Jedno zakole(ogromne!) - dziwna sprawa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-05, 23:22   #1
chlopiecZgrzywka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 18

Jedno zakole(ogromne!) - dziwna sprawa.


witajcie...
mam dosc nietypowy problem..
otoz mam 16/17 lat i swira na punkcie wlosow(od zawsze).
od paru lat mialem dluzsze wlosy wiec moje zakole nie bylo dla mnie jakies zauwazalne. chcialem zmiany, scialem wlosy na krotko i teraz.. po prostu wstydze sie nawet wyjsc z domu. mam 16/17 lat i zakole jak stary dziad.. doszlo do tego stopnia ze patrze wszystkim na wlosy i szukam drugiej osoby, ktora ma podobna sytuacje do mojej, co by sie pocieszyc ze nie jestem jedyny, ale nie da sie, nikt w tym wieku nie ma takich zakoli.. szlag mnie trafi.
nie wiem czy warto isc do dermatologa, bo normalnie wlosy mi nie leca, a z tego co slyszalem to srodki polecane przez dermatologow maja duzo sutkow ubocznych. zawsze mialem geste wlosy, nie wiem co sie stalo, nie wiem kiedy. ojciec majac 22 lata mial bujna fryzure, a zaraz, dochodzac do 23/24 lat, kompletnie wylysial. czy mozliwe ze mnie czeka to samo, tylko ze w tym wieku?
http://oi39.tinypic.com/2rro5jr.jpg
ps przepraszam za chaotyczny tekst ale zaraz mnie szlag trafi, nie moge nad soba zapanowac.

precyzujac:
>CZY JEST JAKIS MAGICZNY SPOSOB, DZIEKI KTOREMU CHOC MINIMALNIE UZUPELNI SIE TO MIEJSCE WLOSAMI?
>CZYWARTO JEDNAK ODWIEDZIC DERMATOLOGA?
chlopiecZgrzywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 13:05   #2
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jedno zakole(ogromne!) - dziwna sprawa.

Witaj

Zadałeś tyle pytań, że nie wiem, na które mam zacząć odpowiadać

A więc:

Po pierwsze może być tak, że odziedziczyłeś skłonność wypadania włosów po tacie i te włosy też mogą się przerzedzić, wypaść i tak dalej. Ale! Na pocieszenie powiem Ci, że u mojej przyjaciółki w rodzinie wszyscy faceci od strony ojca taty tej przyjaciółki wyłysieli po 20 r.ż( razem z ojcem przyjaciółki),a jeden jedyny brat przyjaciółki odziedziczył włosy bujne akurat po mamie i nie jest łysy Także, to nie jest tak, że zaraz jak jest Twój tata łysy to Ty też musisz.
Po drugie również Cię pocieszę, że mój brat też ma takie zakola, a normalnie ma włosy i nie łysieje, tyle że on ma jasne włosy i te zakola mu się tak nie rzucają w oczy, a Ty widzę, masz czarne włosy. Także może taka Twoja uroda?
Dalej, nie mam pojęcia, czy da się uzupełnić te ubytki. Niby są preparaty, które pobudzają mieszki włosowe, wzmacniające włosy, ale nie orientuję się.
Według mnie możesz iść do dermatologa choćby na nfz i wypytać się, czy takie zakola są normalne u Ciebie i w Twoim wieku. Wizyta nic nie kosztuje, a Ty będziesz się mniej stresował.

Pozdrawiam
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.