łupież tłusty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-04, 10:07   #1
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Unhappy

łupież tłusty


Drogie Wizażanki!!! Czym mogę się pozbyć łupiezu tłustego??? Męczę się znim już długo, używałam Dercos'u Vichy, ale on tylko na jakis czas likwiduje swędzenie, a łupież wraca szybciutko po kuracji. Czy znacie jakieś sprawdzone produkty, szampony, balsamy czy coś podobnego, bo ja juz nie moge z nim wytrzymać, moje włosy przez to są słabe, matowe i wypadło ich już chyba z połowę
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 08:06   #2
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: łupież tłusty

Spróbuj Denorex, dostępny bez recepety!!! Miałam to samo, wiem jakie to męczące Od tamtej pory łupież zniknął i już nie wraca Nie zawiedziesz się Pozdrawiam.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 21:51   #3
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: łupież tłusty

oj... taki tłusty łupież, to straszna sprawa

myślę, że powinnaś spróbować szamponu Nizoxin, jest dość nowy, ale wielu ludzi, którzy używali, twierdzi, że jest skuteczny. Na dodatek jest tańszy od Nizoralu))

Kiedy będziesz myć głowę, nanieś trochę tego szamponu na włosy, delikatnie wmasuj w skórę głowy. Masuj tak koło minutki, do uzyskania takiej jakby pianki i zostaw na kilka minut [5-7] na głowie, żeby substancja lecznicza mogła podziałać. Myj tak 3-4 razy w tygodniu, jeśli przez miesiąc nie przejdzie, to albo zmień na coś innego, albo po prostu udaj się do dermatologa.


POWODZENIA
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 07:38   #4
Alexa70
Raczkowanie
 
Avatar Alexa70
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: nizina mazowiecka
Wiadomości: 58
Dot.: łupież tłusty

Mnie niestety łupież też dopadł..ale jak odroznic suchy lupież od tłustego?
Kupiłam szampon przeciwłupiezowy do skory tłustej..to nie moglam się
pozbierać...nasilił się jeszcze bardziej..
Moze ktoś odpowie mi jaki odroznić taki łupiez?
__________________
Życie jest piękne...

Alexa70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:00   #5
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez Alexa70
ale jak odroznic suchy lupież od tłustego?
suchy, to takie maciupeńkie łuseczki, sypią się jak 'śnieg' przy każdym czesaniu i można go zauważyć na ramionach na ciemnych ciuchach.

tłusty, to takie sporej wielkości łuski przy skórze głowy.


pozdróweczki))
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:37   #6
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: łupież tłusty

No właśnie, suchy łupież się sypie, tłustego raczej nie znajdziesz na ubraniach, i do tego swędzi skóra głowy :/
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 19:09   #7
Alexa70
Raczkowanie
 
Avatar Alexa70
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: nizina mazowiecka
Wiadomości: 58
Dot.: łupież tłusty

Bardzo wam dziękuję za odpowiedz..
Tzn mam suchy...teraz wiem przynajmniej jaki szampon wybrac...


Buziaki..
__________________
Życie jest piękne...

Alexa70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 18:27   #8
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: łupież tłusty

Nizoral jest rewelacyjny, pomaga już po pierwszym użyciu. Ale wydaje mi się, że kazdy szampon przeciwłupieżowy, po kuracji trzeba stosowac raz w tygodniu, tak dla przypomnienia.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 00:25   #9
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: łupież tłusty

no z tym nizoralem to bym tak nie szalala, mylam nim pol roku i zadnych efektow... wiec dalam sobie spokoj bo na to zbankrutowac mozna... ja mam łupiez tlusty, prawdopodobnie, mam na mysli ze na ubraniach sie nie pojawia, ale na głowie tez jakichs duzych platow nie widze... ale głowa swedzi, włosy mi sie strasznie szybko przetłuszczają i musze myc codziennie jak chce zeby mozliwie wyglądały...ale ostatnio mi sie nasililo, nawet przy codziennym myciu łupiez jest zauwazalny, wiec postanowilam ze trzeba by cos z tym zrobic.. pytanie tylko co..? bo tu za duzo propozycji niestety nie znalazłam..
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 01:18   #10
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: łupież tłusty

Ja się wybieram do dermatologa. Myślę, że to najlepsze i najtansze rozwiązanie (zamiast kupywać niepotrzebne szampony, które do najtańszych nie należą, a mi nie pomagają)
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 11:32   #11
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: łupież tłusty

Ja stosowałam kilku szamponów przeciwłupieżowych i żaden nie pomógł mi długotrwale (a też mam raczej tłusty łupież)

Dopiero jak zaczęły mi wypadać bardzo włosy zaczęłam używać szamponu Seboradin i lotionu i bardzo mi pomogły , głowa już nie swędzi, nie ma strupków i łupiezu. Tak samo pomaga mi teraz Neril, bo te szampony są na wypadanie włosów spowodowane chorobami skóry.

