Planowana ciąża a leki na astmę i trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 12:59   #1
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323

Planowana ciąża a leki na astmę i trądzik


Mam dylemat, który spędza mi sen z powiek, a lekarze nie daja mi satysfakcjonujacej odpowiedzi....Moze któraś z Was bogata swoim doświadczeniem jakoś mnie uspokoi?
Otóż od dwóch lat leczę się na astmę(kaszlową)-lekka postać, nie mam duszności itp. tylko kaszel pojawiajacy sie w porze nocnej.Biorę Seretide Dysk 250-objawy ustąpiły.Leczę się systematycznie.Teraz mam w planie ciąże-byłam na wizycie u ginekologa aby gruntownie sie przebadać i poinformowałam o leczeniu.Lekarz powiedział,ze moge nadal brak ten lek(jeden ze składników ma nawet zastosowanie przy podtrzymaniu ciąży-działa rozkurczowo).Pulmonolog tez uznala ten lek za bezpieczny.Ulotka jednak informuje,ze "W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka. "
Z lekarzami nie będę się kłócić ,ale gdzieś tam środku mam obawy....
Na dodatek przyplątał mi się wysyp pryszczy, na które dostałam maści: differin i aknemycin.Dermatolog stwierdziła ,że do czasu "zajścia" w ciąże nie musze się martwić..Stosuje je od 2 tygodni-tylko na czoło i brodę.Ilość zużyta -znikoma-nawet nie widać tego po tubce..Zamierzam odstawić je na miesiąc przed planowanym poczęciem.
Moje pytania sa dwa:
1.Czy jest jakś Wizażanka stosująca Seretide w ciązy, lub która zdecydowała się odstawić ten lek za poradą lekarza?
2.Differin-po jakim czasie od 3 tygodniowego leczenia moge bezpiecznie starać się o dziecko-jakie opinie mają Wasi ginekolodzy?
Wiem,że sprawa Differinu jako retinoidu a ciąży była maglowana, lecz jak dla mnie bez skutku-bo nikomu nie dało się ustalić na podstawie wywiadu lekarskiego czy lektury w internecie -na ile przed poczęciem należy lek odstawić(brak badań?chyba raczej brak materiałów po polsku..).Opinia"im dłużej tym lepiej" dla mnie jest bez znaczenia....
Może coś się "ruszyło" w tych tematach????
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.