krew w moczu...!!!pilne!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-28, 07:53   #1
agniesia547
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Post

krew w moczu...!!!pilne!!!


Oostatnio (gdzie 3 dni temu) zauwazylam ze w moczu pojawila sie krew-pisze od razu ze to nie miesiaczka!!! W tym samym dniu wieczorem mocz byla normalna-zadna krew nie leciala. Minelo 3 dni-a ja znowu wczoraj wieczorem zauwazylam bardzo czerwona krew w moczu.I przy tym tak dziwnie w brzuchu-moze to nie byl taki mocny bol,ale jednak cos sie dzialo. Napisze jeszcze ze nie jadlam burakow. Bardzo prosze o pomoc.
agniesia547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 08:17   #2
May87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 96
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

To może być jakaś infekcja. Najlepiej idź do lekarza i zrób sobie badania moczu.
May87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 08:34   #3
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Rozśmieszyło mnie z tymi burakami

Krew w moczu może być przyczyną wielu dolegliwości. Miałam coś takiego w zeszłym roku. Poszłam najpierw do zwykłego lekarza, który stwierdził, że nie widzi objawów żadnej choroby, potem byłam u urologa, zrobił mi usg, miałam też 3 razy badany mocz (nie wiem, jakie to były dokł badania, byłam wtedy za granicą) i w końcu stwierdził, że urologicznie jest wszystko ok i że krew w moczu może być "efektem" dolegliwości ginekologicznych. I tak faktycznie było.

Idź jak najszybciej do lekarza. nie martw się, wszystko będzie dobrze, jak ja zobaczyłam krew w moczu to się rozpłakałam ze strachu, bo byłam pewna, że niedługo umrę a okazało się, że nie jest tak źle

Pzdr
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 08:54   #4
alifaks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Krew w moczu jest najczesciej objawem infekcji pecherza albo drog moczowych, rzadziej sprawy ginekologiczne. Zanim pojdziesz do lekarza, jedz duzo witaminy c, zakwasza mocz i likwiduje bakterie. Rumiank tz jst dobry, nalezy duzo pic tak czy owak. Jakikolwiek bol przy oddawaniu moczu podejrzewalabym jako poswiadczenie moich watpliwosci alee nigd nie wiadomo...
alifaks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 13:24   #5
agniesia547
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Post Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Bylam dzisiaj u lekarza-robili mi wyniki. Nie mam zadnej infekcji. Za dwa dni musze isc na USG brzucha. Teraz znowu mnie nerki bola i znowu krwiomocz...nie wiem co mi dolega...
agniesia547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 17:22   #6
alifaks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Uuu, moja ciotka mial kiedys cos takiego. Przez dlugi czas miala krew w moczu i w koncu faktycznie wyszlo na to, ze to jakies ginekologiczne sprawy byly. Chyba cos jj naciskalo na pecherz, czy jakos tak. Ale dobrze sie skonczylo
alifaks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 23:03   #7
triniti99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Witam wszystkich!
Mam takie pytanie, bo robilam sobie miesiac temu badanie moczu i wyszlo mi: krew- 80 Ery/ul, oraz osad moczu: nablonki plaskie- pojedyncze w polu widzenia, erytrocyty swieze- 4-6 wpw, erytrocyty wyługowane- 8-10 wpw, bralam tydzien furagin, i po 3 tygodniach powtorzylam badanie i wyszlo mi: krew: ślad- liza, ciała ketonowe: 1,5 mmol/l, osad: nablonki plaskie: poj. wpw, erytrocyty swieze 0,2 wpw. Hmmm nie wiem co oznacza ślad-liza w moczu w krwi? czy moje wyniki sie poprawily czy nie? czy ktos moglby mi w tym pomoc? z góry dziękuje!
triniti99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-31, 08:37   #8
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Krwiomocz może być objawem kamicy nerkowej, albo choroby miąższu nerek. Krew w moczu może być też objawem nowotworu układu moczowo-płciowego, np. :pęcherza ! Nie chcę nikogo straszyć, ale to jest częsty objaw zmian rakotwórczych. Lezałam 10 dni w szpitalu na odziale nefrologicznym więc wiem, ze jest to zjawisko, którego absolutnie nie nalezy bagatelizować.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 09:15   #9
lady goddess
Rozeznanie
 
Avatar lady goddess
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z lapka ;)
Wiadomości: 508
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

