łupież Różowy Gilberta! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-18, 17:38   #121
toporkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Red face Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez kasiak12 Pokaż wiadomość
Pomaga ten krochmal? słyszałam że kąpiele powinno się ograniczyć do minimum i zamiast kąpieli szybki prysznic, ale nie wiem czy to prawda czy to jakoś skraca czas choroby. Mam nadzieję że mnie już bardziej nie będzie sypało...
..... no więc ja się kąpię normalnie tzn szybki prysznic, ale najpierw jak juz mam ugotowany ten krochmal, jest w postaci takiego kiślu, to jak już przestygnie , obsmarowuje sie nim i czekam tak kilka minut, najczęsciej siedze na wannie czytam gazetke i czekam.... Zauwazyłam że plamki robią się jaśniejsze i na pewno mniej swędzi. Robię to dwa razy dziennie.
toporkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 21:36   #122
kasiak12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Mnie wcale nie swędzą, a plamki jakie były takie są nadal... Kiedy mi to minie:// ehh
kasiak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 16:29   #123
toporkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Thumbs down Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez kasiak12 Pokaż wiadomość
Mnie wcale nie swędzą, a plamki jakie były takie są nadal... Kiedy mi to minie:// ehh
A ile to już u Ciebie trwa? Ja co któryś dzień mam swędzenie trudne do wytrzymania. obecnie schodzi mi już ładnie z klatki, ale za to wysyp na nogach rozkręca się...
toporkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 20:54   #124
kasiak12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez toporkowa Pokaż wiadomość
A ile to już u Ciebie trwa? Ja co któryś dzień mam swędzenie trudne do wytrzymania. obecnie schodzi mi już ładnie z klatki, ale za to wysyp na nogach rozkręca się...
plama matka pojawiła się u mnie dość dawno, nie zwróciłam na nią szczególnej uwagi, a sypać mnie zaczęło w połowie marca czyli jakieś 5 tyg. temu. Mam je na brzuchu, kilka na plecach, ze 3 plamki na ręku i 2 na szyi. Wydaje mi się że zaczynają blednąć te największe które pojawiły się na samym początku i do tego skóra tam jest taka sucha... Najgorsze jest to że pani doktor u której byłam przypisała mi tabletki na 5 dni i puder w płynie na swędzenie którego nie mam czyli na chwilę obecną nie leczę się niczym i nie wiem czy iść jeszcze raz do lekarza po jakąś receptę i czy to w ogóle ma sens, czy lepiej jest czekać...
kasiak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 22:40   #125
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez kasiak12 Pokaż wiadomość
plama matka pojawiła się u mnie dość dawno, nie zwróciłam na nią szczególnej uwagi, a sypać mnie zaczęło w połowie marca czyli jakieś 5 tyg. temu. Mam je na brzuchu, kilka na plecach, ze 3 plamki na ręku i 2 na szyi. Wydaje mi się że zaczynają blednąć te największe które pojawiły się na samym początku i do tego skóra tam jest taka sucha... Najgorsze jest to że pani doktor u której byłam przypisała mi tabletki na 5 dni i puder w płynie na swędzenie którego nie mam czyli na chwilę obecną nie leczę się niczym i nie wiem czy iść jeszcze raz do lekarza po jakąś receptę i czy to w ogóle ma sens, czy lepiej jest czekać...
Nie idź do lekarza,tylko nawilżaj skórę jakimś łagodnym dziecięcym balsamem albo Cetaphilem.Jesli zaczęły ci już schodzic pierwsze plamy to masz już z górki
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 19:13   #126
toporkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Więc ... jestem na etapie mega suchej, jakby słoniowatej skóry... nawilżam nawilżam nawilżam i sypię się...
toporkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 09:53   #127
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez toporkowa Pokaż wiadomość
Więc ... jestem na etapie mega suchej, jakby słoniowatej skóry... nawilżam nawilżam nawilżam i sypię się...
Niestety nie ma na to rady, sama sypałam się przez ponad 2 tygodnie, najlepiej kupić specjalny balsam w aptece do skóry suchej, ja miałam Oillan, bo niestety żadne normalne sklepowe balsamy nie pomagały.
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 10:25   #128
kasiak12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Dziewczyny czy te plamy jak znikają to od środka, a brzegi stają się takie bardziej brązowe i się łuszczą?
kasiak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 19:25   #129
toporkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Tak ja też mam ten właśnie balsam, uważam ze jest ok na tę moją suchą skórę. Ja powoli dochodzę do siebie. Teraz mam plamki takie białe jakby skóra straciła pigment...

