Krążki antykoncepcyjne Adaring - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-18, 17:56   #1
falalala
Przyczajenie
 
Avatar falalala
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 15

Krążki antykoncepcyjne Adaring


Witam,
od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne daylette (24+4). Na dzisiejszej wizycie pani ginekolog próbowała mnie namówić na używanie krążków dopochwowych. Byłam bardzo sceptycznie do tego nastawiona jednak wzięłam receptę i stwierdziłam że się nad tym zastanowię. I tutaj kilka moich pytań:
1. Czy krążki nie wysuwają się podczas seksu? Czy nie będą odczuwalne dla mnie czy partnera?
2. Czy jest możliwość że krążek się sam z siebie wysunie podczas chodzenia czy jakiś zwykłych codziennych czynności?
3. Podczas brania tabletek wiadomo że trzeba zrezygnować z niektórych leków, czy tak samo jest podczas stosowania krążków?
4. Od pół roku walczą z nawracającą grzybicą pochwy. Czy mogę ich używać przed całkowitym wyleczeniem czy lepiej z tym poczekać?
5. Skoro w moich tabletkach zawarta jest większa dawka hormonów niż w krążkach adaring to mogę sobie bezpośrednio po skończeniu opakowania daylette przejść na krążki czy lepiej zrobić jakąś przerwę?
falalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 02:55   #2
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Krążki antykoncepcyjne Adaring

Cytat:
Napisane przez falalala Pokaż wiadomość
Witam,
od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne daylette (24+4). Na dzisiejszej wizycie pani ginekolog próbowała mnie namówić na używanie krążków dopochwowych. Byłam bardzo sceptycznie do tego nastawiona jednak wzięłam receptę i stwierdziłam że się nad tym zastanowię. I tutaj kilka moich pytań:
1. Czy krążki nie wysuwają się podczas seksu? Czy nie będą odczuwalne dla mnie czy partnera?
2. Czy jest możliwość że krążek się sam z siebie wysunie podczas chodzenia czy jakiś zwykłych codziennych czynności?
3. Podczas brania tabletek wiadomo że trzeba zrezygnować z niektórych leków, czy tak samo jest podczas stosowania krążków?
4. Od pół roku walczą z nawracającą grzybicą pochwy. Czy mogę ich używać przed całkowitym wyleczeniem czy lepiej z tym poczekać?
5. Skoro w moich tabletkach zawarta jest większa dawka hormonów niż w krążkach adaring to mogę sobie bezpośrednio po skończeniu opakowania daylette przejść na krążki czy lepiej zrobić jakąś przerwę?
Jest osobny temat o krążkach NuvaRing i tam wypowiadają się dziewczyny na temat wszystkich. One wszystkie są takie same, jeśli chodzi o działanie, więc najlepiej tam pytać. Jedynie różnią się materiałem, sztywnościa, tym jak się układają. Więc można próbować różnych i wybrać te najwygodniejsze.

1. Ponoć zdarza sie, że wypadają. Po seksie warto sprawdzić, czy siedzi w środku. Mnie nigdy nie wypadł - zawsze jest i to głęboko, więc muszę pogrzebać, żeby się upewnić, że jest tam.
Mój partner nie czuje samego krążka. Jest mu za to ciut ciaśniej na początku, bo wiadomo - coś tam jest, co dodatkowo wypełnia przestrzeń w pochwie.
Ja czuję czasem - tylko na początku, później, jak już jestem w pełni podniecona, nie czuję.
Można wyjąć na czas seksu i czasem tak robię. Ważne, by pamiętać włożyć go z powrotem. Krążek może być poza pochwą max 3 h na dobę.

2. Jeśli chodzi o wypadnięcie - nie. Również podczas parcia w toalecie to się nie zdarzy (chociaż na początku nie wierzyłam). Może się lekko osuwać w dół i wtedy być wyczuwalny. Ale to musi zależeć od rodzaju krążków. Bo GinoRing mi się osuwał, a NuvaRing już nie. Nawet podczas ćwiczeń.

3. Tak, bo hormony i tak trafiają do wątroby. Wszystko znajdziesz w ulotce.

4. Lepiej zapytaj ginekologa, ale wydaje mi się, że można go normalnie stosować przy infekcjach i z lekami na infekcję. Ale odkąd stosuję krążki, nie miałam żadnej infekcji, więc nie wiem na 100%

5. Według ulotki bądź zaleceń lekarza. Ja już nie pamiętam, jak robiłam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-19 03:55:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.