Nadmierna potliwość. Czy mogę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-10, 15:17   #1
gonzola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 6

Nadmierna potliwość. Czy mogę...


Jestem młodą osobą i od jakiegoś czasu borykam się z nadmierną potliwością pod pachami. Po godzinie mam tam strasznie mokro. Nie wydziela się z tym nieprzyjemny zapach, to po prostu 'woda'. Nie ważne jakie bluzki czy swetry noszę - każda mokra. Nawet gdy nie ruszam jakoś specjalnie rękoma, czuję mokrość. Kiedyś miałam problem z potliwością stóp i kupiłam Etiaxil do stóp ten niebieski i zostało mi go jeszcze trochę. I pytanie brzmi czy mogę go też używać po pachy czy lepiej nie? Proszę o wyrozumiałość
gonzola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 16:19   #2
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Pacha to nie stopa - radzę zainwestować w preparat przeznaczony na tą partię skóry, która sprawia problemy. Skóra stopy jest zdecydowanie mniej wrażliwa niż pacha i preparat może wywołać silne podrażnienie.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 16:43   #3
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

próbowałaś blockera ziaji? pdoobno mega skuteczny
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 19:42   #4
gonzola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 6
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

wiem, że skóra wszędzie jest inna, ale wolałam zapytać ;p

a co do tego z ziaji to jeszcze nie próbowałam, ale może się skuszę. pewnie kupię etiaxil do pach, bo ten na stopy to rewelacja jest. próbowałam już wielu specyfików, nawet od dermatologa. drogie, tanie, na receptę lub nie - nic nie pomagało

Edytowane przez gonzola
Czas edycji: 2013-03-10 o 19:44
gonzola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 22:46   #5
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

... bo najlepszy jest botoks .
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 22:50   #6
GreenEyeAngel
Przyczajenie
 
Avatar GreenEyeAngel
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 28
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Etiaxil stosuje się też pod pachami. Ale jest dość silny, na Twoim miejscu zaczęłabym od delikatniejszego Antidralu. Jest tańszy, więc można eksperymentować.
GreenEyeAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:51   #7
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Pod pachy używałam zarówno antidralu jak i blokera ziaji. Obydwa działały na mnie tak samo (antidral jest droższy) swędzą mnie pachy po nich niemożliwie. Antidral stosowałam też na stopy i mimo że działał to bardzo mi wysuszał skórę. Więc stawiam ze do stop byl zbyt agresywny. Na twoim miejscu sprobowalabym dwa czy trzy razy uzyc pod pachy i zobaczysz jak reaguja nieznosne swedzenie niestety jest normalnym objawem..
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 19:01   #8
jedytka
Raczkowanie
 
Avatar jedytka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Ja osobiście miałam Etiaxil ten do pach i jest świetny. Owszem jest drogi niestety ale wystarcza na długo. Na początek stodujesz go codziennie na noc, rano zmywasz to (niestety swędzi skóra, nawet piecze ale trzeba wytrzymać). Po pewnym czasie wystarczyło mi stosowanie co dwa dni, później raz na tydzień a bywało, że jeszcze rzadziej go stosowałam.

Później skusiłam się na tańszy Anidral i niestety nie był już taki dobry, swędzi też a trzeba go codziennie stosować bo jak się przerywa to problem jest znów. Leży na półce

Kupiłam bloker ziaji, jest ok ale tak samo mało pomaga w sensie takim, że jak już mi za gorąco czy za zimno to znów mam mokre pachy

Są tańsze preparaty ale moim zdaniem lepiej kupić raz droższy ale skuteczny niż próbować od tych tańszych aż w końcu wyda się pieniądze nie pomoże i w ostateczności kupi się ten drogi.