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiak12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy te plamy jak znikają to od środka, a brzegi stają się takie bardziej brązowe i się łuszczą?
Tak jakos tak, z tym że ja zamiast brązu miałam czerwień.
toporkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:26   #130
kasiak12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Czyli powinnam się cieszyć że to zaczyna znikać?
kasiak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:57   #131
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez kasiak12 Pokaż wiadomość
Czyli powinnam się cieszyć że to zaczyna znikać?
zdecydowanie tak
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 14:10   #132
toporkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

A czy masz na ciałku takie rozjaśnione plamki? Ja jestem w ostatniej fazie i tak mam jakbym pochlapała się jakims rozjaśniaczem...
toporkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:55   #133
timdye
Przyczajenie
 
Avatar timdye
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 27
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Wczoraj pani doktor stwierdziła u mnie łupież różowy. Mam nadzieję, że nie pomyliła się w swojej diagnozie, bo wolę to niż grzybicę. Plamkę "matkę" mam już od ok3 tygodni, a małe zaczęły się pojawiać dopiero 3 dni temu. Nie dostałam żadnych leków, bo podobno ma przejść samo za ok4-6 tygodni. Mógłby mi ktoś napisać jak dokładnie wyglądają te małe plamki- łuszczą się, powiększają? Czy pot bardzo szkodzi? Chodzę na siłownię kilka razy w tygodniu i bardzo bym nie chciała z tego rezygnować. Dzięki
timdye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 18:47   #134
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez timdye Pokaż wiadomość
Wczoraj pani doktor stwierdziła u mnie łupież różowy. Mam nadzieję, że nie pomyliła się w swojej diagnozie, bo wolę to niż grzybicę. Plamkę "matkę" mam już od ok3 tygodni, a małe zaczęły się pojawiać dopiero 3 dni temu. Nie dostałam żadnych leków, bo podobno ma przejść samo za ok4-6 tygodni. Mógłby mi ktoś napisać jak dokładnie wyglądają te małe plamki- łuszczą się, powiększają? Czy pot bardzo szkodzi? Chodzę na siłownię kilka razy w tygodniu i bardzo bym nie chciała z tego rezygnować. Dzięki
prześledź dokładnie wątek, dużo tutaj pisałyśmy o plamkach i wysiłku fizycznym

Trzymam kciuki za szybkie uporanie się z Gilbertem
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:27   #135
kasiak12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez toporkowa Pokaż wiadomość
A czy masz na ciałku takie rozjaśnione plamki? Ja jestem w ostatniej fazie i tak mam jakbym pochlapała się jakims rozjaśniaczem...
Moje plamki nie są jaśniejsze niż skóra.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez timdye Pokaż wiadomość
Wczoraj pani doktor stwierdziła u mnie łupież różowy. Mam nadzieję, że nie pomyliła się w swojej diagnozie, bo wolę to niż grzybicę. Plamkę "matkę" mam już od ok3 tygodni, a małe zaczęły się pojawiać dopiero 3 dni temu. Nie dostałam żadnych leków, bo podobno ma przejść samo za ok4-6 tygodni. Mógłby mi ktoś napisać jak dokładnie wyglądają te małe plamki- łuszczą się, powiększają? Czy pot bardzo szkodzi? Chodzę na siłownię kilka razy w tygodniu i bardzo bym nie chciała z tego rezygnować. Dzięki
U mnie to trwa już dłużej niż 6 tygodni... te małe plamki są różowe i się nie łuszczą, a jak się powiększają to wtedy zaczynają się łuszczyć i z czasem wyskakuje ich więcej i więcej... przynajmniej u mnie. A jak już się powiększą to robią się takie ''puste'' w środku czyli skóra w samym środku plamki jest takiego koloru jak normalna, a ciemniejsze są brzegi. Mi pani doktor mówiła żeby unikać pocenia się bo pot podrażnia skórę więc raczej to niewskazane tak jak długie kąpiele.

