Gloria czy Nafta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-17, 18:58   #1
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781

Gloria czy Nafta?


Co wybrać maskę glorii czy naftę,gdy wypadają włosy,są cienkie i zniszczone? Co lepiej się sprawdzi i jak jest z dostępnością glorii,bo naftę widziałam w schleckerze.
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 19:28   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Gloria czy Nafta?

Na cienkie i zniszczone ani to ani to.
Lepszy olejek rycynowy i klasyczna maseczka z nim i z żółtkami jajek. Bardzo dobry jest też olej z awokado, WAX z awokado, domowej roboty maseczka z owocu awokado, picie siemienia lnianego i maseczki z niego, kosmetyki na jego bazie albo na bazie wyciągu z owsa np. Klorane.
Oprócz tego WAX do słabych i wypadających, olej kokosowy, maski proteinowe np. Kallos Latte, maska Placenta Kallos. Glorią i naftą na zniszczonych wiele nie zwojujesz. To raczej kosmetyki do włosów suchych ale nie mocno zniszczonych.
Do zniszczonych dobry jest też Stapitz Sleek Line-szampon i maska albo balsam.
Taniej wychodzi zakup dużej pojemności. Jest w nich jedwab i olej z nasion słonecznika. Dobre są też kosmetyki profesjonalne Joanna z jedwabiem i ceramidami (sklepy i hurtownie fryzjerskie)
Na zniszczone włosy dobre są ceramidy, keratyna i jedwab, proteiny a nawet kolagen
Dobre jest maska Rigenol, kosmetyki DORA (apteki) m.in. ciekłe kryształy
Z dwojga złego z tego co wspomniałaś lepsza Gloria ale sama Gloria Ci mocno zniszczonych włosów nie zregeneruje. Ja polecałabym raczej ten WAX L'biotica do słabych i wypadających bo naprawdę działa. Do tego np. odżywkę do spłukiwania z jedwabiem ( ja mam bardzo dobry ProfiSilk ale są też inne Biosilk albo CeCe of Sweden- teraz w promocji w Super Pharm), delikatny szampon, jakiś olej (polecam kokosowy ale może tez być jojoba albo awokado), jakiś suplement np. Onozis, szczotkę z miękkiego włosia i rzadki grzebień, odżywkę dwufazową bez spłukiwania albo psikacz keratynowy do rozczesywania włosów na mokro. Unikaj suszenia suszarką i prostownicy, podetnij końce
W aptece możesz kupić biotynę,żelazo, coś z cynkiem, ampułki GAL z keratyną i kurację Seboradin (ampułki) z serii z czarną rzepą
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 20:04   #3
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Gloria czy Nafta?

sprostowanie - tzw "rybki" ampułki GAL keratynowe tylko sie tak nazywaja. keratyny w skladzie nie ma, tylko olejki. w tej cenie lepiej kupic cos innego, a keratyne kupić w sklepie internetowym za całe 3 zł.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 21:31   #4
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Gloria czy Nafta?

Koleżanka All_that_jazz już chyba wszystko napisała japolecam biovaxy gloria to dla mnie niewypał z włosami nie robi nic, nie wiem skąd te zachwyty nią
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 22:56   #5
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Gloria czy Nafta?

Ja używam Glorii (kupionej w Auchan), ale czy ja wiem? Spektakularnych efektów nie widzę. Zmiękcza włosy, to na pewno.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 12:14   #6
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: Gloria czy Nafta?

Waxa nie znalazłam niestety.Kupię jakąś inną maskę z tych drogeryjnych,przejrzę dokładnie opinię.Myślę,że waxa kupię jako następną i wybiorę się po nią do innego miasta
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 23:27   #7
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Gloria czy Nafta?

Cytat:
Napisane przez Gosia_14 Pokaż wiadomość
Waxa nie znalazłam niestety.Kupię jakąś inną maskę z tych drogeryjnych,przejrzę dokładnie opinię.Myślę,że waxa kupię jako następną i wybiorę się po nią do innego miasta
a szukałaś w Superpharm i innych aptekach? tam je widuję.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.