Wybór i kolejność kosmetyków - wągry, trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-14, 20:29   #1
Immortal27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1

Wybór i kolejność kosmetyków - wągry, trądzik


Cześć.
Zmagam się z problemem wągrów i z trądzikiem. Wągry mam na czubku nosa, natomiast problem z trądzikiem jest troszeczkę bardziej specyficzny.

Są okresy, kiedy mam ładną, czystą cerę a wciągu jednej nocy policzek mam w tzw. "wulkanach" pojawiają się zazwyczaj na wysokości między nosem a ustami, pod nosem i na żuchwie. Używałem Benzacne 10% ale w niczym mi nie pomaga, nie ma żadnych efektów, oraz Brevoxyl, jeżeli nim posmarowałem "na zabezpieczanie" czystą skórę, miałem pewność, że nic mi nie wyskoczy, gorzej sobie radził z już istniejącym problemem, ale ma ten defekt, że wysusza mi skórę i mam ją po nim trochę zaczerwienioną. Prócz tego polecono mi kosmetyki Clean&Clear żel do mycia twarzy z peelengiem, oraz żel antybakteryjny do mycia twarzy i tonik serii Nuno od Ziaji. Prócz tego mam mydło siarkowe.

Podsumowując, posiadam:
Benzacne 10%
Brevoxyl
Clean&Clear żel do mycia twarzy z peelengiem
Ziaja, NUNO - żel antybakterujny do mycia twarzy i tonik
mydło siarkowe.

Los chciał, że jestem w posiadaniu wszystkich wymienionych przeze mnie kosmetyków i leków.

Czy mógłby mi ktoś poradzić których mam używać, kiedy i w jakiej kolejności, a które wywalić?

Z góry dziękuje.

Edytowane przez Immortal27
Czas edycji: 2012-08-14 o 20:44
Immortal27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:44   #2
kluseczka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8
Dot.: Wybór i kolejność kosmetyków - wągry, trądzik

A ja polecam tonik ze srebrem koloidalnym dostępny w aptekach Smarowałam twarz Epiduo, Benzacne, Diferinem, Duac'iem, obecnie smaruje isotrexem. Mam cere tłustą z zaskórnikami i kilkoma pryszczami czerwonymi. Tonik ze srebrem koloidalnym sprawia, że twarz się nie swieci, szybciej goją się niedoskonałości. Oczywiście nadal smaruje miejscowo Isotrexem. Benzacne mi wogole nie pomoglo a wręcz przeciwnie...strasznie wysuszylo skóre. Tak więc myślę, że TY też powinnaś sobie do darować. Brevoxyl raczej tez wyrzuc. Myślę, że ten żel z peelingiem Clean&Clear może być ok. Także możesz smiało stosować. Mydło siarkowe od czasu do czasu bo wysusza. U mnie powodowało, że skóra się bardziej w ciągu dnia przetłuszczała. Zel Ziaja NUNO tez może być wporządku...nawet co dziennie. Dokup sobie jakiś kremik z tej serii. Osobiście polecilabym Ci tez ten tonik ze srebrem. Ja go zamawiam w aptece internetowej Dbam o zdrowie i odbieram normalnie w aptece. Kosztuje około 30 zł ale jest go w butelce cały litr wiec na dłuuuugo wystarcza. Pozdrawiam
kluseczka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.