Na prawdę polecam --> Szampon i Lotion Seboradin Niger lub Garnier Neril!

Pozdrawiam!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 00:25   #12
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez Myszi
Tak samo pomaga mi teraz Neril, bo te szampony są na wypadanie włosów spowodowane chorobami skóry.

Na prawdę polecam --> Szampon i Lotion Seboradin Niger lub Garnier Neril!

Pozdrawiam!
ja sie wlasnie dzis w neril zaopatrzylam, ale milo wiedziec bo myslalam ze on tylko na wlosy nie lupiez. mam nadzieje ze pomoze to nie bede musiala juz nic wiecej kupowac...
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 00:28   #13
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez agusia_85
Ja się wybieram do dermatologa. Myślę, że to najlepsze i najtansze rozwiązanie (zamiast kupywać niepotrzebne szampony, które do najtańszych nie należą, a mi nie pomagają)
wybrac sie mozesz ale na konkretna pomoz bym nie liczyla. jak poszlam do dermatologa na wypadają



ce włosy, to malo ze nie dowiedzialam sie co mi jest to mnie jeszcze do ginekologa i na jakies dziwne lampy wyslal, ktore oczywiscie nic nie pomogły. ginekolog nie wiedziala co ma ze mna zrobic, bo wlosy wypadają mi jednak na glowie i jedno co sie z tego dowiedzialam to to ze lekarze nie zawsze lubie sie nawzajem... moze tobie sie poszczesci
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:09   #14
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: łupież tłusty

musze powiedziec ze moj lupiez czuje sie bardzo gorzej odkad zaczelam nerilem myc, juz po peirwszym myciu byl rezultat. co prawda go calkiem nie wytepilam ale teoretycznie szampon kupilam na wlosy nie na lupiez wiec jestem w pelni zadowolona z tego efektu. pozdrawiam
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 10:51   #15
martinaxx
Przyczajenie
 
Avatar martinaxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: podkarpacki.polska
Wiadomości: 15
Dot.: łupież tłusty

Mam juz dosc łupiezu. Przedtem miałam suchy,a teraz tłusty i okropnie mnie swedzi głowa. Jakie mogłybyscie mi polecic sprawdzone skuteczne szampony na łupiez tłusty. Jak te nie pomoga to wybiore sie do dermatologa,choc juz raz byłam i nic nie pomogło. No ale miejmy nadzieje ze wkonczu dam sobie rade z tym potwornym łupiezem
martinaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:41   #16
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: łupież tłusty

Ja także stosowałam duuuuuuuuuuuuuuużo cudownych preparatów i szamponów (m.in. H.S., Healing), ale pomógł mi Zoxin, który jest o wiele tańszy od Nizoralu
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 09:44   #17
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: łupież tłusty

chciałabym odswiezyc temat mysle ze mam łupiez tłusty bo opis sie zgadza na ubraniach mał oco widac ale przerezdzajac paznokciem po skórze głowey zostaje biały badz żółtawy osad głowę musze myc co 2 dni koniecznie a na kilak godzin po umyciu juz czuje brzydki zapach z głowy -włosów-poduszka tez cuchnie jest to sepcyficzny niemiły zapach
do tego czest oswedzi mnie skóra głowy-byłam u dermatologa zapisał jakies g... ktore nic nie pomogło a zwrociłam sie do niego z problemem strasznie ywpadajacych włosów od półtora roku-co sadzicie o tym?
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 11:17   #18
Kocuraska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 59
Dot.: łupież tłusty

Ja mam powiedzmy od 2 miesięcy problem.. zaczęły mi się robic strupy jak je zdrapię to są czerwone i potwornie swędzą. Doczytałam, że to może być lupież tłusty. Włosy od 3 lat mi bardzo wypadają i od jakiś 2 strasznie boli przy modelowaniu skóra na czubku glowy, żaden fryzjer nie był w stanie powiedzieć dlaczego. Zwykle wizyta u fryzjera to relaks a ja przechodzę za każdym razem tortury

drapanie skóry głowy też jest bolesne.

Ten Zoxin pomoże?
Kocuraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 06:02   #19
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez Kocuraska Pokaż wiadomość
Ja mam powiedzmy od 2 miesięcy problem.. zaczęły mi się robic strupy jak je zdrapię to są czerwone i potwornie swędzą. Doczytałam, że to może być lupież tłusty. Włosy od 3 lat mi bardzo wypadają i od jakiś 2 strasznie boli przy modelowaniu skóra na czubku glowy, żaden fryzjer nie był w stanie powiedzieć dlaczego. Zwykle wizyta u fryzjera to relaks a ja przechodzę za każdym razem tortury

drapanie skóry głowy też jest bolesne.

