Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-13, 20:34   #1
ladygaga1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3

Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.


Witam, mam takie pytanie.

W pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek (yasminelle) doszło do takiej sytuacji: Pierwszego dnia wzięłam tabletkę o zwykłej porze (20:00), drugiego zapomniałam zażyć tabletki, tego wieczoru - ok godz 23 kochałam się ze swoim chłopakiem ( dodam, że nie doszedł we mnie).
Pominięta tabletkę zażyłam dopiero trzeciego dnia (dzisiaj) razem z trzecia tabletką - przyjęłam dwie jednocześnie. Od pominięcia tabletki minęło 23 h. Czytałam ulotkę i nie wiem jak to zinterpretować - w tygodniu POPRZEDZAJĄCYM pominięcie tabletki nie doszło do stosunku, natomiast doszło do niego w dniu pominięcia tabletki - później. Czy ktoś się orientuje czy są duże szanse, że jestem w ciąży? I czy przyjmowanie dalej tabletek nie zaszkodzi ewentualnie dziecku??????? Czekam na odpowiedź

Dodam, że tabletki przyjmuję regularnie już ok. 1,5 roku.
ladygaga1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 21:00   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

tydzień poprzedzający pominięcie tabletki obejmuje 7 dni przed pominięciem tabletki.
pominęłaś tabletkę 10 listopada.
cofnij się tydzień wstecz i 4-10 listopada to ten tydzień właśnie. wydaje mi się że licząc od dnia pominięcia tabletki i tydzień wstecz. i jak pomijasz tabletkę z pierwszego tygodnia to masz stosować prezerwatywę przez tydzień
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 21:05   #3
ladygaga1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

A jakie jest ryzyko, że wczorajszy seks zakończy się ciążą??
ladygaga1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 21:09   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ladygaga1234 Pokaż wiadomość
A jakie jest ryzyko, że wczorajszy seks zakończy się ciążą??
moim zdaniem wcale niemałe, bo pierwszy tydzień jest najmniej bezpieczny.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 21:19   #5
ladygaga1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Nawet jeżeli facet we mnie nie doszedł?
Tzn. kilka razy doszedł ale za każdym razem poza mną.
ladygaga1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 21:22   #6
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ladygaga1234 Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli facet we mnie nie doszedł?
Tzn. kilka razy doszedł ale za każdym razem poza mną.
seks przerywany nie zabezpiecza przed ciążą. tym bardziej jak przed penetracją facet miał wytrysk.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 22:14   #7
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ladygaga1234 Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli facet we mnie nie doszedł?
Tzn. kilka razy doszedł ale za każdym razem poza mną.
To bardzo ryzykowna "metoda", choć czasem skuteczna w nielicznych przypadkach, ale jednak ryzykowna i to bardzo.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 11:15   #8
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Jak się zapomni tabletki w pierwszym tygodniu to ochrona zostaje zmniejszona tydzień przed i tydzień po więc tak czy siak był to czas potencjalnie niebezpieczny.

Idź do lekarza, powiedz jak było i on Ci powie co dalej. Jakby nie było wizyta u doktora w takich przypadkach uspokaja.
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 11:47   #9
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

piszesz ze nie doszedl w tobie wiec bez obaw, moim zdaniem nie ma szans ze bedziesz w ciąży, co Ty w zyciu
ja bylam nieraz w gorszych sytuacjach, podobne do Twojej tez mialam i wszystko dobrze sie skonczylo wiec bez obaw

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

a najbardziej ryzykowne dni do zajscia w ciążę są od 12 do 18 dnia cyklu, licząc pierwszy dzien okresu jako pierwszy dzien cyklu

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

no i tabletki bierzesz od 1,5 roku wiec jajniki są "uspione" i dopiero calkowite odstawienie tabletek pobudza je do swojej pracy (gdzies to wyczytalam) takze wg mnie naprawde nie masz sie czym martwic
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 11:55   #10
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
a najbardziej ryzykowne dni do zajscia w ciążę są od 12 do 18 dnia cyklu, licząc pierwszy dzien okresu jako pierwszy dzien cyklu

