Inne spojrzenie na kwestie żywienia. Powrót do książki Allena Carra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-27, 14:05   #1
montekarbon
Przyczajenie
 
Avatar montekarbon
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2

Inne spojrzenie na kwestie żywienia. Powrót do książki Allena Carra


Z tego co widzę na wizażu wątek o publikacji Allena Karra "Jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów" nie zrobił większego wrażenia. Kilka komentarzy, większość sprzed 3 lat!

Ja na tę publikację trafiłam kilka miesięcy temu, kiedy usilnie chciałam zgubić kilka kilogramów i sama wpadłam w nałóg jedzenia. Potrafiłam 5 dni odżywiać się "jak sądziłam zdrowo", by potem przez 2 dni jeść jak opętana. Nie potrafiłam pozbyć się tego problemu.

Po przeczytaniu książki Carra moje obawy i problemy zniknęły. Autor tłumaczy dlaczego diety nie mają racji bytu, co jest dla nas najlepsze... Ale nie w sposób: Musisz to jeść. Nie wolno Ci tego i tego... Przeczytajcie, bo na prawdę będziecie zaskoczeni. Mówi nie tylko o jedzeniu, ale porusza trochę większą sferę naszego życia. Zachęca nas do radości z życia, a po przeczytaniu książki, jedzenie już nie staje się celem samym w sobie, ale tylko środkiem do celu. Rzeczą, dzięki której będziemy czerpać przyjemność, ale nie będzie ona celem życia.

Przez tysiące lat zapomnieliśmy, że tak na prawdę jesteśmy zwierzętami, a jako ludzie wcale nie jesteśmy najmądrzejsi na świecie i jest "coś" od nas dużo bardziej inteligentnego. Jak wspomniałam "leczy" nas z przeświadczenia o zdrowości takich produktów jak mięcho czy nabiał, które nota bene wcale zdrowe i korzystne dla nas nie są. A argumenty są na prawdę niezbite. Mówi także, choć nie otwarcie, że jedzenie 5 posiłków dziennie jest bzdurą i urojeniem. Jeść mamy wtedy, gdy jesteśmy głodni. Tak jak nie tankujemy samochodu, bo mamy taki nawyk, tak nie wrzucamy w siebie bez sensu jedzenia, bo mamy takie pory jedzenia i już tak jest. Matka natura dała nam głód!

Czy zwierzęta jedzą 5 razy dziennie o równych porach? A czy z tego powodu, że tego nie robią, cierpią na nadwagę?

Przemysł jest tak chory i świat jest tak zagmatwany, że to co najmądrzejsze nie potrafi się często przebić. Tak jest z tą książką. Wiadomo ile przemysł spożywczy jest wart i ile kasy na nas się urabia. Kto sobie pozwoli, żeby podważono wartościowość wartego miliardy papierów przemysłu mięsnego...

KONIECZNIE przeczytajcie. Publikacja OBOWIĄZKOWA!
montekarbon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.