Cierpliwości
kasiak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:56   #136
kasianka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Witam,
ja też mam Gilberta, co za udręka, że właśnie na wiosne, kiedy nie nosi się już grubych ubrań. Myślicie ze wskazane jest opalanie skóry- na słoncu? mnie marwi to, ze juz dlugo mam te chorobe a ona ciagle postepuje na plecy na rece na nogi na brzuchu widzialam drobna poprawe ale teraz ostatnio mnie swedzialo wyjatkwo i znow jest zaczerwienienie, dotalam od dermatologa masc robiona za 5zł oraz Cetaphil-balsam do ciała, ciekawa jestem czy powinnam łykac tez jakeis tabletki lub witaminy? I do tego wkurzyłam się bo chorujac teraz na ta chorobe złapalałam przeziebienie, czuje sie fatalnie, nie nadaje sie ani do pracy ani do nauki, juz mam tego dosc, nie moge na siebie patrzec i czuje sie fatalnie nie tylko fizycznie ale tez psychicznie. pomóżcie
kasianka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 21:40   #137
jetaime
Raczkowanie
 
Avatar jetaime
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 379
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez kasianka6 Pokaż wiadomość
Witam,
ja też mam Gilberta, co za udręka, że właśnie na wiosne, kiedy nie nosi się już grubych ubrań. Myślicie ze wskazane jest opalanie skóry- na słoncu? mnie marwi to, ze juz dlugo mam te chorobe a ona ciagle postepuje na plecy na rece na nogi na brzuchu widzialam drobna poprawe ale teraz ostatnio mnie swedzialo wyjatkwo i znow jest zaczerwienienie, dotalam od dermatologa masc robiona za 5zł oraz Cetaphil-balsam do ciała, ciekawa jestem czy powinnam łykac tez jakeis tabletki lub witaminy? I do tego wkurzyłam się bo chorujac teraz na ta chorobe złapalałam przeziebienie, czuje sie fatalnie, nie nadaje sie ani do pracy ani do nauki, juz mam tego dosc, nie moge na siebie patrzec i czuje sie fatalnie nie tylko fizycznie ale tez psychicznie. pomóżcie
Kochana, nie przejmuj się tak Grunt to pozytywne myślenie. Ja też zachorowałam na to w zeszłe wakacje i tak odkryłam wizaż, bo na tym forum przejrzałam calusieńki ten wątek :P Moja choroba przebiegła łagodnie, kilka tygodni i nie było po niej śladu. Plamki miałam głównie na tułowiu, poszłam z tym do rodzinnego i babeczka od razu stwierdziła, że to Gilbert na tle nerwowym :O Co prawda to nie były najfajniejsze wakacje w moim życiu, ale żeby od razu zestresować się tak, że aż mnie wysypało? No trudno. W każdym razie był to środek lata, ekspozycji na słońce raczej unikałam, maści nie dostałam żadnej, więc smarowałam sobie Elocomem, który znalazłam w domu (niektórzy tu odradzali, inni wręcz przeciwnie - mnie chyba raczej pomógł :P). Starałam się nosić przewiewną odzież (to były upały!) i po pewnym czasie zapomniałam, że choruję! Tak więc uszy do góry i nie myśl o tym - zobaczysz, że to pomoże.
jetaime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 18:03   #138
trendy0011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