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

no i tabletki bierzesz od 1,5 roku wiec jajniki są "uspione" i dopiero calkowite odstawienie tabletek pobudza je do swojej pracy (gdzies to wyczytalam) takze wg mnie naprawde nie masz sie czym martwic
Bzdura

1. Nie ml cyklu naturalnego ze sztucznym, przy tabletkach owulacja może wystąpić kiedy chce a właściwiej: wówczas, gdy zapomni się tabletki. Nie zapominaj, że przed 1wszym tygodniem było 7 dni bez tabletek, kiedy to pęcherzyki mogą zacząć rosnąć (i najczęściej rosną) zaś przyjęcie tabletki 8mego dnia i kontynuacja w braniu zwyczajowo zapobiega osiągnięciu przez pęcherzyk wielkości dominującej. To powoduje, że ryzyko ciąży jest jak najbardziej realne - jeśli przedłużysz przerwę lub zapomnisz tabletki w pierwszym tygodniu.

2. Nie czytaj wątpliwej wiarygodności artykułów, spytaj lekarza a każdy Ci powie, że nie ma czegoś takiego jak brak ryzyka z uwagi na długość przyjmowania tabletek. Ja po 7 latach brania hormonów miałam owulację od razu w pierwszym cyklu po odstawieniu - w niecałe 2 tygodnie po skończeniu opakowania. Wszystko jest kwestią tego konkretnego organizmu.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 16:06   #11
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
piszesz ze nie doszedl w tobie wiec bez obaw, moim zdaniem nie ma szans ze bedziesz w ciąży, co Ty w zyciu
ja bylam nieraz w gorszych sytuacjach, podobne do Twojej tez mialam i wszystko dobrze sie skonczylo wiec bez obaw

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

a najbardziej ryzykowne dni do zajscia w ciążę są od 12 do 18 dnia cyklu, licząc pierwszy dzien okresu jako pierwszy dzien cyklu

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

no i tabletki bierzesz od 1,5 roku wiec jajniki są "uspione" i dopiero calkowite odstawienie tabletek pobudza je do swojej pracy (gdzies to wyczytalam) takze wg mnie naprawde nie masz sie czym martwic
krótko zwięźle i na temat: bzdura, bzdura, bzdura.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 16:35   #12
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Co wy mnie malolaty bedziecie pouczac!
Ja tez bralam tabletki 7 lat i po odstawieniu mija pol roku a w ciazy nie jestem, zgodze sie z tym ze kazdy organizm na wszystko inaczej reaguje, ale wlasnie to wy malolaty czytacie jakies wypowiedzi innych malolat i tym sie sugerujecie.

A jesli sie juz wypowiadacie to na temat posta a nie wypowiedzi innych!

Autorko posta, w ciążę na 100% nie zajdziesz i jestem tego pewna.
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 16:41   #13
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Nikt tu nikogo nie poucza, po prostu błysnęłaś niewiedzą i wprowadzasz w błąd. Jest to wypowiedź jak najbardziej na temat. Ty możesz być pewna nawet tego, że krasnoludki istnieją a faktów nie zmienisz.

Jak na trzydziestoletnią małolatę przystało - odsyłam cię do nauki (choćby "Molekularne podstawy rozrodczości człowieka i innych ssaków"). Wiedza nie boli - książki medyczne istnieją i wcale nie są ciężko dostępne. Nie twórz mitów.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-01-15 o 16:43
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 17:03   #14
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
Co wy mnie malolaty bedziecie pouczac!
Ja tez bralam tabletki 7 lat i po odstawieniu mija pol roku a w ciazy nie jestem, zgodze sie z tym ze kazdy organizm na wszystko inaczej reaguje, ale wlasnie to wy malolaty czytacie jakies wypowiedzi innych malolat i tym sie sugerujecie.

A jesli sie juz wypowiadacie to na temat posta a nie wypowiedzi innych!

