Tabletki anty a Biegunka!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-19, 14:28   #1
Osiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27

Tabletki anty a Biegunka!!


Hej! bardzo proszę Was o radę.
Wczoraj wzielam tabletke o 20 bylam to tabletka z 3 tyg 15sta wczoraj byly moje urodziny wiec wypilam troszke a ze rzadko pije to moze moj zoladek tak zareagowal dziwnie otoz dzis rano o 8.00 poszlam do lazienki tylko stolec byl normalny ale bolal mnie brzuch, za chwilke napilam sie herbaty i znowu musialam isc do wc i stolec byl lużniejszy.czy to byla biegunka?wiem ze minelo od momentu wziecia 12 godzin ale oczywiscie spanikowalam i wzielam kolejna tabletke.
Prosze powiedzcie mi czy dobrze zrobilam czy jestem zabezpieczona i jak mam teraz postapic? normalnie przyjac 20 tabletek i zrobic 7 dniowa przerwe? (jest to trzeci tydzien)wiem ze moge wyjsc na straszna panikare ale chcialabym byc pewna.Proszę o odp.Pozdrawiem
Osiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 15:00   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Nie potrzebnie panikujesz i dodatkowa tabletka byla zbedna.
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 16:20   #3
Osiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Cytat:
Napisane przez sweeney Pokaż wiadomość
Nie potrzebnie panikujesz i dodatkowa tabletka byla zbedna.
czyli jestem zabezpieczona? ale teraz mam normalnie wziasc 20 tab i zrobic 7 dniowa przerwe tak?
Osiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 16:16   #4
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

tabl wchlania sie okolo 3 godz. wg mojego gina zwykla biegunka nie zmiejsza dzialania tabletek anty ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 18:10   #5
Osiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
tabl wchlania sie okolo 3 godz. wg mojego gina zwykla biegunka nie zmiejsza dzialania tabletek anty ;]
nie no teraz to juz sie pogubiłam szczerze mowiac to nie pytalam sie mojego gina o to ale wiele osob sie wypowiadalo na tym forum ze biegunka ma wplyw na wchlanianie sie tabletki.
wiesz ilu lekarzy tyle opinii i skad my mamy wiedziec ktora jest prawidlowa ;-)
jednak ja dalej nie wiem co mam zrobic,
czy wszystlo bedzie w porzadku jak wezme 20 tabletek a nie 21 i zrobie 7 dni przerwy??prosze o odp pozdrawiam
Osiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 20:19   #6
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

ja tam biore tabletke o 19, a bardzo czesto rano mam biegunke z nerwów :P i jakos w ciazy nie jestem
były sytuacje gdzie wymiotowałam po imprezie w nocy, ale minął czas wchłonięcia i w ciązy nadal nie jestem
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 20:56   #7
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Cytat:
Napisane przez Osiula Pokaż wiadomość
nie no teraz to juz sie pogubiłam szczerze mowiac to nie pytalam sie mojego gina o to ale wiele osob sie wypowiadalo na tym forum ze biegunka ma wplyw na wchlanianie sie tabletki.
wiesz ilu lekarzy tyle opinii i skad my mamy wiedziec ktora jest prawidlowa ;-)
jednak ja dalej nie wiem co mam zrobic,
czy wszystlo bedzie w porzadku jak wezme 20 tabletek a nie 21 i zrobie 7 dni przerwy??prosze o odp pozdrawiam
Oczywiście że biegunka ma wpływ na działanie ale jeżeli była cięzka i wystapiła 3-4 godziny po zażyciu.... nie jesteśmy robotami każdy ma co jakiś czas jakieś rewelacje żołądkowe...
cyt z ulotki"Jeżeli wymioty wystąpiły w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletki lub wystapiła ciężka biegunka, istnieje ryzyko, że substancje czynne z tabletki nie zostały całowicie wchłonięte do organizmu.
Jest podkreslone ciężka biegunka a to nie jest jednorazowy incydent więc nie ma znaczenia i to jeszcze tyyyyle godzin po zazyciu.

