krwawienie z odstawienia a antybiotyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-21, 10:21   #1
paula2911
Raczkowanie

krwawienie z odstawienia a antybiotyk

Jak myślicie czy możliwe jest spóźnianie się krwawienia z odstawienia z powodu brania antybiotyku?
Cały tydzień byłam chora i brałam antybiotyk dzisiaj mam 4 dzień odstawienia tabletek i zawsze w tym dniu występowało rano krwawienie jeszcze go nie ma i zaczynam się denerwować czy jest możliwe że opóźnienie jest spowodowane antybiotykami które brałam.
jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.
paula2911 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:28   #2
kluska0
Zadomowienie

Dot.: krwawienie z odstawienia a antybiotyk

Krwawienie z odstawienia jest wywoływane sztucznie, więc takie rzeczy które wpływają na spóźnienie normalnego okresu typu stres, zmiana pogody czy leki - nie mają tu nic do rzeczy. Chyba, że brałaś antybiotyk obniżający skuteczność tabletek, wtedy może to mieć wpływ, choc moim zdaniem w takim wypadku krwawienie pojawiłoby sie wcześniej (antybiotyk wpłynąłby na tabsy i wcześniej nastąpiłby spadek hormonów), albo nie zabezpieczałaś sie dodatkowo podczas brania tych leków i to ciąża.
Ale krwawienie z odstawienia może się po prostu samo z siebie przesunać i tyle, może też jednorazowo nie wystąpić w ogóle, o czym w ulotce.

A tak już poza wszystkim - cały czas jest rano, wiec krwawienie Ci się jeszcze w ogole nie spóźnia skoro powinnaś go dostać dziś rano, to to przecież żadne spóźnienie.

Edytowane przez kluska0
Czas edycji: 2011-11-21 o 10:29
kluska0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:38   #3
paula2911
Raczkowanie

Tak brałam antybiotyki obniżające działanie tabletek i dodam że w trakcie brania antybiotyków ani do tej pory nie było stosunku więc ciąża jest mało prawdopodobna, krwawienie było zawsze wcześnie rano około 7.00 więc zaczynam się denerwować czym może być to spowodowane.
jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

Edytowane przez paula2911
Czas edycji: 2011-11-21 o 10:45
Stary 2011-11-21, 10:39   #4
kluska0
Zadomowienie

Eeeetam, mi sie też tak kiedyś przesunęło, w sensie że normalnie dostawałam w nocy i jak rano wstawałam już bylo, a raz od czapy dostałam następnego dnia wieczorem. No i tak może być, noł stress, jak nie było stosunków podczas antybiotyku to czym tu sie martwić.

kluska0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:40   #5
paula2911
Raczkowanie

Ale zawsze jakieś nerwy są, niby nie ma powodu ale wiesz jak to jest

Edytowane przez paula2911
Czas edycji: 2011-11-21 o 10:42
Stary 2011-11-21, 11:38   #6
Lia89
Zakorzenienie

...mi się już parę razy zdarzyło, że zamiast rano przyszło wieczorem, albo w ogóle następnego dnia rano. Weź na luz dziewczyno, bo nie wiem po co ten stres, tym bardziej jak nie było seksu. Organizm to nie szwajcarski zegarek. Aha, antybiotyk nie musi mieć wpływu nawet jak jest oznaczony jako "obniżający skuteczność". Brałam taki i miałam krwawienie tego samego dnia co zwykle.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2011-11-21 o 11:39
Lia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 14:37   #7
platekrozy
Zakorzenienie

Jak nie było to nie masz się czym martwić,jeśli wcześniej brałaś oczywiście regularnie tabletki.

platekrozy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 16:47   #8
aptrp
Rozeznanie

Antybiotyk mógł wpłynąć, sama choroba mogła wpłynąć - totalna normalka. I nie ma znaczenia, że hormony są sztuczne. Tyle czynników wpływa na ich metabolizm i losy w organizmie, że spokojnie choroba i leki mogą namieszać co nieco.
aptrp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 12:54   #9
basior
Rozeznanie

o, akurat od dziś biorę antybiotyk a za kilka dni mam czekać na pierwsze krwawienie, akurat trafił się wątek rozwiewający moje wątpliwości

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości