Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-27, 18:07   #991
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dziewczyny, chciałam kupić sobie podkład Maybelline Pure Liquid Mineral. Szukam jedank koloru zbliżonego (lub ciut ciemniejszego) od Max Factor Lasting Performance nr 105. Co myślicie o kolorze 005 z Maybelline?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 19:44   #992
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Szukam podkladu dla cery mieszanej, tłustej w strefie T(no i tu tez pojawiają sie niedoskonalosci)
Najbardziej zależy mi na jak najdłużej matowej twarzy bez efektu błyszczenia


jakies typy?
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 17:37   #993
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Szukam podkladu dla cery mieszanej, tłustej w strefie T(no i tu tez pojawiają sie niedoskonalosci)
Najbardziej zależy mi na jak najdłużej matowej twarzy bez efektu błyszczenia


jakies typy?

jeden właściwy - Revlon ColorStay
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 21:23   #994
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

A mnie się wydaje, że Revlon skoro kryje to nie matowi. Mylę się?
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 21:36   #995
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
jeden właściwy - Revlon ColorStay
wlasnie go uzywam, na poczatku bylo extra ale... teraz i on juz sobie nie radzi dlatego szukam innego
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 22:11   #996
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

mnie mat zachwycał przez pierwsze dni, potem już nie było tak kolorowo...
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 22:53   #997
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
A mnie się wydaje, że Revlon skoro kryje to nie matowi. Mylę się?
mnie kryje i matowi doskonale. mam drobne zmiany skórne, trochę wyprysków, ale Revlon CS radzi sobie z tym bardzo dobrze + mam skórę mieszaną, a T przy CS idealnie zmatowione

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
wlasnie go uzywam, na poczatku bylo extra ale... teraz i on juz sobie nie radzi dlatego szukam innego
do tej pory najlepszy jaki używałam podkład, więc zdziwiłaś mnie. ale oczywiście rozumiem spróbuj Clinique - używałam wcześniej, spisywał się nieźle.

ale tak prawdę mówiąc - nie ma podkładu doskonałego, który sam zmatowi skórę na długie godziny. na to potrzeba armii w postaci dobrej bazy i pudrów.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 12:19   #998
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Hej potrzebuje porady. Duzo piszecie o podkladach Revlona i kusi mnie kupno jednego z nich, ale nie wiem jaki bedzie najodpowiedniejszy. Mozecie sie wypowiedziec jakie sa roznice miedzy ColorStay, Custom creations a PhotoReady?
Moja cera jest mieszana, czasami przesusza sie, a w niektorych miejscach blyszczy. Zawsze uzywajac podkladu mam wrazenie ze odznacza sie na twarzy, podkresla pory. Zalezy mi na podkladzie ktory stopi sie ze skora, nie bedzie tworzyl maski, wyrowna koloryt. Dodam ze nie mam blizn ani mocnego tradziku.
Rowniez slyszalam ze najlepiej nakladac podklad specjalnym pedzelkiem czy to najleprzy sposob?
Z gory dzieki za porady
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 13:37   #999
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez ysska1991 Pokaż wiadomość
Hej potrzebuje porady. Duzo piszecie o podkladach Revlona i kusi mnie kupno jednego z nich, ale nie wiem jaki bedzie najodpowiedniejszy. Mozecie sie wypowiedziec jakie sa roznice miedzy ColorStay, Custom creations a PhotoReady?
Moja cera jest mieszana, czasami przesusza sie, a w niektorych miejscach blyszczy. Zawsze uzywajac podkladu mam wrazenie ze odznacza sie na twarzy, podkresla pory. Zalezy mi na podkladzie ktory stopi sie ze skora, nie bedzie tworzyl maski, wyrowna koloryt. Dodam ze nie mam blizn ani mocnego tradziku.
Rowniez slyszalam ze najlepiej nakladac podklad specjalnym pedzelkiem czy to najleprzy sposob?
Z gory dzieki za porady
od końca zacznę:
nakładać podkład pędzelkiem jest higieniczniej. Masz także pewność, że sebum i ewentualny brud w palców, nie dostaną się do skóry twarzy i jej nie zanieczyszczą. ja jednak samej sobie nakładam palcami - jest mi wygodniej, lepiej wyczuwam ile podkładu rozsmarowuję i czego jest za dużo. pędzelek wymaga dobrej ręki [nakładam klientkom pędzelkiem, żeby zachować higienę - maluję także w odpowiednich rękawiczkach, ale wprawiałam się bardzo długo, żeby robić to odpowiednio].

