Badania hormonalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-02, 18:12   #1
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892

Badania hormonalne


Witam, czy któraś z Was robiła sobie badania hormonalne w związku z problemami skórnymi (cierpię od lat, a już nie wspomnę co się dzieje przed miesiączką!) Chcę je zrobić prywatnie, nie mam czasu aktualnie by iść po skierowanie do ginekologa-szczególnie tylko po to by dał mi skierowanie i wyprosił. Chodzi mi o to, które hormony powinnam przebadać? Będę wdzięczna za pomocną dłoń
__________________
Amor incipit ab ego

Edytowane przez sarkastiko
Czas edycji: 2012-03-02 o 19:15
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 11:06   #2
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Badania hormonalne

Jeśli chcesz robić takie badania to idź prywatnie do ginekologa-endokrynologa.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 10:41   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Badania hormonalne

Hej, dziękuję za pomoc tylko teraz mam pytanie: gdzie najpierw się udać? do ginekologa po skierowanie na badania, tak? a potem z wynikami to już do endokrynologa czy dermatologa?
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 10:58   #4
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Badania hormonalne

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Hej, dziękuję za pomoc tylko teraz mam pytanie: gdzie najpierw się udać? do ginekologa po skierowanie na badania, tak? a potem z wynikami to już do endokrynologa czy dermatologa?
Jest taki lekarz od hormonów który jest jednocześnie ginekologiem i to jest ginekolog-endokrynolog Ja bym do takiego poszła prywatnie i poprosiła o skierowanie a potem udała się do dermatologa na konsultacje
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 17:34   #5
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Badania hormonalne

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Witam, czy któraś z Was robiła sobie badania hormonalne w związku z problemami skórnymi (cierpię od lat, a już nie wspomnę co się dzieje przed miesiączką!) Chcę je zrobić prywatnie, nie mam czasu aktualnie by iść po skierowanie do ginekologa-szczególnie tylko po to by dał mi skierowanie i wyprosił. Chodzi mi o to, które hormony powinnam przebadać? Będę wdzięczna za pomocną dłoń
Ja Ci mogę napisać jakie ja miałam badane: między 2-5 dniem cyklu

prolaktyna zwykła plus z obciążeniem
testosteron
androstendion
dheas-o4
estradiol
lh
fsh
progesteron
17-oh-progesteron

Potem dorobiłam jeszcze tsh dla świętego spokoju
Te badania powinny wystarczyć na początek, zeby wykryć ewentualne zaburzenia w pracy jajników czy nadnerczy lub androgenizacje.
Zorientuj się czy ginekolog bądź endokrynolog do którego się wybierasz daje skierowanie do szpitala, bo tylko tak zrobią Ci cały komplet badań nieodpłatnie. Bo to na pewno nie wygląda tak że pójdziesz do pierwszego lepszego i da Ci skierowanie na te wszystkie badania....coś niestety o tym wiem bo odbyłam już swoją pielgrzymkę po lekarzach
A skończyło się na tym że badania zrobiłam prywatnie, nie jest to mały koszt.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:49   #6
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Badania hormonalne

ja dostałam taką listę od prywatnego ginekologa
tsh
fsh
lh
estradiol
progesteron
prolaktyna
testosteron
androstendion
dhea

i mam pytanie, a jakie dni cyklu powinnam je zrobić?? lekarz powiedział mi, że w 7 i 14 ale chyba nie wszystkie?

btw: i może ktoś wie gdzie jest w warszawie lub w wołominie/radzyminie tanie laboratorium analiz? dziś byłam u ginekologa w ramach nfz i odmówiono mi skierowania na te badania (pani kierownik przychodni stwierdziła, ze widac lekarz nie widzial potrzeby - śmiech na sali od 10 lat bezskutecznie próbuję wyleczyć trądzik)
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-07-17 o 21:29
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:32   #7
PaulinaGda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 80
Dot.: Badania hormonalne

mi Pani endokrynolog-ginekolog ze wzgledu na problemy z cera zlecila tez kilka badan i wszystkie platne bo jak to lekarz powiedzial ze to moja zachcianma i musze zaplacic a musialam zbadac: testosteron,estradiol,pro laktyne,progesteron.. i nie mialam wyznaczonego dnia kiedy mialam wykonac badanie gdyz pozniej na wynikach sa normy dla poszczegolnych cyklow (tam mi sie wydaje ze dlatego nie mialo to znaczenia) ..
PaulinaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 14:42   #8
iman001
Raczkowanie
 
Avatar iman001
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 69
Dot.: Badania hormonalne

Mam ten sam problem! Jestem pewna że mój trądzik jest spowodowany hormonami.
Dziewczyny nie wiecie czy można takie szczegółowe badania zrobić prywatnie bez szpitala?
Nie cierpię szpitali...
Jaki mniej więcej to może być koszt?

(dostałam skierowanie na badania w szpitalu w 1 i 2 fazie cyklu ale kombinuję żeby się udało bez szpitala...)

Edytowane przez iman001
Czas edycji: 2012-08-08 o 14:44
iman001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 15:36   #9
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Badania hormonalne

Ja hormony badałam normalnie prywatnie w przychodni, tylko musisz wiedzieć co badać..może najpierw udaj się do endo by Ci powiedziała co warto przebadać. A hormony są w różnej cenie..ja za ok 6 zapłaciłam ok 200 zł.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 08:27   #10
iman001
Raczkowanie
 
Avatar iman001
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 69
Dot.: Badania hormonalne

dzięki za odpowiedź. Próbuję od marca dowiedzieć się co mi jest i w końcu postanowiłam iść prywatnie... Pewnie wydam na to worek pieniędzy ale już nie mam cierpliwości do państwowej służby zdrowia...
iman001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 08:40   #11
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: Badania hormonalne

Cytat:
Napisane przez iman001 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź. Próbuję od marca dowiedzieć się co mi jest i w końcu postanowiłam iść prywatnie... Pewnie wydam na to worek pieniędzy ale już nie mam cierpliwości do państwowej służby zdrowia...
Nie taki worek. Generalnie polecam Ci iść na NFZ do zwykłego lekarza rodzinnego. Powiedz mu o problemie, poproś o skierowania na badania krwi, w tym hormonów. Na NFZ robią część badań, ja dopłacałam do dwóch hormonów (zapłaciłam za nie jakoś 20zł, było to na początku tego roku).
Z wynikami udaj się albo do ginekologa albo do endokrynologa (do tego drugiego da Ci skierowanie również lekarz rodzinny), ewentualnie dermatologa.
Ja bardziej kierowałabym się do endokrynologa na Twoim miejscu. Jest to lekarz "od hormonów" i często przepisuje tabletki hormonalne właśnie na trądzik, problemy z przytyciem, na antykoncepcję itp. Jedyny minus - do tego specjalisty troooszkę się czeka. Ja czekałam całe 2h , ale tylko dlatego, że lekarz rodzinny poprosił go w tym samym dniu o przyjęcie mnie (akurat miałam problem niecierpiący zwłoki), normalnie czeka się od miesiąca do nawet roku.
Później wizyty u tego lekarza są co rok.
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.