Szczęka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-08, 11:07   #1
caroline060
Zakorzenienie
 
Avatar caroline060
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 147
Unhappy

Szczęka


Przeskakuje mi mi dolna szczęka, czasami nawet tak bardzo że nie moge otworzyć buzi. Najgorzej jest przy jedzeniu.. i ziewaniu..
Nosze aparat ortodontyczny, ale na górne zęby. Czy to może być powodem moich problemów ze szczęką ?
Co mam z tym zrobić ? Słyszałam że niektórzy na coś takiego zakładają sobie szyny, ale podobno po tym może być jeszcze gorzej.. ?
Z góry dziękuje za rady !
Pozdrawiam
caroline060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:17   #2
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Szczęka

Moja siostra ma ten problem...u niej jest to połączone z chorobą stawów. Póki co sama umie sobie ją wstawić ... ale ponoć do czasu - potem interwencja chirurga jest niezbędna. Lepiej idź z tym do lekarza..
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:24   #3
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Szczęka

Ja mam ten problem... przeskakuje mi szczęka przez co cięzko mi jeśc... kiedy poszłam do dentysty naprawic to, powiedział mi, ze jestem za młoda, zeby szpecic mnie szyną (co wiąże sie z cięciem chirurgicznym) i związali mi ja drutami na 2 tygodnie... ból niemiłosierny... na każdego zęba i u góry i na dole z prawej strony szczęki załozyli mi druty i scisneli jak nitkę, poczym, każdego zęba z góry i dołu (wiesz piątkę z piątką, szóstkę z szóstką itd) połączyli ze sobą małą ciasna gumką recepturką... szczerze mowiąc nie pomogło mi to wcale, a wrecz przeciwnie... wyszło na to, ze minął od tej pory juz rok, mam teraz 19 lat a zęby, które były wtedy związane, zaczęły mi się kruszyc... juz praktycznie nie mam dwoch górnych zębów na koncu u góry... takze nie wiem, czy to jest takie znowu skuteczne...
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:34   #4
tigra.14
Raczkowanie
 
Avatar tigra.14
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Himmel
Wiadomości: 38
Dot.: Szczęka

problem za stawami najczęściej jest wynikiem złego zgryzu. Ja po aparatach orto i operacji noszę szynę relaksacyjną, która naprawdę działa. Dla mnie jest rewelacyjna i polecam każdemu

lauracrow: Ty masz chyba bruksizm...idź do dobrego chirurga twarzowo-szczękowego, bo to się leczy!!! I wcale nie jesteś za młoda...to jakieś bzdury!
tigra.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:42   #5
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Szczęka

O Jezu? co to jest? czy to poważne...? najchętniej to powyrywałabym sobie wszystkie zęby i szczękę wstawiła...bez kitu...
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:56   #6
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Dot.: Szczęka

Cytat:
Napisane przez caroline060 Pokaż wiadomość
Przeskakuje mi mi dolna szczęka, czasami nawet tak bardzo że nie moge otworzyć buzi. Najgorzej jest przy jedzeniu.. i ziewaniu..
Nosze aparat ortodontyczny, ale na górne zęby. Czy to może być powodem moich problemów ze szczęką ?
Co mam z tym zrobić ? Słyszałam że niektórzy na coś takiego zakładają sobie szyny, ale podobno po tym może być jeszcze gorzej.. ?
Z góry dziękuje za rady !
Pozdrawiam
Dokładnie tak! też miałam aparat tylko na górnej szczęce i aż do granic niemożliwości (i czasami bólu) mi przeskakiwało. Powiedziałam o tym dentyście, a on powiedział, że to jest wina aparatu. O to samo zapytałam ortodontkę, ona powiedziała, że nie ma się co martwić. I po 2 miesiącach miałam założoną dolną szczękę i jeszcze przez pewien czas przeskakiwało, a potem przestało. Aparat mam już zdjęty od 6 miesięcy i do tej pory mi nic nie przeskoczyło.
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:10   #7
caroline060
Zakorzenienie
 
Avatar caroline060
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 147
Dot.: Szczęka

Cytat:
Napisane przez Annabelle Pokaż wiadomość
Dokładnie tak! też miałam aparat tylko na górnej szczęce i aż do granic niemożliwości (i czasami bólu) mi przeskakiwało. Powiedziałam o tym dentyście, a on powiedział, że to jest wina aparatu. O to samo zapytałam ortodontkę, ona powiedziała, że nie ma się co martwić. I po 2 miesiącach miałam założoną dolną szczękę i jeszcze przez pewien czas przeskakiwało, a potem przestało. Aparat mam już zdjęty od 6 miesięcy i do tej pory mi nic nie przeskoczyło.
Dzięki ^^ Juz myślałam że to coś poważnego Ja aprat zdejmuję dopiero we wrześniu ;P ale szczerze już mam dosyć xD
caroline060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.