Revlon nie wytworzy Ci maski, nie stopi się także z kolorytem - tutaj ważne, aby dobrać kolor odpowiedni do Twojej karnacji - wtedy wszystko będzie wyglądało bardzo dobrze.

Revlon PhotoReady jest najlżejszym z tych trzech podkładów. Zawiera malutkie drobinki, które powodują efekt rozświetlenia twarzy, jaki uzyskasz po przyprószeniu puderm rozświetlającym. Nie jest to według mnie "chamskie" obrokacenie twarzy, ale opinie są różne. Kiedy przykrywam pudrem - drobinek nie widać. Jednak PR nie daje uczucia "zakrycia" twarzy, jest naprawdę lekkim podkładem.

Revlon Custom Creations to pięć odcieni w jednej buteleczce. Jest mieszanką PR i CS - jaśniejsze kolory ładnie rozświetlają twarz, ciemniejsze zakrywają ją. Jednak przy wyborze tego podkładu, musisz się liczyć z tym, że nie wszystkie pięć odcieni Ci podpasuje i może Ci zostać jeden, albo dwa. i wtedy wyrzucisz bardzo dobry podkład, no bo co z nim zrobisz ? według mnie nie jest on najlepszym podkładem, jaki wyprodukował Revlon - odcienie z jednego słoiczka się ze sobą nie spajają, a są różne i tutaj jest błąd producenta.

Revlon ColorStary, to podkład, który "zasycha" na twarzy, na długo zatrzymując kolor [mnie utrzymuje koloryt cały dzień]. z CS są trudności w doborze odpowiedniego koloru, bo on ma za zadanie zakryć niedoskonałości i zmatowić skórę, więc jest podkładem z rodzaju mocno kryjących. Nie przykryje dużych niedoskonałości, jak i nie zmatowi skóry na Bóg-wie-ile, ale jest naprawdę świetny. Bardzo długo używałam go jako produktu do pracy i radził sobie ze wszystkim - każda klientka była zadowolona. Gdy dodasz do niego bazę, kamuflaż i bardzo dobry puder - masz twarz jak z żurnala. Ale to tylko przykład - sam podkład jest bardzo dobry, na mojej skórze sprawdza się lepiej niż jakikolwiek inny, ale jak sama widzisz - nie na wszystkich. Warto wziąć próbkę z drogerii i przekonać się samemu.

nie mogę Ci polecić jednego podkładu z tych trzech, bo każdy ma w sobie coś innego i służy do czegoś innego. Starałam się w miare rzetelnie Ci to wszystko opisać. Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci dokonać wyboru.

aha i jeszcze - Revlon ma zwyczaj ciemnieć na twarzy. Nie jest to bardzo widoczne jak spotyka się w podkładach z niższej półki cenowej, ale jak ktoś jest perfekcjonistą to zauważy. ja mam 180 do cery mieszanej - jest on trochę jaśniejszy niż moja karnacja, ale znów 220 jest za różowy, a 320 za ciemny. więc mnie na koniec dnia dopasowuję się wręcz do karnacji - ciemnieje idealnie do mojego koloru. przy jasnych odcieniach - może przeszkadzać, ale skarg nie miałam, a sama nie używam, więc się nie wypowiem.

