Witamina PP na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-14, 00:49   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Witamina PP na trądzik


Przerobiliśmy już z dermatologiem widocznie wszystkie możliwe sposoby na uporanie się z moimi wypryskami, ponieważ przy ostatniej wizycie zasugerował powrót do antybiotyku. Podziękowałam. Działa tylko w trakcie przyjmowania. Dostałam receptę na witaminę PP, C i B2. Daruję sobie komentarze (po antybiotykoterapii i tabletkach antykoncepcyjnych lekarz próbuje badać mnie witaminami, nieźle) ale zastanawia mnie jedno: w internecie znalazałam informacje na temat górnej granicy dopuszczalnej dawki witaminy PP i wynosi ona 35 mg. Ja mam na recepcie dawkę 200 mg trzy razy dziennie. Ktoś z was przyjmował ją w takiej dawce?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 08:11   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Witamina PP na trądzik

Tak ja. Swojego czasu łaziłam po dermatologach i każdy leczył chyba na oko i czym popadnie. W końcu trafiłam na wspaniałą dermatolog, która mi powiedziała wprost, że lekarze podpisują umowy z firmami farmaceutycznymi (byłam wtedy za młoda by aż tyle o tym wiedzieć) i powiedziała, że natura nas może wyleczyć, często tylko i aż natura. Powiedziała, że pewnie nieprawidłowo się odżywiam, brak mi witamin, a pewnie (słusznie się domyśliła) nie mam ochoty jeść kilogramami warzyw i owoców i przepisała same witaminy, miałam ich jeszcze więcej niż ty. A witaminę PP brałam 2 razy dziennie, więc wychodzi o ile się nie mylę 400mg. Po 2 miesiącach trądzik zniknął. Nie wiem czy byłam szczęściarą, może po prostu trafiłam wreszcie na dobrego lekarza, więc się nie zrażaj tylko ciesz. Jak teraz mi coś wyskoczy to szybko łykam PP, witaminy z grupy B + inne (albo staram się to uzupełnić owocami) i trądzik znika bardzo szybko.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-01-14 o 08:12
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 13:35   #3
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Witamina PP na trądzik

Dziewczyny, zainteresowałyście mnie tą witaminą PP. Może być po niej wysyp jak np. po bratku?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:41   #4
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Witamina PP na trądzik

Wydaje mi się, że wysypu nie będzie, bo ona nie oczyszcza, tylko uzupełnia to, czego brakuje organizowi. Ja mam straszny rumień i też chyba zacznę brać PP
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 18:05   #5
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Witamina PP na trądzik

no to chyba zajde po pp do apteki
co do witamin to polecam nasze polskie A+E
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 18:11   #6
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Witamina PP na trądzik

Ale PP jest na receptę, z tego, co mi wiadomo
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 18:45   #7
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Witamina PP na trądzik

to i tak sie dobrze składa, bo ide w tygodniu do lekarza po zwolnienie
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 20:18   #8
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Witamina PP na trądzik

Jakoś nie chce mi się wierzyć w efekty leczenia tą witaminą (jak i pozostałych). Sądzę, że niedobór musiałby wystąpić w skrajnych przypadkach długoterminowego niedojadania. Bardziej skupiałabym się już na cynku i biotynie mających właściwości wysuszające.

Łykam PP i B2 w dawkach wysoce ponad normę już drugi miesiąc i szału nie ma. Dołożyłam aktualnie ww. cynk i biotynę, zakupiłam też wiesiołka, który dodatkowo upłynnia łój więc powinien przeciwdziałać powstawaniu grudek. Do kompletu powinnam jeszcze dołożyć witaminę A i chrom, ale obawiam się, że to będzie już za dużo dla mojego biednego żołądka i wątroby, atakowanych przez lata antybiotykami od dermatologa.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
(...) przepisała same witaminy, miałam ich jeszcze więcej niż ty. A witaminę PP brałam 2 razy dziennie, więc wychodzi o ile się nie mylę 400mg. Po 2 miesiącach trądzik zniknął. Nie wiem czy byłam szczęściarą, może po prostu trafiłam wreszcie na dobrego lekarza, więc się nie zrażaj tylko ciesz. Jak teraz mi coś wyskoczy to szybko łykam PP, witaminy z grupy B + inne (albo staram się to uzupełnić owocami) i trądzik znika bardzo szybko.
Możesz wymienić te inne witaminy i ich dawki?