A co do pominięcia tabletki z 3 tygodnia... jeżeli pomineło się tabletke z 3 tygodnia "Można przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i zacząc tydzień przerwy nie dłuższy niż 7 dni. Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek mozna skrócić do mniej niż 7 dni".
nie piszą nic o dodatkowym zabezpiecznieu..

Tylko zalezy jak wziełaś 17 tabletke... 15 o normalnej porze... 16 o 8 rano a 17 znowu tego samego dnia o 20?? czyli 2 jednego dnia??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-21, 15:12   #8
Osiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Tylko zalezy jak wziełaś 17 tabletke... 15 o normalnej porze... 16 o 8 rano a 17 znowu tego samego dnia o 20?? czyli 2 jednego dnia??[/quote]

tak dokladnie wzielam 16 i 17 tego samego dnia.tylko ze z tego co piszecie to nie byla to biegunka tylko jednorazowy incydent czyli niepotrzebnie ja bralam i to nie jest tak przeciez ze zapomnialam jednej tabletki wiec nie wiem co teraz mam zrobic.
Gdzies czytalam ze mozna przyjac po prostu 20 tabletek w cyklu i zrobic normalnie 7-dniowa przerwe.
Czy ja moge poprostu tak zrobic??bo juz nie wiem teraz czy jestem zabezpieczona czy nie moze np mam zaczac nowe opakowanie bez robienia przerwy?
Osiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 16:08   #9
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Dlaczego chcesz wziąść tylko 20 tabletek a nie 21? Według mnie jesteś zabezpieczona.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 19:40   #10
Osiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Dlaczego chcesz wziąść tylko 20 tabletek a nie 21? Według mnie jesteś zabezpieczona.
poniewaz jak myslalam ze to biegunka to wzielam kolejna czyli 16 i w takim razie w blistrze zostalo mi 20 tabletek a nie 21 ale po waszych odp wychodzi na to ze byl to jednorazowy incydent a nie biegunka wiec niepotrzebnie wzielam dodatkowa tabletke .
Dlatego wlasnie mam pytanie czy moge wziasc 20 tabletek i zrobic 7 dni przerwy i bede zabezpieczona?
Osiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 20:07   #11
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Skoro weźmiesz wszystkie z blistra żadnej nie zgubiłaś (tylko wziełaś 2 w ciągu jednego dnia) to co najwyżej 21 tabletek w ciągu 20 dni...

Myśle że możesz spać spokojnie co do zabezpieczenia. Zrób 7 dni przerwy i dalej nowe opakowanie.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-21, 20:12   #12
Osiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Skoro weźmiesz wszystkie z blistra żadnej nie zgubiłaś (tylko wziełaś 2 w ciągu jednego dnia) to co najwyżej 21 tabletek w ciągu 20 dni...

Myśle że możesz spać spokojnie co do zabezpieczenia. Zrób 7 dni przerwy i dalej nowe opakowanie.
Dziękuje bardzo za odpowiedz
Pozdrawiam.
Osiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 08:44   #13
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Cytat:
Napisane przez Osiula Pokaż wiadomość
Hej! bardzo proszę Was o radę.
Wczoraj wzielam tabletke o 20 bylam to tabletka z 3 tyg 15sta wczoraj byly moje urodziny wiec wypilam troszke a ze rzadko pije to moze moj zoladek tak zareagowal dziwnie otoz dzis rano o 8.00 poszlam do lazienki tylko stolec byl normalny ale bolal mnie brzuch, za chwilke napilam sie herbaty i znowu musialam isc do wc i stolec byl lużniejszy.czy to byla biegunka?wiem ze minelo od momentu wziecia 12 godzin ale oczywiscie spanikowalam i wzielam kolejna tabletke.
Prosze powiedzcie mi czy dobrze zrobilam czy jestem zabezpieczona i jak mam teraz postapic? normalnie przyjac 20 tabletek i zrobic 7 dniowa przerwe? (jest to trzeci tydzien)wiem ze moge wyjsc na straszna panikare ale chcialabym byc pewna.Proszę o odp.Pozdrawiem

Wymioty , biegunka osłabiają działanie tabletki ale nie zażywa sie od razu kolejnej tabletki. Mogłaś poczekać już to pare godzin i zażyć o normalnej porze .

