Plączące się włosy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-13, 10:39   #61
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dokładnie. Nie wiem o co chodzi z tym szałem na te szczotkę...

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Włosów cudownie nie naprawia, ale jest dużym udogodnieniem przy rozczesywaniu dłuższych włosów. Nim ją zakupiłam "natargałam" się włosów, po myciu był dramat.
Z tą szczotką rozczesywanie idzie zdecydowanie lepiej.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 17:38   #62
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ciągle plączące się włosy, jak temu zaradzić?

Cytat:
Napisane przez B l a i r Pokaż wiadomość
Co może być bardziej treściwe? Bo nie bardzo wiem jak to poznać Wydawało mi się, że używanie maski jako odżywki będzie odpowiednio treściwe.
Zależy co dany produkt ma w składzie, a Kallosy są fajnymi odżywkami/maskami, ale leciutkimi, Idealnie nadają się do włosów zdrowych lub niewymagających.

Pierwsze co mi sie nasuwa jeśli mamy mówić o treściwych maskach to Biovaxy. Łatwo dostępne (SP, drogerie, Hebe) i fajne składy. Tylko jak coś, moja rada: NIE kupuj żadnego z proteinami, jest ich kilka rodzajów i mzna wybrac te które ich nie mają, np: do wlosów wypadających, do włosów suchych, Biovax z olejami.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 23:03   #63
B l a i r
Raczkowanie
 
Avatar B l a i r
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 275
Dot.: Ciągle plączące się włosy, jak temu zaradzić?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Zależy co dany produkt ma w składzie, a Kallosy są fajnymi odżywkami/maskami, ale leciutkimi, Idealnie nadają się do włosów zdrowych lub niewymagających.

Pierwsze co mi sie nasuwa jeśli mamy mówić o treściwych maskach to Biovaxy. Łatwo dostępne (SP, drogerie, Hebe) i fajne składy. Tylko jak coś, moja rada: NIE kupuj żadnego z proteinami, jest ich kilka rodzajów i mzna wybrac te które ich nie mają, np: do wlosów wypadających, do włosów suchych, Biovax z olejami.
Biovaxy to nie moja półka cenowa, nie stać mnie na używanie ich jako odżywek po każdym myciu, nigdy nie używałam ich nawet jako maski Coś innego przychodzi Ci do głowy?
__________________
14.02.2011
04.10.2014
2017


09.09.2013 - Pajdka
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
B l a i r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 23:22   #64
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Ciągle plączące się włosy, jak temu zaradzić?

Cytat:
Napisane przez B l a i r Pokaż wiadomość
Biovaxy to nie moja półka cenowa, nie stać mnie na używanie ich jako odżywek po każdym myciu, nigdy nie używałam ich nawet jako maski Coś innego przychodzi Ci do głowy?
Zernij na połlitrowe odżywki Wella Pro Series, teraz są nawet w promocji w Rossmannie za niecałe 10zl. Są bardzo wydajne. Używam dosłownie odrobiny. Nie są specjalnie odżywcze, ale masz zdrowe włosy. Nadają śliskość włosom i zdecydowanie redukują plątanie.

Polecam Repair https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html i Color. Fajna tez jest podobno Frizz Control https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html Zerknij sobie na KWC.

Z Pantene moim hitem jest odżywka z serii Odnowa Nawilżenia, inne tej firmy już tak fajnie nie działają na moich włosach.

Możesz też spróbować włączyć naftę kosmetyczną. Zostawia jakby ochronny płaszczyk na włosach.

Polecić też mogę olejek z Dove z parafiną https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...e-dry-oil.html Jest dosyć drogi, bo ok 30zl w promocji, ale naprawdę solidny. Ma aż 100ml, mozna wziąć z koleżanką na społke.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2015-03-15 o 23:55
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:12   #65
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Plączące się włosy

Czarna maska Glisskur ze złota nakrętka <3

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:16   #66
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Czarna maska Glisskur ze złota nakrętka <3

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Z Glisskurem bym się wstrzymała, bo Blair ma podejrzenie przeproteinowania, a Glisskur na pewno ma proteiny.