Autorko posta, w ciążę na 100% nie zajdziesz i jestem tego pewna.
takie mądrości wypisujesz jak i kulturą błyskasz
7 lat tabletki brałaś i przez 7 lat nie udało ci się do ulotki zajrzeć, że opowiadasz cuda że niby od 12 do 18 dnia tak zwanego cyklu najłatwiej można w ciążę zajść?
i to że tobie się nie udaje w ciążę zajść to bardzo mi przykro, ale znam przypadki ciąż po jednej pominiętej tabletce. nie mierz wszystkich swoją miarą
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:16   #15
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
Co wy mnie malolaty bedziecie pouczac!
Ja tez bralam tabletki 7 lat i po odstawieniu mija pol roku a w ciazy nie jestem, zgodze sie z tym ze kazdy organizm na wszystko inaczej reaguje, ale wlasnie to wy malolaty czytacie jakies wypowiedzi innych malolat i tym sie sugerujecie.

A jesli sie juz wypowiadacie to na temat posta a nie wypowiedzi innych!

Autorko posta, w ciążę na 100% nie zajdziesz i jestem tego pewna.
A Ty czym się sugerujesz?? Bo zapewne nie ulotką......
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:31   #16
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
takie mądrości wypisujesz jak i kulturą błyskasz
7 lat tabletki brałaś i przez 7 lat nie udało ci się do ulotki zajrzeć, że opowiadasz cuda że niby od 12 do 18 dnia tak zwanego cyklu najłatwiej można w ciążę zajść?
i to że tobie się nie udaje w ciążę zajść to bardzo mi przykro, ale znam przypadki ciąż po jednej pominiętej tabletce. nie mierz wszystkich swoją miarą
mi sie nie udaje w ciążę zajsc? a kto powiedzial ze chce w nią zajsc.. mam juz dziecko 7 - letnie takze na razie mi wystarczy

a ulotki wszystkiego co zazywalam znam na pamiec..

i sugeruje sie wlasnym doswiadczeniem, wiadomo ze kazdy organizm jest inny ale kazdy powinien sugerowac sie wlasnym doswiadczeniem, a nie tym co w ksiazce wyczytal (tak jak nagaLy odsyla mnie do ksiazek, a co ma ksiazka do zycia i doswiadczen z nim zwiazanych...)

aha a to ze od 12 do 18 dnia cyklu najlatwiej w ciaze zajsc to wiem od mojej pani gin, sama zreszta zaszlam w ciążę w 15 dniu cyklu

pozdrawiam
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:42   #17
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
mi sie nie udaje w ciążę zajsc? a kto powiedzial ze chce w nią zajsc.. mam juz dziecko 7 - letnie takze na razie mi wystarczy

a ulotki wszystkiego co zazywalam znam na pamiec..

i sugeruje sie wlasnym doswiadczeniem, wiadomo ze kazdy organizm jest inny ale kazdy powinien sugerowac sie wlasnym doswiadczeniem, a nie tym co w ksiazce wyczytal (tak jak nagaLy odsyla mnie do ksiazek, a co ma ksiazka do zycia i doswiadczen z nim zwiazanych...)

aha a to ze od 12 do 18 dnia cyklu najlatwiej w ciaze zajsc to wiem od mojej pani gin, sama zreszta zaszlam w ciążę w 15 dniu cyklu

pozdrawiam

Boże drogi, przecież o to chodzi że na tabletkach nie ma się cyklu. Tabletki HAMUJĄ OWULACJĘ, czyli właśnie cykl OWULACYJNY.
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 14:01   #18
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
aha a to ze od 12 do 18 dnia cyklu najlatwiej w ciaze zajsc to wiem od mojej pani gin,
Co za bzdura..........nawet jeśli bierzemy pod uwagę naturalny cykl, to trzeba się obserwować, bo jeśli ktoś ma cykl długości 22 dni to od 12 do 18 dc może se co najwyżej próbować ale w ciążę nie zajdzie.

Owulacja następuje na 12 - 16 dni przed miesiączką...a z racji tego, że nie można być pewnym na 100% kiedy się tą miesiączkę dostanie - nie da się "wyliczyć" dni płodnych. Chyba, ze ktoś stosuje NPR - wtedy inna sprawa.