Edytowane przez muszki
Czas edycji: 2010-10-02 o 15:25
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 15:42   #1000
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dziekuje za tak obszerna wypowiedz widze ze dobrze znasz sie na rzeczy.
Stwierdzilam ze Custom Creations odpada...nieekonomiczny, teraz mam dylemat miedzy pozostalymi dwoma... boje sie ze PhotoReady bedzie sie swiecil na twarzy a ColorStay zapcha pory... kurde ciezko mi sie zdecydowac..jak prosilam wczoraj o probki w douglasie to powiedzieli ze nie maja;/chyba ze polecasz jakis inny jeszcze podklad...moze nie powinnam rzucac sie na Revlona...ale wydawalo mi sie ze najwiecej jest zachwalana ta firma dlatego zapytalam wprost o nia.
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 21:03   #1001
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez ysska1991 Pokaż wiadomość
Dziekuje za tak obszerna wypowiedz widze ze dobrze znasz sie na rzeczy.
Stwierdzilam ze Custom Creations odpada...nieekonomiczny, teraz mam dylemat miedzy pozostalymi dwoma... boje sie ze PhotoReady bedzie sie swiecil na twarzy a ColorStay zapcha pory... kurde ciezko mi sie zdecydowac..jak prosilam wczoraj o probki w douglasie to powiedzieli ze nie maja;/chyba ze polecasz jakis inny jeszcze podklad...moze nie powinnam rzucac sie na Revlona...ale wydawalo mi sie ze najwiecej jest zachwalana ta firma dlatego zapytalam wprost o nia.
ta firma była pierwsza, po którą sięgnęłam idąc do pracy jako makijażystka - głównie z powodu łatwości mieszania kolorów ze sobą i możliwości wytwarzania nowych. do tej pory operuję Revlonem - zarówno CS, jak i PR - ale czasami przychodzą panie, które twierdzą, że Revlon je zapycha - zazwyczaj są to kobiety z problemami cery lub tzw. cerą idealną. wtedy stosuję Clinique - dobrze współgra ze skórą wrażliwą.
co do Twoich obaw - CS może zapchać, ale rzadko spotkałam kobiety, które miały problemy po tym podkładzie. PR nie będzie się świecił na twarzy, ale jeżeli masz tłustą cerę, bądź tłustą okolicę T, to sam podkład Ci nie wystarczy. A tutaj rozpoczyna się łańcuch - jak podkład nie wystarczy, to potrzeba pudru, a puder sie może zwarzyć i zapchać skórę/ puder może "zniknąć" pochłaniając podkład/mogą się różne dziwne rzeczy dziać, np. sytuacja - CS ma swoje naturalne "pory", przez które skóra może oddychać, w tych porach może się zagnieździć puder, który zapcha naszą skórę i spowoduje powstanie porów lub zaskórników zamkniętych.
jeżeli jednak nie potrzebujesz bardzo krycia, a ujednolicenia koloru i rozświetlenia twarzy,to wybierz PR. jest leciutki, prawdopodobnie [na 90%] Cię nie zapcha, a jednak przykryje rozszerzone zaskórniki otwarte, ujednolici kolor, rozjaśni/ rozświetli skórę, stworzy ją promienną.

bij się o próbki. ma obowiązek Ci dać.
jak wchodzisz do Douglasa, to od razu: 'chciałabym próbki podkładów Revlona .. ' i dyktujesz jej jakiego i jakie numery i koniec tematu. nie daj jej dojść do słowa, a jak się kłóci, to użyję sformułowania jednej z Wizażanek: "jak nie chce dać, to się zapytaj w jaki sposób w takim razie masz się dowiedzieć który podkład będzie dobry, jak nie usiądziesz w domu i nie pooglądasz dokładniej ? sam makijaż nie wystarczy"
ewentualnie - w takim razie dziękuję, pójdę do drogerii konkurencyjnej.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 16:43   #1002
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

ysska1991 Photo Ready odradzam jeżeli podobnie jak ja nie tolerujesz błyszczących drobinek ;d
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 19:35   #1003
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

No wolalabym jednak efekt matu. A co sadzicie o Maybelline SuperStay w szklanej buteleczce z dozownikiem?
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 15:01   #1004
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Hej dziewczyny ja używam Revlon Colorstay - mam cerę z nierównomiernym kolorytem skóry, czasem wyskoczy mi jakiś pryszcz - revlon świetnie kryje!

Polecam też z Oriflame - Giordaniego podkład dostosowujący się do kolorytu skóry, ten tu:
http://allegro.pl/podklad-adaptacyjn...253692760.html

Nie wiem dlaczego na allegro jset tanio jestem konsultantką normalnie on kosztuje koło 50zł ..