Ten Zoxin pomoże?

ja nie uzywam ale podobno nizoral działa podobnie-mi nie bardzo pomaga:/
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 10:29   #20
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: łupież tłusty

Ja polecam selsun blue niebieski do tłustych włosów( na tłusty łupież) bardzo mi pomógł!Fajnie działał też Pharmaceris H purin niebieski ( z olejkiem z drzewa herbacianego)
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 09:22   #21
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
Ja polecam selsun blue niebieski do tłustych włosów( na tłusty łupież) bardzo mi pomógł!Fajnie działał też Pharmaceris H purin niebieski ( z olejkiem z drzewa herbacianego)

mam pharmaceris niebieski ale mi nie pomaga:/tak samo tłuszcza sie włosy a ten selsun nie wysusza włosów?
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 16:45   #22
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: łupież tłusty

Ja miałam ketoxin i nie pomógł do końca teraz kupiłam saszetki nizoralu, oby pomógł, zmagam się z ł.tłustym już trochę czasu, na początku testowałam szampony drogeryjne typu clear, biały jeleń, ale nie pomogły nie mam bardzo tłustej skóry głowy, włosy myję co 2-3dni, włosy też są typu suchego, nie wiem skąd ten łupież problemem jest,że przemieszczam się ciągle ze stancji (gdzie jest twarda woda z kamieniem) do domu(z normalną wodą bez kamienia)..
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:21   #23
584allie
Raczkowanie
 
Avatar 584allie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 60
Dot.: łupież tłusty

Ja też miałam długo z tym problem, nic nie pomagało, olejki, różne szampony Przeczytałam gdzieś pozytywną recenzję szamponu Floslek ELESTABion T - szampon dermatologiczny i zakupiłam nie spodziewając się cudów. Ale cud się stał Już po paru myciach mam czystą skórę głowy... Sama się dziwię, ale wiadomo , że to pewnie tylko na czas stosowania tego kosmetyku

Można go kupić w aptece

Edytowane przez 584allie
Czas edycji: 2013-05-29 o 19:22
584allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:33   #24
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
mam pharmaceris niebieski ale mi nie pomaga:/tak samo tłuszcza sie włosy a ten selsun nie wysusza włosów?
Mi selsun nie wysusza włosów stosowałam różne szampony i nic nie pomagało, tłuste strupy na głowie jak były tak były, dopiero ten szampon mi naprawdę pomógł na początku używałam 2 razy w tygodniu a teraz raz na 10- 15 dni po prostu działa i to jest chyba najważniejsze, bo przez tłusty łupież bardzo niszczą się włosy i wypadają, a mi już to długo doskierało.
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 07:35   #25
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: łupież tłusty

czyli zwalcza tłusta skóre głowy i łupiez tłusty ale nie wysusza włosów??a jak sie pieni?
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:09   #26
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: łupież tłusty

rowniez zmagalam sie z lupiezem tlustym przez pare tygodni,zadne szampony nie pomagaly nizoral,ketoxin doslownie nic..ostatecznie wybralam sie do dermatologa i wypisal mi na recepte pirolam. Widze poprawe i to jest najistotniejsze. Jedyne zastrzezenie,to mala tubka ktora malo nie kosztuje
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:28   #27
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: łupież tłusty

Ja też używałam szamponu pirolam ( do kupienia w aptece ) ale nie był na receptę, w miarę działał ale nie był za bardzo skuteczny.
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 22:08   #28
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: łupież tłusty

dla mnie jest skuteczny i mam nadzieje,ze to sie nie zmieni.
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:57   #29
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: łupież tłusty

wykrakalam...ponownie pojawil sie u mnie lupiez a ja nie mam pojecia dlaczego. Zastanawiam sie,czy to nie przez wapno,pije od 6dni,a nawrot lupiezu 3dni temu..
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 23:00   #30
chouuu
Przyczajenie
 
Avatar chouuu
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: łupież tłusty

Witam, z własnego doświadczenia mogę polecić wszystkim zmagającym się z łupieżem tłustym, peeling skóry głowy. Taki peeling doskonale oczyszcza i odświeża skalp i włosy, reguluje pracę gruczołych łojowych. Oczywiście trzeba używać też odpowiednich szamponów. Jeśli chodzi o moją sytuację to również zmagam się z problemem łupieżu tłustego. Przez długi czas byłam nieświadoma tego schorzenia. Poszłam do kliniki trychologicznej z problemem wypadajacych włosów i okazało się, ze przyczyną jest wlaśnie łupież tłusty. Miałam wykonany peeling skóry głowy (bardzo przyjemny zabieg) i dostałam odpowiednie preparaty do codziennego stosowania, które mogę polecić Mi pomogły.Jest to szampon seboregulujący "kapyderm" oraz tonik seboregulujący z tej samej serii. Produkty można nabyć właśnie w tej klinice ( kilnika Hair Derm w Warszawie).Teraz moje włosy mniej się przetłuszczają a skóra głowy jest czysta. Zabieg peelingu napewno będę powtarzać co jakiś czas profilaktycznie.

Edytowane przez chouuu
Czas edycji: 2013-11-19 o 23:01
chouuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 15:34:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.