Dziwne krosty na twarzy, POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 23:05   #1
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach

Dziwne krosty na twarzy, POMOCY


hej, mam problem, mianowicie na calej twarzy (najwięcej na czole) mam takie krosty, jakby zapchane pory.. Kiedyś miałam straszny trądzik ale wyleczyłam go i teraz walcze właśnie z czymś takim, niby nie jest to bardzo widoczne ale jednak.. gładkiej wymarzonej buzi nie mam... nie mam juz pomysłu co z tym robić, długo "leczyłam" to u kosmetyczki (chodziłam na oczyszczanie i "doczyszczanie" oraz inne zabiegi przez około rok regularnie)... kupuję podkład z Vichy, bo myślałam że zapychają mnie drogeryjne podkłady, myję twarz Cetaphilem i kilka razy w tygodniu robię peeling.. używam kremu z Lirene codziennie.... nie mam pojęcia co może mi pomóc, może któraś z was miała podobny problem i sobie z nim poradziła?
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 13:17   #2
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Dziwne krosty na twarzy, POMOCY

Też mam taką kaszke na czole:/
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 18:38   #3
chinskiejablko
Przyczajenie
 
Avatar chinskiejablko
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Dziwne krosty na twarzy, POMOCY

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
hej, mam problem, mianowicie na calej twarzy (najwięcej na czole) mam takie krosty, jakby zapchane pory.. Kiedyś miałam straszny trądzik ale wyleczyłam go i teraz walcze właśnie z czymś takim, niby nie jest to bardzo widoczne ale jednak.. gładkiej wymarzonej buzi nie mam... nie mam juz pomysłu co z tym robić, długo "leczyłam" to u kosmetyczki (chodziłam na oczyszczanie i "doczyszczanie" oraz inne zabiegi przez około rok regularnie)... kupuję podkład z Vichy, bo myślałam że zapychają mnie drogeryjne podkłady, myję twarz Cetaphilem i kilka razy w tygodniu robię peeling.. używam kremu z Lirene codziennie.... nie mam pojęcia co może mi pomóc, może któraś z was miała podobny problem i sobie z nim poradziła?
Mogę ci poradzić, że najgorsze co możesz w tym momencie zrobić to nadmiernie przesuszyć skórę maseczkami silnie oczyszczającymi. Np. taką zieloną glinką w proszku. Można się doprawić jeszcze większej ilości zaskórników, tak szumnie nazwanych zamkniętymi. Znam tę sprawę z doświadczeń na własnej skórze.

Peelingi z Lirene mnie nie pomagają.


PS. Chyba jest wątek zbiorczy dot. zaskórników zamkniętych.
chinskiejablko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 23:43   #4
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Dziwne krosty na twarzy, POMOCY

Czasem coś takiego pojawia się, kiedy organizm jest osłabiony (lekko przeziębiony), mnie się tak zdarzało.

Ale radzę ci się przyjrzeć jeszcze raz pielęgnacji. Np. też długo walczyłam z nierówną cerą, mimo że wydawało mi się, że stosuję peelingi i powinno być dobrze. A potem okazało się, że do mojej cery peelingi z granulkami lub korundem to samobójstwo, wręcz powodowały wysyp nowych nierówności. Natomiast po zainwestowaniu ok. 30-40 zł w dobrej jakości peeling enzymatyczny (działający wyciągami z papai, trzeba go dłużej trzymać na skórze, on tak jakby rozpuszcza martwy naskórek, a nie go ściera), eureka: cerę mam jak u niemowlaka.

Niesamowicie ważne jest też doczyszczanie cery. Praktycznie przez 10 lat używałam pewnego kosmetyku do mycia skóry trądzikowej, ale zawsze miałam problemy z cerą. A potem, kiedy przestawiłam się na żel Effaclar, DOPIERO się przekonałam, co to znaczy prawdziwie czysta skóra twarzy. Akurat ten żel nie służy każdemu, dla niektórych jest przesuszający, ale chodzi o sam fakt: nieraz wydaje nam się, że mamy świetny krem, peeling i żel myjący, ale tak naprawdę to one ściągają na nas kłopoty.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-12 00:43:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.