Pani ginekolog ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-22, 18:06   #1
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430

Pani ginekolog ;/


Mam pytanie dziewczyny ,czy powinnam się niepokoić.
Kilka miesięcy temu poszłam do podobno najlepszej (po opiniach ludzi i rankingu lekarzy) najdroższej pani ginekolog w moim mieście.I zastanawiam się czy jej ufać:
1.Powiedziała mi ,że mam za grube endometrium chociaż wynosiło 6 mm.
2.Powiedziała,że mam albo tyłozgięcie macicy,albo przegrodę w macicy ,ale ona nie wie.;/ Powiedziała tylko ,że jakby się ktoś kiedyś pytał np. inny ginekolog ,to że wykryto takie coś.to po to do cholerki jasnej do niej szłam ,żeby chyba określiła to.
3.Wyszła mi 2 grupa cytologii,chociaż zawsze miałam 1,a ona mówi ,że nic nie widzi ,i że tak po prostu niektóre mają.
4.Oszukała mnie ,bo powiedziała ,że współpracuje z laboratorium w Warszawie,natomiast wyniki przyszły z całkiem innego miasta (ale ot raczej szczegół).
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 18:29   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pani ginekolog ;/

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dziewczyny ,czy powinnam się niepokoić.
Kilka miesięcy temu poszłam do podobno najlepszej (po opiniach ludzi i rankingu lekarzy) najdroższej pani ginekolog w moim mieście.I zastanawiam się czy jej ufać:
1.Powiedziała mi ,że mam za grube endometrium chociaż wynosiło 6 mm.
na tym sie nie znam

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
2.Powiedziała,że mam albo tyłozgięcie macicy,albo przegrodę w macicy ,ale ona nie wie.;/ Powiedziała tylko ,że jakby się ktoś kiedyś pytał np. inny ginekolog ,to że wykryto takie coś.to po to do cholerki jasnej do niej szłam ,żeby chyba określiła to.
hmm nie wie ?
to chyba nie jest jakies trudne do rozróżnienia ,zreszta tyłozgięcie nie ma żadnego znaczenia dla kobiety.
nie wiem jak z przegrodą.


Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
3.Wyszła mi 2 grupa cytologii,chociaż zawsze miałam 1,a ona mówi ,że nic nie widzi ,i że tak po prostu niektóre mają.
Tez mam od zawsze 2 grupe ,tak mam i jest to czeste dla kobiet współżyjących,infekcji nie ma a 2 grupa owszem.
nic strasznego wg mojego gina.

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
4.Oszukała mnie ,bo powiedziała ,że współpracuje z laboratorium w Warszawie,natomiast wyniki przyszły z całkiem innego miasta (ale ot raczej szczegół).
A to ma dla ciebie jakieś znaczenie skąd to lab. ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 19:18   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pani ginekolog ;/

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dziewczyny ,czy powinnam się niepokoić.
Kilka miesięcy temu poszłam do podobno najlepszej (po opiniach ludzi i rankingu lekarzy) najdroższej pani ginekolog w moim mieście.I zastanawiam się czy jej ufać:
1.Powiedziała mi ,że mam za grube endometrium chociaż wynosiło 6 mm.
2.Powiedziała,że mam albo tyłozgięcie macicy,albo przegrodę w macicy ,ale ona nie wie.;/ Powiedziała tylko ,że jakby się ktoś kiedyś pytał np. inny ginekolog ,to że wykryto takie coś.to po to do cholerki jasnej do niej szłam ,żeby chyba określiła to.
3.Wyszła mi 2 grupa cytologii,chociaż zawsze miałam 1,a ona mówi ,że nic nie widzi ,i że tak po prostu niektóre mają.
4.Oszukała mnie ,bo powiedziała ,że współpracuje z laboratorium w Warszawie,natomiast wyniki przyszły z całkiem innego miasta (ale ot raczej szczegół).
W którym dniu cyklu miałaś takie endometrium?
Zasadnicza różnica, nie powinna mieć wątpliwości...
Tu ma rację: II grupa cytologii to nic strasznego.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 08:58   #4
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Pani ginekolog ;/

W 21 dniu cyklu,a cykle mam co 35 dni (wiem że dużo,ale poprzednia gin. próbowała mi skrócić do 28 dni Duphastonem,ale i tak powracało do 35 regularnie , i moja mama też tak ma).

No najgorzej się martwię tą przegrodą,bo poprzednia ginekolog mi nic nawet nie mówiła o tym,a tak samo miałam USG.A może to macica dwurożna,albo tyłozgięcie,ale ona nie wie ;/.A z tym przecież mogą być problemy z zajściem w ciążę.
No tak jak mówiłam ,z tym laboratiorium to taki szczegół,ale po co mi na wizycie opowiada ,że ma zaufane laboratorium w W-wie i każde wyniki tam wozi,nigdzie indziej,a wyniki dostałam z lab w Kielcach.Takie trochę podejrzane.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2011-01-23 o 09:00
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 09:07   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pani ginekolog ;/

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
W 21 dniu cyklu,a cykle mam co 35 dni (wiem że dużo,ale poprzednia gin. próbowała mi skrócić do 28 dni Duphastonem,ale i tak powracało do 35 regularnie , i moja mama też tak ma).

