Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-08, 18:41   #1
taknachwile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 57

Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..


Jestem tymczasowo zameldowana nie w tym mieście co mieszkam obecnie ale w innym. Za niedługo będę miała 18 lat no i trzeba będzie iść wyrobić dowód. Wiem, że w dowodzie z tył pisze "adres zameldowania" no i ja będę miała wpisany ten adres gdzie jestem tymczasowo zameldowana ? I czy muszę składać podanie o dowód w miejscowości gdzie jestem tymczasowo zameldowana ?
taknachwile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 19:08   #2
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

w dowodzie ma być adres zameldowania stałego, z tego co wiem. ja, jak wyrabiałam dowód (ale nie pierwszy raz), poszłam do urzędu miasta, w którym byłam zameldowana tymczasowo i oni się tym miło zajęli, poprzesyłali dokumenty i nie musiałam nigdzie jeździć
mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam pytanie
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 19:08   #3
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

Podanie o dowód składasz tam gdzie jesteś zameldowana na stałe i ten adres będziesz miała wpisany w dowód.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 08:03   #4
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Podanie o dowód składasz tam gdzie jesteś zameldowana na stałe i ten adres będziesz miała wpisany w dowód.
Nie musi.

Możesz iść do urzędu, w którym jesteś zameldowana tymczasowo. Jeżeli meldunek trwa więcej niż trzy miesiące, możesz po prostu tam zrobić papiery, sobie wszystko wyślą. Taki stan rzeczy jednak trwa trochę dłużej, i niekoniecznie będziesz wiedziała kiedy masz się zgłosić po dowód.
Ale najlepiej, nie pytać nas, tylko podreptać albo zadzwonić do urzędu i po prostu zapytać. I masz taką możliwość, więc nie daj się od razu zbyć.

Możesz mieć też dowód z zameldowaniem tymczasowym zamiast zameldowania stałego, ale to są inne procedury, i z tego co pamiętam (jak było jakiś czas temu) musiałaś mieć tylko meldunek tymczasowy a nie stały. Ale to naprawdę najlepiej zapytać kompetentną osobę.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:07   #5
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

Mój narzeczony ma na dowodzie adres stały. A jest tymczasowo zameldowany u mnie (inne miasto).
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:57   #6
MariannaKa
Przyczajenie
 
Avatar MariannaKa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

Jeżeli jesteś zameldowana na pobyt stały to we wniosku o wydanie dowodu podajesz adres takiego zameldowania. Jeżeli nie masz zameldowania na pobyt stały, a jedynie na pobyt czasowy to taki adres podajesz we wniosku, przy czym na dowodzie osobistym będzie zaznaczona data, do której pobyt czasowy obowiązuje (nie jest to przeszkodą w załatwiani jakichkolwiek formalności).
Wniosek o wydanie dowodu osobistego możesz złożyć zarówno w miejscu zameldowania stałego, jak i tymczasowego, przy czym w tym drugim przypadku będziesz musiała czekać dłużej na wydanie dowodu (nawet dwa miesiące), gdyż Urzędy muszą między sobą przesłać dokumenty.
Jeżeli Twoja sytuacja jest specyficzna to również, za koleżanką wyżej, radzę zasięgnąć rady w samym Urzędzie.
MariannaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 16:34   #7
taknachwile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 57
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

Ok, dziękuję Wam Pójdę jak najszybciej się popytać co i jak
taknachwile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 15:24   #8
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

Mam pytanie ponieważ chciałam się zameldować u Tż tymczasowo, to na jakiej podstawie może on mnie zameldować, nie wynajmuje u niego u nic, nie jestesmy w formalnym związku.

Do meldunku potrzeba wg ustawy
Dokumenty, które należy zabrać by zameldować się na pobyt czasowy

"Przy dopełnianiu zameldowania na pobyt czasowy należy przedstawić dowód osobisty, a w uzasadnionych przypadkach - inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości a także:
  1. Potwierdzenie pobytu w lokalu dokonane przez właściciela oraz dokument potwierdzający własność tego lokalu (może to być np. umowa cywilnoprawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu)
I tu moje pytanie czy może zameldować mnie mama Tż chociaż mieszkanie jest zapisane na tate Tż?

Jaki dokument potrzebny będzie aby potwierdzić że tam mieszkam, jakieś oświadczenie?
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 08:53   #9
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zameldowanie tymczasowe a dowód osobisty..

Idziesz do urzedu, dostajesz taki (bodajże zielony) druczek, wypełniasz. Ważnym dokumentem jest akt własności i czy mieszkanie jest wspólne czy tylko na tatę. Jeżeli tylko na tatę, to możesz mieć problem z tym. Jeżeli jest wspólne to wystarczy jeden ze współmałżonków, a konkretniej jego podpis, ale do urzędu musicie podreptać, żeby panie sobie ten akt pooglądały. Przynajmniej u nas to tak wygląda. Najlepiej zadzwonić do właściwego organu/pokoiku i Panie Ci wszystko ładnie wytłumaczą.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.