Co do Biovaxów, na promocjach można je wyhaczyć nawet za 12 zł, więc myślę, że warto długoterminowo obserwować gazetki i polować .
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:28   #67
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Plączące się włosy

Tak, ma keratyne. Ale został mi polecony na minutę po myciu i zdecydowanie pięknie mocno dociaza i poprawia wygląd włosów.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 13:49   #68
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Plączące się włosy

Też nie znoszę protein, ale odzywka w sprayu Gliss Kur (naładowana proteinami) jest ok.
Maska Dove (ta z olejami) też czyni cuda
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 18:10   #69
B l a i r
Raczkowanie
 
Avatar B l a i r
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 275
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Z Glisskurem bym się wstrzymała, bo Blair ma podejrzenie przeproteinowania, a Glisskur na pewno ma proteiny.

Co do Biovaxów, na promocjach można je wyhaczyć nawet za 12 zł, więc myślę, że warto długoterminowo obserwować gazetki i polować .
To chyba nie jest przeproteinowanie Przez ostatni czas używałam algae i ich było jeszcze gorzej. Włosy zrobiły się matowe, bardziej się plątały i wyglądały właśnie jak przeproteinowane. No i pojechałam po kolejne opakowanie keratin... Wróciły do życia, odzyskały blask, mniej się plączą. Czyli to chyba nie jest przeproteinowanie, bo po keratin wyglądają o niebo lepiej... Wydaje mi się, że to plątanie spowodowane jest porowatością, moje włosy są wysokoporowate, albo nawet szkliste Nie wiem, czy jest na to jakiś ratunek.
__________________
14.02.2011
04.10.2014
2017


09.09.2013 - Pajdka
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
B l a i r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 13:24   #70
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Ja polecam olejowanie przed lub po myciem włosów! Nic tak nie pomaga długim, gęstym ale cienkim i plączącym się włosom. Po wypróbowaniu kilku olejów (winogrono, słonecznik, kokosowy, lniany, oliwa, rzepak, argan) znalazłam ulubiony i najlepszy: oliwa z oliwek i argan.
Oliwę uwielbiam mieszać z odżywką Kallosa. Nakładam na co najmniej godzinę przed myciem, po stosuję jeszcze odżywkę. Kiedy nie olejuję przed myciem, w wilgotne włosy wcieram kilka - kilkanaście kropel oleju arganowego. Ważne jednak jest dla mnie, by zaraz po wyschnięciu, lub gdy włosy są nawet jeszcze lekko wilgotne, rozczesać je. Idąc spać w nierozczesanych rano za Chiny nie mogę się poczesać
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 18:38   #71
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Mi często się plączą, gdy za długo nie podcinam końcówek, a wcześniej też przez przeproteinowanie i maski Kallosa.
Stosoałam olej lniany, oliwe z oliwek, kokosowy, arganowy i migdałowy. Mój faworyt to migdałowy, oliwa z oliwek nawet ok, lniany bardzo fajny jednak ciężko mi było domyć zapach, który przypominał frytkownicę, kokosowy strasznie puszył końcówki.
Po umyciu i delikatnym osuszeniu stosuję na zmianę albo oleokrem z tsubaki i perłą albo olejek arganowy+tsubaki.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 17:12   #72
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Plączące się włosy

I dla mnie znów zaczęły się plątać włosy. Normalnie kucyk się zrobił jak miotła.na codzień Stsosuje kosmetyki bez silikonu. Staram się co jakiś czas dodać coś z silikonem ...jednak wydaje mi się, że to jeszcze pogarsza sprawę. Olejuje przed każdym myciem . Sama już nie wiem. Co pilecicie z lekkich kosmetyków z silikonami ???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-12 18:12:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.