Śmierdzące włosy! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 18:53   #1
paulinka2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6

Śmierdzące włosy! :(


Witam. Mam 19 lat, moim problemem jest śmierdząca skóra głowy.. Myje włosy codziennie rano, ale już po godzinie w szkole moja głowa zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach... wystarczy że tylko ruszę głową i smrodek staje się wyczuwalny również dla innych osób.. najciekawsze jest to, że po powrocie do domu smrodek znika, moje włosy znów pachną normalnie. Kiedy nie idę do szkoły tez jest okej...
Stosowałam wiele szamponów leczniczych, nic nie pomogło. Wiecie co to może być? naprawdę jest to bardzo uciążliwe
paulinka2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 19:07   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

odpowiedź jest tylko jedna: masz uczulenie na szkołę. musisz przestać do niej chodzić. absolutnie.
poza tym myślałam, że w szkole człowiek skupia się na nauce a nie na tym jak mu głowa pachnie. widać, reforma szkolnictwa postępuje.
skąd wiesz, że inni też to czują? zaczepiają Cię tekstem: hej, śmierdzi Ci głowa?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 19:41   #3
paulinka2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Zdaję sobie sprawę jak to brzmi, ale właśnie tak jest i jest to dla mnie ogromny problem bo jest to nie do zniesienia. I tak, miałam aluzje co do moich włosów od innych osób.
paulinka2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 19:50   #4
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

to jest niemożliwe, żeby tylko w szkole Twoje włosy/skóra głowy inaczej pachniały.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 19:59   #5
aduchna
Raczkowanie
 
Avatar aduchna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
GG do aduchna
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Może to głupie, ale ja mam tak, że jak rano umyję włosy i gdziekolwiek wychodzę to one zatrzymują na sobie zapach pola (pole to inaczej "dwór", otwarta przestrzeń wypełniona przez ludzi - no wiecie o co mi chodzi :p). Może Twoje włosy tak jak i moje również zabierają ten zapach ze sobą. Dla mnie też jest on nieprzyjemny, ale tylko ja to czuję, kiedy biorę sobie kosmyk włosów i go wącham... trochę dziwnie to brzmi. Może spróbuj zatuszować ten zapach jakimiś perfumami czy lakierem do włosów. Gdzieś w jakiejś gazecie czytałam, że można sobie troszeczkę spryskać włosy perfumami
aduchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 20:02   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

tak, tak. perfumy zawierają alkohol i stosowane codziennie mogą je tylko wysuszyć.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 20:08   #7
aduchna
Raczkowanie
 
Avatar aduchna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
GG do aduchna
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Suchy szampon też zawiera alkohol i jakoś dużo ludzi go stosuje, a to nie jest spryskanie odrobinkę, tylko sporo. W ogóle co nie szkodzi włosom...
aduchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 20:13   #8
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
odpowiedź jest tylko jedna: masz uczulenie na szkołę. musisz przestać do niej chodzić. absolutnie.
poza tym myślałam, że w szkole człowiek skupia się na nauce a nie na tym jak mu głowa pachnie. widać, reforma szkolnictwa postępuje.
skąd wiesz, że inni też to czują? zaczepiają Cię tekstem: hej, śmierdzi Ci głowa?
No nie żartuj, że jest się płytkim gdy myśli się o elementarnej higienie w szkole.

Może to nie kwestia Twoich włosów, a po prostu zapachu szkoły? Poza tym czym one śmierdzą, po prostu tłuszczem, brudem? To niemożliwe skoro myłaś je przed wyjściem w domu, może sobie to wkręcasz, albo nie to włosy.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 20:28   #9
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

ja myślę, że może szkoła jest dla Ciebie tak stresująca,że Twoje gruczoły łojowe pracują na pełniejszych obrotach. ciało w stresujących sytuacjach tak właśnie reaguje.
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 21:29   #10
paulinka2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

właśnie też o tym myślałam.. można temu jakoś zaradzić??
paulinka2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 21:44   #11
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Ja też tak czasem mam że tylko wyjde na zewnątrz to mi włosy jakoś wsiąkają zapach z otoczenia.. i po powrocie do domu je wtedy pryskam przeważnie odżywką w sprayu i to działa,
Co do problemu autorki nie wiem co poradzić jedynie to samo co poprzedniczki albo stres albo nie wiem może idz do dermatologa z tym..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 22:18   #12
hairytale
Rozeznanie
 
