Spóźniający się okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-04, 12:21   #1
Grosik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6

Spóźniający się okres


Witam. Może któraś z Was miała podobny problem... Otóż już od tygodnia wyczekuję na okres...a on nie chce się pojawić. Zrobiłam dwa testy ciążowe, oba wskazały wynik negatywne. W związku z tym ciążę wykluczyłam. Poza tym 2 tyg. temu byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa - ciąża też nie zostałą stwierdzona. Do tej pory miałam bardzo regularne cykle, okres był zawsze w określonej porze... dlatego 8 dniowe spóźnienie wywołało u mnie niepokój. W przyszłym tygodniu wybieram się do ginekologa.... póki co pozostaje niepewność i starch. Zastanawiam się co mogło wpłynąć (oprócz ciąży) na nie wystąpienie okresu???
Grosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 13:24   #2
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Spóźniający się okres

na przesuniecie wplywa doslownie wszystko... stres, zmiana klimatu, pogody, zmiana diety... wiec spokojnie... okres na pewno sie pojawi tylko przestan sie tym zamartwiac bo to na pewno nie pomoze.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 14:18   #3
Grosik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6
Dot.: Spóźniający się okres

Truskaffka, dziekuję za słowo otuchy Wiem, że te czynniki wpływają na przesuniecie okresu, ale raczej w ostnim czasie nie byłam na nie narażona, a cykle zawsze miałam bardzo regularne. No cóż, poczekam na opinię ginekologa.
Grosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 17:33   #4
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez Grosik Pokaż wiadomość
Witam. Może któraś z Was miała podobny problem... Otóż już od tygodnia wyczekuję na okres...a on nie chce się pojawić. Zrobiłam dwa testy ciążowe, oba wskazały wynik negatywne. W związku z tym ciążę wykluczyłam. Poza tym 2 tyg. temu byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa - ciąża też nie zostałą stwierdzona. Do tej pory miałam bardzo regularne cykle, okres był zawsze w określonej porze... dlatego 8 dniowe spóźnienie wywołało u mnie niepokój. W przyszłym tygodniu wybieram się do ginekologa.... póki co pozostaje niepewność i starch. Zastanawiam się co mogło wpłynąć (oprócz ciąży) na nie wystąpienie okresu???
Niezrozum mnie źle ja w żadnym wypadku nie chcę Cię straszyć, ale jeśli okres spóźnia się tydzien a na kontroli byłaś 2 tyg.temu to ginekolog mógł jeszcze nie stwierdzić ciąży - często tak jest. No ale jesli dwa testy wyszły negatywnie to wydaje mi się mało prawdopodobne że mogłabyś być w ciąży. Nie masz żadnych innych objawów?????
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 18:26   #5
Grosik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6
Dot.: Spóźniający się okres

Zupełnie żadnych objawów nie zauważyłam. Póki co towarzyszy mi jedynie stres i niepewnośc. Mam nadzieję, że badanie krwi rozwiej wszelkie moje wątpliwości. Jejku...... takiej adrenalinki juz dawno nie miałam
Grosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 21:10   #6
MARUNIA__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
GG do MARUNIA__
Dot.: Spóźniający się okres

Witam! Widzę, że wątek jest z wczoraj i dlatego chciałabym się podpiąć pod ten temat, bo mam podobny problem jak Grosik, chociaż w moim przypadku wszystkie wymienione czynniki, które niejako mają wpływ na przesunięcie okresu, wystąpiły tzn. klimat ( wyjazd w góry), stres ( spóźniający się okres) i do tego wszystkiego dochodzi niezbyt udany pierwszy raz (26.07.2007) i przebyte wcześniej zapalenie oskrzeli ( może w odwrotnej kolejności). Jak myślicie, czy to może powodować spóźnienie się okresu? Przy pierwszym razie użyliśmy prezerwatywy, ale nie za bardzo nam to wyszło (dużo stresu, ścisk mięśni i przerwanie w połowie), wystąpiło minimalne krwawienie. Strasznie żałuję, że nie poszłam po tabsy, ale nie za bardzo miałam kiedy i gdzie Dodam jeszcze, że dostałam silne antybiotyki od lekarza, kiedy przechodziłam zapalenie oskrzeli, po nich miałam przez 2 tyg. straszne rozwolnienie. A i jeszcze jedno, ostatnio tj od około pół roku bardzo wydłużyły mi się okresy, ostatnio czekałam 36 dni, a teraz 34 dzień i nie wiem, czy mogłam zajść w ciąże, czy to te wszystkie zmiany i przebyta choroba tak wpłynęły?
MARUNIA__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 14:30   #7
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Spóźniający się okres