Co do tabletek, nie wciskaj ludziom głupot, bo jak widać pojęcia nie masz o tym co piszą w ulotkach. Przy tabletkach owulacja jest blokowana, a nawet jeśli jakimś cudem by do niej doszło przy zapomnieniu tabletki - największe jej ryzyko jest w pierwszym tygodniu z opakowania, a jeśli miałoby dojść do tego z przyczyn niezależnych od kobiety to każdy dzień jest tak samo "prawdopodobny".

To nie jest tak, ze się bierze tabletki a cykl dalej sobie gdzieś tam jest ....
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:32   #19
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Tak czytam niektóre posty i muszę stwierdzić, że niektórzy chyba mają w życiu więcej szczęścia niż rozumu...
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 15:42   #20
ankax28
Raczkowanie
 
Avatar ankax28
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez Fruchtgeele Pokaż wiadomość
Boże drogi, przecież o to chodzi że na tabletkach nie ma się cyklu. Tabletki HAMUJĄ OWULACJĘ, czyli właśnie cykl OWULACYJNY.
dlatego mowie ze autorka postu w ciaze nie zajdzie bo zazywa tabletki
ankax28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:24   #21
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Cytat:
Napisane przez ankax28 Pokaż wiadomość
dlatego mowie ze autorka postu w ciaze nie zajdzie bo zazywa tabletki

No nie do końca, bo nie dość, że nie dostarczyła organizmowi potrzebnych do utrzymania tego hamowania hormonów, to jeszcze zrobiła to bezpośrednio po przerwie na krwawienie, czyli kiedy ich poziom i tak już nieco spadł.
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:04   #22
paolyn
Rozeznanie
 
Avatar paolyn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 911
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

dorosla sie znalazla , haha nie wstydz ci , ze Twoja wiedza jest dosc kulejąca przy malolatach?
__________________
więcej w wiary w siebie!

50 kg
75B -> 65E/F
paolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 14:48   #23
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Ryzyko zajścia w ciążę.

Witam.
Co prawda opisywałam już swój przypadek przy okazji innego wątku, ale ze względu na brak opinii napiszę tu...
Spóźniłam się z przyjęciem pierwszej tabletki z blistra o 14 h (zakładjąc, że tabletki z poprzedniego przyjmowałam około 22ej). Pierwszą tabletkę przyjęłam około godziny 12ej we wtorek (8.02.11) a następną o 21ej i resztę tabletek przyjmowałam tak około 21ej z odchyleniem max 20-30 minut. Zgodnie z ulotką powinnam zabezpieczać się dodatkowo mechanicznie, jednak 7lub 8 dnia regularnego przyjmowania tabletek (14.02 lub 15.02) (nie pamiętam dokładnie) doszło do pełnego stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia. Współżyliśmy też 16.02...Niby po 7 dniach zgodnie z ulotką działanie tabletek powinno być pełne, ale jednak mam pewne wątpliwości... 21.02 odczuwałam ból jednego z jajników, czemu towarzyszył śluz wskazujący na płodność. Dodam jeszcze że po dniach współzycia a mianowicie 18.02 pojawił się jakiś stan zapalny- najprawdopodobniej pęcherza moczowego- bardzo bolesne oddawanie moczu zabarwionego krwią, trwające 4-5 dni (czasami kiedy biegłam do toalety tak naprawdę nie byłam w stanie oddać choćby kropli moczu, ale miałam uczucie takiej chęci) i do tej pory często oddaje mocz, ale jest to już mnie bolesne Już nie wiem jak to wszystko interpretować...Zakładają c, ze cykl przy braniu tabletek Diane 35 trwa 28 dni a ze względu na pominięcie/spóźnienie pierwszej tabletki działanie zostało całkowicie zniesone to między 10 a 16 dniem cyklu (szacunkowo) miały miejsce dni płodne a więc realna szansa ciąży...Czy mam rację? Dopiero w piątek wybieram się do lekarza i pewnie wtedy dowiem się dokładniej, ale mimo wszystko będę wdzięczna za jakieś opinie z waszej strony.
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.