Zastanawiam sie nad profesjonalnymi kosmetykami do wizazu- KRYOLAN, wizażyści ich używają, super kryją, natomiast chyba na codzień są za cieżkie.. znacie może podkłady z kryolanu?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 22:25   #1005
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja używam Revlon Colorstay - mam cerę z nierównomiernym kolorytem skóry, czasem wyskoczy mi jakiś pryszcz - revlon świetnie kryje!

Polecam też z Oriflame - Giordaniego podkład dostosowujący się do kolorytu skóry, ten tu:
http://allegro.pl/podklad-adaptacyjn...253692760.html

Nie wiem dlaczego na allegro jset tanio jestem konsultantką normalnie on kosztuje koło 50zł ..

Zastanawiam sie nad profesjonalnymi kosmetykami do wizazu- KRYOLAN, wizażyści ich używają, super kryją, natomiast chyba na codzień są za cieżkie.. znacie może podkłady z kryolanu?
znam każdy produkt z Kryolanu - salon, w którym pracowałam, miał podpisaną umowę z nimi, więc możesz pytać o co chcesz

czy są "ciężkie", to już zależy dla kogo i co. jak nałożysz duży zestaw, to w ogóle jest to ciężkie, niezależnie od firmy. natomiast umiejętnie nałożony profesjonalny podkład nie

Edytowane przez muszki
Czas edycji: 2010-10-04 o 22:26
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 17:52   #1006
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dostalam wkoncu te probki ColorStay Revlon jedna do cery suchej i normalnej a druga mieszanej tlustej tylko nie trafily w kolor...ale ogolnie konsystencja super, nie wiem tylko czy lepszy do normalnej czy do mieszanej, sporo sie roznia konsystencja?
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 19:14   #1007
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

ja przymierzam się do kupna revlona photoready, ale mam wielki problem z kolorem, waham się między shell a nude.Niestety nie mam "koło nosa" douglasa czy sephory, zeby sprawdzic te kolory....chyba pozostaje losowy strzał na allegro.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 20:29   #1008
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
ja przymierzam się do kupna revlona photoready, ale mam wielki problem z kolorem, waham się między shell a nude.Niestety nie mam "koło nosa" douglasa czy sephory, zeby sprawdzic te kolory....chyba pozostaje losowy strzał na allegro.
opisz może kolor innych podkładów, który używasz - postaram się Ci pomóc

ysska1991,konsystencją się nie różnią - w zależności od tego, jaką masz skórę, taki podkład musisz wybrać - do suchej nawilży/natłuścią ją wręcz trochę [bez świecenia], a do mieszanej wysuszy. ja mam do mieszanej i w suchych miejscach muszę nakładać dodatkowo krem, bo by mnie wysuszyło totalnie
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 20:34   #1009
AngieCFC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Też właśnie myslałam nad tym podkładem Revlon Colorstay, ale mam problem z wyborem odcienia.. Wydają się tak, jakby niższe numerki były ciemniejsze od tych wyższych i sama nie wiem. Mam ciemną karnację i chciałabym dopasowac tak podkład, aby sie korygował z resztą ciała.. Bez efektu maskia, a naturalnie . Nie mam problemów z cera, mam cere normalną. Korzystałam z podkładów Rimmela, Max Factor'a również i były dziwnie pomarańczowe..
__________________
Blue is the colour, football is the game..

CHELSEA Forever.. <3

54kg---> 49 kg. Cel : zrzucić 5 kg....


