Wplyw sportu na tradzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-17, 17:12   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

Wplyw sportu na tradzik


Jak myslicie czy sport moze miec wplyw na tradzik?jesli tak to pozytywny czy raczej negatywny?W koncu sport powoduje uwolnienie hormonow ,ktore sa glownym powodem czesto tradziku.Czy w czasie mocnych zmian zapalnych typu gule na brodzie powinno sie uprawiac sport czy raczej oszczedzac organizm??widzialam wypowiedz lekarza ,ktory twierdzil ze jest jak najbardziej wskazany ,z kolei przy czyrakach podobno lepiej odpoczywac niz uprawiac sporty...
Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?
Nie znalazlam podobnego tematu a zaciekawilo mnie to.licze na wasze wypowiedzi i Pozdrawiam
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-17 o 17:16
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 18:25   #2
samanta19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 46
Dot.: Wplyw sportu na tradzik

Tez jestem ciekawa jak to jest z tym sportem.
samanta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 12:38   #3
Veli_anna
Raczkowanie
 
Avatar Veli_anna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: Wplyw sportu na tradzik

Pamiętam, że kiedy przez pewien okres czasu (2 miesiące) intensywnie (jak na mnie) uprawiałam sport, podnosiłam ciężary - trzy razy w tygodniu po dwie godziny, to zaobserwowałam zmniejszenie stanów zapalnych i lekkie oczyszczenie cery. Tak jakby mój organizm razem z potem wydalał toksyny, które więcej nie zanieczyszczały mi skóry. Ale mój trądzik nie ma podłoża hormonalnego.
Jednakowoż z tego co wiem, uprawianie sportu raczej nie ma wielkiego wpływu na gospodarkę androgenową. Jeśli już to u mężczyzn. Chyba że kobieta wyjściowo ma problemy z poziomem testosteronu. Zauważcie, że u kobiet nie zachodzi tak intensywny rozwój tkanki mięśniowej, jak u mężczyzn, co wiąże się właśnie z niskim poziomem testosteronu. Chyba, że taka delikwentka szprycuje się koksem.
PS: Znalazłam w internecie coś takiego: http://sport.newsweek.pl/testosteron...95166,1,1.html
Ale ze zwykłym uprawianiem fitnessu czy innymi popularnymi sportami uprawianymi tutaj przez dziewczyny nie widzę związku.
Veli_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:45   #4
mvm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 17
Dot.: Wplyw sportu na tradzik

Sport ma raczej wpływ na trądzik jeśli nie zachowa się odpowiedniej higieny osobistej. Wiadomo, że jeśli się ćwiczy to człowiek bardziej się poci co zanieczyszcza powierzchnię skóry i wzmaga powstawanie niedoskonałości. Sport jak najbardziej na tak +zwiększona dbałość o czystość skóry
mvm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.