No najgorzej się martwię tą przegrodą,bo poprzednia ginekolog mi nic nawet nie mówiła o tym,a tak samo miałam USG.A może to macica dwurożna,albo tyłozgięcie,ale ona nie wie ;/.A z tym przecież mogą być problemy z zajściem w ciążę.
No tak jak mówiłam ,z tym laboratiorium to taki szczegół,ale po co mi na wizycie opowiada ,że ma zaufane laboratorium w W-wie i każde wyniki tam wozi,nigdzie indziej,a wyniki dostałam z lab w Kielcach.Takie trochę podejrzane.
No to rzeczywiście dziwnie... ja bym poszukala kogos innego.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 09:39   #6
katka190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 21
Talking Dot.: Pani ginekolog ;/

"1.Powiedziała mi ,że mam za grube endometrium chociaż wynosiło 6 mm."
Chyba powinna była Ci wyjaśnić, czy to oznacza coś złego i czy grubość endometrium ma na cokolwiek wpływ... (nie wiem, nie znam się), ale ja bym wypytała o szczegóły. A Ty pytałaś?
"2.Powiedziała,że mam albo tyłozgięcie macicy,albo przegrodę w macicy ,ale ona nie wie.;/" No chyba powinna to wiedzieć, to dość istotna różnica? Poza tym, co to za podejście? "Jakby się kiedyś inny ginekolog pytał! Tu chyba chodzi o dobro pacjentki, a nie o to co powie ktoś inny! Wg mnie powinna się tym zająć, chociaż na tym też się nie znam... A pytałaś jej co to tyłozgięcie albo przegroda mogą dla Ciebie oznaczać?
3.Wyszła mi 2 grupa cytologii,chociaż zawsze miałam 1,a ona mówi ,że nic nie widzi ,i że tak po prostu niektóre mają.
Tu akurat ma rację, 1 i 2 grupa są prawidłowe, ja nawet jak byłam dziewicą to miałam 2 grupę, moja ginekolożka mi wyjaśniła, że 2 grupa jest prawidłowa i nic złego się nie dzieje, tak już po prostu mam.
4."Oszukała mnie ,bo powiedziała ,że współpracuje z laboratorium w Warszawie,natomiast wyniki przyszły z całkiem innego miasta"
Hmmm może to lab. w wawie miało jakąś przerwę w funkcjonowaniu i dlatego musiała wysłać wyniki gdzieś indziej? ale to faktycznie podejrzane...
Wiesz, to że inni sądzą, że to super babka to nie znaczy, że Tobie ona musi odpowiadać. Każdemu pasuje co innego. Kiedyś chodziłam do dwóch dermatologów, i każdy, z kim rozmawiałam i u nich był to ich zachwalał, a dla mnie oni oboje byli niekompetentni i tylko potrafili wziąć kasę a nic nie robić. Potem trafiłam do super dermatolog, młodej, mało znanej, która poświęciła czas, dokładnie się o wszystko wypytała i zrobiła mi takie zabiegi i przypisała takie leki, że w końcu dzięki niej się pozbyłam koszmarnego trądziku. Także jak Ci ta ginekolog nie podpasowała to po prostu szukaj dalej. Powodzenia
katka190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 12:31   #7
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Pani ginekolog ;/

Dziękuję za odpowiedzi.
Pewnie,że się jej dopytywałam ze szczegółami,ale odpowiadała,że tak powiem wymijająco ,czyli dużo mówiła,tłumaczyła ,ale tak jakby okrążała temat.
Wydaje mi się ,że łatwiej wmówić komuś kto nie ma bladego pojęcia o ginekologicznych sprawach ,że jest się dobrym lekarzem niż takiemu,co się jakkolwiek zna (np.ja).
W ogóle dziwi mnie strój tej pani nawet o 8 rano w pracy,a byłam u niej ze 3-4 razy(to już taki lekki off-top):
-fryzura jak prosto od fryzjera,misternie upięty kok
-piękny makijaż od A do B i raczej na pewno sztuczne rzęsy
-miała na sobie sukienkę taką satynową jak na wesele
-szpilki wielki na platformie chyba 15 cm (w których się BTW potknęła i szczypce wyleciały jej z rąk jak mnie badała).Na dodatek co chwila mówi ,,cholera" i śmiała się ze mnie bo źle założyłam fartuszek.
Nie wygląda mi ona na kompetentną osobę.Dziękuję za odpowiedzi i zmieniam lekarkę.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2011-01-23 o 12:32
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.