siemano ja tez do was dolaczam gdyz dopadl mnie gilbert Mam to drugi tydziei wygladam okropnie Gdzies w necie doczytalam ze promienie sloneczne i ultrafioletowe pomagaja wiec nic innego mi nie zostalo jak sprobowac ;P Po pierwszym dniu (1godz) na sloneczku przestalo mnie obsypywac i zaczerwienienia zbledly nastepnego dnia 5 min w solarium Znowu poprawa! I wlasnie tak sobie lecze gilberta Polecam i pozdrawiam
trendy0011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 18:30   #139
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez timdye Pokaż wiadomość
Wczoraj pani doktor stwierdziła u mnie łupież różowy. Mam nadzieję, że nie pomyliła się w swojej diagnozie, bo wolę to niż grzybicę. Plamkę "matkę" mam już od ok3 tygodni, a małe zaczęły się pojawiać dopiero 3 dni temu. Nie dostałam żadnych leków, bo podobno ma przejść samo za ok4-6 tygodni. Mógłby mi ktoś napisać jak dokładnie wyglądają te małe plamki- łuszczą się, powiększają? Czy pot bardzo szkodzi? Chodzę na siłownię kilka razy w tygodniu i bardzo bym nie chciała z tego rezygnować. Dzięki
Oj niestety tak jak dziewczyny wyżej pisały wydaję mi się, że musisz zrezygnować niestety na ten czas z siłowni. Ja sama przez Gilberta musiałam zrobić sobie przymusową przerwę od treningów. Ale jak każdy powtarza- cierpliwości
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 08:43   #140
trendy0011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

witam ponownie to juz kolejny dzien leczenia gilberta promieniami slonecznymi Sluchajcie wszytsko wraca do normy moje różowe nabrzmiale plamy po czterech dniach wystawiania na sloneczko (1-2h dzienie) sa juz blade nic nowego nie wyskakuje ))) Sprobojcie to dziala P.S. unikajcie alkoholu bo moga byc nawroty
trendy0011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 10:53   #141
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Miałam i wiem, ze trwa dokładnie tyle samo z lekami co i bez nich, nie swędzi, nie dokucza tylko podle wygląda, niestety trzeba CZEKAĆ u mnie równo 8 tygodni do zejścia ostatniej plamki.
Współczuję i trzymaj się
__________________
Proszę odpisuj u mnie!!!

inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 11:31   #142
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez trendy0011 Pokaż wiadomość
siemano ja tez do was dolaczam gdyz dopadl mnie gilbert Mam to drugi tydziei wygladam okropnie Gdzies w necie doczytalam ze promienie sloneczne i ultrafioletowe pomagaja wiec nic innego mi nie zostalo jak sprobowac ;P Po pierwszym dniu (1godz) na sloneczku przestalo mnie obsypywac i zaczerwienienia zbledly nastepnego dnia 5 min w solarium Znowu poprawa! I wlasnie tak sobie lecze gilberta Polecam i pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez trendy0011 Pokaż wiadomość
witam ponownie to juz kolejny dzien leczenia gilberta promieniami slonecznymi Sluchajcie wszytsko wraca do normy moje różowe nabrzmiale plamy po czterech dniach wystawiania na sloneczko (1-2h dzienie) sa juz blade nic nowego nie wyskakuje ))) Sprobojcie to dziala P.S. unikajcie alkoholu bo moga byc nawroty
A nie boisz się, że zostaną Ci plamy? czytałam, że właśnie opalanie może się do tego przyczynić. Ja bym nie ryzykowała
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 11:26   #143
rudamaruda79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Witam moja córeczka jak miała roczek miała to paskudztwo.Pan doktor przepisał jakieś maśći na sterydach ale niesmarowałam jej .Poprostu dwa razy dziennie kompałam ją w nizoralu. Teraz ma juz 6 lat i nigdy więcej sie nie powtórzyło.Więc myśle ze zamiast smarować sie maściami i łykać leki poprostu spróbujcie nizoral.
rudamaruda79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 12:09   #144
timdye
Przyczajenie
 