AngieCFC jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 21:27   #1010
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Ja teraz używam Unifiance z tym że on się ściera po jakimś czasie. Mam możliwość wymianki albo na Clinique Superfit albo Mary kay medium coverage.
Mam młodą cerę z tym, że chcę ukryć czerwone skrzydełka nosa, lekkie zaczerwienienia policzków i cienie (!) pod oczami. No i oczywiście po każdym podkładzie się świecę!
Pytanie: który z tych dwóch wybrać. Jakie inne, ewentualnie mogłyby się sprawdzić
2 pytanie: jaki puder zmatowi moją suchą, świecącą się skórę?
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 22:16   #1011
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez AngieCFC Pokaż wiadomość
Też właśnie myslałam nad tym podkładem Revlon Colorstay, ale mam problem z wyborem odcienia.. Wydają się tak, jakby niższe numerki były ciemniejsze od tych wyższych i sama nie wiem. Mam ciemną karnację i chciałabym dopasowac tak podkład, aby sie korygował z resztą ciała.. Bez efektu maskia, a naturalnie . Nie mam problemów z cera, mam cere normalną. Korzystałam z podkładów Rimmela, Max Factor'a również i były dziwnie pomarańczowe..
najbardziej neutralnym z ciemniejszych odcieni wydaje mi się 330 Natural Tan.
Każdy numerek poniżej 300 wchodzi w tonację żółtą, więc reszta już zależy jak podkłady zachowują się na Twojej skórze - może być tak, że podkład ciemnieje, ewentualnie nabiera innego odcienia przez rodzaj Twojej skóry.
Jeżeli masz ciemną karnację po opalaniu się, to wybrałabym odcień 330, zauważyłam że podpasowuje on osobom, które tak zmieniają swój koloryt.
Natomiast jeżeli naturalnie masz ciemną skórę, to już musisz to robić metodą prób i błędów - najlepiej iść do drogerii i się pomazać kilkoma/wziąć próbki.

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Ja teraz używam Unifiance z tym że on się ściera po jakimś czasie. Mam możliwość wymianki albo na Clinique Superfit albo Mary kay medium coverage.
Mam młodą cerę z tym, że chcę ukryć czerwone skrzydełka nosa, lekkie zaczerwienienia policzków i cienie (!) pod oczami. No i oczywiście po każdym podkładzie się świecę!
Pytanie: który z tych dwóch wybrać. Jakie inne, ewentualnie mogłyby się sprawdzić
2 pytanie: jaki puder zmatowi moją suchą, świecącą się skórę?
nie znam podkładu, który ukryje cienie pod oczami.
czerwone skrzydełka nosa też po krótkim czasie się przebiją.
mój rumień policzkowy nie ukrył żaden podkład na tyle skutecznie, co właśnie Revlon - a używałam Clinique z wymienionych przez Ciebie.

nie jestem w stanie wybrać pomiędzy tymi dwoma, bo Mary Kay w ogóle nie używałam, ale nie wiedząc jakie one są, zdecydowałabym się na Clinique. Jest do skóry wrażliwej i hypoalergiczny, więc nie obawiałabym się wtedy zapychania [czego nie wykluczam] ani reakcji alergicznych.

co do pudru, to jedna kobieta odpowie Ci, że marka X, a druga, że marka Y. podaj coś więcej - jakiś próg cenowy np.
ja znalazłam wiele pudrów, każdy sprawdza się na innej cerze, każdy ma inne zadanie i każdy z nich jest świetny. ale świetny jest zarówno Bourjois za 50 zł, jak i Guerlain za 200 zł.

jedyne, co mogę Ci zagwarantować, to że pudry sypkie nakładane odpowiednią warstwą podczas wykonywania makijażu, wymagają później mniej poprawek pudrem prasowanym.
a z tego możesz również zauważyć, że prasowany służy raczej do poprawek, aniżeli do dopełniania makijażu podczas tworzenia.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 12:59   #1012
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
opisz może kolor innych podkładów, który używasz - postaram się Ci pomóc

