biała, błoto z morza martwego - organique ma je w ofercie).

Jeżeli chodzi o makijaż i pielęgnację - minimalizm jest najlepszy. Co za krem rozswietlajacy stosujesz? I jaki bb? Z moich doświadczeń wynika, że to właśnie takie kosmetyki mogą powodować wysyp zaskórników na policzkach.

Moja pielęgnacja ogranicza się do mydła aleppo, kremów z kwasem raz na jakiś czas + w razie potrzeby krem nawilżający (LRP Toleriane Ultra). Makijaż ograniczyłam do korektora i w końcu mam całkowicie gładką skórę.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 15:24   #12
cocojamboxD
Przyczajenie
 
Avatar cocojamboxD
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Hej,
mam baardzo duże problemy z cerą, które zaczęły się mniej więcej w gimnazjum (teraz mam 20 lat). Moja skóra jest bardzo zanieczyszczona, niemal każdy por jest wypełniony bliżej nieznaną mi, białawą (ale nie ropną) i żółtawą substancją. Dodatkowo po bokach brody i w bruzdach, które biegną od skrzydełek nosa do kącików ust mam niczym nie wypełnione grudki. Dodatkowo często na całej twarzy pojawiają się płaty suchej skóry, mimo że piję dużo wody i używam kremów nawilżających. Mało tego, po dosłownie 5 minutach od zrobienia makijażu cała twarz pokrywa się grubą, tłustą warstwą łoju. Te problemy spędzają mi sen w powiek, ponieważ sprawiają, że chce mi się płakać gdy patrzę w lustro, nie jestem pewna siebie, unikam spotkań towarzyskich wszelkie maseczki, kremy itp. itd. nie dały oczekiwanych efektów. Czy któraś z was miała podobne problemy? Bardzo proszę o porady
cocojamboxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 23:00   #13
cassesh
Przyczajenie
 
Avatar cassesh
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Śląsk; Jaworzno
Wiadomości: 6
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Manualne oczyszczanie twarzy przy stanach zapalnych jakie są widoczne na zdjęciach odpada zupełnie. Nie powinnaś też sama majstrować przy twarzy, ale o tym pewnie wiesz... To naprawdę niczemu nie pomaga. Wiem, że to irytuje i aż się prosi żeby samemu cisnąć, ale nie wolno.

Koniecznie zrezygnuj z demakijażu kremem Nivea!! Bardzo możliwe, że to dzięki temu "oczyszczaniu" masz zmiany grudkowo-krostkowe. W ten sposób tylko zatykasz sobie pory i nie usuwasz zanieczyszczeń.

Zacznij od zakupu płynu micelarnego do demakijażu twarzy - może to być Bioderma Sensibio, z tańszych a równie dobrych jest Garnier, dziewczyny chwalą też płyn do demakijażu z Biedronki - lubię go, ale odkąd przetestowałam Garniera nie zamierzam z niego rezygnować.

Jeśli chodzi o żel myjący, wszystko zależy od tego jaki masz rodzaj cery. U mnie kiedy miałam wysyp zmian grudkowo-krostkowych podobnych do Twoich, sprawdził się żel myjący La Roche Posay z linii Effaclar. Często jest w dwupakach z kremem Effaclar Duo+. Ten duet w ciągu 2-3 miesięcy kompletnie odmienił stan mojej cery i zmiany na szczęście nie wróciły.

Podsumowując, na Twoim miejscu zaczęłabym najpierw na dobry demakijaż i oczyszczanie twarzy.
Dziękuję bardzo za rady, na pewno skorzystam. W najbliższym wolnym czasie postanowię się wybrać na miasto i rozglądnąć za tymi kosmetykami. Mam nadzieję, że i u mnie się dobrze sprawdzą. Trochę jestem niecierpliwa, ale może warto trochę się pomęczyć przez 3 miesiące. Krem nivea od dnia dzisiejszego przestaję używać!
__________________
"Dla tego, kto prawdziwie cierpi, najrozsądniejsze nawet słowa nie są żadną pociechą. Znacznie więcej może dla niego znaczyć po prostu życzliwa obecność."
cassesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 00:18   #14
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez cassesh Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za rady, na pewno skorzystam. W najbliższym wolnym czasie postanowię się wybrać na miasto i rozglądnąć za tymi kosmetykami. Mam nadzieję, że i u mnie się dobrze sprawdzą. Trochę jestem niecierpliwa, ale może warto trochę się pomęczyć przez 3 miesiące. Krem nivea od dnia dzisiejszego przestaję używać!
Świetna decyzja

Trzymam kciuki za powodzenie kuracji, daj znać jak będzie przebiegała
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-25 00:18:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.