Tabletek nie można tak zażywać jak sie nam podoba.


Pozatym zależy o której zażyłaś tabletke a o któej miałaś biegunke bo jeśli zażyłaś tab wieczór a biegunke miałaś rabo to tabletka sie wchłoneła przez organizm.

Jeśli zażyłas drugą z rzędu to wiadomo że w tym dniu już nie zażywasz następnej tylko czekasz.


Powinnas zażyć wszystkie tabletki z płatka -- dlaczego mówisz ze 20 tab ?
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 08:51   #14
Osiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Wymioty , biegunka osłabiają działanie tabletki ale nie zażywa sie od razu kolejnej tabletki. Mogłaś poczekać już to pare godzin i zażyć o normalnej porze .

Tabletek nie można tak zażywać jak sie nam podoba.


Pozatym zależy o której zażyłaś tabletke a o któej miałaś biegunke bo jeśli zażyłaś tab wieczór a biegunke miałaś rabo to tabletka sie wchłoneła przez organizm.

Jeśli zażyłas drugą z rzędu to wiadomo że w tym dniu już nie zażywasz następnej tylko czekasz.


Powinnas zażyć wszystkie tabletki z płatka -- dlaczego mówisz ze 20 tab ?
Wiem,pozniej zdalam sobie sprawe ze niepotrzebnie spanikowalam i wzielam kolejna ,gdzies czytalam ze trzeba wziasc ( jesli wystapila biegunka) nastepna i kolejna o tej samej porze co zawsze wiec dlatego wyszlo ze wzielam 2 tabletki jednego dnia.
A z tymi 20ma tabletkami mi sie pomylilo poprostu w zwiazku z tym ze wzielam 2 jednego dnia to skończe opakowanie dzien wczesniej,czyli wezme 21 tabletek ale w ciągu 20 dni.
Czyli moge zrobic po 20 dniach normalnie 7 dni przerwy i jestem zabezpieczona?
Osiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 14:08   #15
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Tak bo przecież będziesz zażywać kolejne tab które cie zabezpieczają . Dostaniesz okres i jak ci sie skonczy to zaczniesz nastepne opakowanie
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 22:48   #16
blackcoffee
Raczkowanie
 
Avatar blackcoffee
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 498
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

mam pytanie...
bolał mnie brzuch i "coś się w nim gotowało", ale kiedy przyszła pora wzięłam tabletkę.
Po ok. 20 minutach poszlam jednak do łazienki i miałam taki luźny stolec, a na samym końcu byla odrobina plynnego...

Co mam zrobić? Wziąc jeszcze jedną tabletkę i skrócić cykl czy nie przejmowac się tym...? We wtorek kochałam się z chłopakiem, dlatego trochę się niepokoję... to była 9 tabletka.
blackcoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 12:09   #17
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

ja chyab mam podobna sytuacje co zalozycielke watkuku...

codziennie biore tabletki antykoncoepcyjne o godzinie 15, dzisiaj (poniedzialek) wstalam kolo12.30 i dopadla mnie biegunka: na poczatku normalny stolec, potem strasznie luzny...:/ po przeczytaniu kilku odpowiedzi widze, ze jednak mmoja tabletka sie wchlonela, bo miala na to 3-4 godziny powinnam byc spokojniejsza... ale czy jesli w sobote wspolzylam to czy jets ok????