ysska1991,konsystencją się nie różnią - w zależności od tego, jaką masz skórę, taki podkład musisz wybrać - do suchej nawilży/natłuścią ją wręcz trochę [bez świecenia], a do mieszanej wysuszy. ja mam do mieszanej i w suchych miejscach muszę nakładać dodatkowo krem, bo by mnie wysuszyło totalnie
Obecnie uzywam minerałów Pixie - Elette2, z innych podkładów to healthy mix 53 light beige, maybelline dream matte mousse nr 30 sand, lirene city matt naturalny.Byłabym wdzięczna za pomoc...naprawdę nie wiem, który kliknąć odcień.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 15:06   #1013
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Obecnie uzywam minerałów Pixie - Elette2, z innych podkładów to healthy mix 53 light beige, maybelline dream matte mousse nr 30 sand, lirene city matt naturalny.Byłabym wdzięczna za pomoc...naprawdę nie wiem, który kliknąć odcień.
nude jest różowawy, a shell jest żółtawy - co więcej, shell będzie za jasny dla Ciebie [porównuję do HM 53].
jakbyś chciała, to jak wrócę do domu - prześlę Ci swatche tych odcieni, bo obecnie posiadam oba. Uważam, że jeżeli HM 53 jest dobrym odcieniem, to ja bym operowała w nieco ciemniejszych z PR, ale ich nie posiadam, więc nie wiem jak się zachowają
ale ponieważ idzie zima - Ty zjaśniejesz [no chyba, że korzystasz z solarium], a ciemny podkład na twarzy wygląda ŹLE, to ja bym kupiła shell [ wygląda bardziej naturalnie, tak piaskowo], a zawsze można później bronzerem objechać co nieco.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 16:09   #1014
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

A możecie się wypowiedzieć na temat Estee Lauder Double Wear? Tak, wiem, że w KWC jest peeełno opinii na jego temat, i ja właśnie dzięki nim tak bardzo intensywnie od dłuższego czasu się nad nim zastanawiam , jednak cena mnie przeraża..A w żadnej drogerii się doprosić nie mogę o próbki , do tego panie z sephory i douglasa zawsze traktują młodych kupujących z taką wyższością i się patrzą ciągle na ręce To, że nie wyglądam jakbym miała miliony na koncie i mam poniżej lat 20, to nie oznacza, że przyszłam żeby coś ukraść, albo wypsikać im pół perfumerii i ponakładać na siebie wszystko, no to zachowanie woła o pomstę do nieba Ale powracając do podkładu - mam cerę tłustą, trądzikową, łatwo zapychającą się, aktualnie w czasie leczenia retinoidem zewnętrznym - czyli i tak i tak się świeci, ale gdzieniegdzie jest przesuszona, oprócz krost, zaskórników i rozszerzonych porów mam problemy z rankami po grzebaniu przy twarzy.. I jak myślicie - nada się do mojej cery?? I w dodatku mam jasną skórę - nie białą, ale jasną - który kolorek??

A i mam pytanie do Ciebie muszki - mogłabyś wypowiedzieć się o pudrze Anti Shine Kryolanu?
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 16:51   #1015
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
nude jest różowawy, a shell jest żółtawy - co więcej, shell będzie za jasny dla Ciebie [porównuję do HM 53].
jakbyś chciała, to jak wrócę do domu - prześlę Ci swatche tych odcieni, bo obecnie posiadam oba. Uważam, że jeżeli HM 53 jest dobrym odcieniem, to ja bym operowała w nieco ciemniejszych z PR, ale ich nie posiadam, więc nie wiem jak się zachowają
ale ponieważ idzie zima - Ty zjaśniejesz [no chyba, że korzystasz z solarium], a ciemny podkład na twarzy wygląda ŹLE, to ja bym kupiła shell [ wygląda bardziej naturalnie, tak piaskowo], a zawsze można później bronzerem objechać co nieco.
Dzięki za konkretną odpowiedź. już zjasniałam, z solarium nie korzystam, a zauważam że ten healthy mix jest ciut za ciemny, tzn lekko odcina się od szyi. Jeśli mogłabyś przesłać swatche, pomogłabys mi bardzo w wyborze
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 20:10   #1016
AngieCFC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
Natomiast jeżeli naturalnie masz ciemną skórę, to już musisz to robić metodą prób i błędów - najlepiej iść do drogerii i się pomazać kilkoma/wziąć próbki. tworzenia.
No właśnie mam naturalnie ciemną skórę, nie chodzę na żadne solaria, ani nie używam samoopalaczy. W takim razie dziękuję za pomoc i pewnie zrobie tak, ze pojde do drogerii albo doradze sie po prostu jeszcze dermatologa, bądź wizażystki Dziekuję jeszcze raz za pomoc
__________________
Blue is the colour, football is the game..

CHELSEA Forever.. <3

54kg---> 49 kg. Cel : zrzucić 5 kg....