Avatar hairytale
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 590
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
odpowiedź jest tylko jedna: masz uczulenie na szkołę. musisz przestać do niej chodzić. absolutnie.
poza tym myślałam, że w szkole człowiek skupia się na nauce a nie na tym jak mu głowa pachnie. widać, reforma szkolnictwa postępuje.
skąd wiesz, że inni też to czują? zaczepiają Cię tekstem: hej, śmierdzi Ci głowa?
Nie wiem ile masz lat, zapewne już pracujesz/studiujesz, mniejsza o to. Rozumiem, że w ogóle nie przejmujesz się swoim wyglądem i idziesz do pracy nieumyta i nieumalowana, żeby się tylko i wyłącznie skupiać na pracy a nie na swoim wyglądzie?

Dziewczyna szuka pomocy, ale zawsze się znajdą osoby, które bez powodu będą się czepiać nieistotnych pierdół
hairytale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 23:08   #13
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

a w Twojej szkole śmierdzi? Bo może tak być, że Twoje włosy szybciej i łatwiej przesiąkają zapachami ( ja np. wystarczy, że przejdę przez pomieszczenie w którym palono papierosy i moje włosy przez dłuższy czas śmierdzą papierosami).
Na pewno w domu już nie czuć tego nieprzyjemnego zapachu?
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 23:29   #14
paulinka2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

wydaje mi się że to skóra głowy, a nie same włosy tak śmierdzi. Myślałam, że to może od kaloryferów, w szkole mamy bardzo ciepło, no ale po powrocie do domu już tak nie śmierdzi. Naprawdę już nie wiem co to może być
paulinka2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 23:50   #15
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez paulinka2255 Pokaż wiadomość
wydaje mi się że to skóra głowy, a nie same włosy tak śmierdzi. Myślałam, że to może od kaloryferów, w szkole mamy bardzo ciepło, no ale po powrocie do domu już tak nie śmierdzi. Naprawdę już nie wiem co to może być
A masz jakieś inne objawy? Swędzenie, łupież? Ja na Twoim miejscu wybrałabym się do dermatologa. Przykry zapach może być spowodowany przez wzmożony łojotok ale też grzyby, a tego sama nie wyleczysz.
Więc jak najszybciej zapisz się do specjalisty
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 00:15   #16
dand
Raczkowanie
 
Avatar dand
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 48
GG do dand
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Dziwne dla mnie jest to,że czujesz ten zapach tylko w szkole.. Przecież to jest niemożliwe.. bo nawet jeżeli w szkole coś na Ciebie działa, to zostałoby do powrotu do domu.

Miałam kiedyś podobny problem. Po wysuszeniu na noc włosów kładłam się spać ze świeżymi i pachnącymi włosami. Gdy rano wstałam dziwnie pachniały, mimo że nie były ani trochę przetłuszczone.
Pomógł mi szampon 'Siarkowa Moc', taki pomarańczowy, wydaje mi się, że z Barwy. Oprócz bardzo często zmieniam poszewkę i otwieram na noc okno i staram się nie przygniatać włosów głową- gdy śpię na plecach biorę je jakby do góry, żeby leżały nad głową.
Powodzenia.
dand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:40   #17
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez hairytale Pokaż wiadomość
Nie wiem ile masz lat, zapewne już pracujesz/studiujesz, mniejsza o to. Rozumiem, że w ogóle nie przejmujesz się swoim wyglądem i idziesz do pracy nieumyta i nieumalowana, żeby się tylko i wyłącznie skupiać na pracy a nie na swoim wyglądzie?

Dziewczyna szuka pomocy, ale zawsze się znajdą osoby, które bez powodu będą się czepiać nieistotnych pierdół
W tym roku idę na studia. Niemniej, kończę liceum i oczywiście przejmuję się swoim wyglądem, starannie robię makijaż etc. etc. Ale do szkoły chodzę po to, żeby się dobrze przygotować do matury, nie żeby wąchać włosy. Myślałam na początku, że autorka sobie po prostu żarty stroi i trolluje. Ale widać to jednak poważna sprawa.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez dand Pokaż wiadomość
Dziwne dla mnie jest to,że czujesz ten zapach tylko w szkole.. Przecież to jest niemożliwe.. bo nawet jeżeli w szkole coś na Ciebie działa, to zostałoby do powrotu do domu.