Edytowane przez jedytka
Czas edycji: 2013-03-13 o 19:03
jedytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 06:32   #9
Lalka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Ooooo tak blocker z Ziaji jest naprawdę dobry Sama miałam ten problem ale po zakupie tego produktu już tak nie jest. Używa się go raz na 2 dni i tak po tygodniu daje całkiem fajne efekty
Lalka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:34   #10
gonzola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 6
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Antidral próbowałam i nie zdał egzaminu ;( chyba zostanę przy etiaxilu niestety młodość i burza hormonów mają swoje minusy
gonzola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 22:20   #11
bitter_schokolade
Raczkowanie
 
Avatar bitter_schokolade
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

A długo go używałaś? Zgodnie z zaleceniem?

Ja go używam już szósty rok chyba i nadal działa. Na Twoim miejscu bym dała mu jeszcze jedną szansę, bo chyba nie ma nic skuteczniejszego. Co do komentarzy o szczypaniu, wiadomo, że na skórę po depilacji (dzień, czy dwa) się nie stosuje... Poza tym to jest do wytrzymania, nie przesadzajmy. Jak dla kogoś ważniejsza jest skuteczność, to zaciśnie zęby nawet w nocy.
bitter_schokolade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 22:40   #12
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Zależy. Używałam Antidralu teraz używam Blokera z Ziaji bo tańszy a efekt ten sam. I o ile pieczenie po depilacji rozumiem, o tyle nawet tydzień po goleniu pach czuje po użyciu tak okropne swędzenie, że czasami mam ochotę sobie skórę zedrzeć. Ok przechodzi w końcu , po godzinie dwoch...Przy czym na stopach nic takiego nie czułam- a na stopach mi skórę wysuszyło na wiór przy czym pod pachami jest ok.
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 06:08   #13
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Cytat:
Napisane przez GreenEyeAngel Pokaż wiadomość
Etiaxil stosuje się też pod pachami. Ale jest dość silny, na Twoim miejscu zaczęłabym od delikatniejszego Antidralu. Jest tańszy, więc można eksperymentować.
Witam, podzielam to zdanie. Moja siostra ma problemy z potliwością. Zaczynać sie powinno od czegoś subtelniejszego, zbyt radykalne rozwiązania lepiej zostawić na ciąg dalszy, jak te łagodniejsze nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 07:07   #14
jedytka
Raczkowanie
 
Avatar jedytka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Cytat:
Napisane przez bitter_schokolade Pokaż wiadomość
A długo go używałaś? Zgodnie z zaleceniem?

Ja go używam już szósty rok chyba i nadal działa. Na Twoim miejscu bym dała mu jeszcze jedną szansę, bo chyba nie ma nic skuteczniejszego. Co do komentarzy o szczypaniu, wiadomo, że na skórę po depilacji (dzień, czy dwa) się nie stosuje... Poza tym to jest do wytrzymania, nie przesadzajmy. Jak dla kogoś ważniejsza jest skuteczność, to zaciśnie zęby nawet w nocy.
ja po depilacji w ogóle nie używam, ani etiaxilu ani ziaji ani antudralu ) a i tak piecze to jest taki spefcyfik i trzeba się z tymi pogodzić.
Dla mnie najlepszy jest jednak etiaxil. Już po pierwszym stosowaniu widzę różnicę, a później można go stosować coraz rzadziej a efekt pozostaje. Przy tych dwóch pozostałych trzeba używać codziennie a i tak czasami nie pomaga
jedytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 08:00   #15
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Cytat:
Napisane przez jedytka Pokaż wiadomość
Dla mnie najlepszy jest jednak etiaxil. Już po pierwszym stosowaniu widzę różnicę, a później można go stosować coraz rzadziej a efekt pozostaje. Przy tych dwóch pozostałych trzeba używać codziennie a i tak czasami nie pomaga
To już chyba zależy. Oczywiście ciężko mi porównać ponieważ Etiaxilu nie stosowałam nigdy(za drogi żebym chciała sprawdzić:p) Ale i Antidralu i Ziaji używam/-łam w ten sam sposób. Najpierw trzy dni pod rząd a później średnio raz w tygodniu albo jak mi się przypomni co parę dni czy nawet raz na 10-14 dni. I efekt cały czas świetny t.j pocę się minimalnie w największe upały (eliminuje to zwykły dezodorant) i w ogóle nie pocę się w chłodniejsze. A normalnie niestety mam spore problemy z poceniem nadal, chociaż między tym co było w gimnazjum/liceum a teraz jest niebo a ziemia.
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 09:15   #16
jedytka
Raczkowanie
 