AngieCFC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 21:50   #1017
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
A możecie się wypowiedzieć na temat Estee Lauder Double Wear? Tak, wiem, że w KWC jest peeełno opinii na jego temat, i ja właśnie dzięki nim tak bardzo intensywnie od dłuższego czasu się nad nim zastanawiam , jednak cena mnie przeraża..A w żadnej drogerii się doprosić nie mogę o próbki , do tego panie z sephory i douglasa zawsze traktują młodych kupujących z taką wyższością i się patrzą ciągle na ręce To, że nie wyglądam jakbym miała miliony na koncie i mam poniżej lat 20, to nie oznacza, że przyszłam żeby coś ukraść, albo wypsikać im pół perfumerii i ponakładać na siebie wszystko, no to zachowanie woła o pomstę do nieba Ale powracając do podkładu - mam cerę tłustą, trądzikową, łatwo zapychającą się, aktualnie w czasie leczenia retinoidem zewnętrznym - czyli i tak i tak się świeci, ale gdzieniegdzie jest przesuszona, oprócz krost, zaskórników i rozszerzonych porów mam problemy z rankami po grzebaniu przy twarzy.. I jak myślicie - nada się do mojej cery?? I w dodatku mam jasną skórę - nie białą, ale jasną - który kolorek??

A i mam pytanie do Ciebie muszki - mogłabyś wypowiedzieć się o pudrze Anti Shine Kryolanu?
pudry z Kryolanu są dobre. Nie warzą się (przynajmniej na mojej mieszanej skórze z tendencją do przetłuszczania i przesuszania w jednym). Daje matowe wykończenie, o jakie chodzi, jednak u mnie się nie utrzymuje za długo - po +/- 5 h potrzeba poprawki. Ale wiem, że to jest uzależnione od rodzaju skóry, więc musiałabyś sprawdzić już sama. Oceniłabym go 7/10 - ale to czysto subiektywna ocena

Cytat:
Napisane przez AngieCFC Pokaż wiadomość
No właśnie mam naturalnie ciemną skórę, nie chodzę na żadne solaria, ani nie używam samoopalaczy. W takim razie dziękuję za pomoc i pewnie zrobie tak, ze pojde do drogerii albo doradze sie po prostu jeszcze dermatologa, bądź wizażystki Dziekuję jeszcze raz za pomoc
najlepiej do wizażystki. niech Cię zobaczy i wtedy powinna dobrać najlepszy kolor

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Dzięki za konkretną odpowiedź. już zjasniałam, z solarium nie korzystam, a zauważam że ten healthy mix jest ciut za ciemny, tzn lekko odcina się od szyi. Jeśli mogłabyś przesłać swatche, pomogłabys mi bardzo w wyborze
załączam, zrobione w najjaśniejszym miejscu w moim domu, pod sztucznym oświetleniem halogenów
komentarz mam taki, że shell jest nieco ciemniejszy od 180 SB, tutaj wyszły mi te odcienie równe pod względem koloru.
porównałam do ColorStay'a, mam nadzieję, że pomogłam
Załącznik 3456793
muszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 11:16   #1018
daxima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dziewczyny czy jest jakiś odpowiednik Colorstaya który nieuwydatniałby tak zmarszczek. Właśnie testuję 105 czuję się trupio 108 nie jestem przyzwyczajona do takiego żółtego odcienia i nie mogę się do niego przekonać. do tej pory długo uzywałam Clarinasa 02 ivory jest jaśniutki ale muszę sie przestawić na cos kryjącego i do cery mieszanej. Czuję się zagubiona
daxima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 16:31   #1019
diotorka
Raczkowanie
 
Avatar diotorka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 236
Question trwały kryjacy podkład do twarzy..

mam cere mieszana .szukam trwalego ktyjacego podkladu za doisc niska cene ok 40zl na studniowke .chodzi mi o zatuszowanie przebarwien ,szczegolnie w okolicy ust i brody.zastanawiam sie nad make up scenicznym soraya .polecacie?
diotorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 16:56   #1020
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: trwały kryjacy podkład do twarzy..

Revlon colorstay
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.