Avatar timdye
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 27
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Witam, z zadowoleniem muszę stwierdzić, że zbliżam się do końca Na pewno pomogła mi wizyta w solarium (2 razy po 7 min). Od jej momentu nie pojawiła się żadna nowa zmiana, a stare zaczęły znikać znacznie szybciej. Na tułowiu nie mam już nic. Nie zostały mi żadne plamy, ale solarium bardziej potraktowałam jak metodę naświetlania UV niż sposób na piękną brązową opaleniznę. Jestem tak samo blada jak byłam Pozdrawiam.
timdye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:12   #145
kasiak12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez timdye Pokaż wiadomość
Witam, z zadowoleniem muszę stwierdzić, że zbliżam się do końca Na pewno pomogła mi wizyta w solarium (2 razy po 7 min). Od jej momentu nie pojawiła się żadna nowa zmiana, a stare zaczęły znikać znacznie szybciej. Na tułowiu nie mam już nic. Nie zostały mi żadne plamy, ale solarium bardziej potraktowałam jak metodę naświetlania UV niż sposób na piękną brązową opaleniznę. Jestem tak samo blada jak byłam Pozdrawiam.
Jak długo miałaś ten łupież?
kasiak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 17:12   #146
trendy0011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

hej kochani odpisuje do kilku osob ktorzy pytali o gilberta sluchajcie nie ma sensu kupowac zadnych lekow bo to tylko strata czasu moj dobry znajomy lekarz (jak juz wczesniej pisalam) powiedzial ze na to nie ma leku ale doradzil mi wystawianie skory na slonce badz solarium ( solarium-5min, a sloneczko 1,5h dziennie ) Sluchajcie po pierwszej terapii promieniami nic nowego mi nie wyskoczylo i plamy zaczely schnac Pisze dopiero teraz poniewaz pewna osoba zadala pytanie czy pozostaly mi plamy. nic a nic a gilberta mialam nawety na twarzy teraz buzka jest taka jak przed choroba reszta ciala tez Dzieki terapii promieniami szybko choroba ustapila mialam tylko 3 tygodnie a teraz ciesze sie zdrowiem i tym ze moge w koncu ubierac to co chce pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia
trendy0011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 22:15   #147
koliberek87
Raczkowanie
 
Avatar koliberek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

niestety musze dolaczyc do pechowego klubu posiadaczek Gilberta co prawda nie mam jeszcze postawionej ostatecznej diagnozy bo pani doktor miala watpliwosc ale ide w ciagu najblizszych dni na wizyte i pewnie sie to potwierdzi. mialam na poczatku jedna zmiane na brzuchu i dlugo byla samotna bo az 2 tygodnie. dopiero niedawno zaczely sie pojawiac zmiany na rekach i plecach, takie czerwone kropki a "matka" na brzuchu zaczyna blednac w srodku.
stad moje pytania - czy jak zmiana zaczyna tracic kolor w srodku to znaczy ze lupiez zaczyna zanikac (dodam ze pierwotna zmiana pojawila sie poczatkiem maja)? czy mozna przyspieszyc jakos wyleczenie z tego oprocz wystawiania skory na slonce? (bo mam uczulenie na slonce i niestety nie moge sie opalac ani dlugo na sloncu przebywac)
niedlugo i tak pani dr powie mi co mam robic ale chcialabym sie dowiedziec cos ze strony praktycznej
pozdrawiam
__________________
Dowiedz się, kim jesteś i pozostań sobą.(Dolly Parton)