Niewydaje mi się, aby czas kiedy się kochaliście był płodny, ponadto używaliście prezerwatywy. Ja bym to zwaliła na przebytą chorobę no i jakby nie było już wcześniej spóźniające się miesiączki. Nie można tego lekceważyć (mówię tu o miesiączkach ) i poszłabym z tym do lekarza. Zawsze możesz wykonać test.
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-06, 16:00   #8
MARUNIA__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
GG do MARUNIA__
Dot.: Spóźniający się okres

Też tak myślę, chociaż wolałam się spytać bardziej doświadczonych osób niż ja. Dzięki za odpowiedz , a co do miesiączek to niestety, ale muszę przezwyciężyć strach i pójść do ginekologa, byłam z dwa miesiące temu i miałam mieć robione USG brzucha, ale tak jakoś wyszło, że nie poszłam i żałuję, bo wiedziałabym czemu tam się wydłużył cykl. Jutro zrobię test, jeśli nie dostanę okresu, bo coś czuję, że może w końcu przyjedzie ciotka , piersi mnie strasznie bolą, czyli pierwsze symptomy miesiączki w moim przypadku, nie mówiąc o zespole napięcia przedmiesiączkowego . Jeszcze raz dzięki za odpowiedz, na pewno wezmę sobie do serca Twoją radę i jak tylko wrócę z nad morza (jadę na dwa tyg.-znowu będę miała wszystko rozregulowane) pędzę do ginekologa na badania i po tabletki
MARUNIA__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 10:06   #9
LadyD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 92
Dot.: Spóźniający się okres

Mam ten sam problem odnośnie okresu.Spoznia mi sie juz ponad tydzień - ciąza jest wykluczona natomiast ostatnio miałam sporo stresu wyjazdów no i przeszłam dosyć mocne przeziembienie.Od kilku dni mam delikatne bole takie jak przed okresem no ale krwawienia nadal nie ma.Kiedyś juz mialam taka sytuacje ,ze spozniał mi sie 2 tyg.Mam nadzieje ,że i tym razem tak bedzie bo jeśli nie bede musiaa udać sie do lekarza.
LadyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 20:32   #10
Sabrina27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 6
Dot.: Spóźniający się okres

Witam, zazwyczaj mam regularny okres i to od dwoch lat. Ostatnio kochałam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia sam stosunek trwał z 10 sekund, i nie doszło do wytrysku. Według dzienniczka nie mialam dni płodnych, sama nie pamietam dibrze ale wydaje mi sie ze za bardzo bym sie bala to rovic gdyby te dni płodne występowały. Okres spoznia mi sie dwa dni, usprawniałaby seks 19 grudnia a 28 robiłam test. Wyszedł negatywny dzisiaj 29 grudnia pobolewają mnie jajniki, najbardziej gdy sie schylam, i czuje guzki i lekki bol w piersiach. To zbliżający sie okres, czy ciąża?
Sabrina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 13:51   #11
violunia17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Spóźniający się okres

U mnie wystarczy nawet mała zmiana w zyciu albo stres i już mi się zmienia.
violunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-02, 08:32   #12
Ewunia02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 6
Dot.: Spóźniający się okres

Robiłam znowu test po 14 dniach od stosunku, wyszedł negatywny.
Ewunia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-02 09:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.