Wyprysk potnicowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-13, 12:34   #1
Innocentia93
Raczkowanie
 
Avatar Innocentia93
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Białystock
Wiadomości: 85

Wyprysk potnicowy


Kochane!
Która z Was poradziła sobie z wypryskiem potnicowym na dłoniach? Mam takie jedno ognisko na palcu, jak jedne grudki znikną, pojawiają się nowe... Dermatolog rozkłada ręce, mówi, że wiele kobiet to ma. Unikam dotykania chemii, nawilzam ręce po każdym myciu. Na wyprysk działa tylko adwantan, ale oczywiście to steryd, więc dałam sobie z nim spokój, skoro problem powraca.
Teraz zaleczylam małą plamkę i widzę, że mam nowe kropeczki naokoło zagojonego miejsca. Lekarz mówi, że to alergia kontaktowa na jakoś środek np. do sprzątania. Jestem w trakcie testów u alergologa, ale zanim wszystkie przeprowadzę minie pewnie z 2 miesiące
Czy to da się wyleczyć,pozbyć na dłuższy czas?
Jestem załamana, bo oprócz tego mam jakąś łuszczącą się łuskę na skórze głowy. Mam podejrzenia, że po prostu zareagowałam na coś alergicznie. Zwłaszcza, że robiłam 2 razy prostowanie keratynowe i przy 2 razie wszystko się nasiliło.
Płakać mi się chce, bo oddaję honorowo krew, oczywiście na razie nie pojawię się w centrum póki nie dostanę pełnej diagnozy dot. łuski na głowie i tego wyprysku, jednak jak wyjdzie jakieś paskudztwo to składam kapitulację bez wizyty w krwiodawstwie, nie chcę tego usłyszeć, że mam bana do końca życia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli nie starasz się przełamywać barier, pewnego dnia to one skutecznie przyprą cię do muru ~ Robin Williams
Innocentia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-13 13:34:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.