U mojej przyjaciółka jak miała krew w moczu stwierdzili ostre zapalenie pęcherze chodź o dziwo on ja nie bolał;/
__________________
. . . A w oczach odbija się strach . . .
Bo od miłości nie ma odwrotu jest tylko zapomnienie . . .
lady goddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 05:49   #10
kajdka
Raczkowanie
 
Avatar kajdka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 49
GG do kajdka
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda.
JA mam paskudne wyniki moczu już jakieś 8 miesięcy

Ostatnie badanie wyszło całkiem całkiem ale niepoojące dla mojego lekrza jest to, że mam 10 erytrocytów w p.w. i nic poza tym (nie byłam jeszcze u specjalisty bo nasza służba zdrowia tak funkcjonuje, że jak człowiek jest na wykończeniu dopiero dają)

Miałam USG nic nie wyszło, tylko te erytrocyty....CZasami mam też zatrzymanie moczu nie sikam cały dzień bo nie mam czym, rano jak się budzę też nie sikam, a czasami leci jak z kranu

kurcze już nie mam pojęcia co to może być, na razie mm iśc do gineksa sprawdić czy wszystko jest ok, tylko że niedawno byłam leczona tak profilaktycznie i nie sądzę że tam coś wyjdzie no ale może akurat

Z tym rakiem co spray napisała masakra
__________________



To, że nie podbijam karty o 5 rano w fabryce azbestu nie znaczy, ze nie pracuję!!!
kajdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 08:35   #11
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Krwiomocz, podobnie jak białkomocz, jest bardzo częstym objawem chorób układu moczowego. W moczu ludzi zdrowych mogą być wydalane erytrocyty w liczbie nie przekraczającej 3 milionów na dobę, co odpowiada obecności 1-2 krwinek czerwonych w polu widzenia w badaniu ogólnym moczu. Źródłem krwinkomoczu (niewielka, niewidoczna dla oka utrata krwinek czerwonych) lub krwiomoczu może być uszkodzenie zarówno nerki, jak też każdego odcinka dróg moczowych. Najczęstszą, najbardziej popularną przyczyną jest kamica nerkowa, a szczególnie atak kolki nerkowej. Niekiedy jednak przyczyny krwiomoczu są bardziej skomplikowane. Nierzadko, aby dojść do rozpoznania, należy przeprowadzić szereg badań laboratoryjnych, radiologicznych, urologicznych, a nawet w szczególnych przypadkach wykonać biopsję nerki.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 10:17   #12
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Dziewczyny mam taki problem: Przy sikaniu a właściwie przy końcówce sikania mnie boli w dole brzucha i jeszcze zauważyłam krew do tego w moczu oczywiście pójdę do lekarza bo że tak powiem wystraszyłam się konkretnie .
Tylko może ktoś wie co to może być , albo może miała któraś z was też tak miała ???
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 11:05   #13
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;2260233 1]Dziewczyny mam taki problem: Przy sikaniu a właściwie przy końcówce sikania mnie boli w dole brzucha i jeszcze zauważyłam krew do tego w moczu oczywiście pójdę do lekarza bo że tak powiem wystraszyłam się konkretnie .
Tylko może ktoś wie co to może być , albo może miała któraś z was też tak miała ???[/QUOTE]
Może zapalenie pęcherza ale zapalenie to boli strasznie. Jakieś bakterie czy coś.... Nie znam się na pęrzechu ale tak strzelam. Biegnij do lekarza i będzie wszystko dobrze
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 15:36   #14
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Tak zrobię wizyte mam na czwartek, mam nadzieje ,że mi się nie pogorszy do tego czasu . Dzięki za odpowiedź, mam nadzieje, że to będzie tylko zapalenie lub jakieś bakterie a nie kamienie czy inne jeszcze gorsze rzeczy bo jak sie naczytałam na necie czym to może być spowodowane to odechciało mi się wszystkiego.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 22:12   #15
xmagdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

Owszem może to być zapalenie pęcherza. Ja podczas owego zapalenia dużo piłam wody z cytryną (3l dziennie), rób sobie nasiadówki w gorącej wodzie, dbaj o to aby nie było ci zimno w stopy i ból powinien ustąpic tak było w moim przypadku
xmagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:32   #16
kakti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 135
Dot.: krew w moczu...!!!pilne!!!

nasiadówki, ciepłe majciochy, dużo płynów, sok i herbata z żurawiny i kapsułki prouro z żurawiną i wit.C - mi ten zestaw zawsze pomaga na pęcherzowe problemy
kakti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.