Miałam kiedyś podobny problem. Po wysuszeniu na noc włosów kładłam się spać ze świeżymi i pachnącymi włosami. Gdy rano wstałam dziwnie pachniały, mimo że nie były ani trochę przetłuszczone.
Pomógł mi szampon 'Siarkowa Moc', taki pomarańczowy, wydaje mi się, że z Barwy. Oprócz bardzo często zmieniam poszewkę i otwieram na noc okno i staram się nie przygniatać włosów głową- gdy śpię na plecach biorę je jakby do góry, żeby leżały nad głową.
Powodzenia.

a ten szampon faktycznie z Barwy, dobre kosmetyki mają.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:41   #18
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez Michunka Pokaż wiadomość
ja myślę, że może szkoła jest dla Ciebie tak stresująca,że Twoje gruczoły łojowe pracują na pełniejszych obrotach. ciało w stresujących sytuacjach tak właśnie reaguje.
Moim zdaniem to jest sedno sprawy
__________________
Pinterest
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 14:30   #19
paulinka2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez Just:) Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to jest sedno sprawy
A jak można temu zaradzić?
paulinka2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-06, 14:34   #20
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez paulinka2255 Pokaż wiadomość
A jak można temu zaradzić?
Zależy czy chcesz uderzyć w przyczynę czy objaw. Jeśli w przyczynę to konieczna jest praca nad stresem np. poprzez relaksację czy ćwiczenia oddechowe. Jeśli w objaw, to niestety nie mam pojęcia.
__________________
Pinterest
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 14:52   #21
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

czy ten zapach wydziela się tylko na głowie?
Moim zdaniem dobrze byłoby popracować nad stresem, a także oczyścić organizm, jeśli to kwestia wydzielin, to częstą przyczyną przykrego zapachu jest zakwaszenie organizmu. Spróbuj przez jakiś czas jeść kasze, warzywa i owoce, pić napar z pokrzywy i pod żadnym pozorem nie pić kawy i herbaty, a także nie jeść mięsa i nabiału. Jeżeli po 3 tygodniach nie przejdzie, proponuję iść do lekarza.

A doraźnie spróbuj wymieszać olejek eteryczny (koniecznie taki, który służy do dodawania do olejów bazowych, nie do kominków) lawendowy, rozmarynowy i cedrowy z olejem np migdałowym lub krokoszowym i wmasowuj w skórę głowy przed pójściem spać (jeśli rano myjesz włosy). Możesz tez z użyciem tych olejków wykonać aromatyczną mgiełkę, którą można spryskiwać skórę głowy.

Edytowane przez chochol
Czas edycji: 2013-04-07 o 14:55
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 16:34   #22
paulinka2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Tylko na głowie.
Bardzo dziękuję! na pewno spróbuję
paulinka2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 22:17   #23
b0006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

U mnie też był smrodek, tylko że ja go tylko czułam. Włosy świeżo umyte, a po godzinie jak ruszyłam głową, czułam taki niezbyt przyjemny zapach. Nie wiedziałam o co chodzi, po czym w necie wyczytałam, że to łojotok. U mnie to się zgadzało, bo jak przejechałam palcem po skórze głowy miałam jakby tłusty palec. Zagłębiając temat dowiedziałam, się że prawdopodobnie mam drożdżaki. Latać po lekarzach mi się nie chciało, kupiłam szampon, (najpierw nizoral/lub zoxin jak kto woli, a później: Floslek elestabion, szampon dermatologiczny na łupież tłusty), na koniec seboren. I seboren najlepiej mi pomógł. A jak włosy po tym rosły! No i pozbyłam się cholerstwa, bo problemu już nie mam.
b0006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 14:42   #24
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Śmierdzące włosy! :(

Cytat:
Napisane przez paulinka2255 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 19 lat, moim problemem jest śmierdząca skóra głowy.. Myje włosy codziennie rano, ale już po godzinie w szkole moja głowa zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach... wystarczy że tylko ruszę głową i smrodek staje się wyczuwalny również dla innych osób.. najciekawsze jest to, że po powrocie do domu smrodek znika, moje włosy znów pachną normalnie. Kiedy nie idę do szkoły tez jest okej...
Stosowałam wiele szamponów leczniczych, nic nie pomogło. Wiecie co to może być? naprawdę jest to bardzo uciążliwe
Odpowiadam ze sporym opóźnieniem ale też miałam problem ze swędzącą i brzydko pachnącą skórą głowy. Pomogła wcierka od dermatologa - Alpicort. Polecam.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-14 14:42:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.