PS. Eliminacja słonych przekąsek i kawy też w ramach walki o piękną cerę?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 23:25   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Witamina PP na trądzik

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Jakoś nie chce mi się wierzyć w efekty leczenia tą witaminą (jak i pozostałych). Sądzę, że niedobór musiałby wystąpić w skrajnych przypadkach długoterminowego niedojadania. Bardziej skupiałabym się już na cynku i biotynie mających właściwości wysuszające.

Łykam PP i B2 w dawkach wysoce ponad normę już drugi miesiąc i szału nie ma. Dołożyłam aktualnie ww. cynk i biotynę, zakupiłam też wiesiołka, który dodatkowo upłynnia łój więc powinien przeciwdziałać powstawaniu grudek. Do kompletu powinnam jeszcze dołożyć witaminę A i chrom, ale obawiam się, że to będzie już za dużo dla mojego biednego żołądka i wątroby, atakowanych przez lata antybiotykami od dermatologa.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------



Możesz wymienić te inne witaminy i ich dawki?

PS. Eliminacja słonych przekąsek i kawy też w ramach walki o piękną cerę?

Nie pamiętam już wszystkich witamin jakie brałam, dawek tym bardziej. Wiem, że była właśnie PP, prawie każda B, do tego była witamina H i jeszcze cynk.
Kawę musiałam wyeliminować ze względu na hemoroidy, ale na cerę też dobrze to wpłynęło, bo cera nie lubi kawy, ostrych przypraw itp.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 23:52   #10
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Witamina PP na trądzik

wit pp nie wolno łączyć z tabletkami anty.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 03:43   #11
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Witamina PP na trądzik

W swojej walce o piękną cerą przerobiłam chyba wszystkie możliwe sposoby. Witamina PP była również. Brałam ją jako dodatek do jakiejś maści, efekty były (pytanie tylko, czy to zasługa maści czy samej witaminy ) Problem w tym (zawsze tak miałam), że dane leki dawały świetne rezultaty podczas brania, a po dłuższym stosowaniu bądź odstawieniu leku, trądzik wracał.

Myślę jednak, że warto spróbować, nie zniechęcać się lecz wierzyć, że to pomoże.

I tak - witamina PP jest na receptę
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 15:23   #12
kopciuszeek
Przyczajenie
 
Avatar kopciuszeek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2
Dot.: Witamina PP na trądzik

Ja borykam się od dłuższego czasu z trądzikiem na plecach. Próbowałam wielu rzeczy: maści, tabletki, nawet czosnek, który w konsekwencji poparzył mi skórę i potem miałam problem z bliznami ( wiem za głupotę się płaci). Jedna kobieta doradziła mi żeby po prostu stosować krem nivea soft i faktycznie codziennie wieczorem smaruje całe plecy tym kremem ale bardzo dokładnie tak, że na dość duże wypryski nakładam jego grubą warstwę i zostawiam aż sam wsiąknie w skórę. Muszę powiedzieć, że chyba najlepsza metoda i pomaga przynajmniej mi. Stosowałam też maść propolisową, która była równie dobra. Był jednak taki problem,ze straszni brudziła ubrania bo nigdy nie wsiąkała do końca, a tutaj nie ma takiego problemu i dodatkowo krem ładne pachnie i nie jest drogi.
kopciuszeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 07:20   #13
czerwonykanarek
Zakorzenienie
 
Avatar czerwonykanarek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 599
Dot.: Witamina PP na trądzik

Ta witamina tylko na receptę z tego co wyczytałam, jak myślicie, czy dużą głupotą będzie kupienie jej w internecie?
czerwonykanarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 09:50   #14
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Witamina PP na trądzik

Nie warto ryzykowac, skoro jest na recepte to lepiej skonsultować to z lekarzem, bo może mas jakieś przeciwslazania do brania pp, poza tym w internecie nie możesz sprawdzić źródła leków.
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa

Edytowane przez LadyElfiee
Czas edycji: 2013-01-31 o 09:53
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 10:53   #15
czerwonykanarek
Zakorzenienie
 
Avatar czerwonykanarek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 599
Dot.: Witamina PP na trądzik

Dziękuję, może faktycznie wybiorę się lepiej do lekarza.
czerwonykanarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.