http://www.suwaczek.pl/cache/5c9336adc2.png
koliberek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 19:13   #148
kasiak12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez koliberek87 Pokaż wiadomość
niestety musze dolaczyc do pechowego klubu posiadaczek Gilberta co prawda nie mam jeszcze postawionej ostatecznej diagnozy bo pani doktor miala watpliwosc ale ide w ciagu najblizszych dni na wizyte i pewnie sie to potwierdzi. mialam na poczatku jedna zmiane na brzuchu i dlugo byla samotna bo az 2 tygodnie. dopiero niedawno zaczely sie pojawiac zmiany na rekach i plecach, takie czerwone kropki a "matka" na brzuchu zaczyna blednac w srodku.
stad moje pytania - czy jak zmiana zaczyna tracic kolor w srodku to znaczy ze lupiez zaczyna zanikac (dodam ze pierwotna zmiana pojawila sie poczatkiem maja)? czy mozna przyspieszyc jakos wyleczenie z tego oprocz wystawiania skory na slonce? (bo mam uczulenie na slonce i niestety nie moge sie opalac ani dlugo na sloncu przebywac)
niedlugo i tak pani dr powie mi co mam robic ale chcialabym sie dowiedziec cos ze strony praktycznej
pozdrawiam
u mnie wszystkie plamki straciły kolor w środku i jest to oznaka znikania ale to znikanie też sporo trwa... Mam Giberta od połowy marca. Teraz jest znacznie lepiej, plamki są mało widoczne aczkolwiek obwódki jeszcze są no i skóra w tych miejscach jest sucha.
kasiak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 19:57   #149
koliberek87
Raczkowanie
 
Avatar koliberek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

Cytat:
Napisane przez kasiak12 Pokaż wiadomość
u mnie wszystkie plamki straciły kolor w środku i jest to oznaka znikania ale to znikanie też sporo trwa... Mam Giberta od połowy marca. Teraz jest znacznie lepiej, plamki są mało widoczne aczkolwiek obwódki jeszcze są no i skóra w tych miejscach jest sucha.
to bardzo dlugo to trwa u Ciebie. obawiam sie ze u mnie bedzie jeszcze dluzej bo pozno pojawil sie wysiew plamek ale nie wiem czy ma to jakies powiazanie ze soba.

czy ktos stosowal na Gilberta witamine C w wysokiej dawce?
__________________
Dowiedz się, kim jesteś i pozostań sobą.(Dolly Parton)

http://www.suwaczek.pl/cache/5c9336adc2.png
koliberek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 17:32   #150
monica_wa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: łupież Różowy Gilberta!

I ja też dołączam do grona Gilbecika plamka a nawet dwie wyskoczyły mi 3 tyg. temu, a tydzień temu mnie kompletnie zasypało, klatka piersiowa, brzuch, rączki i nawet szyję, z dnia na dzień przybywa. Wstyd pokazać się ludziom, a do pracy trzeba chodzić, zwoninienia na to nie dają Dermatolog mi nic nie przepisała, powiedziała że samo zejdzie w 6 tygodni. Od jutra chyba spróbuję się ponaświetlać w solarium, ponoć promienie UV bardzo pomagają. Informacyjnie napiszę jeszcze, że alkohol BAAAARDZO nasila wysypkę, wczoraj napiłam się alkoholu, dziś wstałam z czerwonymi dużymi zmianami a drobna wysypka zrobiła się czerwona, dlatego odradzam alkohol.
Mam jeszcze pytanie, czy ktoś zauważył w trakcie choroby, że źle się czuje, tzn. tak jakby się było przeziębionym i mocno osłabionym, boli gardło, głowa, mięśnie. Ja rano aby móc pracować muszę wziąć coś przeciwbólowego. Ponadto zauważyłam też problem z oczami, zmęczone i tak jakby czasami były zamglone, szczególnie po całym dniu pracy przy komputerze, wcześniej tak nie miałam. Oby jak najszybciej przeszło.
monica_wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 14:43:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.