tyle ze, za2 godziny mam wziac tabletke.... czy mam wziac jakis lek (stoperan, laremid), na powstrzymanie biegunki zeby tabletka mogla sie spokojnie wchlonac?? dzsiaj mam zamiar poszalec troche z moim chlopakiem, wiec prosze o szybka odpowiedz
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 12:13   #18
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

przepraszam za niescislosc, wyjasniam dokaldneij: codziennie biore tabletki
antykoncoepcyjne o godzinie 15,
wczora w niedziele wzielam o normalnej porze, a dzisiaj (poniedzialek)
wstalam kolo12.30

kolajna tanletak mam wziac za 2 godziny

Edytowane przez milionmyslii
Czas edycji: 2007-12-31 o 12:17 Powód: poprawka pierwszego posta
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 13:17   #19
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

od wczoraj od godz 15 do dzis tabletka zdazyla sie wchlonac na biegunke polecam lyzke stolowa maki ziemniaczanej na pol szklanki zimnej przegotowanej wody ( to samo jest w smecta tyle ze tam jest kwas mlekowy jeszcze) zamieszac i wypic nie wiem jak tabl reaguja z innymi lekami na biegunke, ale maka nie wywoluje zadnych powiklan
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-01, 19:35   #20
julka112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

Oj jak dobrze, że jest już taki temat bo mam podobny problem. Otóż ja po alkoholu również mam takie atrakcje żołądkowe i nie wiem czy mogę to nazwać biegunką.. Nie chciałam mieć jkrwawienia które wypadało mi akrat na sylwestra, więc wzięłam dwa opakowania pod rząd. Akurat wczoraj wieczorem podczas imprezy brałam pierwszą tabletke z drugiego tygodnia z drugiego opakowania.. Prawie 4 godziny po tym musiałam skorzystać z kibelka i oddałam dość dużo nieuformowanego stolca... Incydent był tylko jeden, więcej atrakcji nie było. Dodam, że owszem- byłam pijana ale nie wymiotowałam ( czy duża ilość alkoholu ma jakiś wpływ na wchłanianie? ) nad ranem kochałam się z moim chłopakiem ale powiedziałam mu, że nie jestem pewna skuteczności tabletek i użyliśmy dodatkowego zabezpieczenia. mam kilka pytyań:

1. Czy istnieje możliwość, że tabletka się nie wchłonęła?
2. Czy został zachowany efekt antykoncepcyjny ? ( chodzi mi o to, czy mój organim mógł odczytać ewentualny brak tabletki jako przesunięcie krwawienia o tydzień, bo wzięłam akurat 7 tabletek z drugiego opakowania, bez tej wczorajszej...)
3. Co mam teraz robic ?


Proszę o szybką odpowiedź bo panikuję ...
julka112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 20:11   #21
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

wzielam ta tabletke przeciw biegunce i po godzinie wzielam tabletke anty (o 16, czyli godzinne spoznienie, ale to chyba nie ma znaczenia)
w mojej ulotce (biore Novynette) jest napisane ze w razie wyniotow lub biegunki skutecznosc moze byc przejsciowo zniesiona ze wzgledu na mala ilosc hormonow...

czy powinnam sie martwic? moj post wyzej opisue dokladneij ajk bylo z ta biegunka... smeim tweirdzic ze zdazyla sie wchlonac zanim wystapila biegunka a po biegunce i tabletce wstrzymujacej biegunke tez bedzie ok....
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 14:54   #22
niewiemjaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

witam.we wtorek po 1 w nocy zaczelam wymiotowac i dostalam biegunki. na szczescie objawy zatrucia minely o ok 10 rano. W dzien przed "zdarzeniem" o godzinie 22 zazylam tabletke. wliczajac wtorek zostalo mi do konca opakowania 5 tabletek(dzis biore ostatnia). Czy powinnam sie dodatkowo zabezpieczac? jesli tak to jak dlugo? z gory dziekuje za odpowiedz.
niewiemjaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 19:15   #23
Alicjawizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki anty a Biegunka!!

pol godziny po wzieciu tabletki poczulam skurczyk i potrzebe udania sie do lazienki gdzie zorbilam ' luzna kupke' biegunka to chyba jest jak caly czas brzuch boli i jest niedobrze w ogole? wiemz e idiotyczne pytanie ale juz nie wiem co myslec
Alicjawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.