Avatar jedytka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
To już chyba zależy. Oczywiście ciężko mi porównać ponieważ Etiaxilu nie stosowałam nigdy(za drogi żebym chciała sprawdzić:p) Ale i Antidralu i Ziaji używam/-łam w ten sam sposób. Najpierw trzy dni pod rząd a później średnio raz w tygodniu albo jak mi się przypomni co parę dni czy nawet raz na 10-14 dni. I efekt cały czas świetny t.j pocę się minimalnie w największe upały (eliminuje to zwykły dezodorant) i w ogóle nie pocę się w chłodniejsze. A normalnie niestety mam spore problemy z poceniem nadal, chociaż między tym co było w gimnazjum/liceum a teraz jest niebo a ziemia.
Tak jak mówisz to chyba zależy, każdemu co innego pomoże. Z tym że szkoda też pieniędzy na próbowanie wszystkiego i odstawienie zaraz i kupno kolejnego specyfiku.
Ja mam problem z pachami bo nawet gdy jest mi zimno to potrafią mi się pocić. nie wiem dlaczego tak się dzieję bo nastolatką już nie jestem
jedytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 09:29   #17
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Cytat:
Napisane przez jedytka Pokaż wiadomość
Tak jak mówisz to chyba zależy, każdemu co innego pomoże. Z tym że szkoda też pieniędzy na próbowanie wszystkiego i odstawienie zaraz i kupno kolejnego specyfiku.
Ja mam problem z pachami bo nawet gdy jest mi zimno to potrafią mi się pocić. nie wiem dlaczego tak się dzieję bo nastolatką już nie jestem
Mam tak samo wprawdzie w okresie dojrzewania to była tragedia, nie nosiłam w ogóle bluzek z długim rękawem bo plamy od potu było widać paskudne. Ale i teraz jeśli nie używam blokera żadnego już bardzo długo(miesiąc czy dwa powiedzmy)potrafię wziąć prysznic rano, posiedzieć godzinę (bez deo) i przed wyjściem z domu muszę znowu umyć pachy bo już jestem spocona a lat też mam już ponad 20..
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 09:35   #18
jedytka
Raczkowanie
 
Avatar jedytka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Mam tak samo wprawdzie w okresie dojrzewania to była tragedia, nie nosiłam w ogóle bluzek z długim rękawem bo plamy od potu było widać paskudne. Ale i teraz jeśli nie używam blokera żadnego już bardzo długo(miesiąc czy dwa powiedzmy)potrafię wziąć prysznic rano, posiedzieć godzinę (bez deo) i przed wyjściem z domu muszę znowu umyć pachy bo już jestem spocona a lat też mam już ponad 20..
No własnie to bardzo denerwujące, siedze nic nie robie, nie jest ani za ciepło ani za gorąco a pachy mokre. Mi ten etiaxil pomagał ale zachciało mi się eksperymentować z czymś innym.. więc jak już kupiłam to też trzeba zużyć by pieniędzy nie wywalac do kosza.
jedytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 20:22   #19
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Nadmierna potliwość. Czy mogę...

Tu jest podobny wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338464

Jeśli depilujesz się pod pachami, Etiaxil bardzo podrażnia skórę. Ja nie mogłam tego wytrzymać i nie dość, że niemiłosiernie piekło, to jeszcze musiałam się drapać i jeszcze bardziej to wszystko rozogniłam.

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-03-15 o 21:46
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.